PDA

View Full Version : Дискусия: "насилието" в интернет пространството...



teenkopele
04-03-2007, 20:22
Преди няколко часа видях това клипче и ме накара да се замисля до къде може да стигне простотията на някои хора. Да съдиш онлайн игра за "насилието" и езика, които има в нея?!? Това ме заби в земята... :shock:
Показаното не било цензурирано и едва ли не подтиквало по-малките към насилие. А защо никой не обръща внимание на престрелките и т.н. във филмите например? Пълни глупости...чудят се за какво да се хванат. Както и да е...
Мислите ли, че обвиненията към играта са основателни и защо?
Въобще какво е мнението ви за "насилието" в интернет?

http://video.google.com/videoplay?docid=-7827361407801901098&q=bgmafia

fire_of_satan.
04-03-2007, 21:42
offtopic: Ако някой модератор гледа, да си кажа, че имам проблем с рега...
Реално погледнато, има контрол и над филмите, нали им слагат точки...
Цензурата над каквото и да е мене винаги ме е дразнила, но е наложителна. Дразни ме, но аз не съм шизофреничка, която след една игра на CS ще реши да приложи уменията си над съучениците си примерно....Само че въпроса не стои така с доста голям процент от малоумното население на Земята. Да вземем за пример един виден амарикански младеж...Имам неприятно чувство, че тая цензура е именно заради такива видни американски създания. Просто...не мислят, мислят се безсмъртни и четох някакви изследвания, че тези игри наистина влияят на болната психика на някои. Това разбира се, не означава, че чрез налагането и, младежите ще поумнеят, но уж поне да се намали бройката на това безумие. Интернет е сила, телевизията също, каквото и да направят, все ще се намери някой, който да се мисли за богопомазан, няма как....

FeelTheBeat
04-04-2007, 07:24
Абе то нямаш ли си акъл, много ясно че ще ти повлияе! Еми то е като с карането на автомобил : нямаш ли акъл, както можеш да се пребиеш с 220км/ч, така и с 50... :evil:

musicalterrorist
04-04-2007, 07:52
всеки търси проблем в такива неща, а не обръща поглед към собственото си изгнило и фалшиво общество...

насилието не се провокира от игрички, филми или книги...

<black soul>
04-04-2007, 07:59
Аз гледам филми на ужасите, където някви се колят и стрелят, ама още не съм станала сериен убиец! За игрите...аз не обичам да играя, ама смятам че и това няма да ме напави ненормална. За да може една игра, филм или шоу да провокира дете или възрастин човек, към наисилие, то в този човек трябва вече да е заложено насилието. И да не играят на подобни игри, пак като пораснат ще станат насилници или убийци! Не смятам, че точките под филмите и спирането на игрите ще намали престъпността в обществото на младите или ще премахне заложеното в умовете на бъдещите насилници! И все пак оставам на мнение, че тези игри трябва да се закрият, защото са прекалено тъпи и превръщат хората в зомбита! Колкото и нормален да си...пак ставаш някъв побъркан по компа си, заради тези игри! Пффф... Иначе за филмите..аз смятам, че в тях няма нищо лошо...поне за мен.

По-просто казано : Да се закрият само игрите, но не защото провокират насилие, а защото са тъпи!

musicalterrorist
04-04-2007, 08:02
guns don't kill people, people kill people... :wink:

Mo6no3
04-04-2007, 13:18
На мнение съм, че хората, които извършат подобни деяния вдъхновени от компютърни игри, филми и т.н.биха ги извършили и иначе. Не играта е причината въпросният човек да извърши убийството. Той би го извършил и иначе. Ако янямаше играта щеше да се "вдъхнови" от другаде например от някоя градска легенда. Причините за извършването на убийство и т.н. са други. Например почти всички сериини убийци са имали трудно детсво и сабили бити, насилвани, изнасилвани и унижавани като деца.

Valar
04-04-2007, 13:54
Медиите не вдъхновяват насилието у гаменчетата!
Те само им дават йдеи.