PDA

View Full Version : от какво се страхуваме?!



_donna_
04-03-2007, 22:51
просто се поинтересувах и попаднах на много интересни неща.
най-специфичните фобии са:

космикофобията (страх от космически явления - например падане на метеорит)

киберфобията (страх от работа с компютър - възрастните хора са страхуват да докоснат компютъра, за да не повредят нещо)

прософобията (страх от прогреса - най-често опасения от това, че животът ще започне да се управлява от машини)

хеленофобията (страх от научните термини - ако не разбера нещо, ще ме вземат за глупак)

ергофобията (страх от работа - аз нищо не умея и ще ме изгонят от работа).

верминофобия (страх от микробите)

фалакрофобия (страх от оплешивяване)

ритифофобия (страх от бръчки)

дисморфофобия (страх от физическа непривлекателност)

осмофобия (страх от мириса на собственото тяло).

аблютофобия (страх от миене и водни процедури)

апопатофобия (страх от ходене в тоалетна)

базофобия (страх от ходене)

хедонофобия (страх от наслаждаване)

метрофобия (натрапчив страх от поезия)

синофобия (страх от китайци)

спектрофобия (страх от огледала)

ерейтофобия (страх от изчервяване)

фобофобия (страх от възникване на страх).

а най-разпространените:

Ахмофобия - страх от ъгли и ръбести предмети.
Акрофобия-страх от височини.
Агорафобия - страх от открити пространства.
Елурофобия - страх от котки.
Алгофобия - страх от болката.
Антрофобия - страх от много хора, събрани на едно място.
Апопатодиафулатофобия - страх от запек.
Астрапефобия - страх от светкавици.
Базофобия - страх от ходене.
Белефобия - страх от игли и карфици.
Битрохозофобия - страх от колело.
Блемофобия - страх от чужди погледи.
Клаустрофобия - страх от затворени пространства.
Кинофобия - страх от кучета.
Ендуофобия - страх от обличане.
Еритрофобия - страх от почервеняване.
Графофобия - страх от писане,
Гинефобия - страх от жени.
Хидрофобия - страх от вода.
Кенофобия - страх от тъмнина.
Левкоселофобия - страх от бяла, неизписана страница.
Логофобия - страх от говор.
Макерофобия - страх от хладно оръжие.
Музофобия - страх от мишки.
Миксофобия - страх от прахоляк.
Нозофобия - страх от болести.
Оклофобия - страх от тълпата.
Орофобия - страх от планините.
Плангонофобия - страх от кукли.
Рупофобия - страх от мръсотията.
Таласофобия - страх от морето.
Танатофобия - страх от смъртта.
Трихофобия - страх от косми.
Зоофобия - страх от животни.

лудница. :Р

Valar
04-03-2007, 23:02
Има ли фобия от малки хора ! :-D (шегичка!)
Полезна информация браво.

_donna_
04-03-2007, 23:10
оо,тва си е сериозно,аз не мога да си го представя.

вафла боровец обикновена и сокче от десет-рай.

както и градинка с две пейки,гъсти храсти и
денонощно за бира наблизо ..

BastardOfChrist
04-03-2007, 23:17
Най ме е страх от донна.
Някой ден , тя ще влезне у нас като нинджа и ще ми пререже гърлото :--(

ABSOLUTme
04-03-2007, 23:17
като малка имах като че ли Кенофобия - страх от тъмнина и такъв страх,че има някои или нещо под леглото ...
сега..не от нещо конкретно,ама скоро време ше развия синофобия (страх от китайци)..баси в моя факултет все едно само такива има.. :lol:
може би донякъде ме е страх и за благополучието и здравето на семейството и близките ми,ама то не зависи от мен,тъй че не мисля,че има подобна фобия :roll:

_donna_
04-03-2007, 23:19
Най ме е страх от донна.
Някой ден , тя ще влезне у нас като нинджа и ще ми пререже гърлото :--(
какво да направя за теб,приятелю?!

@ABSOLUT`me,на частта с китайците имаше много смях.
няква извратена форма на расизъм. :smt005
що пък точно китайци,баси?! ..

ABSOLUTme
04-03-2007, 23:25
@ABSOLUT`me,на частта с китайците имаше много смях.
няква извратена форма на расизъм. :smt005
що пък точно китайци,баси?! ..
а де? :-s къде са ми дошли чак във Франция :lol:

RAWRRR
04-04-2007, 00:48
не си я споменала,но ако имам някаква фобия е филофобия.

Chernata`Nagual
04-04-2007, 01:03
аз може би страдам от Алгофобия,и не ме е страх от физическата болка,а от психическата :| :(

04-04-2007, 01:05
Аз все още се страхувам от тъмнината, не просто като угася, ами ако абсолютен пълен мрак, все едно си със затворени очи, ако например няма ток никога няма да вляза в тоалетната без фенерче... Просто когато е толкова тъмно не мога да дишам и сякаш се задушавам. Освен това, знам че е детинско, но ме е страх от ИЗВЪНЗЕМНИ, много съм тъпа, но ме е страх. Страх ме е от луди, направо като видя луд на улицата и се ужасявам и почвам да се лутам и да се чудя къде да се скрия. Страх ме е от осакатяване или загубата на сетиво, страх ме е от бременността и раждането и нямам идея как ще стана майка някой ден...

koalka
04-04-2007, 07:05
Не го знам тоя мъж, `дето го е страх от жени. :lol:
Иначе супер интересна тема.

HardcorE_AFA
04-04-2007, 07:10
Има ли фобия от малки хора ! :-D (шегичка!)
Полезна информация браво.тука незнам дали тва беше ебавка ама мене верно мее страх...страшно много :( което е гадно ама....

punisher
04-04-2007, 07:26
Акрофобия-страх от височини.
Алгофобия - страх от болката.

височините не са чак такъв проблем, ама понякога и там е кофти :roll:

SpAcE_LaDy
04-04-2007, 07:58
синофобия (страх от китайци)

:smt116 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082

хахаххаххаа, скъсах се от смях лелееееееееееее
за такава фобия не бях чувала.. горките китайци:)

А пък аз имам страх от насекоми с мноооого крака, например от тия кльощавите паяци, които обитават домовете, както и от всякакви др паяци, страх от изскачащи от чекмеджето с вилици и лъжици хлебарки..
някъде бях чела следното:
"Всеки човек изяжда средно по 8 паяка през живота си, докато спи"

тааа имам фобия от нощно ядене на паяци.. а понеже в блока ми имахме мн хлебарки (в мазето) и напръскаха вътре и хлебарките се качиха по апартаментите, та сега не мога да се оплача от липса на красивите черни буби.. и съм се събуждала през нощта с хлебарка гнусна мазна на стената на половин метър от мен и с яйце в гъза :-s :-s :-s :smt010 , умирам си от страх.. е тва ми е фобията.. също имам и фобия от околните като се смеят и все си мисля, че е на мен.. ако са непознати де и аз като мина покрай група МЛАДЕЖИ (аз вече съм бабка на 17) и те се изхилят.. :D:D:D
EМи това е.. май :lol:

<black soul>
04-04-2007, 09:42
Апопатодиафулатофобия - страх от запек. :smt005 :smt005 :smt005
а къде е страха от тъмното? аз имам такъв страх! ](*,) ](*,)
ааа...ето го! --> Кенофобия - страх от тъмнина.

no_martyr
04-04-2007, 09:44
А пък аз имам страх от насекоми с мноооого крака, например от тия кльощавите паяци, които обитават домовете, както и от всякакви др паяци...

И аз :-D
За друга фобия май не се сещам, но паяците сериозно ми бъркат в здравето. Както се оказа след твоето сведение за осемте паяка - буквално :lol:
Имам много познати, които умират от страх, ако се качат на повече от два метра от земята. Много ги е страх и от дълбока вода...

А, сетих се за още една фобия - от снимката на Нели Фуртадо отдясно на екрана. Take me to your leader...

Valar
04-04-2007, 10:01
Има ли фобия от малки хора ! :-D (шегичка!)
Полезна информация браво.тука незнам дали тва беше ебавка ама мене верно мее страх...страшно много :( което е гадно ама....
Знаех, си че ще намеря сродни люде в този форум! :-D

SpAcE_LaDy
04-04-2007, 10:12
А пък аз имам страх от насекоми с мноооого крака, например от тия кльощавите паяци, които обитават домовете, както и от всякакви др паяци...

