PDA

View Full Version : Мехлем за пиърсинг



<black soul>
04-03-2007, 12:56
една приятелка има пиърсинг на ухото, горе на хрущяла, и много я боли. чувала съм за някакъв мехлем, с който през известно време си мажеш ухото, за да не те боли толкова, само че не му знам името. ако вие знаете нещо за такъв мехлем, кажете как се казва, горе-долу колко струва и откъде може да се купи! мерси предварително! :wink:

сори ако не е за тук темата, ама не намерих друг раздел за това! :-k :wink:

ELiTyYy
04-03-2007, 13:12
значи,аз си мажа новата обичка с MediSept.... туй кремче,си го ползвах и преди за обичката на пъпа..и върши работа.. в бяла тубичка е ,мъничка... с зелени надписи

Boot
04-03-2007, 13:45
Тетрациклин, гентамицин, банеоцин, топоцин (тфа е прахче). Във всяка аптека. Тетрациклина е към 2 и нещо, за другите не знам, защото все сестра ми ги купува.
Само да не прекалява с мазането. :roll:

Malice
04-03-2007, 15:45
Гентамицин си е най-добре...когато си пробих добната устна с него се мазах и наистина помагаше

<black soul>
04-03-2007, 19:24
много много благодаря! :wink: :)

Polinna
04-10-2007, 12:23
az si napravih na nosa i veche 4-5 meseca q imam ama mi kazaha samo sys spirt da sym q promivala.. i oshte se vyzpalqva.. gentamicin dali shte svyrshi rabota ? to predpolagam shtom po ushite po ustnite se izpolzva sig. i na men shte mi svyrshi rabota.. che naprao se pobyrkvam s taz obica :D

`Death`Whore`
04-10-2007, 12:32
Аптека!

Ellie
04-10-2007, 14:31
Нормално е да я боли в началото.

Първите 10 дни може да ползва кис.вода, може и с антибиотик по веднъж на ден, не повече от 1 седмица и после да продължи с физ.разтвор.

die eiskoenigin
04-10-2007, 16:03
и аз много проблеми си имах с обицата ми на същото място,но при мен проблема беше ясен-счупен хрущал и затова не помагаха мехлемите, но се оправих когато си сложих обица без винтче (титаниева халка) и от тогава нямам проблеми!
А на теб хрущала ли те боли или ти се е възпалила? :?:

Boot
04-10-2007, 16:36
Хората забравят, че е много важно като минат първите десет дни, през които си мажеш дупката с антибиотик, след това да си я промиваш супер редовно с физиологичен разтвор. Не стига само 1 седмица антибиотици ;)

nencuHka
04-10-2007, 18:20
Ами чесно да ти кажа и аз имам обичка там и ми е вече от почти година.
Ударят ли ме там силно ме боли доста,
ако обицата ми е бъгава също..
И на мен зарастна малко трудно,но стана.
Не съм го мазала с никакви мехлеми и разни такива.

Едит: Намали си аватаааааааара,ОГРОМЕН ЕЕЕЕЕЕ!

brain_stew
04-10-2007, 18:24
Абее!Руди каза кислородна вода и йодасепт!Аз с тва си мажа и промивам всеки ден! :-D

Boot
04-10-2007, 20:43
Руди всеки път казва нещо различно :D

brain_stew
04-11-2007, 06:21
Руди всеки път казва нещо различно :D

Ъх...Защо?!

Той по принцип нали каза там три вида мазила, и едното беше Йодасепт и аз се възползвах, че имам неква огромна тубичка Йодасепт маз у нас и тъй...А за кислородната вода той си каза дори като заздравее дупката нали пак да се промива от време на време (което е леко логично!)...

Boot
04-11-2007, 14:17
Руди всеки път казва нещо различно :D.А за кислородната вода той си каза дори като заздравее дупката нали пак да се промива от време на време (което е леко логично!)...

Е що? Ми на мен ми каза като заздравее - физиологичен разтвор. Ама няма значение де, аз си знам

04-11-2007, 18:11
и аз много проблеми си имах с обицата ми на същото място,но при мен проблема беше ясен-счупен хрущал и затова не помагаха мехлемите, но се оправих когато си сложих обица без винтче (титаниева халка) и от тогава нямам проблеми!
А на теб хрущала ли те боли или ти се е възпалила? :?:



Kak se opravi problema sus s4upeniq hru6tql?