PDA

View Full Version : пудра за лице-много ли е вредно



ЦвЕтИт0
04-01-2007, 16:36
Здравейте.Аз съм момиче на 15 години и от 6 месеца използвам пудра с цел да си прикривам пъпките и чирните точки.Сега не си мислете че не съм се мъчила да ги премаха и излекувам но ефекта е нулев .Много се упасявам от това да не ми се сбръчка кожата още на млади годин като същевременнО не мога да се мъкна с това пужасно пъпчиво лице по улиците.Моля Ви да ми дадете някакъв съвет. [-o<

$tedinka$^^^26@05!!!!!
04-01-2007, 18:40
зависи много каква пудра използваш и дали е достатъчно качествена,също така зависи и от кожата на лицето ти.Но толкова ранното използване на пудра за лице,толкова често няма как да не се отрази на кожата ти пъ-късно,затова ти препоръчвам да спреш малко с тая пудра и да си вземеш някакво коректорче за пъпки от естествени съставки-малко по скъпи са,но не увреждат кожата и я подхранват...

ЦвЕтИт0
04-01-2007, 19:29
Леле страшно много ти благодаря.Досега не се бях замисляла за тази възможност-Коректор.Всъщност ще гледам да е някакъв дори и по-скъп но да е качествен.Бихте ли ми препоръчали някоя марка.Мерси предварително. :wink:

ani_sweet
04-01-2007, 22:40
Chuvala sum za antibakterialni pudri,koito pomagat za pupki.Vij v nqkoi kozmeti4en magazin;)

sexi_lady_666
04-01-2007, 23:30
za6to ne otide6 na po4istvane na liceto pri kozmetik az hodq vupreki 4e nqmam po4ti nikakvi pupki za6oto liceto mi e mn nejno!!!idi i kozmeti4kata 6te ti kaje to4no kakvo da pravi6!

$tedinka$^^^26@05!!!!!
04-02-2007, 07:07
Преди време имаше едни коректори на Орифлейм мисля че бяха с алое,от едната страна е коректор с цвета на кожата ,а от другата е нещо като крем който се нанася за по-бързо премахване на пъпките и за подхранване на кожата,но скоро не съм разглеждала брошурите и затова не мога да ти кажа дали сега го има,инъче има в магазинити за козметика всякакви видове коректори,так аче просто върви и си харесай някой който да ти подхожда на цвета на кожата,обаче питай дали има някакъв който и да подхранва защото тия обикновените коректори изсушават доста. \:D/

Arista
04-02-2007, 10:27
Ами ...аз съм на мнение 4е е по добре порите ти да са запу6ени сас не6то ка4ествено като пудра крем клоректор или фондиотен(май не се пи6е така ама карай :oops: :-D )отколкото да излезе6 навън без ни6то и цялата мръсотия да ти запъ6и порите [-X
едва ли 6те ти се сбръ4ка кожата от пудрата стига да не е някоя от битака, трета употреба за 50 ст :-D

ЦвЕтИт0
04-02-2007, 11:07
Е разбира се че ползвам само качествена козметика.Не си правя експерименти с кожата си.Предпочитам да дам повечко пари но да знам че това което си купувам си заслужава.

^t_a_n_i_a^
04-02-2007, 14:08
korektora za koito pi6e po gore e dobar no kato sloji6 samo na papkite ne e mnogo xubavo a ako si vzima6 pudra ili fon dio ten po dobre si vzemi ot nevite deto gi reklamirat PURE MAKE UP te sa okolo 11-12lv :smt008

Lorraine
04-02-2007, 15:59
Пудрата е вредна също толкова колкото и фон дьо тен-а.Ако мн мн имаш нужда да прикриеш нещо тогава я ползвай.

koalka
04-02-2007, 19:09
Да, вредна е.Няма смисъл да прикриваш пъпките и черните точки с пудра-стават още повече!По-добре отиди на козметик и не използвай повече тая пудра, защото запушва порите!

04-13-2007, 16:07
Вредна е обикновената,но има специални антибактериални,които не запушват порите.На Манхатън синята е мн хубава.

ЦвЕтИт0
04-13-2007, 16:10
моята е същата
ама не съм доволна от нея.Предпочитам фон дьо тен

Zahara
04-13-2007, 18:07
Не се притеснявай за пудрата - ако е правилната няма как да ти навреди. Даже напротив- незащитената кожа е подложена на разни вредни влияния от типа на прах, мърсотия, свободни радикали... Така че си слагай пудра без да се притесняваш, аз си слагам от 14 годишна и до сега не съм забелязала каквито и да е проблеми см кожата в следствие на това. Не си купувай пудри за по 5-6 лева - не само че са некачествени, но и не прикриват добре пъпките, и след 2 часа пак ще трябва да слагаш. Ползвай Maybelline, Bourjois, L`Oreal...
По принцип обаче е гримьорско правило никога да не се ползват пудра и фон-дьо-тен по отделно, но в ежедневието не мисля че е подходящо всички да се мажете с прекалено много макиаж.
А коректорас е тъп вариант, той се ползва за тъмни кръгове под очите и прекалено големи рани от пъпки, но винаги се слага пудра и фон-дьо-тен след коректора, така че няма смисъл от него, ако идеята ти е да не си запушваш порите.
И най-важното е ВИНАГИ ВИНАГИ ВИНАГИ да сваляш грима преди да си легнеш :)