PDA

View Full Version : LE6TI ILI O4ILA



melani
04-02-2007, 20:57
E interesno mi e da razbera horata ot foruma s problemi s o4ite kakvo predpo4itat da nosqt le6ti ili o4ila i za6to?
E vie ste....

Sarabi
04-02-2007, 21:03
Аз лично нося меки лещи, защото за мен са по- практични. Слагаш ги и не трябва да се занимаваш с бърсане, пазене на стъклата, носене на калъфи и т.н. А и ... може да се каже, че избягвам малоумните коментари от някой кретен от рода на "Четириочко" :lol: . Но с лещи за мен е много по- удобно, а и мога спокойно да нося грим, без да стават разни оптически измами заради стъклата на очилата. А очилата можеш да ги потрошиш без да искаш, а с лещите мнооооооооого рядко стават гафове и то само ако не си свикнал да не си търкаш очите.

sladko`eFche
04-02-2007, 21:21
navun sum s le6ti v ku6ti s o4ila...to samo le6ti ne se preporu4va ....

Undying
04-02-2007, 21:24
Нямам проблеми с очите, но не съм застрахован. :) Лещите са по-практични.
Подкрепям ест =D>

shadow4e
04-02-2007, 21:36
Лещи естествено, ама не мога да си ги слагам. От два месеца имам и само 6-7 пъти съм ги носила :(Поне мога да ги махам после. :)

shadow4e
04-02-2007, 21:43
Лещи естествено, ама не мога да си ги слагам. От два месеца имам и само 6-7 пъти съм ги носила :(Поне мога да ги махам после. :)

ABSOLUTme
04-02-2007, 22:46
Нз,честно казано..и с двете ми е удобно..само че си затрих цаките нейде из вкъщи,та от 2години съм само на меките лещи..проблем досега не съм имала,пък и без мъка си ги слагам и махам,бъркам си в очото и т.н. :lol: всичко се свежда до навика.

shadow4e
04-02-2007, 22:49
То и аз вече мога да си "бъркам в очото" :), то даже при махането се бърка повече, а си ги махам без огледало още от първия път. Въпреки че лекарката като ме видя, че съм и с дълги нокти и се уплаши :P Ама не мога да ги сложа и това е... т.е. успявам за около 40- мин 1 час, ама рядко имам толкова време и най-вече нерви.

Shadow_Walker
04-02-2007, 22:51
Засега нямам проблеми, но- лещи.
Защо ли-по практично ми се вижда, а и няма опасност да ти лепнат някой прякор :-D

ABSOLUTme
04-02-2007, 22:54
на мен ноктите ни най-малко не ми пречат :-k

shadow4e
04-02-2007, 22:57
И на мен, но лекарката ми каза, че в 90% от случаите се налага рязане на ноктите. На мен като ми се счупи някой от ноктите на палците и съм като саката, дори по-трудно пиша :lol:

bluejeans_
04-02-2007, 23:01
AZ LI4NO PREDI PREDPO4ITAH LE6TI.BE6E MO LISNO DA GI SLAGAM I SVALQM :)OBA4E E GOLQMA IGRA4KA:)I SEGA ZALAGAM NA O4ILATA

teenkopele
04-03-2007, 05:31
Нямам проблеми с очите, но не съм застрахован. :) Лещите са по-практични.

:wink:

evil_lady_in_black
04-03-2007, 07:16
И аз нямам проблем с очите , но ако ми стане нещо ще предпочета лещи

Lorraine
04-03-2007, 07:35
Мм аз имам проблеми с очите,но нося очила и то само у нас,навън ест съм без..просто не мога да си сложа лещи бе мамка му! :lol:

quench
04-03-2007, 07:38
абе по-добре карай на лещи
с очилата като свикенш,ще си отвикнал да се концентрираш върху периферното си зрение
лещите ти дават визуално покритие за цялата полусфера
по-полезни са и по-удобни

04-03-2007, 08:11
Аз преди носих очила но от 3 години сам с меки лешти сам много доволна-много по-практично е ,а и лекарката ми каза че очилата увеличават диоптера

quench
04-03-2007, 09:26
не,по-скоро няма да го фиксират или да спомагат за намаляването му с възрастта

Mimka_sweet
04-03-2007, 09:29
Зависи от много неща :wink:

rosskata
04-03-2007, 10:33
Аз сложих очила наскора. ПО принцип исках лещи, но ми казаха, че диоптърът ми е малък за лещи...
Маллко ми трябваше време да се възприема, но свикнах...

Swinkenhoffer
04-03-2007, 13:51
лещи > очила.
факт.

no_martyr
04-03-2007, 13:57
Ами, аз нося очила от има-няма десет години :wink: Не е болка за умиране.
И диоптрите са се смъкнали в сравнение с тези на детска възраст, така че...
Пък и не помня някой да ме е обиждал за това, че нося очила. Част от мен са си 8)

ErinEverly
04-03-2007, 15:08
Еми аз нямам такива проблеми, но нося цветни лещи. Свиква се, а и са по-удобни от очилата :wink: Но, доколкото знам, след като откриеш проблема, поне 1 година трябва да носиш очила, преди да сложиш лещи

nencuHka
04-03-2007, 18:16
Ми нямам проблеми с очите,ама по практично е лещи.От друга страна пък е голяма играчка да сваляш..слагаш.Аз имам цветни лещи без диоптър,ама....свикнала съм да ги слагам и свалям,ю.Но кофффти е все пак

FZ
04-03-2007, 21:35
Нямам проблеми с очите (да чукна на дърво) но тия от класа ми които имат проблеми носят по принцип лещи, но ако духа вятър и са в прашна среда носят очила щото праха им дразнил ....

04-04-2007, 00:59
Има доста решаващи фактори. Например при малки диоптри /до 1 или 1,5/ не се препоръчва постоянна корекция, тоест само при четене, телевизия, работа с компютър... И очилата в такъв случай са по-удобни. При по-висок диоптър, независимо + или -, имате нужда от постоянна корекция /като ходиш по улиците примерно/ и лещите са добър вариант. Някои хора обаче имат висока чувствителност и не понасят лещи. Нещо друго, има разлика между твърди и меки контактни лещи, освен това освен късогледство/далекогледство има и друга деформация- астигматизъм /"смачкване" на очната ябълка, което води до изкривено зрение, например виждате черта вместо точка/. Всички тези фактори, както и фактора възраст и вида на късо/далеко- гледството /дали диоптъра се задържа или се увеличава постепенно/, всички тези елементи са определящи какъв вид корекция да се приложи. Понякога очилата са по-добър вариант, понякога меките лещи не са достатъчни /при астигматизъм/ и са необходими твърди такива... Изобщо, само очният ви лекар може да прецени какво е най-подходящо за вас и здравето ви. В днешно време очилата се правят доста деликатни и подигравките по тоя повод пресекват още в малките класове. Аз като сложих очила даже супер много се кефех и исках да ги нося постоянно /да не говорим че се отървах от онова проклето главоболие, породено от вечното взиране/ Бях шести клас, но честно казано подигравки за очилата не съм имала, повече ми се смееха за ръста /нисичко съм/ и за други глупости...
Честно казано си предпочитам очилата, майка ми е с лещи от както се помня и като я гледам как си бърка в очите лошо ми става. Не ми се налага постоянна корекция и очилата ме устройват...

HardcorE_AFA
04-04-2007, 07:08
ами аз имам проблеми с очите и с едното имам доста стабилен диоптер...Преди 3 или 4 години някаде реших да сложа лещи.Взех си някакви много добри но за жалост хубаво сълзенето в началото е нормално но започна през няколко дена да ми се подува окото(ечемик-но само 1 ден и спада)и то нали ечемикът е едно топченце(който е имал знае)и това топченце ми сотана и се надуваше през някакви дни.Което беше ужасно...наистина кошмар ходех по лекъри,мажех си ухото но...без ефект.После понеже съм много зле с очите дойде времето да си сложа очила.Направих си едни много добри(с много яка черна рамка)но пък тогава много ме болеше главата от тях(като ги сложех виждах адски добре но главата ме болеше,дори няколко пъти повръщах защото ми се и повдигаше.Накрая отидох при една очна лекарка от някоя си поликлиника която ме гледа капа ми капки ала бала и каза че имам страшно голям процент астегматизъм и затова не мога да видя дори наи големия ред на таблото(в кабинета) и ми написа поръчка за стъкла за очила с диоптер и с астегматизъм...и сега цаиките са ми перфектни...е не че ги нося но се случва д ги сложа на седмица по 3-4 пъти като гледам филмче :)

хахах това е моята история за очилата и лещите,тъжна но с щастлив край =D>