PDA

View Full Version : Защо не сте на църква?



Communist
04-07-2007, 21:38
Общо онлайн са 114 потребители: 39 Регистрирани, 10 Скрити и 65 Гости

Форума е пълен, защо стоите тук, все още може да си вземете от огъня :roll:

Boot
04-07-2007, 21:40
Щото не харесваме църкви.

brain_stew
04-07-2007, 21:41
Щото не харесваме църкви.

Аз в църква не съм стъпвала от две години близо!Хахахахаха!

bungle
04-07-2007, 21:42
Защото...

... колкото и тъпо да звучи... няма с кой да отида...

Sarabi
04-07-2007, 21:42
Защото никога не съм го правила, а и в момента не съм в настроение да гледам икони и т.н. А и какво ще стане, ако отида? :-s

bungle
04-07-2007, 21:43
Ъ.. , к'во ще рече " не съм в настроение да гледам икони " :roll:

XePouH`
04-07-2007, 21:44
никога не съм ходил на църка по Великден

Boot
04-07-2007, 21:44
Щото не харесваме църкви.

Аз в църква не съм стъпвала от две години близо!Хахахахаха!
Аз и от повече. Просто ми е адски некомфортно. Лъжат ме нещо, че имам неопростени грехове и затова ми е куцо в църкви, ама не се поддавам :D

ABSOLUTme
04-07-2007, 21:49
защото съм болна,на антибиотици съм и от 2 дена си вися вкъщи..
ако си бях в България(и ако не бях болна :lol: ),щях да отида или с приятели или с баща ми(майка ми не е по тия работи :roll: )

WwanAdoO
04-07-2007, 21:49
За кво да ходя? Да се напия или за да гледам сеира на пияните?! Или за да видя колко съм грешна като ми загасне свещта ли?! Тъпооо... ходила съм преди и беше забавно, ма сега някак гледам по-различно на нещата. Не съм вярваща :arrow: няма кво да правя в тая църква. Ако имах сили, може би щях да отида поне до градинката до кварталната църква да видя всички малоумници на куп, ама нямам :roll:

miloto_girl_4e
04-07-2007, 21:49
Ми.. няма с кого да отида, далеч е църквата от нас, бутаница страшна е, студено е..
Ето ти ги причините..
Но иначе на Разпети Петък се мушках под масата :wink:

Sarabi
04-07-2007, 21:50
Ъ.. , к'во ще рече " не съм в настроение да гледам икони " :roll:

Атмосферата в църквата не ми харесва... абе не мога да го опиша. Някои хора не обичат болници, аз не обичам църкви. А иконите нещо събуждат неприятни чувства у мен.

Swinkenhoffer
04-07-2007, 21:53
оф, у нас е някакъв ужас... ебати скандалите защо няма да отида на църква.
вярвам в други неща, няма смисъл да ходя.
а авторът на темата кво се е загрижил за останалите? да си се завлече той.

magesniko
04-07-2007, 21:57
тръгнах,само да сложа корпс пейнта,а и бомбата да взема набелязал съм едно паралкисче тука наблизо,ся го срина. :lol: :lol: :lol: :lol:

ХАЙЛ САТАНА.
джуга джуга,буга буга,всички отиваме в ада,затова не се правете на много религиозни. :lol: :lol: :lol:

Boot
04-07-2007, 22:00
О, Сатаанааааа!!! Ти си нашият водач!!!!!http://kolobok.us/smiles/personal/diablo.gif

Swinkenhoffer
04-07-2007, 22:01
във всички вас се е вселил Сатаната и говори вместо вас, но вие не го усещате!!
ще се моля за душите ви.

