PDA

View Full Version : Predlojeniq za VUZ.....



tzvet14
04-06-2007, 14:56
Zdravejte, ot mnogo vreme se 4udq i re6ih da popitam vas. Problema mi e sledniq ne znam kakvo iskam da u4a sled 12 klas, vsi4ki pokraj men znaqt , smao az ne... ta vyprosa mi e ima li nqkakvi testove za profesionalna orientaciq.. nqkykv sajt v kojto da sa spomenati vsi4ki specialnosti po universitetite, 6te sym vi mn blagodaranq ako mi pomognete :) :)


p.s 9ti klas sym, v matemati4eska gimnaziq, no ne iskam da u4a matematika :D , i si msilq 4e mi e rano da mislq za tolkova napred, no vsi4kiz znaqt kakvo iskat da u4at, ne i az :) plss help me :)

04-06-2007, 15:23
Che ti ima6 mnogo vreme za kandidatstvane i az sum 9 klas i ne znam kude 6e xodq da u4a vse o6te mislq 4e ne e fatalno ima vreme.Ima edni knigi za universiteti ama ne se se6tam v momenta :( Kato re6i6 da kandidatstva6 vij kakvo te vle4e i kakvo ti xaresva moje bi sega nqma da go osuznae6 za6toto e tvurde rano no ima vreme :) Ne se trevoji uspex

RoyTheReaper
04-06-2007, 15:39
Не ти трябват ориентационни тестове, можеш да си определиш съвсем сама. Само трябва да си отговориш на някои въпроси.
По кой предмет (предмети) си най-добра; към кое повече си ориентирана - към хуманитарните или природните/техническите науки?
Умееш ли да зубриш по цели дни или те мързи? Какво очакваш от бъдещата си работа - да е интересна или да е престижна и печеливша? Как си с чуждите езици - отдават ли ти се, какви говориш? Ако отговориш тук, може и да успея да те насоча в някаква област.

tzvet14
04-06-2007, 18:17
problema pri men e 4e ne moga da otkriq v kakvo sym dobra... vle4e em ne6to kato PR ili ne6to takova

tequila
04-06-2007, 18:36
Не ти трябват ориентационни тестове, можеш да си определиш съвсем сама. Само трябва да си отговориш на някои въпроси.
По кой предмет (предмети) си най-добра; към кое повече си ориентирана - към хуманитарните или природните/техническите науки?
Умееш ли да зубриш по цели дни или те мързи? Какво очакваш от бъдещата си работа - да е интересна или да е престижна и печеливша? Как си с чуждите езици - отдават ли ти се, какви говориш? Ако отговориш тук, може и да успея да те насоча в някаква област.
аз ще ходя на консултация , но все пак ако ти отговоря , ще ме насочиш ли ?

rubi
04-06-2007, 18:36
Да има такъв тест-ето ти линка:
http://www.psychology-bg.com/tests/work_test.htm

RoyTheReaper
04-06-2007, 19:46
problema pri men e 4e ne moga da otkriq v kakvo sym dobra... vle4e em ne6to kato PR ili ne6to takova

Става въпрос за предмети в училище. Кажи кои ти се отдават и кои ти създават проблеми. Пример: добра съм по математика, зле съм по философия, там нищо не разбирам. Нещо в тоя дух.


аз ще ходя на консултация , но все пак ако ти отговоря , ще ме насочиш ли ?

Ами заповядай.

tequila
04-06-2007, 19:56
Не ти трябват ориентационни тестове, можеш да си определиш съвсем сама. Само трябва да си отговориш на някои въпроси.
По кой предмет (предмети) си най-добра; към кое повече си ориентирана - към хуманитарните или природните/техническите науки?
Умееш ли да зубриш по цели дни или те мързи? Какво очакваш от бъдещата си работа - да е интересна или да е престижна и печеливша? Как си с чуждите езици - отдават ли ти се, какви говориш? Ако отговориш тук, може и да успея да те насоча в някаква област.
аз май ти окупирах темата извинявам се :wink:
най-добра съм по биология и химия . ненавиждам математиката и физиката. често ме мързи да уча , но захвана ли се няма пускане , особено ако някой ме амбицира. какво очаквам? по скоро печеливша , няма да е зле и да ми е интересна все пак . езиците бих казала ми се отдават доста добре . говоря френски и английски , уча и руски , разбирам немски и испански. бях се ориентирала към медицината , но срещнах една жена и тя ме отказа. / дълга история/. сега си мисля микробиология или биохимия , но и аз вече не знам ...

RoyTheReaper
04-06-2007, 20:29
Моето мнение е, че микробиология или биохимия никак не са лош избор, но не е добра идея да ги учиш в България. Защо:
-българско образование по тези дисциплини няма да ти гарантира реализация
-тук оборудването е зле и не знам на какво ще те обучат
-казваш, че имаш проблеми с ученето. Може би ако някой ти обясни нещата добре, ако ти създаде интерес, после по-лесно ги запомняш, прав ли съм? Е, в чужбина материала се поднася по-добре отколкото в нашите ВУЗове.
-знаеш езици.

tequila
04-06-2007, 20:46
Моето мнение е, че микробиология или биохимия никак не са лош избор, но не е добра идея да ги учиш в България. Защо:
-българско образование по тези дисциплини няма да ти гарантира реализация
-тук оборудването е зле и не знам на какво ще те обучат
-казваш, че имаш проблеми с ученето. Може би ако някой ти обясни нещата добре, ако ти създаде интерес, после по-лесно ги запомняш, прав ли съм? Е, в чужбина материала се поднася по-добре отколкото в нашите ВУЗове.
-знаеш езици.
ами май грешно съм се изразила ... :roll: нямам проблеми с ученето . запомням всичко и ми е много интересно , но само по химия, биология и френски . другите предмети са ми безинтересни , но въпреки това гледам да имам добри оценки и често успявам :) исках да уча в сорбоната , но вече не съм сигурна дали ще успея :)

RoyTheReaper
04-06-2007, 20:51
често ме мързи да уча , но захвана ли се няма пускане , особено ако някой ме амбицира.

По повод на това го казах. Мързела е проблем, с който аз винаги съм се борил и продължавам да се боря с променлив успех. Но ако ти стане интересно... мързела отпада като фактор.