PDA

View Full Version : Bemki......Bradavici



04-03-2007, 23:56
Az sam M na 19god
imam sledniq problem,po tqloto si imam mnogo bem4ici,koi to4ici,koi po golemi...
Imam sa6to i 4 golemi po korema,kato kazvam golemi imam predvid izpaknali,a na tova mu se vika bradavici dokolkoto znam.
Ot okolo godina oba4e,zabelqzah 4e dosta porasnaha(ugolemiha)
drugo ne6to koeto zabelqzah e 4e,primerno sam imal nqkakfa pap4ica na rakata,i sam q raz4oplil ne6to,i sled vreme tq ne zazdravqva,a ostana edno takova petance,sega tazi pap4ica ve4e e bemka(4erna),na gardite imam 2 novi takiva,koito dosta barzo porasnaha no sa nqkaksi po svetli.......
of nz napravo se pobarkvam,nemoga da gi gledam,znam 4e s operaciq moje da se mahnat no nz dali si struva riska,prosto mi pisna da vnimavam i da se pazqq,i da ne moga da se izkapq kakto trqbva.imam edna koqto e nai golqmata i e okolo 2-3mm izpaknala navan,tolkova mn q mrazqqq napravo mi idva da hvana noja i da q odreja :D
kajete mikfo da pravq,napravo se pobarvam s tiq bemkiiiiiiii kak da gi mahna podqvolite

batkodoki
04-04-2007, 01:02
Az sam M na 19god
imam sledniq problem,po tqloto si imam mnogo bem4ici,koi to4ici,koi po golemi...
Imam sa6to i 4 golemi po korema,kato kazvam golemi imam predvid izpaknali,a na tova mu se vika bradavici dokolkoto znam.
Ot okolo godina oba4e,zabelqzah 4e dosta porasnaha(ugolemiha)
drugo ne6to koeto zabelqzah e 4e,primerno sam imal nqkakfa pap4ica na rakata,i sam q raz4oplil ne6to,i sled vreme tq ne zazdravqva,a ostana edno takova petance,sega tazi pap4ica ve4e e bemka(4erna),na gardite imam 2 novi takiva,koito dosta barzo porasnaha no sa nqkaksi po svetli.......
of nz napravo se pobarkvam,nemoga da gi gledam,znam 4e s operaciq moje da se mahnat no nz dali si struva riska,prosto mi pisna da vnimavam i da se pazqq,i da ne moga da se izkapq kakto trqbva.imam edna koqto e nai golqmata i e okolo 2-3mm izpaknala navan,tolkova mn q mrazqqq napravo mi idva da hvana noja i da q odreja :D
kajete mikfo da pravq,napravo se pobarvam s tiq bemkiiiiiiii kak da gi mahna podqvolite

здрасти М19 :)

много добре е, че дефинираш пол&възраст в питането! поздравления!!! :)

по темата:
мне, не бъркай т.н. "брадавици" с нормалните невуси /бемки/. всеки човек има такива. в процеса на развитие и съзряване на организма те се увеличават и това трае цял живот.

за "бемките" разсъждавай като за филтър, който допуска само определено количество радиация до биологично активна точка. т.е те са помощници, а не врагове. и затова с напредването на възраста стават все повече.

в твоя случай - искай талон от ОПЛ за дерматолог. ще последва биопсия на тъкан, която ще покаже е ли тя нормална или не. но това ще касае само изследваните "бемки".

препоръки : КАТЕГОРИЧНО стой далеч от Слънцето! никакви слунчеви експозиции, или ако се излагаш на слънце - само през дрешка, потник, тишърт и т.н

не бръсни зоните на бемките и наблюдавай тези които са по сгъвките на мишници, лакти, бедра, пишка, дупе - ако ги има.

щом остава белег - не е зле да поискаш или сам да направиш едно изследване на кортизол от ОПЛ, респективно - ендокринолог.

ако има нещо на лс винаги можеш да пишеш

04-04-2007, 11:27
kato vidiah temata re6ih i az da popitam tuka. imam niakolko malko benki 2 sa na vrata mi blizo do pod bradata. poneje rastat malki kosum4eta po tiah kato imam brada ne se vijda ama kato se izbrusna mogat da se zabelejat. vuprosa mi e pre4i li da gi brusna ( estestveno mn vinamatelno za da ne se poreja) ili e po dobre da gi reja s noji4ka ?