PDA

View Full Version : Остеохондроза на ниво Л5-S1



dhrhej
04-06-2007, 14:31
Здравейте!
Аз съм на 15 години и от 5-6 години тренирам активно футбол. От Януари месец започна да ме боли кръста,но не мислих че е нещо сериозно. Преди 2 седмици отидох в болницата(отново) , за да си направя рентгенова снимка. В Описанието й пише: Остеохондроза на ниво Л5-S1; Спина Бифида на 1-ви сакрален прешлен. След това отидох на невролог,казаха ми да ходя поне 10 дни на терапия,също ми изписаха и някакви лекарства..
При всички лекари които ходих,те ми казаха,че няма никакъв шанс да се занимавам активно със спорт
Искам да ви попитам,лечима ли е моята болест,ако да - колко време отнема,и ще може ли да играя футбол..
Благодаря ви предварително!

batkodoki
04-06-2007, 16:02
Здравейте!
Аз съм на 15 години и от 5-6 години тренирам активно футбол. От Януари месец започна да ме боли кръста,но не мислих че е нещо сериозно. Преди 2 седмици отидох в болницата(отново) , за да си направя рентгенова снимка. В Описанието й пише: Остеохондроза на ниво Л5-S1; Спина Бифида на 1-ви сакрален прешлен. След това отидох на невролог,казаха ми да ходя поне 10 дни на терапия,също ми изписаха и някакви лекарства..
При всички лекари които ходих,те ми казаха,че няма никакъв шанс да се занимавам активно със спорт
Искам да ви попитам,лечима ли е моята болест,ако да - колко време отнема,и ще може ли да играя футбол..
Благодаря ви предварително!

първо ми виж подписа - ако излиза вече разбира се :)

на ЛС ми пиши /ако искаш/ но ще питам за много неща там ! :evil:


ТИ все пак си дете и вс колега е длъжен да ти каже това, което вече си чул с оглед "съхраняване на виталния ти статус с оглед запазване на възпроизводственият ти капацитет и осигуряване адекватни условия за изявата му..." ....та ние е сме ги писали тези учебници все пак..:))

сега сериозно :
зависи. зависи какво е показал КТ и задължително МРИ! кой кога куде И на какви машини ги е правил и по-важното - кой ги е разчитал!

по същество- зависи само от типа, вида, степента на изразеност на SB и доколко тя ангажира трафика.

не вс в загубено - това казвам! - ако все пак смисъла на живота ти е не квантовата механика, а коженото кулбо и вродения дефект е маломерен / а познавам мнозина с такъв, даже напоследък се чудя дали има все пак човек "нормален" според учебниците ни на това ниво, или просто напредъка в технологията ще ни накара както винаги да пренапишем и този тип учебни пособия..../ не виждам къде е проблема...

так де, всеки може да се самоубива по начина който му харесва, стига да не пречи на другите...:) бъзик е разбира се, но има нещо вярно.
а SB с Ro-графия на това ниво без КТ и най-вече МРИ да се докаже е вътър работа! там винаги ще се види, но нас НЕ това ни вълннува

dhrhej
04-09-2007, 12:02
@batkodoki,
Кажи ми... остеохондрозата има ли шанс да бъде излекувана напълно и да не ми създава проблеми занапред?

Ако я излекувам,пак ще мога ли да играя? :roll:

dhrhej
05-05-2007, 19:19
Е има ли оправия или не? :| :cry:

Мико
05-05-2007, 22:25
ами батка защо не попита невролога дали е лечимо и ако да до каква степен и в добрия случай напълно лечимо
питай лекаря който те лекува дали е 100 % лечимо да се надяваме че е така :wink: