PDA

View Full Version : Помогнете ми,моля ви!



дебелата
04-07-2007, 12:00
Здр значи..попринцип винаги съм имала хубаво тяло,но последните 2години качих доста килограми и сега не се чувствам добре.Аз искам да започна диета,но когато го направя винаги виждам как цялото ми семейство си позволява всичко за ядене и като ме викнат и не мога да се сдържа :smt010 .Днес например бях само на течности докато не видях козунака и изядах 1 голямо парче,знам че трябва много воля но просто се изкушавам.53килограма съм(може да не са много за някои) но аз съм само на 14,не спортувам нищо и съм най-пълна от класа ми.Просто външно се едно съм 60кг!Чудя се дали трябва да седя гладна(което не може да стане :smt013 ) или да правя някакви упражнения.Просто искам постепенно да отслабна с поне 5-7кг ,моля ви искам мнения,ужасно ми е гадно заради това тяло..

04-07-2007, 12:18
Добре защо на всички други помагате а на мен не :smt010 ..знам че сама съм си виновна,че съм яла днес тоя козунак а и вчера пържени картофи(пак сгафих ама :smt009 .. ) но поне ми кажете какво да ям през тоя ден,как да го ям-през колко часа и .т.н,въобще какво да правя за да има резултат външно най-много за месец,два?!Просто ми писна да гледам по-слабите от мене и да се чувствам като пълна свиня ](*,)

^t_a_n_i_a^
04-07-2007, 12:19
Когато ти се прииска да си хапнеш нещо вземи ябълка или някакъв друг плод,никога не преяждай,избягвай безалкохолните напитки и тестените храни и сладкишите,а също може да тичаш и да правиш някои други упражнения

me_f
04-07-2007, 12:31
4akaj malko purvo kolko si visoka? Trqbva ot viso4inata ti da izvadi6 110 za da presmetne6 idealnoto za teb teglo. I ne si misli 4e si debela az su6to sam na 14 visoka sum 170 i teja 57 kg. taka 4e sum po-tejka ot teb i se 4uvstvam super i vuob6te en se mislq za debela. A otnosno otslabvaneto...pij pove4ko voda i kogato si gladna qj plodove i zelen4uci ili si pravi salati. Ne qj sladko ili puk pulnozurnest hlqb. Za da si slaba se iska volq i vseki puk kogato ti se iska da se izku6i6 da hapne6 ne6to kalori4no si pomisli kakva debelana bi mogla da stane6 i dali naistina si zaslujava? :wink:

Kianna
04-07-2007, 12:37
Оффффффффф,момиче,има 93547573485723 такива теми!Аз самата за 4723847 път пиша : наблягай на плодовете и зеленчуците,не яж нищо тестяно и пий само натурални сокове-забрави за всякакви други безалкохолни напитки.Прави и коремни преси-по 300 на ден.
Успех.

04-07-2007, 12:46
^t_a_n_i_a^ Аз си ям плодове,не пия газирано и ям салата всеки ден +- яйце или месо печено .Проблема е че майка ми е против тия диети и като се върне и сготви нещо не мога да й откажа нз нарочно ли го прави или кфо..

me_f -157 съм висока :smt009

Kianna
04-07-2007, 12:49
Яйцата са много калорични,изключи ги от менюто си.

04-07-2007, 12:56
Кажете ми какво мога да ям :ориз,спагети..от тоя вид?Мляко кисело,прясно може ли?

чудещ се
04-07-2007, 13:02
А картофи печени или варени що не ядеш?

Ниго
04-07-2007, 13:10
Някой може ли да ми каже, какъв е смисъла от 300 коремни преси на ден?

Аз ще ви кажа - какъвто е от 6 часа бавна разходка - никакъв!

04-07-2007, 13:18
Ниго ,дай ми съвети какви упражнения да правя и по колко време/пъти(не мога да ходя на фитнес защото нямаме пари за това,а и няма с кой )Виждам че си наясно с тия неща и ще съм ти много благодарна

UnaBletoLoVeU
04-07-2007, 13:26
Edna priqtelka svali dosta kilogrami kato se lishavashe ot vecherq, toest sled 3 chasa ne qdeshe nishto, a sutrinta si pozvolqvashe pochti vsichko, no v umereni kolichestva.

Ниго
04-07-2007, 13:42
Всяко упражнени, което можеш да направиш максимум 10 пъти става. Ама с тия упражнения не се отслабва де. Примерно клекове на един крак (за дупе). като започнеш да правиш повече от 10 хващаш нещо тежко (туба минерална вода) и правиш по-малко, но по-тежки бройки.
Сметни си калориите, които са ти нужни да подържаш теглото и извади 200-300 от тях.

Интервалното тичане е по-по-най за топене на мазнини.

Тичаш средно бързо (като за джогинг) за 5 минути. После 20 секунди спринт, 20 секунди крос, после пак 20 секунди спринт. Повтаряш докато държиш. Ако спринта ти найстина е на максимим няма да издържиш над 3 минути. Когато започнеш да издържаш по 5 - намали кросовете на 15 секунди.
Супер ефективно е - трае само 15 минути, обаче гори калоррии часове след като си приключила с него. Имаше една тема за "Меотдът Табата". там го има същото в домашни условия.

Много одбро за корем е гимнаситечското упражнение "свещ", обаче да се прави с изправен корем. ПОтърсете за "dragon flag" в youtube. Вижте как го правят. Трудно е, а? В началото започваме само със спускането.

Значи досега имаме клекове на един крак и dragon flag. Тоест тренираме крака и корем само. Малко лицеви упори и плиета и тялото е обхванато почти изцяло. Плието може да се изпълнява лесно в домашни условия. Просто взимате голям леген и го пълните с кавото се сетите тежко (едно вълнено одяло и 20-30 литра вода). Търсете в google за плие на наглииски е plie squat.

Три тренировки през седмицата (с ден почивка) по 45 минути са достатъчни. Три дни кардио (интервалното бягане) и имаме уаети 6 дни от седмицата. Един ден пълна почивка.

Някъде бях писал и за навеждането с дръжка от парцал. Слагаш дръжката зад врата, като я придържаш с двете ръце и се навеждаш до 90° напред (или колкото можеш), като държиш кръста ИЗПРАВЕН. Много подобрява стойката!!

Великден е - козунак с кисело мляко можеш да ядеш сутрин. хапни и две яйца.
Плодовете яж до обяд.
зеленчуци - през целия ден. С предимство са зеле, марули, краставици, броколи, спанак.
Обяд месо със салата (не мога да ви накарам да ядете мазно, та затова пилешко варено или печено)
Иделанта вечеря е риба (печена) със салта.
Понеже сме Великден - яйца. Може и за основно - например един омлет е супер.
Ако огладнееш - кисело мляко (пълномалсено, обезмасленото е пълно с нишесте) и малко орехи/бадеми (до 30-40 грама да са ядките!!!!)
Ако огладнееш късно вечер хапни малко извара/сирене.
По 2,5 - 3 литра вода на ден и/или чай.

Никакви "натурални" сокове. Пълни са с всякакви боклуци

Adwokat
04-07-2007, 16:33
Вместо да пишеш тука отиди в някои фитнес център ](*,)

04-07-2007, 17:29
Вместо да пишеш тука отиди в някои фитнес център ](*,)казах,че нямаме излишни пари за фитнес-следващия път поне чети вместо да трупаш "умните" си мнения :smt013 :smt019

Ниго
04-07-2007, 17:42
Яйцата са много калорични,изключи ги от менюто си.Kianna, като нямаш какво да кажеш не е нужно да пускаш по някое малоумнои мнение, за да се правиш на компептентна. Яйцата са супер полезни и съвсем не са толкова калорични. Едно яйце има около 85 калории. Един омлет от 2 яйца има толкова калории колкото закуска - кисело мляко с овесени ядки.

Въпреки, чеи аз не съм прав. Ако някой найстина иска да отслабва и да направи хубаво тяло няма да пита тук.

Adwokat
04-07-2007, 17:43
Извинявай просто не го прочетох до края :smt010

koalka
04-07-2007, 18:27
Яйцата са много калорични,изключи ги от менюто си.Това не е вярно донякъде.Ако яде само белтъци няма проблем, те не са.То и без това жълтъците не са много полезни.

Ниго
04-07-2007, 18:30
Яйцата са много калорични,изключи ги от менюто си.Това не е вярно донякъде.Ако яде само белтъци няма проблем, те не са.То и без това жълтъците не са много полезни.

Моля те коригирай си поста. Много са полезни даже. Съдържат доста Омега 3 и омега 6 киселини, совен това в жълтъка има толкова протеин, колкото и в белтъка. Освен това не вдигат холестерола. А конусмацията на наситени мазнини уголямава обема на молекулите на HDL и LDL молекулите на холетесрола, като така окисляват по-трудно и намаляват риска от инфаркт.

От говорене на изуст няй-много да докарате болест на някого!

04-09-2007, 08:44
mersi na vsi4ki