DetE-Idi0t
04-07-2007, 22:01
миналата година ходих.. стига ми за няколко години напред
баща ми преди с местните хулиганчета са ходили единствено, за да спъват попа и бабичките след него

koalka
04-07-2007, 22:01
Църквата ми е точно до блока и все пак не отидох.И аз като bungle нямаше с кой.На майка ми не й се ходеше....

magesniko
04-07-2007, 22:03
рогатият ще е милостив с подчинените му,запомнете това,затова спазвайте старите вярвания и почитайте старите богове.ХАЙЛ!!! :lol:

Boot
04-07-2007, 22:05
Накрая Рогатият ще обругае всички и ще настане вечното му царство.
АДСКИ ХАЙЛ :shock:

ABSOLUTme
04-07-2007, 22:07
Накрая Рогатият ще обругае всички и ще настане вечното му царство.
АДСКИ ХАЙЛ :shock:
A what the fuck правиш в paradise city? :-s

Boot
04-07-2007, 22:09
То рая е разтегливо понятие. Аз си живея в моя личен рай, който няма общо с небесния такъв ;)

Communist
04-07-2007, 22:15
Оле колко слуги на Сатаната, чак се плаша вече 8-[

teenkopele
04-07-2007, 22:16
...защото при мен още не е 12, а и незнам дали ще ходя.

ABSOLUTme
04-07-2007, 22:18
Рай означава безкраен мир, светлина и блаженство.
Раят и адът са най-вече в ума ни. Ако подхранваш една добра мисъл, тогава ти създаваш Рай. Ако искаш светлина, тогава получаваш добро изживяване, просветляващо изживяване, а то не е нищо друго освен Рай. Ако обаче подхранваш някоя лоша мисъл, тогава ти създаваш ад. Раят и адът могат да бъдат изживявани всеки ден.Ако вярваш в ада, то ти просто омаловажаваш собствения си вътрешен капацитет. :-D

magesniko
04-07-2007, 22:20
рая за мене се намира на входа,откъм Казанлък, на град Стара Загора,пада се отдясно то е един завод. :-)

punisher
04-07-2007, 22:21
[b]Атмосферата в църквата не ми харесва... абе не мога да го опиша. Някои хора не обичат болници, аз не обичам църкви.[b]

същото при мен... :?

Boot
04-07-2007, 22:25
Рай означава безкраен мир, светлина и блаженство.
Раят и адът са най-вече в ума ни. Ако подхранваш една добра мисъл, тогава ти създаваш Рай. Ако искаш светлина, тогава получаваш добро изживяване, просветляващо изживяване, а то не е нищо друго освен Рай. Ако обаче подхранваш някоя лоша мисъл, тогава ти създаваш ад. Раят и адът могат да бъдат изживявани всеки ден.Ако вярваш в ада, то ти просто омаловажаваш собствения си вътрешен капацитет. :-D

О, недей, недей. Това си е твоето виждане за нещата, не и моето.

forrzi
04-07-2007, 22:28
еми и аз няма с кого да отида..ае ако има желаещ да ми пише че ми е тъпо

ABSOLUTme
04-07-2007, 22:29
О, недей, недей. Това си е твоето виждане за нещата, не и моето.
Аз се ебавам бе... :lol: ама ти не разбра май :-s

Boot
04-07-2007, 22:31
О, недей, недей. Това си е твоето виждане за нещата, не и моето.
Аз се ебавам бе... :lol: ама ти не разбра май :-s
Ъъъ... дуре, аз реших, че си сериозна и се вкарах във филма. Малко ми оставаше до развиването на теории. Тъп нет, не се разбира иронията... ](*,) :lol:

Dissenter
04-07-2007, 23:23
Вече бях.Преди 2 часа :-D

_[LiFe-StiLe]_F
04-07-2007, 23:34
до преди половин час бяхме :D

Briseis
04-08-2007, 00:39
Не съм ходила на църква.Тъпо е цяла година никой да не сеща за църквата и религията и изведнъж покрай Великден всички да станем много вярващи.А и се дразня. Аз не съм много набожна, но уважавам всички религии, но повечето, които ходят на църкви на Великден един вид се подирават с останалите, които наистина вярват.Все едно някой да се подиграва с вашите ценности.

Ziezi
04-08-2007, 06:10
мда,за съжаление съм прав...от този народ нищо не става вече...абе майка му деба шибана дееба голем КЕФ ли ви прави на един от най-важните християнски празници да се ебавате така?на един му било тъпо,на друг не му пукало..ама да ви турят некой мангал да върти кючеци върху иконата на св. Георги(примерно) ше ви е по-весело нали?Бахти....
Или то вече не е КУУЛ да се празнуват такива празници,а?
Както и да е...Mane, thekel, fares.... Лека!

Mo6no3
04-08-2007, 07:00
Аз отидох на църквата, но се върнах бързо. Първо беше тъпканица (но не както в минали години). Второ имаше някакви цигани, а и повечето хора бяха супер тъпи (от това, което чух за какво си говорят). Като свещеника почна да пее ми стана малко смешно, защото винаги съм се смял на пеенето им (занм, че не беше правилно и после ми стана тъпо заради това), но след 2-3 минути ми омръзна и то и гледах да се разкарам от тълпата смотаняци (в по-голямата си част).

sherry
04-08-2007, 07:47
Ходих. Имаше доста хора, но не беше чак таква блъсканица, всичко си беше нормално.

n1ght_shadow
04-08-2007, 07:48
ne sam hodil i nqma i da hodq. ne sam religiozen i vaob6te ne mi puka :D

bboy_bunker
04-08-2007, 08:15
последния път като ходих в селската църква попа се беше напил здраво и трябваше баща ми да го замести :-D :lol:

brain_stew
04-08-2007, 08:25
мда,за съжаление съм прав...от този народ нищо не става вече...абе майка му деба шибана дееба голем КЕФ ли ви прави на един от най-важните християнски празници да се ебавате така?на един му било тъпо,на друг не му пукало..ама да ви турят некой мангал да върти кючеци върху иконата на св. Георги(примерно) ше ви е по-весело нали?Бахти....
Или то вече не е КУУЛ да се празнуват такива празници,а?
Както и да е...Mane, thekel, fares.... Лека!

Беее недейте да ни държите сметка кво правим и кво не!Гледайте себе си!Нима ви пука дали ходим на църква...или ви интересува причината?!Аз не ходя на църква защото не съм вярваща, а не защото е КУУЛ да си седя в къщи на празника!Повечето хора тук може би са отишли, някои не сме по една или друга причина!Ти като искаш върви и се моли на Бога в който вярваш!

и бтв забелязала съм, че е е станало много модерно всичко да свързвате с циганите и т.н.тъпичко е малко!

linkin_park_fenka
04-08-2007, 10:52
Ходих. Имаше доста хора.

_donna_
04-08-2007, 14:03
на мен църквите ми напомнят на гробници.

но не за това не ходих,а защото бях доста пияна по
това време,размазана приятно на една
столична пейка-какъв грях ..

ако трябва да говорим сериозно,не виждам защо трябва да правя нещо,от което не изпитвам нужда.дори може би половината от хората,които ходят на църква на Великден го правят,защото си нямат друга работа или защото всички около тях така правят или зарибени от смътното усещане за някакво пречистване,колкото да отбием номера и да не сме прекалено грешни-някакви безумни ултиматуми.

все едно задължително да ядеш риба на Никулден или да се вкисваш като ти мине черна котка пътя.ходенето на църква е въпрос на избор,а пък решението да не отидеш не е признак на ниска култура все още.дори може би напротив .. мда,гадни атеисти.

KriTi4nO*NasTroEnaTa
04-08-2007, 15:01
6tot si sedim pred monitora da bleem kvo sa pisali pi4ovete v tvoiata temi4ka :lol:

maitap

po princip ne si padam viarva6ta a po skoro ateistka i zatva hodia na curkva samo kogato maika mi me nakara (t.e. nikoga)

ina4e niama ni6to lo6o, za posledno biah predi godina :smt017

hamilcar
04-08-2007, 15:11
Това църквата нещо за ядене ли е ? По църкви не ходя от години и скоро няма да отида. Поповете ми късат нервите.

miminia
04-08-2007, 15:14
аз пък днес отидох ама чесно казано не ми е мн приятно особено да се кръста по незнам колко пъти и за тва само един път да отбия номера :roll:

`ImpeNeTraBle_DarKnesS`
04-08-2007, 15:18
Последно бях на църква на Цветница. И не защото исках, а щото ме накараха. :smt012

Пък и мразя талпата, която се струпва по големите празници в църквите. Как 300 и кусур дни не се сетиха да отидат и айде всичките да се натъпчем на Великден....глупаво е.

Не съм силно вярваща а и не ми се слушаха църковни песнопения. Пък и днес трябваше да стана доста рано, така, че съм на мнение, че не съм изпуснала кой знае какво, като не съм отишла. :roll:

Crazy_teen4e`f
04-08-2007, 18:07
Не съм ходила тая година,не изгарях от желание.

[Lucifer]
04-08-2007, 19:05
ateist :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-08-2007, 20:22
otkakto jiveem v ruse i vednuj ne sme hodili :shock: a vednuj bqh pri bashta mi tam bratov4edka mi me navi da idem .. ta otidohme 4 5 momi4eta no zapaliha na nqkoi kosata (tova be6e predi 2 3 godini) ta ottogava ne sum hodila na curkva za velikden :shock:

RoyTheReaper
04-08-2007, 21:52
Имам по-добри методи да си губя времето.

Ziezi
04-08-2007, 23:53
мда,за съжаление съм прав...от този народ нищо не става вече...абе майка му деба шибана дееба голем КЕФ ли ви прави на един от най-важните християнски празници да се ебавате така?на един му било тъпо,на друг не му пукало..ама да ви турят некой мангал да върти кючеци върху иконата на св. Георги(примерно) ше ви е по-весело нали?Бахти....
Или то вече не е КУУЛ да се празнуват такива празници,а?
Както и да е...Mane, thekel, fares.... Лека!

Беее недейте да ни държите сметка кво правим и кво не!Гледайте себе си!Нима ви пука дали ходим на църква...или ви интересува причината?!Аз не ходя на църква защото не съм вярваща, а не защото е КУУЛ да си седя в къщи на празника!Повечето хора тук може би са отишли, някои не сме по една или друга причина!Ти като искаш върви и се моли на Бога в който вярваш!

и бтв забелязала съм, че е е станало много модерно всичко да свързвате с циганите и т.н.тъпичко е малко!
е ти пък нема да ми казваш аз какво да приказвам и какво не!изказах мнение по повод откровената ви простащина и безбожност и тва е,ясно?

brain_stew
04-09-2007, 08:31
мда,за съжаление съм прав...от този народ нищо не става вече...абе майка му деба шибана дееба голем КЕФ ли ви прави на един от най-важните християнски празници да се ебавате така?на един му било тъпо,на друг не му пукало..ама да ви турят некой мангал да върти кючеци върху иконата на св. Георги(примерно) ше ви е по-весело нали?Бахти....
Или то вече не е КУУЛ да се празнуват такива празници,а?
Както и да е...Mane, thekel, fares.... Лека!

Беее недейте да ни държите сметка кво правим и кво не!Гледайте себе си!Нима ви пука дали ходим на църква...или ви интересува причината?!Аз не ходя на църква защото не съм вярваща, а не защото е КУУЛ да си седя в къщи на празника!Повечето хора тук може би са отишли, някои не сме по една или друга причина!Ти като искаш върви и се моли на Бога в който вярваш!

и бтв забелязала съм, че е е станало много модерно всичко да свързвате с циганите и т.н.тъпичко е малко!
е ти пък нема да ми казваш аз какво да приказвам и какво не!изказах мнение по повод откровената ви простащина и безбожност и тва е,ясно?

Еми не разбирам защо приемаш за простащина факта, че някои хора не вярват в Бог!Това е просто личния избор на човек...дали да вярва в нещо или не!

