PDA

View Full Version : рак на езика



04-03-2007, 01:53
абе хора наскоро разбрах че ако дъвчеш дъвка и пушиш едновременно се хващал рак на езика? не че имам но просто искам малко информация какви са симптомите как се лекува ампутация ли се изисква или какво :P моля само сериозни отговори да поствате темата не е шега мисля че ще е полезна на много хора

пишете евентуално как да се предпазим
нещо повечко за устна хигиена дъвчете ли дъвки след като пушите и дали е опасно ?
общо взето мисля че разбрахте за какво става дума

theEXPLOITED
04-03-2007, 06:19
8) ABE KAK VI SE PI6AT TAKIVA GLUPOSTI BE?RAK NA EZIKA........NENORMALEN LI SI ILI SI SAMO T1P?RAK NA EZIKA NQMA MOJE6 DA HVANE6 SUMATI BOLESTI PO Z1BITE ILI G1RLOTO AMA RAK NA EZIKA?!......BASI MALOUMNICITE!

kPuCkA
04-03-2007, 07:53
Хм,така.....рак на езика наистина няма,но е опасничко да дъвчиш и пушиш едновременно,защото наистина можеш да хванеш рак,но той е на устната кухина.Не ти пречи след като си изпушила една цигара да дъвчиш,но недей да ги правиш и двете неща по едно и също време.... :smt004

shmatka_s_patka
04-03-2007, 08:16
ami kato dav4i6 dafka i pu6i6 v dafkata se naslagvat vredni 4astici ot cigarata (tam pu6ek li kvo ne znam no sa vredni sa s sigurnost) i kat spre6 da pu6i6 i q dav4i6 taq dafka palna s mikrobi i vredni laina prosto si sere6 varhu zdraveto (ne 4e dokato pu6i6 ne go prai6 ama sled tva o6te pove4e...)

peace \/

PaRkInSoN
04-03-2007, 10:36
хааххахаха РАК НА ЕЗИКА ХАХАХ Не на езика а на зъбите!

cherinka
04-03-2007, 11:40
Не ти пречи след като си изпушила една цигара да дъвчиш

Напротив. Пречи му! Дори и час след поредната изпушена цигара не е много препоръчително да се лапа дъвка, защото колкото и слюнка да имаш в устата, тя не отмива никотина, който е останал по зъбите.


ami kato dav4i6 dafka i pu6i6 v dafkata se naslagvat vredni 4astici ot cigarata (tam pu6ek li kvo ne znam no sa vredni sa s sigurnost) i kat spre6 da pu6i6 i q dav4i6 taq dafka palna s mikrobi i vredni laina prosto si sere6 varhu zdraveto (ne 4e dokato pu6i6 ne go prai6 ama sled tva o6te pove4e...)

peace \/

Ми никви вредни частици не се наслагват по дъвката ОТ ЦИГАРАТА, а от тютюна, който си съдържа никотина, който пък си е вреден за зъбите.

И драги читатели и съфорумци ИМА РАК НА ЕЗИКА
Не мога да разбера защо пишете като не знаете?!?!
Ето, вижте какво намерих:
Пушенето води до рак на езика и устните

Пушенето причинява рак не само на гърлото и на бронхите, но и на езика и устните. Това се случва често при хроничните пушачи, алкохолици и при всички с лоши зъби и с лоша устна хигиена. Засегнати са предимно хора в средната и в напредналата възраст, но напоследък се среща и в млада възраст поради увеличение броя на пушачите и алкохолиците. Ракът на езика, гърлото и устните почти винаги причинява екзитус (смърт), като едва около 30% от заболелите преживяват до 5 години.
Обикновено при рак както на езика, така и на гърлото, болните в началния стадий нямат почти никакви оплаквания. Симптомите са незабележими и дискретни. Може да има дискомфорт в гърлото и устата, дразнене, парене и леки затруднения при преглъщането. Няма болка. Тя се явява в по-късните стадии и затова болните отиват на преглед много късно и в напреднал стадий на тумора, когато лечението е почти невъзможно.
Често се увеличават лимфните възли на шията, едностранно или двустранно, и по тях се открива и първичната локализация. Ракът на езика е под формата на твърда подутина, която бързо става язва. Язвата е с неправилни и наръфани ръбове и налепи и издава лоша и гнилостна миризма. За потвърждаване на диагнозата е необходим точен преглед на болния, скенер, магнитен резонанс, хистологично изследване и др.
Лечението е комбинирано: хирургично, химиотерапия и радиотерапия, т.е. лъчелечение. Резултатите са съмнителни и обикновено болните умират от усложнения като пневмонии, кръвоизливи, сепсис и др. Затова единствената предпазна мярка е силно да се намалят пушенето и пиенето на алкохол или най-добре въобще да се спрат.

Айде със здраве.

IdiOtKa
04-03-2007, 12:08
е баси маина ... !!!!! аз незнам от кво по напред ше се разболея е маина !!деййй тва е тапо !!

cherinka
04-03-2007, 12:33
е баси маина ... !!!!! аз незнам от кво по напред ше се разболея е маина !!деййй тва е тапо !!

Ама ако става за въпрос, то и въздуха, който дишаме, е вреден :-D :smt005

04-03-2007, 17:25
да между другото всички умират заради въздуха гледах по дискавъри :-D има някакви частици и при всяко вдишване ти убива определен брой клетки или нещо такова беше ... дишайте бавно и живейте повече :)