И аз :-D
За друга фобия май не се сещам, но паяците сериозно ми бъркат в здравето. Както се оказа след твоето сведение за осемте паяка - буквално :lol:
Имам много познати, които умират от страх, ако се качат на повече от два метра от земята. Много ги е страх и от дълбока вода...

А, сетих се за още една фобия - от снимката на Нели Фуртадо отдясно на екрана. Take me to your leader...


Хахаха тва за 8те паяка не знам дали е вярно, ама веднъж като се събудих и имах чувството, че съм глътнала нещо.. още през нощта го усетих, ама не обърнах внимание, защото съм била в полусънено състояние.. :)

politu
04-04-2007, 10:31
акрофобия :roll:

quench
04-04-2007, 11:45
аз имам ужасна кинофобия

дисморфофобия - това не е точно страх от физическа нерпивлекателност или ако терминът е значел това,то тълкуването е старо; дисморфофобията е психическо разстройство,което кара субекта да възприема нормалните си части на тялото като гротескни и ужасяващи
сещам се само за един от по-радикалните примери: жнеа на средна възраст от Америка,която има малка бенка отстрани на врата си - с това е свързана дисморфофобичната й деперсия; тя се опитвала да премахне бенката с пинцета,като след около месец бенката била изскубана заедно с доста голямо парче плът - образувала се грозна рана и близките на жената я завели на лекар,който я предупредил да престане; но тя продължила и в резултат пробила чак до сънната си артерия - лекарите не успели да спрат кръвоизлива навреме и тя починала

ABSOLUTme
04-04-2007, 12:32
...жнеа на средна възраст от Америка,която има малка бенка отстрани на врата си - с това е свързана дисморфофобичната й деперсия; тя се опитвала да премахне бенката с пинцета,като след около месец бенката била изскубана заедно с доста голямо парче плът - образувала се грозна рана и близките на жената я завели на лекар,който я предупредил да престане; но тя продължила и в резултат пробила чак до сънната си артерия - лекарите не успели да спрат кръвоизлива навреме и тя починала
тая никва фобия не е имала,ми си е била направо психично болна :shock:

quench
04-04-2007, 12:41
ехооо,аз какво казвам?! това е психично разтройство

musicalterrorist
04-04-2007, 12:43
Нямам страх от нищо...

презирам обаче всякакви негри, мангали, жълтури и прочие измет...

quench
04-04-2007, 12:49
so u hate what u fear,eh? :P :D

musicalterrorist
04-04-2007, 13:20
мне...
презирам не означава мразя... семантиката на глагола е доста различна и жалко, че не правиш разлика между тях...

омразата е чувство, което нито един негър не би могъл да събуди в мен- има просто презрение... презрението на по-силния към нищожния...

quench
04-04-2007, 13:22
а с какво си по-силен,например,от Кофи Анан? :)

musicalterrorist
04-04-2007, 13:30
с моята гордост и чест, а не да съм известен дупедавец-политик, който не може да свърши нищо полезно...

А може би и силата на белия ум да е по-силна, но за жалост съм роден в една комунистическа страна, където е забранено развитието на индивидуалното мислене и тоталитарният строй се е опитвал да унифицира всички блестящи умове, за да има възможност да подчини по-лесно народа...
=> Кофи Анан има късмет, че комунистическата сволоч е успяла да подтисне възможностите на бялата младеж, но не и да ги затрие...
Кофи Анан е явление, което е епизодично и инцидентно..

quench
04-04-2007, 13:34
добре,разкажи ни за своята уникална индивидуалност

musicalterrorist
04-04-2007, 13:36
това да не е лексикон на петокласничка, че да "разказвам" за моята индивидуална същност...

Хората се съдят по делата им, а не по приказките им пред непознати ;)

quench
04-04-2007, 13:39
аха,значи твърдиш,че все още се изграждаш като уникална личност и не си заслуажил още честта да се самоохарактеризираш,а?

може би един ден за теб ще пишат песни белите поети!

musicalterrorist
04-04-2007, 13:47
Някой ден ще пишат...

засега само вдлъбнатите "пазители на реда" пишат за мен, но то е нормално в страна като нашата, за честните хора да се правят досиета, а за миризливите мангали, които крадат, убиват и изнасилват да се строят безвъзмездно жилища с парите на честно трудещите се бели...

quench
04-04-2007, 13:49
явно си комунист с малко по-объркани идеали....

musicalterrorist
04-04-2007, 13:58
Комунизма е обида за човека...

Не може да има паразити, които да живеят на мой гръб, не може аз да работя, а всичко да се дели по-равно...

quench
04-04-2007, 14:02
защото не си проникнал в идеята на комунизма,а само упрекваш хора,които са го рпилагали непрвилно преди 50 години :)

не критикувай това,което не си прозрял истински!

IKisseDAGirL
04-04-2007, 14:04
Аххах тва за жените си е голям майтап :lol:

Иначе като малка сигурно съм имала някаква лека форма на аблютофобия (страх от миене и водни процедури) - като дойдеше време за къпане се криех и майка ми с триста зора ме завличаше в банята :mrgreen: :mrgreen: Само че по-скоро имах неразбирателства с душа, не със самата вода 8-[

musicalterrorist
04-04-2007, 14:05
Белене?? ГУЛАГ?? КГБ?? ЧК??

_donna_
04-04-2007, 14:05
@quench,а тъй.

комунизъм никога не е имало.
само идеята за него и след това изроденото му реализиране.
глупава работа ..

quench
04-04-2007, 14:08
ех,донна,права си,че комунизъм в идеален вид света не е виждал

но алтернативата тук е нашия нов наци-приятел и неговата банда или пък глобалните капиталистически свине,на които да лижем ГЗ

quench
04-04-2007, 14:10
Белене?? ГУЛАГ?? КГБ?? ЧК??

не си вникнал в поста ми явно,другарю

нека аз да ти дам алтернатива за мислене - махаме от сметката цветните и какво ще правим после? ще преследваме по-тъмно белите и тея с тен ли,или кво?

musicalterrorist
04-04-2007, 14:10
@quench,а тъй.

комунизъм никога не е имало.
само идеята за него и след това изроденото му реализиране.
глупава работа ..

a какво е имало??
Бошевики, национал-болшевики?? Какви???

За пореден път се доказва, че простите хора вярват в прости неща, като класовата справедливост, а не могат да проумеят, че правото принадлежи на силния и способния. Подлъгани от еврейските заговори колко хора са попаднали в лапите на комунизма, анархизма и другите упадъчни псевдо-идеологии...

Войната не е класова, а РАСОВА!!!

quench
04-04-2007, 14:11
война няма!

освен това,цитираната от теб класова борба е марксизмо-ленинизъм,а не комунизъм

musicalterrorist
04-04-2007, 14:11
Белене?? ГУЛАГ?? КГБ?? ЧК??

не си вникнал в поста ми явно,другарю

нека аз да ти дам алтернатива за мислене - махаме от сметката цветните и какво ще правим после? ще преследваме по-тъмно белите и тея с тен ли,или кво?

слабите по характер и дух, докато не останат хора, които са първо качество...

хора, които да носят етикета ЧОВЕК с досойнство!!!

quench
04-04-2007, 14:13
о,ясно,накрая ще остане само един... като в "Шотландски боец" ли?

musicalterrorist
04-04-2007, 14:17
вашата комунистическа ирония е наистина забележителна, но и крайно не на място...

Белият човек е този, който е движел човечеството напред, на неговите плещи се крепи техническият прогрес, както и културното обогатяване...

Нима имаме нужда от паразити, които да пречат на достойните хора?? Нима сме длъжни да подпомагаме непрекъснато слабите, които ги мързи, които са тъпи и които имат бъдеще единствено като просяци??? Нима сме длъжни да издържаме този баласт на обществото??

_donna_
04-04-2007, 14:18
хахах,пич,да не си отворил речник с политически термини
и да ги преписваш в ред,в който да звучат добре?! ..

какво право на силния и способния?!
всеки се ражда с права.ние не сме животни,за да убиваме слабите.
по-скоро,не ни е нужно.когато си силен се справяш и без да погубваш
нищожния.а за тайния заговор на китайските евреи срещу американците няма да говоря,че много дълго ша стане.. :smt005


слабите по характер и дух, докато не останат хора, които са първо качество...
хора, които да носят етикета ЧОВЕК с досойнство!!!
хайл!

quench
04-04-2007, 14:20
вашата комунистическа ирония е наистина забележителна, но и крайно не на място...

