PDA

View Full Version : Помощ - хероин



bloodybaby
04-09-2007, 19:34
Здравейте

Искам да попитам - има ли някой, който е бил зависим към хероин(венозно) и е спрял.Как?
Приятеля ми пуши хашиш от 11 години насам(започнал е на 8години) и друса хероин от 5 години насам.Иска да спре.
Аз съм била зависима, но към други неща и как съм се оправила само аз си знам.Проблемът е, че на него волята не му достига и не издържа на кризите - изкарва два три дни и отива и пак се надрусва.
Някой има ли представа от къде може да се вземе метадон и дали въобще помага?Бих искала също да попитам - знаете ли друго средство за отказване от хероина.Знам че в някоя комуна може и да му помогнат, но не иска никъде да ходи без мен...
HELP :cry:

sWeEt_SeEd
04-09-2007, 19:44
уф...много е сложно мацка.ше започна с тва,че не съм била зависима ,но все пак тряа да сте силни и ти да му помагаш...ся да ти кажа че няа смисъл и си скапваш живота с потенциална жертва не върви...да ти кажа,че ше успеете и всичко ше мине-също...зависи от много неща,като най-много зависи от самия него.Ти си тази която тряа да му помага и да му бъде стимул ,за да спре...колкото до метадона...е-от трън та на глог....знаеш колко мн хора се друсат с метадон се същия к** с извинение ...5 години са си доста време...Аз знам,че зависимите се успокояват като пушат трева и хаш и кфото и да е съответно...затворете се и стойте една,две седмици,като сиска да зилезе за дозата го спирай,говорете,занимавай го с нещо...уф трудно е,страшно е,гадно е...shit работа от комуните също няма смисъл...ако искаш след тва да общуваш с някфо същество без чувства с изпържен мозък,като зомби тогава ок...имах една фр и тя се отказа като отиде на морето,на палатка на плажа с нейн приятел.Разбирайки,че той зи взима от там ,щото не получава кризи като нея го изгонва и остава сама...като беше минало най-страшното е излезнала и се е плискала във водата като малко дете...и сега не взима...та мисълта ми е,че зависи от неговата воля...ти в случая си helper ,за да не се чувства сам и няма много много кфо да напрайш ае успех :smt006

BuzkatA
04-10-2007, 00:44
Разказ на една майка:

Наркотици / Историята на един наш познат


Разказ на една майка:

Разказвам това с надеждата да помогна на други родители като мен. В момента съм на 51 години и повече от 10 г. работя в Токсикологията в "Пирогов". Смятах, че проблемът "наркотик" ми е много ясен и като всички родители бях убедена, че такова нещо на мен не може да ми се случи, защото работя там, казала съм на децата си (имам две деца -омъжена дъщеря, имам и внуче, и син- проблемният, които сега е на 26 години). Отгледани са трудно, но с голяма любов. Със съпругът ми се оженихме доста млади - на по 20 - 21 години , но смятам, че сме направили всичко, което зависи от нас, за тяхното щастливо детство. Но аз има един страшен лаф: "единият строй унищожи мъжа ми, другият - сина ми". Т.е. в тоталитарно време съпругът ми имаше проблем с алкохола и просто не намери сили да се пребори с него. Златко (така се казва синът ми) в пубертета ме е питал: "Мамо, защо татко не може да спре да пие, толкова ли е трудно?" Тогава се опитвах да му обясня, че това е една много опасна болест и той иска да се излекува, но няма сили.

Както всички родители, и аз последна научих. Трябваше ми един месец, за да разбера какво става с мен, изживявах всички стресове, които преживяват родителите в това положение. Гледах умно и не можех да си го представя. Докато в един момент зададох директен въпрос на сина си. Седнахме един срещу друг и аз попитах: "Злати, това, което чух, вярно ли е? Наистина ли и ти се друсаш с хероин?" Не можех да повярвам на ушите си! Той ми каза: "Да,майко,така е. И не мога да намеря сили в себе си да се справя с проблема. Моля те, помогни ми!" Останах без думи и започнах да се въртя из къщата като луда. Чувах, но не вярвах. Срам ме беше да го попитам повторно.Останах без думи. Не си спомням вече дали разговорът продължи, но ние решихме да се борим заедно. Може би това беше най-важно - той искаше да се отърве от проблема. Нещо му тежеше, но аз не знаех как да помогна.

Знаех, че ако попитам докторите в токсикологията, те нямаше да ми кажат нищо повече, от това което аз самата знам. Тогава реших да търся други изходи като клиниката в Раднево. С помощта на приятели, стигнах до директора на клиниката. На 15-16 ден (не помня) от проблема отидохме в Раднево. Посрещнаха ни доста добре. Тогава разбрах от главния лекар, че синът ми е на доста висока доза хероин. И това не можех да го повярвам. До този момент не съм имала проблеми с това момче - той беше добрият син, отличник, с каквото се захванеше - успяваше. Имаше един момент, в който забелязах, че е поотслабнал, някакви сенки се появяват, но си казвах, че това е от дискотеките, нормално е за младеж абитуриент, ходеше и на работа в събота и неделя, на ски... Или на мен така ми беше по-лесно да си мисля. Не ми минаваше и през ум, че може да е наркотик. В Раднево беше 3 месеца - октомври, ноември, декември. Успя да стане любимец на доктори, сестри, пациенти (беше при алкохолиците). Аз го посетих за Нова година. Колегите там бяха невероятни, отзивчиви. Но аз започнах да се притеснявам, че като излезе оттам ще го вземат войник. Когато се прибрах в началото на януари /2-3-ти/, в пощенската кутия намерих повиквателна и изтръпнах. Отидох веднага при лекуващия лекар и й казах, че аз съм само майка в случая, решението трябва да вземат лекуващият лекар и пациента, без никакви сантименталности. Бях стъпила здраво на земята и исках всичко да бъде за негово добро. Той ми беше казал, че там където има емоции, няма лечение и това не ми излизаше от главата. Беше толкова прав, че се чувствах неудобно, че той се е сетил за това, а не аз. Лекарите в Раднево решиха, че синът ми може да отиде в казармата, а и той го желаеше. Все казваше: "Майко, не искам в автобиографията ми да пише наркоман. Искам да отида в армията." Като чух това, страшно се притесних, но се съобразих с неговото решение.

Попадна на добро място, в школата в Плевен. И там беше най-добрият, беше спрял, беше напълнял, чувстваше се идеално. Пишеше ми, че това е най-щастливият период от живота му. Представяте ли си?! Никой от неговите набори не иска да ходи в казарма, а той казва, че това е най-щастливият период от живота му...На мен ми ставаше много мъчно - значи аз някъде много съм бъркала, щом той е щастлив в казарма, далече от всичко и всеки. Така или иначе казармата свърши, решихме, че ще кандидатства (и той искаше). С помощта на неговата кръстница, която ни подкрепяше финансово, започна да ходи на уроци по история и български. Но по-късно разбрах, че той въобще не си е мислел за уроци... Започна рецидив и аз пак последна разбрах...Вече знаехме пътя - отново Раднево. Но един ден той ми се обади по телефона: "Мамо, Раднево изигра своята роля, аз няма какво повече да правя тук." Чувствах се много безпомощна, не знаех какво да правя. Имаше момент на успокоение, защото неговата лекуваща лекарка от Раднево ми беше казала: "Доне, ако Злати посегне към наркотика, аз ще си скъсам дипломата." Много ми се искаше да й вярвам, но виждах, че нещата не вървят. Той се върна и решихме да продължим с домашно лечение, да се пази, да е с приятели.Той започна да работи, полагаше невероятни усилия, но, мили майки, това е по-силно от всичко. Живеем в апартамент. Всичко изглежда наред, той е нормален. В един момент влиза в детската стая и излиза друсан. Аз изпадам в истерия, започвам да викам, след това започвам да рева от безпомощност. Не знам какво да направя, не знам какво става... той ми се изплъзва от ръцете, лъже ме, убеждава ме - на мен ми харесва, започвам да му вярвам... Нещо, което не сме правили, е да ходим по психиатри и психоаналитици. Защото той ми казва: "Мамо, там се печелят само пари, нищо не се прави...Ние трябва сами да се справим." Много е грозно, че го казвам, но това беше негово убеждение. Добре, ама как да се справим?

Един ден дойде негов приятел. Той ни разказа, че един психиатър, работещ в Търговище се опитва да направи нещо като комуна. В апартамента на баща му се събират с още двама, както им казвам аз "от нашия клас". Много се зарадвах. Тръгнахме за Търговище. Психиатърът - много симпатичен човек ни обясни, че има представа от комуна, че е ходил в комуна (после се разбрах, че повече е чел за комуни, отколкото е посещавал...).Той добре печелеше от нас - нямам нищо против, но просто трябваше да ни каже, че не разбира и можеше заедно да търсим литература. Младежите живееха на квартири и всеки ден се събираха на групова психотерапия. Единственото, което им правеше там бяха тестове. От дългия си опит знам как може да се манипулират тестовете..., но съм му благодарна, защото Златко изкара "чист"един дълъг период - 6 месеца. До нас достигаха добри новини - ще правят компютърен център. Ние сме в еуфория, децата са добре, имат нова среда, цели...И така изкараха 7 месеца. Веднъж при поредното посещение (ние майките се редувахме) с още една майка, докато чистихме апартамента открихме в шкафче спринцовки. Призля ми... Оказа се, че те ходят до Варна за дрога и са започнали отново.

Пак бяхме на нулата, връщаме се пак в първи клас! Върнахме се в София. Аз исках да отидем при психиатър, той не ще. Да се справим сами. И започват едни "студени пуйки"* . Това е ад под небето. Той е в полубудно - полусънено състояние. Получава тремоло, треперения. Аз не издържам да го гледам и рева ... И така безуспешно изкарахме 3 месеца.

В един момент събрах смелост и споделих с приятели. Това е много тежък момент, в който трябва да надвиеш себе си, да поискаш да споделиш с надежда да ти помогнат. Аз го направих и не съжалявам. Оцелях благодарение на приятелите. Никой от тях не ми отказа помощ, дори и само да ме изслуша. И така, чрез приятели, които разбират от компютри, започнахме да търсим в Интернет нещо - някакви програми, някакъв изход. Щом хората пазаруват и се женят по Интернет, не може да няма нещо и за нашия проблем. И слънчевият лъч дойде! Намерихме сайт или там... , не ги разбирам точно тези неща, и се оказа, че има толкова много т.нар. комуни. И от това, което четяхме, най-много ми хареса РЕТО. По това време вече беше много актуална една комуна в Италия. И нея бяхме я проучили, дори бяхме подали молба и автобиография и чакахме реда си... Защо ми хареса РЕТО? Хареса ми програмата им, това че лекуващите се работят навън, не са тотално изолирани от обществото, както в италианската комуна. В Италия можех да се чуя със сина си след 7 месеца и то чрез посредник, който говори италиански. А в РЕТО можех да говоря с него директно още в първия месец!

Намерих приятели, които знаят испански и се обадихме по телефона на РЕТО. Първото нещо, което ме впечатли, беше отношението им. Приятелите ми казаха: "Доне, хората отсреща са много спокойни, търпеливи, дружелюбни." Те обясняваха какво е РЕТО, че няма страшно, че единственото, което трябва да направя е да извадя виза, за да може Златко да стигне до Испания. Казах си: "Боже мой, има чужди хора на 3500 км от България, испанци, които искат да помогнат на нашите наркомани, а българите в този момент правят пари!"

Разбрах от приятели, че има асоциация на майките, която се събира всеки петък на "Петте кьошета" в София. Отидохме със сина ми и дъщеря ми да видим какво е това. Беше 25 май 2000г., предният ден бяха си заминали испанци от РЕТО, които за първи път са посетили София по покана на асоциацията. Разбрах най-важното - трябва да се борим да извадим визи на децата си. И трябва да крием какъв е проблемът от нашите власти. В един момент ми писна и започнах да търся "черни" пътища. И не само аз, и другите майки също. Фалшиви фирми, фалшиви визи...никога не съм си представяла, че ще стигна до там. Но накрая получихме виза - с късмет ли, по Божия милост ли - не зная.

По това време обаче Златко беше много зле, нищо вече не можеше да му помогне. Един ден ми каза: "Майко, намери някой да ме набие." Стана ми толкова болно и страшно! Погледнах към зет си, но той поклати глава - "Не, това не мога..." Отворих моето тефтерче с телефони и с помощта на приятели намерих една мутра. След половин час едно голямо, яко момче - Калоян - дойде у нас. Златко беше в детската стая, безпомощен. Бяхме стигнали до там, че имахме белезници и той сам си ги слагаше, когато беше много страшно и не можеше да се удържи... Калоян разбираше (убедена съм, че имаше опит с наркомани или личен, или от приятели), отнесе се много адекватно. Не сме говорили много, каза ми: "Аз бих могъл да помогна на сина ти, ако ти не вземаш никакво участие. От този момент аз съм му и баща и майка." Беше ужасно да го чуя, но нямах изход. Реших, че между шокова зала в Пирогов, гробищата в Орландовци и надеждата за Испания, този човек се явява като ангел**.

И така ние заживяхме в една мини комуна. Калоян се нанесе у нас с жена си, детето и кучето. В началото не беше лесно. Аз само работех, носех продукти. Ако исках да питам нещо Златко, ставаше чрез него. Те бяха постоянно у нас. Други майки ме питаха не ме ли е страх, че може да откраднат нещо от къщи. Много ме заболя. Може би защото работя в Пирогов и знам колко струва животът." Милички, най-ценното в къщи е синът ми и наркотикът отдавна ми го е взел, останалото е без значение. Какво повече да ми вземат?"

През първия месец веднъж Златко се опита да му се изрепчи. Калоян само го хвана за врата и го закара в детската стая. Не знаех къде съм, имах желание да го удуша! Жена му усети какво става, хвана ме под ръка и ме заведе в най-отдалеченото място в апартамента с думите: "Не се притеснявай, той не бие по главата." Последва серия от стенания и тишина. Не знам колко време мина. После всичко утихна, те излязоха заедно спокойни и усмихнати и отидоха да вземат видеокасети... От този ден станаха приятели. Изкарахме така дружно 3 месеца. Златко си върна съня, моите нощи станаха безсънни...

Най-сетне Златко получи виза за Испания. Исках Калоян да го придружи и реших да му платя визата. Хем като благодарност за това, което прави, хем Златко да не е сам. Калоян много се зарадва. Ходиха заедно на интервю. До последно чакахме да му дадат виза, но не му дадоха. Златко трябваше да замине сам, през Париж като турист. Всичко беше фалш - запазване на хотел, по 100 $ на ден...Представяте ли си докъде бяхме стигнали, за да изкараме децата си, да отидат в Испания, където евентуално да оцелеят! А държавата печелеше от всичко това! Но аз и до ден днешен смятам, че на всеки младеж трябва да му се даде шанс.

И така синът ми замина за Париж. На аерогарата кумата му подари едно кръстче. Да не ви казвам, че и двете сме атеистки, защото нашето поколение е такова. 50 години управляващите положиха много усилия, за да изтръгнат и тази вяра, която бе останала от нашите баби и за съжаление ние си останахме едни атеистчета. Българинът се моли на Бога само когато е на зор. И в този момент на безпомощност, тя му каза: "Злати, ние сме до тук, миличък. Оттук нататък Господ да е с теб." А аз му казах: "Ако след 3-4 месеца, както си го правил до сега, решиш че ти е трудно и не можеш да се справиш с проблема си, мен не ме търси. Аз бях до тук. Животът е твой, прави каквото знаеш."

По-късно, в телефонни разговори той ми каза, че на него също му е било много трудно, но си спомнял тези мои думи на аерогарата.

Много е трудно, особено когато семейството не е сплотено. Когато започнат взаимни обвинения ("виж, какъв го направи", "ти го разглези") нищо не става. Единственият съвет, който мога да дам на майките е: потърсете помощ и не се страхувайте! Изход има!



Промяната...
Майче, в писмото си ми пишеш, че те е страх да бъдеш откровена с мен, за да не се разруши психическото ми равновесие. Една от първите промени, които забелязах в себе си след като разбрах, че Бог е реален и го приех в сърцето си, бе стремежът ми към истината и способността да бъда откровен с хората около себе си. Не само това, но и стремежът ми към тези неща. Надявам се, че ще разбереш онова, което ще се опитам да ти обясня.

Аз винаги съм лъгал. За мен наркотиците, преди да се превърнат в начин на живот, бяха поредната лъжа.Просто още нещо, за което лъжеш и прикриваш от останалите. Първата лъжа, която помня, е от детската градина и от тогава не съм спирал да лъжа. Много преди да пропуша, много преди да се сбия за първи път, много преди да направя по-голямата част от нещата, които ми харесват или не ми харесват, аз вече лъжех. Малко по малко лъжите се превръщаха в измами и измамите - в театрални постановки. Ако някога нещо съм правил добре, то това е да лъжа.

Пиша ти всичко това с надеждата да добиеш бегла представа за това, каква част от живота ми заемаше лъжата. За това не ми бе трудно да си дам сметка, че не мога да лъжа. Дойде момент в живота ми, в който престанах да лъжа. Нуждата от лъжата изчезна, желанието да го правя - също.

Болката, която истината често ми причиняваше, се превърна в облекчение, започнах да се стремя към нея и към това да бъда откровен. Нормално е когато човек зависи от лъжата, истината да го наранява. Благодаря на Бог, че превърна зависимостта ми от лъжата в зависимост от истината. Мислиш ли, че проблем от такъв калибър, какъвто за мен бе лъжата, бих бил способен да променя сам или да изчезне сам, само защото съм престанал да правя някои неща? Много преди да се пристрастя към наркотиците лъжата беше основен фактор в живота ми.

"Защото за Бога няма невъзможно нещо."(Лука 1:37). Ако днес има нещо сигурно в живота ми, това е, че Бог ме промени. Това, което за нас е невъзможно, за Него не е. Как ми се иска да ти споделя за Него, за това, което ми даде, за това кой е той и нещата, които може да стори в живота ти. Не съм способен, просто защото съм човек от кръв и плът и лимитите ми стигат до там. Единственият, който може да го стори е Той - Исус Христос. Майче, приятелски съвет от дъното на сърцето ми: чети Новия завет и опитай да направиш онова, което пише вътре. Дори понякога да на разбираш защо, дори да не разбираш с разума си, чуй сърцето си. Довери се на Господ, приеми приятелството и любовта му. Повярвай от сърце, че Исус е Божи Син и че е умрял за да те спаси, умрял за теб. Повярвай и ще видиш, ще разбереш, ще получиш отговори на въпросите, които криеш на дъното на душата си и дори не смееш да изречеш на глас. Майче, Бог е по-реален от въздуха, който дишаш и единственото, което иска, е да ти помогне. Това то го казвам аз, Злати, твоят син, знам го, защото с мен се случи. Довери се, Мамо!







