PDA

View Full Version : Понякога имам чувството че се задушавам.



04-05-2007, 17:03
Случва ми се доста рядко, може би веднъж на 2-3 месеца да получавам нещо като задушаване. Както си стоя у нас или другаде и изведнъж дишането ми силно се затруднява, рязко ми се запушва носът. След около 20мин вече почти не мога да дишам. Така карам около 1 час и след това постепенно дишането ми се нормализира и носът ми се отпушва. Много е неприятно и страшно !!! Случва ми се за втори път като първия беше по коледа. Моля ви кажете ми какво може да ми е. А в други ден мисля да ида на лекар.

kPuCkA
04-05-2007, 17:16
Ние едва ли можем да ти кажем със сигурност какво ти е,за това си отиди на лекар и сам/а ще разбереш :-s

04-05-2007, 17:23
Ние едва ли можем да ти кажем със сигурност какво ти е,за това си отиди на лекар и сам/а ще разбереш :-s

Това ми е ясно, но все пак бих искал да чуя някакви предположения преди да ида. Просто от интерес :oops:

batkodoki
04-06-2007, 10:05
Случва ми се доста рядко, може би веднъж на 2-3 месеца да получавам нещо като задушаване. Както си стоя у нас или другаде и изведнъж дишането ми силно се затруднява, рязко ми се запушва носът. След около 20мин вече почти не мога да дишам. Така карам около 1 час и след това постепенно дишането ми се нормализира и носът ми се отпушва. Много е неприятно и страшно !!! Случва ми се за втори път като първия беше по коледа. Моля ви кажете ми какво може да ми е. А в други ден мисля да ида на лекар.

алергия

Forslor
04-06-2007, 20:48
Един от приятелите ми имаше подобен проблем. Както си стой и не се задушава буквално , но се опитва да си поеме по дълбоко въздух и неможе . Иследвания ,болници, асма , ... и накрая се оказа ,че всичко това било на психическа основа.

Tesinka
04-07-2007, 11:18
Na men lichno mi zwuchi kato astma. dosta nepriqtno. Kaji na washite i se konsultirai s lekar. Taka nai-lesno shte razberesh!

XePouH`
04-07-2007, 12:23
астма е според мен по-добре се консултирай с лекар

sun4e
04-07-2007, 13:19
Може да е сериозно и трябва да отидеш на лекар задължително :!:

iLoveChocolate
04-08-2007, 11:35
Случва ми се доста рядко, може би веднъж на 2-3 месеца да получавам нещо като задушаване. Както си стоя у нас или другаде и изведнъж дишането ми силно се затруднява, рязко ми се запушва носът. След около 20мин вече почти не мога да дишам. Така карам около 1 час и след това постепенно дишането ми се нормализира и носът ми се отпушва. Много е неприятно и страшно !!! Случва ми се за втори път като първия беше по коледа. Моля ви кажете ми какво може да ми е. А в други ден мисля да ида на лекар.

и на мен ми звучи като пристъп на астма. иди на лекар. ако е такова согурно ще ти дадат помпичка, когато ти се случи пак да си пръскаш.

04-08-2007, 16:05
Ходих на лекар и той реши че е алергия поради зачервяването на очите и главата а и защото баща ми има алергия, иначе другите симптоми са като на астмата. Вие как мислите, прав ли е лекара, защото не ми изглеждаше много компетентен. :roll:

04-09-2007, 11:57
Аз съм с астма от малък! В момента нямам проблеми от няколко години може би не съм имал пристъпи, но си спомням като бях по малък задушаванията бяха до сущ като това което описваш! Докторът спецялист в дадена област ли беше или ГП? Също си спомням че за да ми открият дадени алергии ми правиха доста тестове и иследвания...но да си кажа честно не бяха много верни!! Бяха ме искарали че не мога да ям никакви колбаси мляко и млечни продукти (сирене кашкавал) ,също така трябваше да ограничавам и белтъчините (яйца) а аз бях на 5-6 години! Майка ми твърдо реши че ще ме оставя да си похапвам...то на едно дете без тези продукти какво би станало от него! И така нямах проблеми макар че лекарите бяха го искарали черно на бяло тва! И си ядях съвсем нормално! По добре върви да ти направят някой друг тест! Алергии към домашен прах домашен любимец ако имаш...! Но да си кажа честно не са мн верни тези иследвания!!! Аз имам куче и папагал а ме бяха искарали и алергичен към кучета котки пернати....и всякакви такива! Това зачервяване за което говориш е съвсем нормално за един такъв пристъп! Все едно да ти увият въже около шията и да почнат да те душат ...според теб ще ти се зачервят ли очите? Според мен да така че най-добре е да се обърнеш към специалист (било то с направление през личния лекар) но този проблем не е за подценяване...определено не те плаша но е добре да вземеш мерки навреме!!!

УСПЕХ!

ПП: Аз не съм специалист така че мн от написаното е мое лично мнение и виждане върху нещаща

04-11-2007, 20:53
Може да се дължи на много неща ... когато това се случва, имаш ли някакви други симптоми? И физически, и психически ?
Аз лично подозирам, че получаваш пристъпи на паника, те са изцяло на психическа основа, но не съм лекар нито специалист.

ЦвЕтИт0
04-11-2007, 21:37
Сладурче щом нямаш много вяра на лекаря посети друг специалист без да го усведомяваш че веч си била на преглед при негов колега.Така ще можеш да имаш 2 безпрстрастни мнения.Не оставяй нещата така все пак се къса до здравето ти. :wink: Успех

ultra
04-14-2007, 15:13
Имах колежка астматичка.Два,три пъти е получавала пред мен пристъпи и кажи-речи е едно и също с това,което описваш.Много е трудно да гледаш как човека се опитва да си поеме дъх,а ти отстрани да не можеш да направиш нищо.Затова потърси второ,ако трябва и трето,четвърто мнение,защото астмата е сериозно заболяване.А и една обикновена алергия би ти вгорчил достатъчно живота...

DJ_MiLeN
04-17-2007, 05:56
Аз имам същия проблем само че при мене е от сърцето малко ме самнява да имаш здравословни проблеми с сърцето.По добре бягаи на доктор.А и един савет като ти се случи това задушаване си провери крувното налягане и колко ти е пулса(удара в минута).Надявам се да съм ти помогнал!