PDA

View Full Version : Младото поколение много ще страда...



PaRkInSoN
04-05-2007, 11:57
... като станат стари баби и дядовци.Хора, замислете се.Сега 95 % от старците носят очила.Ами ние?Стези компютри си прееб*ваме очите. Ние сигурно ще носим 10 диоптъра цайси. Има и такива възрастни, които не са добре със слуха. Ами ние? С тези плеъри в ушите , с тези силни музики в колите, в дискотеките...
Направо не искам да ставам дърт...

`Death`Whore`
04-05-2007, 12:05
Старците носят очила, защото с напредване на възрастта се развива далекогледство. Аз съм с неголям диоптър късогледство и колкото души са слагали очилата ми, казват, че с тях виждат по-ясно, което значи, че са късогледи. Компютърът е доста вреден за очите и дори човек да няма проблеми с очите, трябва да носи очила със специално покритие.

Мда, в днешно време всичко ни преебава организма. Абсолютно всичко. Наясно съм, че музиката вреди на ушите ми, но така или иначе, най-вероятно няма да чувам добре, по-добре сега да не чувам глупостите на хората по улиците.

PhoenixXx
04-05-2007, 19:28
... като станат стари баби и дядовци.Хора, замислете се.Сега 95 % от старците носят очила.Ами ние?Стези компютри си прееб*ваме очите. Ние сигурно ще носим 10 диоптъра цайси. Има и такива възрастни, които не са добре със слуха. Ами ние? С тези плеъри в ушите , с тези силни музики в колите, в дискотеките...
Направо не искам да ставам дърт...
ми недей ходи на диско стой вкъщи ,чети книжка като си на 70 може пак да не чуваш :?

Mo6no3
04-05-2007, 20:06
Абе истина е, но с времето все повече компютрите не вредят. Например доколкото си спомням монитор от 97-98 сравнен с монитора с правец вреди 7-8 пъти по-малко. Дядо ми работи и използва компютри от поне 25 години и носи очила, но не е ослепял. Предполагам, че до 20-30 години ще се измисли начин, които да направи мониторите напълно безвредни. А и ще се изобретят нови начини, които ще подобрят виждсането дори и след увреждане. За mp3 плеърите е доста по-малко веоятно да се случи в този период, но може да се изобрети нов метод, по който да чуваме, а да не вреди изобщо.


А и в момента имам такива здравословни проблеми, че изобщо не ми пука да ли ще стана малко глух и сляп.

04-05-2007, 20:59
Абе всичко с мярка, но лошото при мен е, че Интернет ми влияе зле на душата, пристрастен съм и даже си изгубих приятелите заради него. Може би трябва да спра с него. Да го ползвам веднъж на две седмици, че и по-рядко и повече да излизам както преди, когато бях щастлив...

BrokenDreams
04-05-2007, 22:46
Абе всичко с мярка, но лошото при мен е, че Интернет ми влияе зле на душата, пристрастен съм и даже си изгубих приятелите заради него. Може би трябва да спра с него. Да го ползвам веднъж на две седмици, че и по-рядко и повече да излизам както преди, когато бях щастлив...
ХАХХА! ;) Все едно като си наложиш да го ползваш веднъж на 2 седмици ще го направи :)
Човек, когато съм вкъщи не седя другаде освен на стола, не учам не четам.. е естествено отбивам се до хладилника и до тоалетната от време на време, но това са подробности.

Excu
04-06-2007, 06:12
Моят монитор е специален не оврежда 100% не оврежда 8)

`Death`Whore`
04-06-2007, 06:20
Не Овреждал, а... #-o

04-06-2007, 06:48
Абе всичко с мярка, но лошото при мен е, че Интернет ми влияе зле на душата, пристрастен съм и даже си изгубих приятелите заради него. Може би трябва да спра с него. Да го ползвам веднъж на две седмици, че и по-рядко и повече да излизам както преди, когато бях щастлив...
И все пак аз разбрах защо от 1 до 6 клас бях по-щастлив и весел - излизах повече навън. Даже и песните го казват. "Весело момиче съм, всяка вечер съм навън." Е, аз не съм момиче, но и аз съм весел, като излизам навън постоянно.

Mo6no3
04-06-2007, 07:17
Сбожи си парола на и през биоса като е някаква с цифри и големи и малки букви и ще спреш да седиш пред компютъра. :lol:

бтв има начин да си махнеш паролата на биоса, ама ако го знаеш веднага ще го приложиш и няма да има никакъв ефект. :lol:

zubi
04-06-2007, 12:33
еми то и аз страдам още от сега така че споко ... аз нося цайси 1 диоптър щот съм късоглед ама ся .... монитора на 1 метър .. нищо че е LCD колкото по-далеч толкова по-добре ... така че дърпаш монитора на максимално разстояние назад ... твва с плеърите .. вземаш си слушалки с големи . как да го кажа .. в смисъ охото ти да влиза в тех а не те да влизат в него .. така се получава що годе уж нормална среда за звуковите вълни :D

04-06-2007, 21:05
щото майките и мабите ни не са се размазвали по кафенета на джагите с ръчки

InitialD
04-07-2007, 01:30
Аз вече нося очила...и имам проблем с едното ухо..така че аз вече съм пътник по темата! :smt010

04-07-2007, 07:50
Абе пишете на български, кво е тва тъпо съкращение "бтв", не питам какво означава, а ви се чудя защо искате да се пише препоръчително на кирилица, при условие, че пак пишете чужди изрази.

`Death`Whore`
04-07-2007, 13:19
По-бързо е за писане :)

Sovellis
04-09-2007, 10:07
Всеки знае, че работата с видеодисплеи вреди на здравословното състояние на очите. Обикновено причина за това са отблясъците от монитора, неправилното му разположение, което допълнително изморява очите и твърде идентичните по цвят образи, които затрудняват окото да се фокусира в дадена област. Но що се отнася до бъдещото развитие на мониторите - то ще е в положителна насока. Ако сега те сърбят очите при прекомерно седене пред компютъра, то ако ползваш монитор от бъдещето проблемите няма да са толква големи :). Драстични проблеми и сега няма да имаш, ако ползваш монитор, поддържащ минимум 85 hеrtz опреснителна честота. За жалост моя е под този минимум, което представлява проблем.

04-11-2007, 09:59
По-бързо е за писане :)

Burza6 li za nqkude? taka i taka 6te pukne6 edin den..