PDA

View Full Version : фешън иднъстри



phm
04-09-2007, 12:46
тук не искам да обидя никой
искам да разбера как ходят с розова фланелка прмрн
също да разбера какво му харесвате на хауса
не че нещо против музиката , но това си е новата чалга
прмр тука в една кръчма до 10 върви глория след това хаус
и всичките поп фолк маняци и чалга точилки стават ХАУС

mrsy
04-09-2007, 12:55
тук не искам да обидя никой
искам да разбера как ходят с розова фланелка прмрн
също да разбера какво му харесвате на хауса
не че нещо против музиката , но това си е новата чалга
прмр тука в една кръчма до 10 върви глория след това хаус
и всичките поп фолк маняци и чалга точилки стават ХАУС
Добре сега ;) И аз не мога да ги разбера... Като ги попитам каква музика слушат и те: Хаус и Чалга. Като ги попитам какъв Хаус и те "ммм как какъв?". Тва, че те слушат някви денс песнички не значи, че разбират много. Да си слушат чалгата да не се месят в техно индустрията и толкова :) И какво като слушат хаус? Те нищо не разбират. Ако знаеха, че транса в момента е по-популярен от хауса по-света сигурно ще започнат да слушат транс. Аз като започнах да слушам транс и техно преди 2.5 години всички ме гледаха много странно, защото те си слушаха шибаните Р&Б, Хип хоп и чалга песничките. И сега има хаус маняци на който като им кажа, че слушам транс не знаят кво е това :) Пък иначе са некфи зарибени...

miloto_girl_4e
04-09-2007, 13:37
Доста сте тесногръди :wink: Какъв ви е проблема кой как ходи облечен и каква музика слуша?
Нали не ви пречи на вас по някакъв начин?
Доста се вживявате значи..
ОК, и мен не ме кефи fashion модата, но хора различни, не съм тръгнала да търся сметка и обяснение защо се обличат така...
Какво като слушат чалга и техно(или хаус)? Какво трябва да се ограничават само в един стил ли? Защо? Това е супер тъпо...
Смешното ми е, че хора, които слушат даден стил от години, като стане стилът им комерс и почне да се слуша от масата народ, почват само да се заяждат и едва ли не да приемат доста лично и навътре факта, че има и фенове, които не са чак толкова навътре в нещата и не знаят историята на този стил ..
Е и?
Живеем в свободна държава..
И аз не мога да разбера как металите лятото на 35-40 градуса ходят с черни дрехи и кубинки, но не съм тръгнала да им държа сметка или нещо от този сорт..

Shadow_Walker
04-09-2007, 13:43
защото те си слушаха шибаните Р&Б, Хип хоп и чалга песничките. Ти пък явно нямаш представа какво е RnB щом го числиш към чалгата и хип-хопа.
Това, че в БГ компанията на Мишо Шамара се казва РнБ рекърдс, не значи, че рнб-то има нещо общо с техния стил.Сегашната Рнб музика е малко соул, малко фънк и малко поп, а първите два стила идват от старото Рнб, основано върху джаз и блус.Рнб е стойностна музика.
(иначе нищо лично-просто наистина харесвам рнб 8) )
Хаус-ми аз не слушам хаус.Фешън манияците като искат да си го слушат, понеже е Модерно.Както съм казвал и преди това са ограничени хора, нямащи собствено мнение.
И друго-това, че се кефят по дискотеките на хаус не значи, че по принцип го слушат и имат такава музика на комповете....

Valar
04-09-2007, 13:51
Горд съм,че те провокирах да напишеш цяла тема!!!
Влиянието ми нараства с всяка секунда! :-D
1.Темата не е за тук!
2.Аз слушам Хаус и Транс не си обличам нищо розово или подобно!
3.Разликата между хаус и чалга е от тук до луната и обратно
4.Критикуваш музика за която и бъкел представа си нямаш,това е глупаво!
5.Каква музика слушаш да видим дали поне от нея разбираш!?

6.Не знам що за простаци познаваш които от Хаус са минали на чалгия трябва да се някакви уникоми!
7.Тези стилове ми харесват защото ме карат да сe чувствам като в друго измерение... сякаш се издигаш и чувстваш само музиката, ритъма, мелодията, ВЪРХА Е!
Това може да го разбере единственно фен като мен.
На другите ще им звучи налудничаво!!!

