PDA

View Full Version : не е свързано със секс



michka20083
03-31-2007, 17:44
ем искам да попитам от какво се причинява излизането на ечемик на окото (дали е прах,цигарен дим или грим), как се лекува, некви лекарства.?/. Помегнете ,че продължава да ме боли .. :smt022 :smt022
ще ми е приятно ,ако някой даде повече инфо за тва заболяване :0

03-31-2007, 18:30
чувала съм,че трябва да се натърква(натрива)с нещо златно

другото,което знам е,че се пие бирена мая,но не знам дали тая на хапчетата помага.говори с лекар най-добре,щото това са някакви бабини дивотии и не са много за доверяване :?

katttto3
04-01-2007, 12:20
Някои лекари се шегуват, че ечемик се появява, ако човек от срещуположния пол ти намигне. Всъщност ечемикът е остро гнойно възпаление на малките жлезички по клепача, причинено от стафилококови бактерии. Възпалената жлеза се подува, получава се зачервяване, което много често е съпроводено със силна болка. Макар и рядко, това състояние може да е съпроводено и с главоболие.


Ако ечемикът не се лекува навреме, може да се развие гнойно възпаление на очната ябълка и дори гноен менингит.
Обикновено ечемик излиза на хората с по-слаба имунна система, като най-предразположени към това са онези, които страдат от хронични заболявания (например диабет). За да увеличите имунитета си, хапвайте зеленчуци и плодове, богати на витамин С, и наблягайте повече на чая от шипки.
В случай че се сблъскате с подобен проблем, е необходимо да се консултирате с очен лекар. Обикновено неразположението се лекува локално с капки, но в редки случаи се налага и оперативна намеса. След консултация със специалиста може да приложите и рецепта от народната медицина, за да облекчите неприятното усещане. Нашите баби препоръчвали болният клепач да се натърка с разрязана на две скилидка чесън или със злато. Може да си правите и хладки компреси от лайка или пък да наложите върху ечемика парче локум.
Важно е да се знае, че "узрелият" ечемик не бива да се изстисква и да не се натиска грубо, за да не се замърси. Хубаво е участъкът да се почиства със стерилен памук или марля, натопени в преварена вода.



тва го извадих от един сайт за лекари и здраве,дано помогне..

blackcat.eti
04-02-2007, 11:45
vzima6 zlatniq prysten na maika si (ba6ta si)......ama predi tova moje da go izmie6 (vse pak trqbva da e 4ist)...........natyrkva6 nqkolko pyti.......i trqbva da ti mine.....moje da ne stane ot 1viq pyt.......taka 4e.... :smt006

michka20083
04-04-2007, 07:41
мерси.. на всички :smt008 ..вече ми мина :smt006

ProstoAz
04-04-2007, 08:39
мерси.. на всички :smt008 ..вече ми мина :smt006

С това считам темата за приключена! :wink: