PDA

View Full Version : Странно е...!



Maybach_girl
04-02-2007, 13:36
Имам един проблем.Компа на един приятел нещо много бръмчи.Той казва че ръмжал(ррр)много силно.Така било от вчера.Той много се притеснява вирус ли е кво е и иска да разбере от какво се е получило това.Много ще се радва ако го оправи.Моля ви,пишете вашите предположения.Предварител о благодаря.Страхотни сте))))))

Forslor
04-02-2007, 14:10
:lol: ако видео картата му е Nvidia :lol: (да чукам на дърво да не ми се случи пак случка с вентилатора) трябва да си почисти или смени вентилатора и да почисти останалите вентилатори и т.н от прахта. Обаче така според казаното се съмнявам ,че човека изобщо знае на кое му се вика видео карта и за да не направи някакъв гаф ... както предложиха вече направо на сервиз или да извика някой който разбира. :)

Maybach_girl
04-02-2007, 15:48
Хора наистина от вентилаторите е било.Много ви благодаря все пак. :)

Anf3tamin4o
04-02-2007, 19:12
Вирус за бръмчене :shock:
Има и такъв дето ти изключва щтепсела на компютъра

Forslor
04-02-2007, 19:24
Да, вярно е! Има и такъв тип вирус който незнае какво да каже във вече приключена тема и му сe вика "Spamer32".

Excu
04-03-2007, 11:38
така наречена тънка ламарина можеби вентилатора се удря по желязото
Можеби нещо се е откачило и дрънчи да го отвори можеби перките са се разхабили можеби няма достатъчно масло за духалката,също тъка може да е вентилаторите на хард диска.Ако ти дрънчи вентилатора може да ти задери главите на харда,ако е дефектен вентилатора.Кажи ми от къде идва точно шумът,като почне да шуми стисни го ответе страни и кажи дали бръмчи още,
Според мене това е от охлаждането на захранването или от вентилатора на процесора.Трябва да разбереш от къде точно идва шумът.
Или
Удари го сравнително силно с юмрук отляво...и ще се оправи! - Поне моя е такъв индивид Не се бъзикам,но за твоя компютър това може да се отрази зле. Отвори го / свали перката (дето е на дъното) , изчисти я от прах - ако има и я сложи наново - МОЯ ТАКА СЕ ОПРАВИ(СЪЩО).
Или почести ребрата под вентилатора...... ее как му забравих името на това..

Excu
04-03-2007, 11:40
Вирус за бръмчене :shock:
Има и такъв дето ти изключва щтепсела на компютъра
и се спират със команда от run shutdown -a

и се създават със простата команда Shutdown -s -t 1000 -c "this is a fake virus"

Tragedy
04-03-2007, 12:20
Искам само да допълня, че когато чистите компютъра си задължително трябва да пипнете или кутията или някой заземен уред, защото човешкото тяло, дрехите и различни повърхности до които се докосваме натрупват статично електричество, което може да предизвика искра при докосване на някой компонент.

Най-удачния метод за почистване е чрез въздушна струя, може и с уста (да не се възприема цинично това). Недейте да ползвате прахосмукачка, защото тя също може да предизвика искра. Или поне обърнете струята да духа навън.

Вентилаторите трябва да се сменят на няколко месеца, защото повечето са на лагерна основна и се разбиват доста лесно и почват да бръмчат.

Надявам се да съм помогнал.

Excu
04-03-2007, 15:27
може със прахосмукачка ама ако pc-to е в гаранция не го отваряйте защото има една лепенка като се скъса и гаранцията си е е*ала майката в ан*ла,поне на мене е тъка,дръж смукача по назат дане нагулта желязото...

Magas
04-04-2007, 13:13
:lol: ако видео картата му е Nvidia :lol: (да чукам на дърво да не ми се случи пак случка с вентилатора) трябва да си почисти или смени вентилатора и да почисти останалите вентилатори и т.н от прахта. Обаче така според казаното се съмнявам ,че човека изобщо знае на кое му се вика видео карта и за да не направи някакъв гаф ... както предложиха вече направо на сервиз или да извика някой който разбира. :)благодаря ,но се оправих вече
и разбирам на кво му се вика видио карта