"Пожелавам на всяка майка да прочете такова писмо, писано от детето й. Но е доста стряскащо! И аз бях много стресната, не можех да си представя, че едно момче, което ме е лъгало, ама ме е лъгало във всяка своя дума ( той сам е признавал, че никога не ми е казвал истината), сега откривайки Библията, той вече говори само истината! И ти стоиш с листа, написан от него и не можеш да повярваш...

Но сега след 4 години, аз мога да кажа, че един младеж може да се измъкне от проблема само ако повярва и има доверие в Господ. Когато наистина вярва, Господ стои зад него като стожер и ще му помогне. Да, малко е обидно за всеки родител да приеме, че не е родителят, който ще му помогне, но явно ние не можем. Явно за нашето поколение това е трудно, но вярата е нещо невероятно. И ние го знаем от примерите в живота. Наистина е невероятно !"



Прочетох целия разказ и ако е истина това е супер, но нека на никой да несе случи.
Късмет

копирах го нейде фром нета :)

bloodybaby
04-10-2007, 08:55
Не не - хашиш не пуши от 8 години, а от 8 годишен(сега е на 19), но го пуши, само извън страната(средно по половин година всяка година).Някой може ли да ми каже, как да разговарям с него, за да ме слуша или да вдене нещо.Не знам - много съм изприказвала и както писах много глупости направих, за да види поне малко колко го обичам и колко искам да му помогна,ама не вдяваше.Сега като че ли е почнал да слуша, какво му се говори, ама е много зле.
По отношение, на здравето - аз съм фен на здравословният начин на живот(храна,йога и тн...)и бих казала,че това е една от причините да не е толкова зле,колкото би трябвало.Има малко проблем(но наистина малък) с черният дроб и с стомаха.Другото си е наред.
Въпроса ми е - как да разговарям с него, за да му е по - лесно да изживее кризите си.Има ли някъкви болкоуспокояващи, които да му помогнат за кризите - говоря за такива, които могат да се купят свободно

O.B.I_
04-10-2007, 15:43
takam..metadonovoto le4enie ne pomaga na vseki, pri vseki 4ovek e razli4no.Komunata ne e mqsto , kudeto 6te se izlekuva. Komunite v Bg sa pulni bardaci.Ne znae6 kakvi raboti stavat v tqh.Li4no az sum bila v komunata na gospodin Ka4akliev v Belmeken, mn izvestna uj komuna :wink: . Prestoqt mi tam be6e okolo mesec , prosto ne mojeh da iztraq pove4e psihi4eski, stanaha ujasni filmi tam (ubiistvo na edno ot mom4etata,gavri i t.n), az bqh edinstvenoto momi4e.2 godini si razvqvah bairqka kakto predi tova, stanah na 19 i re6ih da se lekuvam po-seriozno, ot togava do sega sum na metadonova le4enie (stava po4ti 2-ra godina ot le4enieto mi ). Do sega za tezi 2 godini samo edin put sum si "pripomnqla minaloto".I eto sled nqkolko dena stavam na 21, rabotq si i sum dobre.Vsi4ko opira do kakuv 4ovek si...Samo toi moje da si pomogne !

mad_doggy
04-10-2007, 16:28
miii az sum bil ii daje moga da ti kaja kak akoo te interesuvaa mi pishi

04-11-2007, 14:06
:shock: :shock:
Господи(а си мислех че никога няма да кажа тази дума ><)...хаш от 8 години а хероин от 5?!?!?
Не се обиждай скъпа ама приятелят ти е ходещ труп.Пък даже и да отиде в комуна,ДАЖЕ и да откаже дрогата,след 5 години друсане с твърд наркотик,организмът му е толкова преебан че...едвали че живее още много IMHO

Искренно се надявам да съм в грешка!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Информирай се. На морфин/хероин можеш да изкараш десетки години, защото честно казано не скапва организма. Наркоманите умират най-вече от гадости идващи в следствие на венозното приемане на наркотика - възпаления, зарази от мръсни игли, etc.

theEXPLOITED
04-11-2007, 15:17
MI I AZ SAM NA HEROIN OT GORE-DOLU TOLKOVA VREME DAJE I MALKO OTGORE...SPIRALA SAM GO S KVO LI NE S SQKVI HAPOVE NA MORFINOVA OSNOVA ABSOLIUTNO VSI4KI V1ZMOJNI BOKLUCI SAM PILA. S METADON S16TO OPITVAH...DORI I S REVIA.BILA S1M I V KOMUNA /ZA 4DENA I IZBQGAH/...NQMA UNIVERSALEN NA4IN ZA SPIRANE TOI SAM TRQBVA DA RE6I KAK A POISKA LI VEDN1J AMA NAISTINA KRIZITE NQMA DA SA MU PROBLEM TE MINAVAT NQMA DA MOJE DA SPI MESEC I E GOTOV TO ZA VSI4KO SI IMA HAPOVE AMA P1RVO TRQBVA DA RE6I 4E GO ISKA....

04-11-2007, 15:22
Не искам да плаша никого но съм на мнение че НЯМА БИВШ НАРКОМАН! Според мен единствения начин да се изчисти за повечко време (разбира се след като преодолее кризите) е да живее в абслолютно спокойствие!!! Познавам доста хора които са били чисти с по 7-8 години и след това...на ново...!

bloodybaby
04-11-2007, 18:58
mad_doggy писала съм ти вече на имейл още преди да се регистрирам тук.
Благодаря на всички за изказаните методи.Знам, че приятеля ми иска да спре, но проблема му е с кризите.Открих някъкви материали за REVIA , ама искам да попитам дали наистина има ефекта, който описват.Днес говорих с него(сериозно,май не беше друсал) и той е 100% "ЗА" да пробва с REVIA.Искам да попитам,специалист ли трябва да изпише рецептата(имам тук там някой познат) или може и от личния лекар да се изпише.
the EXPLOITED бих искала да попитам - какви хапове, насочете ме към нещо.Аз съм друсала разни хапове преди години, ама не знам дали на него ще подействат,за кризите.
Ще бъда благодарна, на всеки от вас,който ми даде идея,какво би трябвало да се направи,като най - ефикасен метод,за отказване.
И за справка ... не моля просто ей така, защото ме е присърбяло и искам да си чеша пръстите,като ви занимавам с глупости,моля и заради ето този,малият тукhttp://i.data.bg/07/03/28/299249_orig.jpg , който всеки ден чака тати да се прибере...
Благодаря много на всички включили се :oops:

niGGa
04-11-2007, 20:10
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ПУШИ ХАШИШ ОТ 8 ГОДИШЕН?!?!?!
ТОВА ЛИ КАЗВАШ?!?!
АХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХ ААХАХАХ
я му кажи да си дърпа пишката
божееее, напиках се от смях

whateverman
04-12-2007, 02:39
аве стига филми аз са на 19 години са и си тарся хаш за бала не мога да си намеря тои още не може да говори почнал да смуче аве я!!!!!

mad_doggy
04-12-2007, 10:53
shtoo ne probvash s metadon

theEXPLOITED
04-12-2007, 11:02
аве стига филми аз са на 19 години са и си тарся хаш за бала не мога да си намеря тои още не може да говори почнал да смуче аве я!!!!!
KATO NE ZNAE6 KADE E BIL 4OVEKA I V K'VA SREDA E BIL I V1OB6TE ZNAE6 LI NE6TO ZA NEGO ZA DA GOVORI6?TI KATO NE MOJE6 DA SI NAMERI6 T'VA NE ZNA4I 4E DRUGITE NEMOGAT I 4E E TRUDNO NALI?

IRRIDUCIBILI
04-12-2007, 17:09
аве стига филми аз са на 19 години са и си тарся хаш за бала не мога да си намеря тои още не може да говори почнал да смуче аве я!!!!! ako be6e malko po umen 6te6e da razbere6 kolko si t1p!!!

niGGa
04-12-2007, 20:13
аве стига филми аз са на 19 години са и си тарся хаш за бала не мога да си намеря тои още не може да говори почнал да смуче аве я!!!!!
KATO NE ZNAE6 KADE E BIL 4OVEKA I V K'VA SREDA E BIL I V1OB6TE ZNAE6 LI NE6TO ZA NEGO ZA DA GOVORI6?TI KATO NE MOJE6 DA SI NAMERI6 T'VA NE ZNA4I 4E DRUGITE NEMOGAT I 4E E TRUDNO NALI?
Експлойтед, звезда, я кажи във каква среда трябва да е та 8 годишен да пуши хашиш? Представям си да съм на 8 и да го направя.. телетъбиси пришълци ще ме преследват постоянно.
Вие луди ли сте или на луд дрехите носите?

bloodybaby
04-13-2007, 08:35
niGGa
whateverman
Ако искате вярвайте - там където е живял на 8 се пуши повече хаш отколкото цигари, та аз лично не се съмнявам, че тогава го е пропушил.Ама ваша си работа.Както и споменах - той пуши само извън страната(около 6 месеца всяка година).
Бих искала да добавя, на 8 години с брат на 14 наркоман(за съжаление не е между живите вече), без никакъв родителски контрол, може би и ти щеше да направиш много глупости.Най - вече да си правиш каквото искаш, и да следваш единственият авторитет, който имаш(а неговият авторитет е бил наркоман).Както и да е това са други теми.
Благодаря на всеки включил се със съвет и практически помогнал ми, за разрешаване на този проблем. :smt060
Специално искам да благодаря на the EXPLOITED, за практическата насока, която ми е дала.Оценявам и не мога да изразя благодарноста си.
:smt060 Успех на всички, които искат да спрат.
Като бивша дрога(към 4 години съм чиста) бих искала да ви кажа само - усещаш колко в хубаво да не си дрога, чак тогава когатои спреш да бъдеш.АКо някой преди ми беше казвал, че не е яко да друсаш, щях да се хиля като за световно, защото дрогата беше живота ми.След като спрях разбрах разликата.
За всички, за който звъчи гордо "Друсам по малко","Търся си хаш","Аз не мога без..." и тн. мислете докато е време, защото спирането след това коства повече усилия, отколкото ви изглежда сега.А човек винаги спира - или доброволно или п ък недоброволно.3/4 от дрогарите ми не са между живите.Това имам в предвид,казвайки,недоброво лно спиране.
Успех на всички и отново БЛАГОДАРЯ

mad_doggy
04-13-2007, 18:33
awe kvo se raspraate za toq kaval malkiq kvo tolkova e stanaloo ebah mu maikata po4vam se nerva ve4e ot tolko mnoo lameri ediniqq nema bivsh narkoman drugiq ot marihuanaa se umira aa poe4e ot polovin 4as sex po4valo da boli nz ve4ee iam 4uvstvoto 4ee nz nz prostoo mnoo na zle otivat neshtata zemete se poogledaite malko seriozno vi kazva mnoo na zle otivat neshtata az ve4ee se 4uda za kvo se opitvam da sum normalen kato vi gledam kvi maloumno kreteni stee normalnite hora az predpo4itam da sum si narkoman ama kvo se haba i na vas she vi doide reda

theEXPLOITED
04-13-2007, 21:00
awe kvo se raspraate za toq kaval malkiq kvo tolkova e stanaloo ebah mu maikata po4vam se nerva ve4e ot tolko mnoo lameri ediniqq nema bivsh narkoman drugiq ot marihuanaa se umira aa poe4e ot polovin 4as sex po4valo da boli nz ve4ee iam 4uvstvoto 4ee nz nz prostoo mnoo na zle otivat neshtata zemete se poogledaite malko seriozno vi kazva mnoo na zle otivat neshtata az ve4ee se 4uda za kvo se opitvam da sum normalen kato vi gledam kvi maloumno kreteni stee normalnite hora az predpo4itam da sum si narkoman ama kvo se haba i na vas she vi doide reda
SPOKO BE 4OVEK KAZAH TI NQMA SMISAL DA SE NERVI6 NA DECATA!KARAI GO PO POLEKA TI NAPRAVO POLUDQ :smt067 :smt067 :smt066 :smt068 :smt070 :smt065

O.B.I_
04-14-2007, 19:26
huh mag_doggy svetlio ostai gi malkite {}

niGGa
04-14-2007, 20:15
awe kvo se raspraate za toq kaval malkiq kvo tolkova e stanaloo ebah mu maikata po4vam se nerva ve4e ot tolko mnoo lameri ediniqq nema bivsh narkoman drugiq ot marihuanaa se umira aa poe4e ot polovin 4as sex po4valo da boli nz ve4ee iam 4uvstvoto 4ee nz nz prostoo mnoo na zle otivat neshtata zemete se poogledaite malko seriozno vi kazva mnoo na zle otivat neshtata az ve4ee se 4uda za kvo se opitvam da sum normalen kato vi gledam kvi maloumno kreteni stee normalnite hora az predpo4itam da sum si narkoman ama kvo se haba i na vas she vi doide reda
я кажи на колко си бре големец

mad_doggy
04-14-2007, 23:06
vuzrasta nqma obshto s tova koi e golqm i koi maluk povqrvai mi na 20 sum

fireline
05-02-2007, 21:51
e problema ne e 4ak tolkova golqm. Kakvo az kato drusal 6 god da nesum umrql. Daje sum si mnogo dobre is e 4uvstvam zdrav. V momenta si sportuvam daje i mi e extra ... no vseki sam trqbva da nameri sili v sebe si. Vsi4ko e do samia 4ovek dali she se opravi ili ne
To nqma gazancia dali i az nqma pak da zapo4na ( da pazi bog )
Aide lek vi den

05-03-2007, 14:47
Очаквайте още в рубриката Неделна киновечер

extazygirl
05-03-2007, 15:45
:shock: :shock:
Господи(а си мислех че никога няма да кажа тази дума ><)...хаш от 8 години а хероин от 5?!?!?
Не се обиждай скъпа ама приятелят ти е ходещ труп.Пък даже и да отиде в комуна,ДАЖЕ и да откаже дрогата,след 5 години друсане с твърд наркотик,организмът му е толкова преебан че...едвали че живее още много IMHO

Искренно се надявам да съм в грешка!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Не ти ли е малко кофти да говориш така?Момичето се чуди как да помогне на човека който обича,а ти и пишеш "извинявай скъпа..едва ли ще живее още мн дори и да спре",въобще мислиш ли като говориш,постави се малко и от другата страна...Никой не е застрахован,че няма да се случи и на негов близък.Я си представи че твойто гадже има такъв проблем и на теб някой ти изтърси нещо такова.Как ще се почувстваш?

rakiQ
05-19-2007, 16:23
познавам доста такива хора който са употребявали харкотици но ще разкажа малко от 1 човек

едно момиче (от кв. ми) в било в пубертета кротка,отличничка,добраизо бщо да не очакваш от нея че може да стане наркоманка
след известно време нещата се преобърнаха започнала е от трева ..след това иска нещо по-силно и по-силно...
преди 5 год се носеше слух "наркоманката на квартала"
беше нещо страшно,водеше ги сякви наркомани,раздаваше дрога,друсаше се,биеше се,бяха я пребили скинари (на един концерт)
зарязана строшена от бой на улицата един съсед я е видял случайно и посред нощ я води на майка и.....жената щтяла да припадне като е водяла дъщеря си в тва състояние.Тя се беше подложила на някакво лечение нз точно каде и какво,и ето че сега е добре (само кадео пие и пуши много"възхищавам и се -супер силна жена..на 26 год е има едно момченце на 1 год и половина и 1 момиченце на 3 месеца

много пъти сме си говорили с нея по темата за наркотиците и тя ми вика:

"недей да пушиш трева зашото с нея се почва ,недей мисли че не е наркотик!"

oTPoBHa
05-21-2007, 11:34
Здравейте

Искам да попитам - има ли някой, който е бил зависим към хероин(венозно) и е спрял.Как?
Приятеля ми пуши хашиш от 11 години насам(започнал е на 8години) и друса хероин от 5 години насам.Иска да спре.
Аз съм била зависима, но към други неща и как съм се оправила само аз си знам.Проблемът е, че на него волята не му достига и не издържа на кризите - изкарва два три дни и отива и пак се надрусва.
Някой има ли представа от къде може да се вземе метадон и дали въобще помага?Бих искала също да попитам - знаете ли друго средство за отказване от хероина.Знам че в някоя комуна може и да му помогнат, но не иска никъде да ходи без мен...
HELP :cry:
вържи го ! и не му позволявай да се измъкне ! ако полу4и криза и не си инжектира , най много да припадне и след известно време пак да се свести.. просто трябва да изкара някфо време ей така за да престане да му пука за шибаната др0га.. деазнам ама на такива кв0 друго моеш да им напраиш !? :? дръж го най - далече от дрогата , е тфа е решението .. ако трябва викни приятели да ти помогнат ! айде и пиши какво се е случило.. :/

bloodybaby
05-26-2007, 11:04
Здравейте
Благодаря на всички, дали ми някъква насока, за решаване на хероиновият проблем, който гаджето ми има!
Започна лечение с метадон.Не знам дали ще има ефект, на мен постоянно си ми изглежда друсан, както и преди, ама нейсе, дано се оправи.След около 3 месеца заминаваме извън страната за половин година, и ако друса нещо ще е хашиш!Хубавото е, че той не говори английски, та ще трябва да разчита на мен, докато сме навън, а аз няма да му търся дрога :D .Освен това приятелите ми в Индия - там отиваме, не се занимават с дрога, независимо каква, и вероятно и гаджето ми ще си промени много възгледи(както и аз си промених, когато за първи път бях там).
Благодаря на всички за всички!
Стискайте палци!
И аз ще стискам палци, на всеки решил и полагащ усилия да спре с гадната и бавна смърт с име хероин!

powerpuff girl
05-26-2007, 11:46
от 8 годишен пуши хашиш и от 5 години е на хероин?
Няма спасение за него , защото организма му вече е унищожен. :-({|=

krem4et0
05-31-2007, 09:53
След като сина му и станалото с брат му не са му стимул и обеца на ухото.............за какво говорим. 1 страничен въпрос-добре ли е детенцето ви здравословно?