Сега малко история за непросфетените! :-D

Хаус!
Хаусът е стил електронна музика, който започва развитието си от САЩ в средата на 90те. Името на стила произлиза от чикагски нощен клуб, наречен Warehouse, където DJ Франки Нъкълс миксирал класическо диско с европейски синт поп.

Основният елемент в хаус музиката е изнесеният 4/4 бийт, генериран най-често с дръм машина. Характерно за този тип музика е непрекъснато повтарящата се бас линия. Често пъти се включват семпли и от други стилове като джаз, блус или синт поп и перкусии.

Транс!
Транс (на английски: Trance) е вид електронна музика, която се появявя в началото на 90-те години. Стилът се характеризира главно с такт 4/4, ритъм между 130 и 160 bpm и комбинира повтарящи се с развиващи се мелодии, като понякога включва и вокали. Името на стила произлиза от повтарящите се ритми, съчетани с пулсиращи мелодии, които могат да докарат слушателя до подобно на транс състояние.

Аз съм фен и на двата стила за огромно очудване на маса хора!
А сега нека още някои да ми избръщулеви,че Хауса бил новата Чалга! :-D
Пък съвсем друга тема е страхотната разлика в еродираноста на феновете на Хауса Транса и чалгата.Още по смехотворна е разликата в заведенията!
Ае дано нямам много грешки,(правописни)че ще почнат да ме ядат!
АМИН!

maldini
04-09-2007, 13:58
Доста сте тесногръди :wink: Какъв ви е проблема кой как ходи облечен и каква музика слуша?
Нали не ви пречи на вас по някакъв начин?
Доста се вживявате значи..
ОК, и мен не ме кефи fashion модата, но хора различни, не съм тръгнала да търся сметка и обяснение защо се обличат така...
Какво като слушат чалга и техно(или хаус)? Какво трябва да се ограничават само в един стил ли? Защо? Това е супер тъпо...
Смешното ми е, че хора, които слушат даден стил от години, като стане стилът им комерс и почне да се слуша от масата народ, почват само да се заяждат и едва ли не да приемат доста лично и навътре факта, че има и фенове, които не са чак толкова навътре в нещата и не знаят историята на този стил ..
Е и?
Живеем в свободна държава..
И аз не мога да разбера как металите лятото на 35-40 градуса ходят с черни дрехи и кубинки, но не съм тръгнала да им държа сметка или нещо от този сорт..
Проблемът е в това ,че те слушат хауса само защото е модерно,а не защото им харесва.

malka_sladuranka
04-09-2007, 14:09
Проблемът е в това ,че те слушат хауса само защото е модерно,а не защото им харесва. Не мисля, че някой ще се измъчва да слуша някаква музика само защото е модерно.. :shock: Аз слушам чалга примерно, ама хауса ми лази по нервите.. #-o Пък да го слушам щот бил модерен..аууу #-o А кой каза, че е модерен всъщност? :-s

mrsy
04-09-2007, 14:18
защото те си слушаха шибаните Р&Б, Хип хоп и чалга песничките. Ти пък явно нямаш представа какво е RnB щом го числиш към чалгата и хип-хопа.
Това, че в БГ компанията на Мишо Шамара се казва РнБ рекърдс, не значи, че рнб-то има нещо общо с техния стил.Сегашната Рнб музика е малко соул, малко фънк и малко поп, а първите два стила идват от старото Рнб, основано върху джаз и блус.Рнб е стойностна музика.
(иначе нищо лично-просто наистина харесвам рнб 8) )
Хаус-ми аз не слушам хаус.Фешън манияците като искат да си го слушат, понеже е Модерно.Както съм казвал и преди това са ограничени хора, нямащи собствено мнение.
И друго-това, че се кефят по дискотеките на хаус не значи, че по принцип го слушат и имат такава музика на комповете....
Като написах R&B ми идваше на ума само едно Alicia Keys ;) !! Не съм имал впредвид нищо българско. И да Хип Хопа и РнБ са стойностна музика. А относно това - аз не съм фешън и не искам да съм фешън. 2.5 години съм събирал най-хубавото от тези стилове и засега съм събрал 90 гб музика само Техно и поджанровете му..

iLoveChocolate
04-09-2007, 14:34
тук не искам да обидя никой
искам да разбера как ходят с розова фланелка прмрн
също да разбера какво му харесвате на хауса
не че нещо против музиката , но това си е новата чалга
прмр тука в една кръчма до 10 върви глория след това хаус
и всичките поп фолк маняци и чалга точилки стават ХАУС

