PDA

View Full Version : рак на езика



04-03-2007, 00:50
абе хора наскоро разбрах че ако дъвчеш дъвка и пушиш едновременно се хващал рак на езика? не че имам но просто искам малко информация какви са симптомите как се лекува ампутация ли се изисква или какво :P моля само сериозни отговори да поствате темата не е шега мисля че ще е полезна на много хора

няма рак на езика [-X а темата я заключвам защото е стара!
приятен ден. :wink:

BY duh4o

FZ
04-03-2007, 19:51
ами...не съм чувала за такова нещо...малко измислица ми се струва. Кой ти го каза? 8-[

cherinka
04-03-2007, 20:02
ееее спри се, бе


Не ти пречи след като си изпушила една цигара да дъвчиш

Напротив. Пречи му! Дори и час след поредната изпушена цигара не е много препоръчително да се лапа дъвка, защото колкото и слюнка да имаш в устата, тя не отмива никотина, който е останал по зъбите.


ami kato dav4i6 dafka i pu6i6 v dafkata se naslagvat vredni 4astici ot cigarata (tam pu6ek li kvo ne znam no sa vredni sa s sigurnost) i kat spre6 da pu6i6 i q dav4i6 taq dafka palna s mikrobi i vredni laina prosto si sere6 varhu zdraveto (ne 4e dokato pu6i6 ne go prai6 ama sled tva o6te pove4e...)

peace \/

Ми никви вредни частици не се наслагват по дъвката ОТ ЦИГАРАТА, а от тютюна, който си съдържа никотина, който пък си е вреден за зъбите.

И драги читатели и съфорумци ИМА РАК НА ЕЗИКА
Не мога да разбера защо пишете като не знаете?!?!
Ето, вижте какво намерих:
Пушенето води до рак на езика и устните

Пушенето причинява рак не само на гърлото и на бронхите, но и на езика и устните. Това се случва често при хроничните пушачи, алкохолици и при всички с лоши зъби и с лоша устна хигиена. Засегнати са предимно хора в средната и в напредналата възраст, но напоследък се среща и в млада възраст поради увеличение броя на пушачите и алкохолиците. Ракът на езика, гърлото и устните почти винаги причинява екзитус (смърт), като едва около 30% от заболелите преживяват до 5 години.
Обикновено при рак както на езика, така и на гърлото, болните в началния стадий нямат почти никакви оплаквания. Симптомите са незабележими и дискретни. Може да има дискомфорт в гърлото и устата, дразнене, парене и леки затруднения при преглъщането. Няма болка. Тя се явява в по-късните стадии и затова болните отиват на преглед много късно и в напреднал стадий на тумора, когато лечението е почти невъзможно.
Често се увеличават лимфните възли на шията, едностранно или двустранно, и по тях се открива и първичната локализация. Ракът на езика е под формата на твърда подутина, която бързо става язва. Язвата е с неправилни и наръфани ръбове и налепи и издава лоша и гнилостна миризма. За потвърждаване на диагнозата е необходим точен преглед на болния, скенер, магнитен резонанс, хистологично изследване и др.
Лечението е комбинирано: хирургично, химиотерапия и радиотерапия, т.е. лъчелечение. Резултатите са съмнителни и обикновено болните умират от усложнения като пневмонии, кръвоизливи, сепсис и др. Затова единствената предпазна мярка е силно да се намалят пушенето и пиенето на алкохол или най-добре въобще да се спрат.

Айде със здраве.

ThePowerOfLove
04-06-2007, 14:56
Whisskas
МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 6:14 pm Заглавие:
Предсатавяш ли си да умреш от рак на езика... Laughing

Не мисля,че е смешно...никак даже

gLo0m
04-06-2007, 15:56
В крайна сметка вредата, която причиняват цигарите и алкохола не е неизвестна за никой от нас. Какъвто е риска да те хване рак на трахеята, белия дроб и т.н., такъв е и този да те хване рак на езика, а както видяхме от тая доста полезна информация - на белия дроб или на езика... еднакво сериозно е. В края на краищата който го е страх от мечки, не ходи в гората или който го е страх от болести, не пусхи и не пие O:)

04-12-2007, 20:49
ami estestveno che ima rak na ezika i toi moje da se poqvi ne samo pri pusheneto na cigari ami i pri oushene na treva :(

malkoto_sladur4e
04-13-2007, 18:49
ae prosto ne pu6ete we kolko p1ti da vi go kaja?

niGGa
04-14-2007, 14:44
ae prosto ne pu6ete we kolko p1ti da vi go kaja?
1001
пхах..
Силата на любовта, и на мене ми е смешно.. :lol:

ooops
04-17-2007, 22:20
po skoro na zubite ot kolkoto na ezika no vse pak ae i sus zdrave xaxxx :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

stelly
10-14-2007, 01:27
искам да кажа на всицки които се посмяха за рака на езика, 4е вопсте не е смешно [-X много е лошо тази диагноза.....,маика ми е с такава диагноза въпреки це не пуши пак и не пие кои знае колко много................ :cry: ,така4е жиа си преценете как трябва да вижеете.....

IdiOtKa
10-14-2007, 13:47
ем ....баси то дори от захар и сол може да гътнеш ...за кво си говорим просто ...аз тря цял живот в пещера да живея ....
:-D :-D :-D лаина от секъде еии