Белият човек е този, който е движел човечеството напред, на неговите плещи се крепи техническият прогрес, както и културното обогатяване...

Нима имаме нужда от паразити, които да пречат на достойните хора?? Нима сме длъжни да подпомагаме непрекъснато слабите, които ги мързи, които са тъпи и които имат бъдеще единствено като просяци??? Нима сме длъжни да издържаме този баласт на обществото??

говориш за общество,а явно не знаеш какво представлява то,нито какво го движи напред

свръхчовекът на Ницше ще означава край на човечеството

ти не си нцист,а си нихилист на практика

Mo6no3
04-04-2007, 14:30
Доста от съвремената музика произхожда от негърската музика, така че не ми пука какви ги дрънкаш за негърите.

_donna_
04-04-2007, 14:31
издигането на Ницше в култ е много опасна работа.
и донякъде безсмислена ..

musical terrorist,силните се хранят от по-слабите,а
пък ти нямаш никаква облага от смъртта на някой индиански вожд
примерно .. останат ли само "достойните" /каквото и да значи/ ще се
избият помежду си,защото за тях това е игра и им харесва и когато
няма вече кого да убиват ще се започнат по-между си.винаги ще има
по-недостойни,хаха.точно шотландски боец мязаш .. как и да е.

musicalterrorist
04-04-2007, 14:34
Аз никога не съм се определял като нацист..
Нацията и държавата са остарели понятия, които единствено водят до братоубийствени войни...

за донка- това, че някой има мнение, което може да бъде защитено с ясно доводи, не означава, че директно се преписва от речник на политическите термини... имам обаче и речниг на жаргонните думи и изрази и можеш да се чувстваш поздравена от него...

квенч- свръхчовекът на ницше е нищо повече от еволюция, към която всеки един от нас трябва да се стреми...

_donna_
04-04-2007, 14:36
доводите ти са много далеч от "ясни" .. ; )

musicalterrorist
04-04-2007, 14:37
издигането на Ницше в култ е много опасна работа.
и донякъде безсмислена ..

musical terrorist,силните се хранят от по-слабите,а
пък ти нямаш никаква облага от смъртта на някой индиански вожд
примерно .. останат ли само "достойните" /каквото и да значи/ ще се
избият помежду си,защото за тях това е игра и им харесва и когато
няма вече кого да убиват ще се започнат по-между си.винаги ще има
по-недостойни,хаха.точно шотландски боец мязаш .. как и да е.

слабите ще измрат сами, без помощ от силните...
Силен не означава силен само физически, означава човек, който е свободен от недъзите на съвременното общество (типичен пример е хомосексуалността)

Човек, който няма да бъде дърбан надолу в своето духовно развитие...

quench
04-04-2007, 14:38
Аз никога не съм се определял като нацист..
Нацията и държавата са остарели понятия, които единствено водят до братоубийствени войни...

за донка- това, че някой има мнение, което може да бъде защитено с ясно доводи, не означава, че директно се преписва от речник на политическите термини... имам обаче и речниг на жаргонните думи и изрази и можеш да се чувстваш поздравена от него...

квенч- свръхчовекът на ницше е нищо повече от еволюция, към която всеки един от нас трябва да се стреми...

щом е естествена еволюция,не виждам ТИ как би могъл чрез своята борба да се намесиш в естествения ход на природата; щом вярваш в тази еволюция, значи трябва и да вярваш,че никой няма избор и всички натам сме тръгнали (което може да се оспори,разбира се)

според мен,подобна еволюция би могла да се замени от една бърза,високоефективна ядрена война - просто ще спестим усилията на еволюцията

musicalterrorist
04-04-2007, 14:41
Ядрената война би унищожила живота на множество живи същества, които макар и не са силно, колкото човека имат много по-голямо право да съществуват...

еволюцията, за която аз говоря е спъвана от всичките "толерантни" и "състрадателни" хора, които помагат на паразитите и им дават да се хранят от нашата плът...