Disorder
04-09-2007, 09:02
мда,за съжаление съм прав...от този народ нищо не става вече...абе майка му деба шибана дееба голем КЕФ ли ви прави на един от най-важните християнски празници да се ебавате така?на един му било тъпо,на друг не му пукало..ама да ви турят некой мангал да върти кючеци върху иконата на св. Георги(примерно) ше ви е по-весело нали?Бахти....
Или то вече не е КУУЛ да се празнуват такива празници,а?
Както и да е...Mane, thekel, fares.... Лека!

Беее недейте да ни държите сметка кво правим и кво не!Гледайте себе си!Нима ви пука дали ходим на църква...или ви интересува причината?!Аз не ходя на църква защото не съм вярваща, а не защото е КУУЛ да си седя в къщи на празника!Повечето хора тук може би са отишли, някои не сме по една или друга причина!Ти като искаш върви и се моли на Бога в който вярваш!

и бтв забелязала съм, че е е станало много модерно всичко да свързвате с циганите и т.н.тъпичко е малко!
е ти пък нема да ми казваш аз какво да приказвам и какво не!изказах мнение по повод откровената ви простащина и безбожност и тва е,ясно?
Не знам дали правото на човека да избира го прави "откровен простак" в случай, че изборът му не съвпада с твоя.
Ти се дразниш от нашата безбожност - аз съответно се дразня от твоята привидна загриженост за българското. Не си по-различен от останалите, а просто си избрал да парадираш с фалшив традиционализъм, докато ние поставяме на преден план стремежа да бъдем уникални със анархизма и новаторския си дух. Разни хора, разни идеали. Не се опитвай да бъдеш съдник на другите, а се погрижи за собствените си разбирания. Поздрав.

<black soul>
04-09-2007, 10:15
]ateist :)
и аз съм така! :) ама тва не ми пречеше да отида! не отидох щото мойте хора ходиха много късно вечерта и цяла вечер нямаше да се прибират, а аз не искам да се прибирам сама по нощите, освен това църквата е далече и най-вожното - мързеше ме! :roll: :wink:

иии... Ziezi , не ставаш ли малко нахален?! :smt013 кво право имаш да съдиш другите за това че не им се е ходило или че не са вярващи!? :smt011 :smt011 всеки си прави квото си поиска! ти като си вярващ, ходи си на църквата и остави хората на мира! никой не е отворил тема : що ходите на църква, нали!? тогава и ти престани да пълниш форума с помия и да гледаш другите! тъ*анар :smt012 :smt012

Ziezi
04-09-2007, 20:29
въобще не ми пука дали вярвате в Господ или не!Дразня се от факта,че се ебавате по този начин с този празник!Това показва откровената ви простащина!
Безреднико,като искаш да парадираш с нещо поне научи неговия смисъл!

*Sumerian_Haze*
04-09-2007, 20:44
Защото мисля че е глупаво.

Shadow_Walker
04-09-2007, 21:27
Не обичам да ходя на църква и не ходя.
Иначе вярвам в Господ, но не мога да кажа, че съм религиозен.

malka_sladuranka
04-09-2007, 21:46
Аз не ходих защото бях малко на гости извън София и цял ден преди това бях по магазините ии много се бях изморила за църква... :-k

Valar
04-09-2007, 22:38
А Аз пък тъкмо тръгвах за църквата!!! :-D

quench
04-09-2007, 23:07
Религията е опиум за народа,а църквата е инструмент на западния империализъм!

Шишарка
04-10-2007, 08:21
Не съм християнка и за тва неходя на църква
До колкото разбрах на Александър Невски некъв поп бил пийнал,трябваше да ида да видя това :lol:

KiLLeR_InSTiNkT
04-11-2007, 21:06
Бях се напила, хъх и решихме все пак с компанийката да посетим близката църквица :-D Не беше толкова страшно...

I'm crazy
04-12-2007, 04:27
Ако цяла година не си ходил на църква, и днес да отидеш това не те прави по вярващ.Всеки решава дали да отиде или не.

KoRn
04-12-2007, 08:11
Waaaaagh!!! Dakka, dakka, dakka!!!