AlphaPower
05-31-2007, 10:07
Не не - хашиш не пуши от 8 години, а от 8 годишен(сега е на 19), но го пуши, само извън страната(средно по половин година всяка година).Някой може ли да ми каже, как да разговарям с него, за да ме слуша или да вдене нещо.Не знам - много съм изприказвала и както писах много глупости направих, за да види поне малко колко го обичам и колко искам да му помогна,ама не вдяваше.Сега като че ли е почнал да слуша, какво му се говори, ама е много зле.
По отношение, на здравето - аз съм фен на здравословният начин на живот(храна,йога и тн...)и бих казала,че това е една от причините да не е толкова зле,колкото би трябвало.Има малко проблем(но наистина малък) с черният дроб и с стомаха.Другото си е наред.
Въпроса ми е - как да разговарям с него, за да му е по - лесно да изживее кризите си.Има ли някъкви болкоуспокояващи, които да му помогнат за кризите - говоря за такива, които могат да се купят свободно
Еми пак толкова много време да го пуши то си е е*ало мамата.Тоя твоя приятел щом толкова изка да се откаже значи трябваше да го е напраил преди много МНОГО време докъто все още е могъл. :smt011

krasivata_luvica
05-31-2007, 13:33
:shock: :shock:
Господи(а си мислех че никога няма да кажа тази дума ><)...хаш от 8 години а хероин от 5?!?!?
Не се обиждай скъпа ама приятелят ти е ходещ труп.Пък даже и да отиде в комуна,ДАЖЕ и да откаже дрогата,след 5 години друсане с твърд наркотик,организмът му е толкова преебан че...едвали че живее още много IMHO

Искренно се надявам да съм в грешка!!!!!!!!!!!!!!!!!!
taka e xode6t trup e do sa 6tom ne gi e sprql nadali 6te moje ako nqma volq :smt017

bloodybaby
06-01-2007, 06:02
След като сина му и станалото с брат му не са му стимул и обеца на ухото.............за какво говорим. 1 страничен въпрос-добре ли е детенцето ви здравословно?
:D Да, дори перфектно :D Досега не е кихнал дори, да не говорим за друго!Само, че се роди малко по - мъничък от "нормата" - беше 2.900кг.

bloodybaby
06-01-2007, 06:05
Еми пак толкова много време да го пуши то си е е*ало мамата.Тоя твоя приятел щом толкова изка да се откаже значи трябваше да го е напраил преди много МНОГО време докъто все още е могъл. :smt011
Ами там е работата, че до преди няколо месеца не искаше и да спира.
Вече се лекува!
Да отбележа само - хашиш пуши само когато е извън Бг!

bloodybaby
06-01-2007, 06:11
taka e xode6t trup e do sa 6tom ne gi e sprql nadali 6te moje ako nqma volq :smt017
И пак само за протокола... това ходещ труп ли е?
http://i.data.bg/07/06/01/400394_orig.jpg

Poredniq
06-01-2007, 06:42
познавам човек спрял хероина-ама той си боцка само 1 година ама пак му беше досстатъчно да му направта вените на решето в клиниката нарпао го проквасиха от ваксини
ПП:не е ходеш труп ама е доста грозен =;

bloodybaby
06-01-2007, 06:57
ПП:не е ходеш труп ама е доста грозен =;
Грозен, хубав мой си е :D За мен си е перфектен!Аз си го обичам!
Не питах дали ще се намерят хора да го харесат тук, ами споделих с тази снимка, че не е ходещ труп!

отровна
06-01-2007, 15:38
ПП:не е ходеш труп ама е доста грозен =;
Грозен, хубав мой си е :D За мен си е перфектен!Аз си го обичам!
Не питах дали ще се намерят хора да го харесат тук, ами споделих с тази снимка, че не е ходещ труп!
п.п. Снимка? :) Къде я

bloodybaby
06-02-2007, 06:04
ПП:не е ходеш труп ама е доста грозен =;
Грозен, хубав мой си е :D За мен си е перфектен!Аз си го обичам!
Не питах дали ще се намерят хора да го харесат тук, ами споделих с тази снимка, че не е ходещ труп!
п.п. Снимка? :) Къде я
Малко по - нагоре

06-02-2007, 08:26
abe kak ne e trup we q go vij kaf e slab

bloodybaby
06-02-2007, 08:41
Мисля, че темата се изврати!
Пуснах я, със съвсем други намерения и тн.,
Май се изчерпа...

nejna_igla
06-02-2007, 10:31
ujas kakfo pravi hercata s horata.....dano se upravi uspeh :roll:

KiLLeR_InSTiNkT
06-07-2007, 09:40
Не мога да ти помогна с нищо друго освен да ти кажа да бъдеш силна и да не се предаваш - щом приятеля ти има желание да спре, значи ще се оправи. С теб съм - успех!

bloodybaby
06-07-2007, 10:04
Не мога да ти помогна с нищо друго освен да ти кажа да бъдеш силна и да не се предаваш - щом приятеля ти има желание да спре, значи ще се оправи. С теб съм - успех!
Благодаря :!:
Имах нужда, да чуя и нещо хубаво и обнадеждаващо!