хаоса е далече от чалгата с много измерения. при него се набляга повече на музиката и никога не се използват орнаменти на кючеци както при чалгата-абе немат нищо общо. аз слушам хаос, мразя чалга и ти гарантивам, че са различни.
пък тва че така въртят парчетата в няква си кръчма си е избор на Ди Джея.
според мен ти не харесваш хаос и затова се изказваш така.

air_J
04-09-2007, 14:38
Абе, никога не ми е правело чак толкова голямо впечатление кой какво слуша, но откакто се зарибих да влизам във флиртчето и сладура съм доста възмутен! К`ви са тия тестиси - АБСОЛЮТНО всички позьорки, които са се снимали с огромните си смешни очила, със жалките прически с бритони и пародийните муцуни дето ги правят на снимки, в описанието си пишат нещо със смесени големи и малки букви, като общото във описанието (освен редуването на главни и малки букви и принадлежноста към даден тийм, като например "надути фукли", "яки кифли", "фьиешън" и т.н.) е, че слушат ХАУС. Абе, деба и клошовете ви, кога излязохте от гюмовете, кога почнахте да слушате хаус, маус, транс, сеанс, техно, мехно и т.н. Същото важи и за момчетата - е, честно ли всичките слушате хаус, бе? Деба, че ме нервят такива селяци! А най-противни са слушащите хаус от отбора "Надувки от Амор"! :-({|=

mgxpower
04-09-2007, 14:45
А мен ми писна всички да се правите на супер важни к'во да не би да сте хванали господ за шлифера?Айде моля ви се нека всеки си слуша квото си иска не сте никакви ,че да давате определение на хората които не познавате нали във ваща къща се слуша стила който вие харесвате не ви се меси никой shut up и това е!

Valar
04-09-2007, 14:55
Аз не карам хората да слушат мойте стилове!
Просто поразясних малко представите на доста люде провкиран от автора на темата!
И забравих да добавя,че Хауса и Транса НЕ се характеризират със стил на обличне!И никога НЕ са се!
Те не се метъл(нищо против него)
НЕ се правя на интелектуалец или някой префърцунен ЕнТеЛегент! :-D

mgxpower
04-09-2007, 16:01
Аз не карам хората да слушат мойте стилове!
Просто поразясних малко представите на доста люде провкиран от автора на темата!
И забравих да добавя,че Хауса и Транса НЕ се характеризират със стил на обличне!И никога НЕ са се!
Те не се метъл(нищо против него)
НЕ се правя на интелектуалец или някой префърцунен ЕнТеЛегент! :-DСамо да допълня нещо DJ Tiesto номер 1!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ =D> =D> =D> =D>

04-09-2007, 17:06
Ма кво обиждате нормалните, 98% от хората. Квото искат тва ще си слушат. Кво се комплексирате и ги мразите? Не е полезно да се мрази.

04-09-2007, 17:22
Само да поясня:
98% тук = 2% навън
2% тук = 98% навън
Аз съм от 98% навън.

04-09-2007, 17:40
Леле, какви са тия силни чувства на омраза? Защо си мислите, че като не харесваш нещо непременно трябва да го мразиш. За вас игнориране няма ли? Аз не мога да мразя, също и съучениците ми. Някой неща и хора ги обичаме, други са ни само приятни, трети - неприятни, но те за нас не съществуват.

04-09-2007, 17:51
И аз така казвам - като нещо не ти харесва не го забелязваш и това е. Защо трябва да си изпълнен с омраза. Дори малките деца рядко мразят, повече игнорират.

LunaTriCk
04-09-2007, 21:09
толкова и разбират те от хаус музика. чули нещо от радиото...същото като онези "метъли", които като ги питаш коя група им е любима и отговорят Linkin Park ](*,)
истинската хаус музика и изобщо електронна, не звучи в която и да е дискотека.