Muse_of_Madness
04-04-2007, 14:41
За Ницше ли става дума брееееее! Той е пич!

quench
04-04-2007, 14:42
Ядрената война би унищожила живота на множество живи същества, които макар и не са силно, колкото човека имат много по-голямо право да съществуват...

еволюцията, за която аз говоря е спъвана от всичките "толерантни" и "състрадателни" хора, които помагат на паразитите и им дават да се хранят от нашата плът...

бъди пръв,отдели се от "болното" общество и основи една ницшеанска колония!!! :::

_donna_
04-04-2007, 14:47
паразитизмът винаги е съществувал.
просто не трябва да позволяваш да се случва с теб.
много по-лесно е отколкото да чакаш еволюцията,
тя се движи бавно .. :Р много си се натоварил нещо,по-спокойно.

Muse_of_Madness
04-04-2007, 14:48
Ядрената война би унищожила живота на множество живи същества, които макар и не са силно, колкото човека имат много по-голямо право да съществуват...

еволюцията, за която аз говоря е спъвана от всичките "толерантни" и "състрадателни" хора, които помагат на паразитите и им дават да се хранят от нашата плът...

бъди пръв,отдели се от "болното" общество и основи една ницшеанска колония!!! :::
Викни ме ако наистина го решиш.

quench
04-04-2007, 14:49
не би желала - това значи,че веднага се впускаш в една лудост

Ницше може и да звучи добре,но никой не би могъл да изпълни изискванията му

отивам да нахраня тялото си

Valar
04-04-2007, 14:50
Разрешете спора на вън!!! :-D
Форума ще се взриви от страсти.

Xixo
04-04-2007, 16:59
вашата комунистическа ирония е наистина забележителна, но и крайно не на място...

Белият човек е този, който е движел човечеството напред, на неговите плещи се крепи техническият прогрес, както и културното обогатяване...

Нима имаме нужда от паразити, които да пречат на достойните хора?? Нима сме длъжни да подпомагаме непрекъснато слабите, които ги мързи, които са тъпи и които имат бъдеще единствено като просяци??? Нима сме длъжни да издържаме този баласт на обществото??


We all descend from Africa, home country of mankind
No matter where we live, the blood in our veins, it's all the same
If your brain is full of shit, there's nothing you can do
If your heart is made of rock, i guess you better go and get shot!

I need no prejudices to get my kicks
I don't need no idiots who call
themselves master race

Human scum - you're human scum

Hey white man, do you think you're something better?
I wonder what makes you so sure...
To me we're all just apes, of different colors
You need someone to step on
To make yourself feel good
You just ain't content with what you are

You're just a piece of racist trash, too fuckin' dumb to understand
That the color of the skin
doesn't make the slightest difference
If your brain is full of shit, there's nothing you can do
If your heart is made of rock, i guess you better go and get shot!

Human scum - you're human scum

I'm crazy
04-04-2007, 18:47
Аз най-много се страхувам от самотата :? Не искам да съм сама...полудявам и започвам да си говоря сама [-(

musicalterrorist
04-05-2007, 09:30
негролюбец...

FeelTheBeat
04-05-2007, 09:49
Мен пък ме е страх от клоуни, височина и тъмното... #-o

gLo0m
04-06-2007, 15:31
Белефобия - страх от игли и карфици.
Танатофобия - страх от смъртта.
От дадените само това са моите страхове. Боже чувствам се емоционално стабилна очаквах повече :) _donna_ много ми харесва снимката браво, а и филма е страхотен

aleks4y
04-06-2007, 22:09
аз се страхувам от смъртта и от това да умра сама, чувствам се много самотна помогнете дайте съвет [-o<

_donna_
04-06-2007, 22:40
стани курва.

_donna_
04-06-2007, 23:00
всъщност тази тема не съдържаше въпрос от какво ви е страх,
просто ми се стори интересно от колко и какви неща се страхуват хората и реших да ви покажа това,което намерих..но вие като едни брилиянтни егоисти и нарцисисти веднага обърнахте въпроса към себе си,естествено .. :Р

_donna_
04-06-2007, 23:16
успокой са ве.
глей че се намирам на работа.

само че и ти си добър в експериментите,
готини ги измисляш .. (: