PDA

View Full Version : Ujasnata samota



neli__
04-08-2007, 15:14
4uvstvam se adski ogor4ena ve4e omrazna mi da sam sama zaslujavam 6tastie no priqteli nqmam ili prosto imam gre6ni ili prekaleno naivni predstavi za priqtelstvoto - fakta 4e ne moga da si namerq priqteli,koito da mi sa verni,kakvo vi govori? Samo sku4aq,v u-6te ne6tata nikak ne sedqt dobre,izvan nego sa6tata rabota,prinudena sam da sedq v nas i da tapeq. A vremeto si te4e,az gubq ot sladostta na jivota,use6tam go,jiveq kato pensionerka :( Ne moga pove4e taka i se 4udq kakvo da promenq,za da promenq i na4ina si na jivot. Vse ot nqkade trqbva da zapo4na,no ne znam ot kade i kak. Nz za6to no po praznicite se sduhvam adski,razbiram ,4e nikoi ne darji na men,stava mi o6te po-tejko ;( Nqmam kompaniq i nikoga ne sam imala,ima hora,koito se darjat otvratitelno s men,no se opitvam da gi prenebregvam,za6toto te prosto si izkarvat kompleksite otgore mi i to e sigurno taka,za6toto sam po-naivna i mila i tova se vijda. Iskam da namerq nai-nakrq svoite hora,tezi,s koito da se 4uvstvam sebe si i da spodeqlm momentite na radost i taga i taka natatak. No tova use6tane e zavladqlo du6ata mi i kak da izlqza ot taq dupka ne znam ?? :smt009 Nqkoi moje li da mi kaje kakvo spored nego moje da se napravi,za6toto sam mnogo pottisnata ot vsi4ko tova,stana mi prekaleno mnogo !

_donna_
04-08-2007, 15:22
някои никога не намират своите хора.
да ги намериш е много голям късмет и най-хубавото,което може да ти се случи изобщо.какво да направиш,за да не се чувстваш сама?може би само ти можеш да си дадеш отговор.но ето ти възможни предложения-или започни да се чувстваш добре със себе си или намери поне хора,с които да ти е приятно и просто не им се доверявай,за да не могат да те прецакат.ходи в парка,пийни една бирица,запознай се с някой,има много повече хубави хора отколкото си мислиш.обади се на някой от класа ти,който ти е по-симпатичен..
а да,трябва да спре да ти пука,иначе винаги ще се чувстваш огорчена.
нямаш право да се оплакваш и самосъжаляваш.има хора с по две патерици,които се разхождат и са доволни от това което получават-слънцето,въздуха,някоя книга.знам ли..не е задължително да си на купон,за да ти е интересно и готино,не е задължително и да си с хора,всеки сам намира пътя към това да се чувства добре.само недей да си самовнушаваш някви неща,които не са така.и още,всеки понякога се чувства сам,не си само ти.

мацка от класа
04-08-2007, 15:48
Още една отчаяна по празниците :-D Споко,бейби,всичко с времето се променя,само ти трябва да поемеш нещата в свои ръце. Намери начин да се забавляваш,бъди себе си и търси хубавото в живота,не позволявай да се сдухваш. Бе не му мисли много-много,ами давайй :-D

SpAcE_LaDy
04-08-2007, 15:54
Миличка, аз също се чувствам така.. с времето всички "приятели" се отсяха и останаха 2-3 такива.. но като гледам и те не са особено добри приятели.. аз също няма с кого да излизам и да се забавлявам, тази ваканция ми мина почти без излизане от къщи, което е АДСКИ гадно.. да виждаш хубавото време и да няма с кого да излезеш и да се позабавляваш.. така се чувствам и аз, споко, ама аз вече почвам да свиквам.. и накрая щв взема да отида в южния парк сама и там да си играя сама н хекче, да се уча и ако имам кусмет ще се запозная с нови хора.. мн е кофти така.. знам от личен опит :((((

молец
04-08-2007, 16:32
...започни да се чувстваш добре със себе си или намери поне хора,с които да ти е приятно


а да,трябва да спре да ти пука,иначе винаги ще се чувстваш огорчена.
нямаш право да се оплакваш и самосъжаляваш.

Аз направих така...и се чувствам супер.
Избий си от главата,че всичко е гадно и че няма хора,които си заслужават вниманието =]
Важно е да оценяваш това,което имаш и да се опиташ сама да си направиш живота интересен...

bungle
04-08-2007, 18:05
...започни да се чувстваш добре със себе си или намери поне хора,с които да ти е приятно


а да,трябва да спре да ти пука,иначе винаги ще се чувстваш огорчена.
нямаш право да се оплакваш и самосъжаляваш.

Аз направих така...и се чувствам супер.
Избий си от главата,че всичко е гадно и че няма хора,които си заслужават вниманието =]
Важно е да оценяваш това,което имаш и да се опиташ сама да си направиш живота интересен...

Подкрепям, подкрепям...

SweetBunny
04-08-2007, 18:25
Да, останалите са прави, няма да ги повтарям - не трябва да ти пука!
Нооо....когато ти започнеш да харесваш хората и те ще започнат да те харесват.
Лицемерието се усеща!
Просто "харесай" си няколко хора, които искаш да са ти приятели, които смяташ за свестни...и им покажи, че наистина ти пука за тях.
Не се унижавай, но бъди сърдечна. Направи нещо мило, нещо добро за тях...което те не очакват от теб. И не го прави с някакви задни мисли (например ако напрая туй, те после ще направят онуй), т.е. не търси благодарение от тях :)
После ще ти се върне.
Но ако ТИ не рискуваш - няма как да стане. Никой няма да дойде при теб и да ти каже - "Здрасти, ай да сме приятели и да излезем (примерно)" .......

П.П. По принцип не пиша вече във форума, но преди 1година бях в подобна ситуация.....и някакси се измъкнах :)
Късмет...и спри със самосъжалението! :-)

snejito
04-08-2007, 18:28
някои никога не намират своите хора.
да ги намериш е много голям късмет и най-хубавото,което може да ти се случи изобщо.какво да направиш,за да не се чувстваш сама?може би само ти можеш да си дадеш отговор.но ето ти възможни предложения-или започни да се чувстваш добре със себе си или намери поне хора,с които да ти е приятно и просто не им се доверявай,за да не могат да те прецакат.ходи в парка,пийни една бирица,запознай се с някой,има много повече хубави хора отколкото си мислиш.обади се на някой от класа ти,който ти е по-симпатичен..
а да,трябва да спре да ти пука,иначе винаги ще се чувстваш огорчена.
нямаш право да се оплакваш и самосъжаляваш.има хора с по две патерици,които се разхождат и са доволни от това което получават-слънцето,въздуха,някоя книга.знам ли..не е задължително да си на купон,за да ти е интересно и готино,не е задължително и да си с хора,всеки сам намира пътя към това да се чувства добре.само недей да си самовнушаваш някви неща,които не са така.и още,всеки понякога се чувства сам,не си само ти.

Перфектните думи!!!Браво Браво =D> Точно ясно и на място казано ! Евалата ! =D>

no_martyr
04-08-2007, 18:45
Въпреки че напълно подкрепям мнението на donna и може би тази добавка ще е излишна...
Аз още не мога да кажа, че съм преодоляла напълно това усещане, което ти наричаш "самота". Говорих веднъж с човек, доста по-възрастен от мен, със семейство, деца, добре уреден социален живот и хубава работа, по този въпрос. Той ми каза:"Свиквай".
Цял живот си сам - в мислите си, във възприятията си, в субективността си. Или го приемаш, или не го приемаш. Вторият вариант обикновено има не особено приятни последици.
Аз не мога да ти дам рецепта за намиране на кафе-дружки или "истински приятели". Мога да ти кажа следното - не се оставяй да те унижават, имай си гордостта и уважавай (предполагаемата) гордост на онези, с които се сблъскваш. Всичко останало е въпрос вече на твоя собствен характер и присъствие. И не се ядосвай толкова за такива неща - най-хубавото лечение на тази твоя "болест" е да се захванеш с нещо, в което намираш смисъл или просто ти харесва, да вършиш, да правиш. :)

br0ken_
04-08-2007, 19:11
Mda, syglasna sym s gornite mneniq i otnosno namiraneto na priqteli bih dobavila edno neshto - izpolzvai i internet-a .Leko typichko zvuchi , no vse pak.Namerila sym nqkolko ot priqtelite mi sluchaino i tochno chrez neta :wink: