PDA

View Full Version : sled dietata



sladko`eFche
03-31-2007, 19:27
na dieta sum ot ve4e 3 meseca.svalih blizo 10 kila i ve4e nablqgam na stqgane na tqloto (predimno s fitnes) :) oba4e dietata si (ili po to4no rejima na hranene) ne sum go pomenila...bez mazno,purjeno,testqno,sladko,gazirano..nablqgam na salati,pile6ko meso,niskomasleno mlqko,rqdko qm qice...
vuprosut mi e moga li da si produlja tozi rejim i da ne se otrazi na zdravoslovnoto mi sustoqnie...6toto na6te samo mi povtarqt "6te se razbolee6" i t.n
4uvstvam se dobre taka no iskam i mnenieto vi- kakvo trqabva opredeleno da vkliu4a v meniuto si ili taka e dobre?
10x

maroon
03-31-2007, 21:20
Spored men kato cqlo rejimyt ti ne e lo6 :D Ne gi slu6ai va6te, moite sa sy6tite :-D No spored men ne e lo6o da vkliu4i6 plodove i riba v meniuto si, kakto i nqkakvi zyrneni kulturi pod vsqkakvi formi ot vreme na vreme po malko, ne e hubavo syvsem da gi izostavq6 :) ina4e e mn dobre, dostaty4no e umeren, makar 4e mu lipsvat nqkoi cenni systavki :) :) 4ao ot men :D :D :D :-D :-D :-D :-D

strange__
04-01-2007, 05:08
Хубаво е от време на време да хапваш по малко пълнозърнест хляб :wink: Не трябва да изключваш тестото на 100%,можеш също веднъж седмично да си позволяваш и по мъничко шоколад...едва ли ще ти навреди :roll: Следи си дневния прием на калории и продължавай да избягваш пърженото...не знам по колко калории си приемала по време на въпросната диета,но аз например също няколко месеца се ограничавам от изброените неща.Калориите,които приемах през това време бяха средно по 1200-1300 на ден,а сега постепенно ще ги увелича до 1600 (което е нормалното за поддържане на теглото)+ тае бо-то и мисля,че ще задържа постигнатите килограми 8) Успех :mrgreen:

tainstvenata
04-01-2007, 09:20
мисля 4е моми4етата по горе дадоха добри съвети и няма защо да се повтарям .. само всеки ден се качвай на кантара за да следиш и поемай мн вода и спорт ... но и аз мисля 4е е позволено понякога да си хапнеш малко шоколад или една вафла просто внимавай с коли4ествата :wink:

Ice_Queen
04-01-2007, 12:40
И каква по-то4но ти е диетата?

sladko`eFche
04-01-2007, 13:38
sladko prosto ve4e ne mi se qde zatova ne qm, zamestvam go s plodove na gladno. a kolkoto do pulnozurnestiq hlqb moje i ot vreme da qm po malko :) merci


И каква по-то4но ти е диетата?

az kazah 4e po skoro tova e rejim na hranene, zdravosloven,samo se 4udeh dali trqa da se dobavi ne6to kum nego. ne sum kazala 4e e stroga dieta i ne preporu4vam takava :)

Ice_Queen
04-01-2007, 13:44
sladko prosto ve4e ne mi se qde zatova ne qm, zamestvam go s plodove na gladno. a kolkoto do pulnozurnestiq hlqb moje i ot vreme da qm po malko :) merci


И каква по-то4но ти е диетата?

az kazah 4e po skoro tova e rejim na hranene, zdravosloven,samo se 4udeh dali trqa da se dobavi ne6to kum nego. ne sum kazala 4e e stroga dieta i ne preporu4vam takava :)

о.к де кажи я де :smt005 ,може да помогнеш на някой :)

strange__
04-01-2007, 13:50
Тя е казала основното още в първия си пост :roll:

So4ka
04-01-2007, 17:09
Всичко е ОК само дето не съм съгласна с tainstvenata... не е хубаво да се теглиш всеки ден... 1, мах 2 пъти в седмицата просто за да си следиш килограмите. Всекидневното теглене води до пълно вманиячаване... горчив опит :(

sexi_lady_666
04-01-2007, 23:48
az sum po4ti postoqnno na nqkakuv rejim za6toto sum manekenka no dobavqm nqkoe qstie maham drugo sled vreme i taka za6toto organizma iska raznoobrazie!!!!

sladko`eFche
04-02-2007, 08:07
a da popitam koe ot gotvenite ne6ta moga da qm-supi,le6ta...

blackcat.eti
04-02-2007, 08:57
ами продължавай с този си режим, но от време на време можеш да си хапнеш и малко сладко....не е толкова вредно, колкото и да го казват........

sexi_lady_666
04-02-2007, 23:05
mi razli4no zavisi kakvo dieta si po4vala kakvo se ograni4ava6

Lorraine
04-03-2007, 07:32
ами продължавай с този си режим, но от време на време можеш да си хапнеш и малко сладко....не е толкова вредно, колкото и да го казват........На същото мнение съм,ако спреш този режим може да има опасност пак да си качиш загубените кг.

Slave4You
04-03-2007, 10:20
Аз не виждам как може да се разболееш от ядене на салати, пиле и мляко. Даже се препоръчва да се ядат предимно такива неща за добро здраве. Но организмът има нужда и от други храни. Придържай се към този режим основно но яж да кажем 1-2 пъти в седмицата някоя вафла или солети. Не казвам че трябва да се тъпчеш само с вредни храни отново,а след като вече си отслабнала може да си позволиш и нещо "по-така" :)

Drakthul
04-04-2007, 07:25
Диетите или тоест начинат на хранане които покачва/намалява теглото не може да продължи вечно .. 3 месеца са много време .. диетата както я описваш е добра, но трябва да започнеш сутрин да ядеш малко повечко въглехидрати ( всъщаност какво ядеш сутрин? ) .. такова нещо като "ходене на фитнес за 'стягане'" няма .. без програма с точно определни цели няма да правиш нищо в този фитнес освен да си гориш запасите от захар в кръвта и както не ядеш захар, най-много да припаднеш някаде .. но иначе по темата - включи задължително по 3-4 плода на ден, сутрин да е повечко въглехидратно яденето ( овесени ядки с кисело мляко е перфекция ), по две варени яйца на ядене също е добре ( или по 1 ) .. на обяд също може да хапнеш 1-2 малки филийки пълнозърнест хляб .. но гледай всичко това да е в калорииния минимум за деня ..

sladko`eFche
04-04-2007, 07:36
merci na vsi4ki :smt008 sutrin qm 1,2 qbulki i portokal,sled okolo 30 min mlqko 2% s oveseni qdki i malko med :) na obqd nqkakva salata + (ne vseki den ) pile6ka pe4ena purjila(ili qice vareno ) ,sledobqd ako mi se doqde qm mlqko vereq 0,1% i ve4er nqkakva salata :)
sladko prosto ne mi se qde no skoro vreme po malko moje da po4na :) a pulnozurnestiq hlqb ne moje li do izvestna stepen da se zameni s biskvitki hogarenas za6toto ot vreme na vreme qm :)

Drakthul
04-04-2007, 08:07
merci na vsi4ki :smt008 sutrin qm 1,2 qbulki i portokal,sled okolo 30 min mlqko 2% s oveseni qdki i malko med :) na obqd nqkakva salata + (ne vseki den ) pile6ka pe4ena purjila(ili qice vareno ) ,sledobqd ako mi se doqde qm mlqko vereq 0,1% i ve4er nqkakva salata :)
sladko prosto ne mi se qde no skoro vreme po malko moje da po4na :) a pulnozurnestiq hlqb ne moje li do izvestna stepen da se zameni s biskvitki hogarenas za6toto ot vreme na vreme qm :)

Много малко ядеш :shock: .. или ако трябва да бъда по-точен, много малко калории приемаш .. за 3 месеца 10 кг. е супер, но трябва да почнеш да хапваш повечко .. ябълките сутрин не ги яж наведнъж, примерно - 1 ябълка, след 30 мин. закуската, след 2 часа 1 ябълка, на обяд за десерт един портокал, също така на обяд задължително яж някакво месо+малко ориз/варени картофи ( 1-2 )+1 яйце .. вечер освен салатата може и 1-2 варени яйца или малко риба/пилешко .. сладко не е задължително да ядеш, но по 3-4 плода на ден е добре, а хляба не би трявало да се заменя с бисквити, в тях има повече въг. и са по-калорични от пълнозърнестия хляб ..

sladko`eFche
04-04-2007, 08:13
Много малко ядеш :shock: .. или ако трябва да бъда по-точен, много малко калории приемаш .. за 3 месеца 10 кг. е супер, но трябва да почнеш да хапваш повечко .. ябълките сутрин не ги яж наведнъж, примерно - 1 ябълка, след 30 мин. закуската, след 2 часа 1 ябълка, на обяд за десерт един портокал, също така на обяд задължително яж някакво месо+малко ориз/варени картофи ( 1-2 )+1 яйце .. вечер освен салатата може и 1-2 варени яйца или малко риба/пилешко .. сладко не е задължително да ядеш, но по 3-4 плода на ден е добре, а хляба не би трявало да се заменя с бисквити, в тях има повече въг. и са по-калорични от пълнозърнестия хляб ..

ok merci :) a po kolko kalorii e dobre da priemam sega ? ( 163sm,52 kg,14 god -ako ima zna4enie de )

Drakthul
04-04-2007, 08:23
Формула за изчисляване на калорийния минимум при жени: 655 + (9.6 X тегло в кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X възраст в години) = 655 + (? (BMR - basic metabolic rate в ккал.)

За теб : 655 + (499) + (294) - (65) = 1418 - 65 = 1353 .. ако ще тренираш е добре да взимаш около 1500 .. но .. на 14 год. и диети :roll: .. отслабни още 2-3кг. и започни да се храниш нормално като спазваш няколко прости правила .. тия диети могат да имат много лошо последствие .. все пак в момента огранизма и тялото ти растът и се развиват .. в момента се нуждаеш от прием на всякакви храни/плодове/зеленчуци ... направо не мога да повярвам, че родителите ти ти позволяват такива диети .. :-k

sladko`eFche
04-04-2007, 09:04
oditelite mi hi4 ne sa suglasni...no za6to "takiva dieti"? az se ograni4avam ot ne6ta koito mislq 4e ne sa mi nujni ?

Drakthul
04-04-2007, 12:46
oditelite mi hi4 ne sa suglasni...no za6to "takiva dieti"? az se ograni4avam ot ne6ta koito mislq 4e ne sa mi nujni ?

Имах предвид като цяло 'диети за отслабване', диетата е начин на хранане и в зависимост от целите може да и да се качва и да се сваля с диета, но главното тук е че си прекално малка за да се подлагаш на каквито и да било диети, отслабнала си достатъчно, започни да се храниш нормално, каквото ти се яде, но пак ако спазваш някой правила няма да напълнеш, а ще потдържаш фигура .. те са мн прости - никакво ядене след 20:00, вечерята да е предимно месо+зеленчуци ... сол, кисело, сладко, люто, пържено, мазно, чипсове и т.н. junk food ( сандвичи, баници и т.н. ) се предпочита да се избягват, да се пие много вода и соково и т.н. .. от време на време може да хапваш сладко, пица или нещо такова, все пак не е опрял ножа до кокала, веднъж се живее .. пак казвам на тези години, не е добра идея да се отказваш от определни храни и ястия .. яж каквото ти се яде+плодове и зеленчуци, защото на тялото ти му е необходимо всякаква храна за да расте и оформи .. :-)

sladko`eFche
04-04-2007, 12:53
Drak'thul naistina mi otdeli dosta vreme za koeto blagodarq :smt008 6te te poslu6am :wink:

Drakthul
04-04-2007, 13:00
Drak'thul naistina mi otdeli dosta vreme za koeto blagodarq :smt008 6te te poslu6am :wink:

Няма проблеми, само забравих да кажа, че ако успееш и два-три пъти на седмица да спортуваш нещо - просто перфекция! .. :-) .. Следи килограмите си на месец ( тоест мериш се на месец по веднъж, не всяка седмица ) и ако забележиш, че си качила 2-3 килца - сваляш ги следващия месец с по-стегнат режим и готово, също така упражнения за крака, талия, ханш и корем ( клякания, коремни преси и т.н. ) вобще някаква ареобика, няма хич да ти навредят, можеш и в домашния условия с малко музика за 30мин.-1 час през 2-3 дни .. човек трябва да си отделя време за да изглежда добре, а това е едно от важните неща .. :)