П.П. house music IS the future :wink:

phm
04-09-2007, 21:46
да точно това очаквах
радвам се обаче че съм от тея 2% нормални или
ненормални по точно , радвам се че поне един човек
има сходно мнение понеже бях осамотял нещо :lol:

каде я видя па ти тая омраза [-X
слушайте си която музика си искате
валар в нищо не си ме подтикнал аз просто си правя експерименти
нз защо искаш да ме испиташ на музика което е глупаво
а и ако слушаш транс дръпни си baraka - etnica
ili neshto na sun project ako ne si gi slushal mn dobri
ili ti astral slushash mn dobri syshto
shiva chandra trance li bqha

и омраза ти знаеш ли кое дразни
това че който има по фешън прическа по кръчмите
се чуства по силен
дразни безцветния лак и онея специфичните ботушки с номера на тях
да не говорим че от тая мода немога да си купя едни дънки без кръпка или маниста ли нз какво по тях

и ако има някой тук които слуша сериозно хаус
нека не се сърди на мен ,а на всички
онези който както казах до 10 въртят гюбеци
после прибадат на хаус

:smt007 :smt007 :smt007

mostwanted
04-09-2007, 22:09
brat stanahte 3%
utre zavladqvame dyrjavata
i feshyn botushkite shte gorqt po centrovete
na gradovete omraza li da samo s mqrka haha
zatowa za pi4ovete s fe6yn pri4eskite ima
neshto vqrno
etnica- kyrti , sun pro imat edna deeper and deeper
ot rqz me vkarva v astrala (ne astral projection!) a astrala

i neka nikoi ne ostava obiden
i az mislq taka slushaite si kakwoto iskate
oblichaite se kakto iskate samo edna zabelejka
molq vi ne se lakirvaite plzzz

teenkopele
04-10-2007, 06:45
тук не искам да обидя никой
искам да разбера как ходят с розова фланелка прмрн
също да разбера какво му харесвате на хауса
не че нещо против музиката , но това си е новата чалга
прмр тука в една кръчма до 10 върви глория след това хаус
и всичките поп фолк маняци и чалга точилки стават ХАУС

Различни хора, различни вкусове.

Alex___f
04-10-2007, 10:47
miloto_girl-4e :arrow: =D>

InitialD
04-10-2007, 17:05
Слушат хаус те.. гледат CITY TV и си мислят че това е хаус..да ама не това е Dance има разлика..а аз слушам хаус сериозно от година и половина..просто тази музика ме кара да се чуствам приятно!
За пръв път чух термина хаус през 2002 година (тогава бях на 14 години) ..но тогава не ми направи впечатление.Откакто открих обаче Ministry Of Sound & Hed Kandi се влюбих в Хауса..хауса е просто новото диско..ако не сте доловили приликите в звученето и в това как се обличат истинските Хаус фенове по партита!
Ако се случи да отида на дискотека..гледам да е когато пускат Хаус просто тогава атмосферата е най-приятна!

P.S.Слушам и метъл,техно,алтернатив,ден .... не се ограничавам в стиловете следвайки разни предрасъдъци!

04-10-2007, 17:19
тук не искам да обидя никой
искам да разбера как ходят с розова фланелка прмрн
също да разбера какво му харесвате на хауса
не че нещо против музиката , но това си е новата чалга
прмр тука в една кръчма до 10 върви глория след това хаус
и всичките поп фолк маняци и чалга точилки стават ХАУС

има една песничка I remember house ;)

rosskata
04-10-2007, 22:09
Имам проблем със комшията. Аз не мога да разбера как може да слуша Лили Иванова, Той не може да разбере какво намирам в System of a Down. За теб примерно и двата типа музика са малоумни, защото слушаш хаус... За мен пък хауса е просто ритмичен шум с елементи на пълна скука...
Сестра ми пък обича само чалга...

Кой е прав и нужно ли е да си обясняваме мотивите на другите да харесват нещо или не.
Аз мразя дробчета и леща, но убий ме не мога да обясня защо... :roll:

evil_lady_in_black
04-11-2007, 04:58
Доста сте тесногръди :wink:

И аз мисля така . Все пак не може да съдим никой заради начина му на обличане или за музиката която слуша :wink: А относно розовите блузки всеки може сам да си избира това което ще облече ! Като не си я облякъл ти розовата блузка не гледай другите !

BastardOfChrist
04-11-2007, 07:19
brat stanahte 3%
utre zavladqvame dyrjavata
i feshyn botushkite shte gorqt po centrovete
na gradovete omraza li da samo s mqrka haha
zatowa za pi4ovete s fe6yn pri4eskite ima
neshto vqrno
etnica- kyrti , sun pro imat edna deeper and deeper
ot rqz me vkarva v astrala (ne astral projection!) a astrala

i neka nikoi ne ostava obiden
i az mislq taka slushaite si kakwoto iskate
oblichaite se kakto iskate samo edna zabelejka
molq vi ne se lakirvaite plzzz
Ае и аз в бyнтарската дружинка =р

cherinka
04-11-2007, 09:46
Защо свързвате хауса с чалгата? Ахахах.
Верно си е, че чалгата беше най-слушаната музика в Бг, но както всички виждате, в момента ни е завладяла електорнната музика.
Бтв като се разхождам из града напоследък, ми е направило огромно впечатление, че има баячка метъли, пънкари, имота, и както викате - фешъни, скинари, баби, дядовци, разголени (или леко облекани)какички, както и много костюмирани мъже и жени, които си жъткат на работа.
Така, извода къв е?! - Колкото и да говориш, нищо няма да промениш, осфен да засегнеш или обидиш някой твой приятел от изброенито "видове".
Майка му стара запомнете, че външността няма значение беееееее!!!!! Камоли ква музика слушаш.
Още една тема : Защо си мислите, че е глупаво
-чалгар да стане метъл;
-метъл да стане имо;
-чалгар да стане хаус маняк;
-бабичка да слуша реге;
-скинар да седне на кафе с имо?!?!???!/!?!?!??!?!/!??!?
Хората колкото повече растят, толкова повече се менят и им се променят интересите.
Ае да та имам в не знам си квото тоя дето вика, че слушаш (забравих кво) от "2.5 години"?! Кво парадираш с това, че слушаш определена музика от'много време'?! Да не би да разбираш нещо повече от някой, който слуша от 3 месеца??!?! (риторичен въпрос)(не се заяждам)
Аз като слушам чалга от 10 години?! Кво?! Да не съм по-различна?! Въпреки всичко нито знам изпълнителките на колко години са, нито знам от къде са, нито знам от къде произлиза тая мазна чалга, нито знам кво се използва в песните! Слушам я, щото ми носи няква наслада.
Напоследък започнах и рок да слушам. Нужно ли е да разбирам от рок, за да го слушам?! Не, нали, просто като си пусна някое рок парченце и ми действа много успокояващо..
Има хаус парчета, които ми харесва звученето им и ги слушам, така има и такива, които ми дразнят тиквата.
Имам няколко хардметъл парчета, които също ме кефят, но повече ме кефи гласът на вокала.. и го слушам.
Чакайте да ви дам още един пример:
(принципно говоря-) Ти харесваш едно момче. Не знаеш на кой етаж живее, не знаеш кои са му приятели, не знаеш дали има брат или сестра - но въпреки всичко го харесваш, дори носът му да е 10санта, ти го харесваш, и не можеш да си обесниш с какво те е привлякъл. Но не забравяй, че винаги ще се намери човек, който да не го хареса!
Аааааа, останах без пръсти за поста, дето едва ли некой ще се напрегне да го прочете, ама карай, няма нищо, и без тва целия ни живот е едно загубено време.
Ааааааааааааа аааааааааа ааааааааааааа ааааааааааааааааа
Стига сте гледали от лошата страна на живота. Кат не ви харесва нещо, както казаха по-горе - игнорирайте го. А ако има хора, които не ви харесват, и тях ги игнорирайте и гледайте да се обградите с тези, без които не можете и ви допадат най-много по стил на обличане, по вида на музиката, която слушат, по това къв цвят им е косата, по тва кви вежди имат, по тва колко пиърсинга и татуировки имат, ... абее дейба ограничарите! (твавече беше заядливо О_о)
Сега нещо изкрено от мен - Колкото повече познати имаш, толкова повече гледни точки можеш да научаваш за живота и за това, което те интересува.

Ааааааааааааааа, не моа поече!

mostwanted
04-11-2007, 15:44
НИЩО ВЯРНО ВСИЧКО ПОЗВОЛЕНО

Baby_b
04-11-2007, 15:46
Ми що да не си слушат тая музика, която им дава настроение и ги радва. И аз слушам песните,които ми харесват не се интересувам мн от изпълнителя или от жанра който е [-X Най-важното е да ти харесва нали за това се създава музиката-слушай тва което ти е на сърце и не мисли да заучаваш коя песен към кой жанр спада че да смаеш приятелите си #-o

mostwanted
04-14-2007, 12:17
:| ah kolko ste lychezarni wsichkii