клуб33
06-07-2007, 17:39
Не не - хашиш не пуши от 8 години, а от 8 годишен(сега е на 19), но го пуши, само извън страната(средно по половин година всяка година).Някой може ли да ми каже, как да разговарям с него, за да ме слуша или да вдене нещо.Не знам - много съм изприказвала и както писах много глупости направих, за да види поне малко колко го обичам и колко искам да му помогна,ама не вдяваше.Сега като че ли е почнал да слуша, какво му се говори, ама е много зле.
По отношение, на здравето - аз съм фен на здравословният начин на живот(храна,йога и тн...)и бих казала,че това е една от причините да не е толкова зле,колкото би трябвало.Има малко проблем(но наистина малък) с черният дроб и с стомаха.Другото си е наред.
Въпроса ми е - как да разговарям с него, за да му е по - лесно да изживее кризите си.Има ли някъкви болкоуспокояващи, които да му помогнат за кризите - говоря за такива, които могат да се купят свободно
той ако си вкарва помпите от 5 години и сумати хаш, не са обиждай ама са очудвам че е жив. Той целия си живот го е карал така, малко е вероятно да са опраи

TpEBoMaHChE
06-07-2007, 21:15
Awe ei viie izob6to akal imate li u glavite si ili po to4no tas macka det e pisala temata priqtelq i drysal xeroin ot 5 godini bez da sa obijda6 ama 4uva6 li se kvo govori6 we to xeroina priema6 li go venozno i edna godina ne moje6 da jivee6 poe4e pak kamoli 5 godini.Az 6te ti kaja kakvo stana s moq priqtel drysa6e xeroin 4 meseca i po4ina i ne e ot iglite 6tot kakto kazvat nqkoi xora samo ot iglite sa prenasq bolesta toi seki den si zema6e novi i si gi izpolzva6e sam i kakvo stana nai lo6oto.To si4ko se zapo4va ot koza slet tva ti staa slab i toi po4va6 na amf em te kato ti stanat slabi i si vika6 da zema probvam edin pat xerc to ni6to nqma da mi stane i nakraq kvo pristrastqva6 sa i umira6.I az sam iskala da me bocne edin pat iskah da razbera 4uvstvoto no toi ne go napravi 6tot o6te 3-tiq mesec razbra 4e umira otslabna s 20 kg stoe6e na leglo samo ne moje6e da stane i fr pak mu noseha xerc emi koito iska da si sasipva jivota da prodaljava na igli

bloodybaby
06-08-2007, 04:52
Awe ei viie izob6to akal imate li u glavite si ili po to4no tas macka det e pisala temata priqtelq i drysal xeroin ot 5 godini bez da sa obijda6 ama 4uva6 li se kvo govori6 we to xeroina priema6 li go venozno i edna godina ne moje6 da jivee6 poe4e pak kamoli 5 godini.Az 6te ti kaja kakvo stana s moq priqtel drysa6e xeroin 4 meseca i po4ina i ne e ot iglite 6tot kakto kazvat nqkoi xora samo ot iglite sa prenasq bolesta toi seki den si zema6e novi i si gi izpolzva6e sam i kakvo stana nai lo6oto.To si4ko se zapo4va ot koza slet tva ti staa slab i toi po4va6 na amf em te kato ti stanat slabi i si vika6 da zema probvam edin pat xerc to ni6to nqma da mi stane i nakraq kvo pristrastqva6 sa i umira6.I az sam iskala da me bocne edin pat iskah da razbera 4uvstvoto no toi ne go napravi 6tot o6te 3-tiq mesec razbra 4e umira otslabna s 20 kg stoe6e na leglo samo ne moje6e da stane i fr pak mu noseha xerc emi koito iska da si sasipva jivota da prodaljava na igli
Май си доста зле информирана...

bloodybaby
06-08-2007, 04:53
има хора, които са живяли на хероин повече от 30 години...

наркоманите умират обикновено от две неща:

1 свръхдоза

2 инфекции, болести, инциденти и т.н.
Дори по - често от второто...

гостаа
06-08-2007, 14:59
Честно казано не мога да повярвам някой да е друсал толкова много и още да прилича на нещо. щом за 5 години не е спрял начи едва ли ти ше му помогнеш като търсиш помощ тука. Трябва да си видяла какви хора пишат тука, за да знаеш, че изобщо няма да ти дадат адекватен съвет за решение на проблема.

bloodybaby
06-08-2007, 20:06
Честно казано не мога да повярвам някой да е друсал толкова много и още да прилича на нещо. щом за 5 години не е спрял начи едва ли ти ше му помогнеш като търсиш помощ тука. Трябва да си видяла какви хора пишат тука, за да знаеш, че изобщо няма да ти дадат адекватен съвет за решение на проблема.
Здравей!Получих доста мнения по темата, някой без приложение - просто мнения и възмущения, както и обвинения, но се намериха и няколко човека, които ми дадоха наистина адекватни съвети!Смятам, че нищо не губя, нито приятеля ми, възползвайки се от тези съвети.
Той започна лечение, просто и аз искам да знам, какво мога да направя, за да се чувства добре и сигурен в мен!Психиката на някой употребявал системно наркотици, особено силни е доста разклатена и учудващо или не за някой, тук наистина се намериха, хора, които ме подкрепиха в желанието си да помогна на приятеля си!ЗА КОЕТО ИСКРЕННО БЛАГОДАРЯ!!!

jeat76
12-28-2008, 11:16
Страничните действия при употребата на метадон:
*Запек
*Световъртеж
* Сънливост
*Сърбеж
*Гадене
*Задържане на урина
*Повръщане.
*Респираторна депресия(подтискане на дишането)
*Подтискане на сексуалното желание
*Ненормално бърз или бавен пулс
*Замъглено или двойно виждане
*Студена, лепкава кожа
*Депресия или други промени в настроението
*Сухота в устата
*Припадъци
*Халюцинации
*Обриви
*Загуба на апетит
*Кошмари или необичайни сънища
*Зачервяване на кожата на лицето
*Безпокойство
*Втвърдяване на мускулите
*Шум в ушите
*Сънливост
*Кожна реакция на мястото на инжектиране(в случаите на употреба на метадон на черно)
*Стомашни спазми или болка
*Потене
*Проблеми със съня (безсъние)
*Пожълтяване на кожата или бялото на очите.
*Метадонът предизвиква физическа и психологическа зависимост.Няма Антидот.Абстинентният период е по –дълъг и по тежък от хероиновият. 60% от смъртните случаи при предозиране в САЩ са от метадон на черно.В комбинация с определени антидепресанти,алкохол или стимуланти може до бъде СМЪРТОНОСЕН.В психологически план затвърждава моделът на зависимият,че не може да се справи без помощта на вещество от вън.Консервира и блокира емоционално човек и ако е продължително време в такава програма се превръща в непреодолима пречка и в социален план за лекуващия се.65 % от участниците в такива програми могат и трябва да преустановяват употребата на метадон след максимум 1 година

Riot
12-28-2008, 11:19
jeat, БОТ ли си ? ;D

shadow4e
12-28-2008, 11:33
Темата е стара.