PDA

View Full Version : Наркоман...дефиниция?



teenkopele
04-10-2007, 06:03
Как ще дефинирате тази дума?

04-10-2007, 06:49
нвма такова нещо в живота, само вътв вестниците.

в живота има много потребители на забранени вещества
1 промил(1 на всеки 1000) от които са зависими от някои от тези забранени вещества.
от вси4ките сто и кусур забранени вещества, само десетина (при това НЕ най-употребяваните) предизвикват зависимост.
Капиши?

cherinka
04-10-2007, 06:54
Никотина и кофеина спадат към групата на коката, следователно тези, които пием кафе трябва да сме наркомани ли?!

04-10-2007, 07:22
"Наркос" е древногръцки бог на сънищата, в римската митология се нари4а "Морфеус"
и няма нищо общо с кафето и коката.
нито кафето, нито коката предизвикват физи4еско пристрастяване,
а психи4еското пристрастяване вследствие на коката е едно от най-силните, по силно е само това в следствие от употребата именно на НИКОТИН.

hamilcar
04-10-2007, 11:54
За мен наркоман е човек, който не може да живее без дадено нещо, пристрастен е (изключвам водата и храната). На принципа съм, няма вредни неща има вредни количества.

04-10-2007, 16:30
4ovek,zavisim ot neshto,nezavisimo dali e xeroin,nikotin,kofein ili obuvki...hah
obshestvoto oba4e e zatvoreno i konservativno i kato 4ue ''narkoman'' se krusti i si zaklu4va vratata...po tv nz dali ste 4uvali kak kazvat ''19god narkoman ograbi,ubi,iznasili,podpali,nase4e,udoshi...itn nz si koi...govoriat za tiah kato za otrepki...

No_LiMiTe^f
04-10-2007, 18:06
За мен наркоман е човек, който не може да живее без дадено нещо, пристрастен е (изключвам водата и храната). На принципа съм, няма вредни неща има вредни количества.

Значи аз сам пристрастена кам секса примерно и сам наркоманка!
Не мога да разбера защо се опитвате да дадете някакви по-специални отговори!
За мен наркоман е човеккойто се боцка,който не може без това,на който психиката му до такава степен е погълната от наркотиците че няма спасение!Казвам моето мнение,не задължавам да се съгласявате!

IdiOtKa
04-10-2007, 18:49
За мен наркоман е човек, който не може да живее без дадено нещо, пристрастен е (изключвам водата и храната). На принципа съм, няма вредни неща има вредни количества.

Значи аз сам пристрастена кам секса примерно и сам наркоманка!
Не мога да разбера защо се опитвате да дадете някакви по-специални отговори!
За мен наркоман е човеккойто се боцка,който не може без това,на който психиката му до такава степен е погълната от наркотиците че няма спасение!Казвам моето мнение,не задължавам да се съгласявате!
когато си обичаш много секса си нинфоманка .... , не си наркоманка ...
ами лично според мне .. Нарко +ман .....може би има по лесно талкуване когато думите ра раделят ...ддз ..тъпа раута .... ае чоек който обича наркотици :)

04-10-2007, 19:03
За мен наркоман е човек, който не може да живее без дадено нещо, пристрастен е (изключвам водата и храната). На принципа съм, няма вредни неща има вредни количества.

Значи аз сам пристрастена кам секса примерно и сам наркоманка!
Не мога да разбера защо се опитвате да дадете някакви по-специални отговори!
За мен наркоман е човеккойто се боцка,който не може без това,на който психиката му до такава степен е погълната от наркотиците че няма спасение!Казвам моето мнение,не задължавам да се съгласявате!
именно. нимфомнията НЕ е наркомания.
Някои хора са пристрастени към хазарт, те са комарджии, други към алкохол- те са алкохолици. Това 4е и комарджиите и алкохолиците са по- злета в слу4ая е без зна4ение.

това 4е сума ти най-разли4ни дроги са приравнени от закона към наркотиците съвсем не е основание да приравняваме и потребителите им от психологи4еска гледна то4ка(защото ако се не лъжа, маниите са обект на психологията/психиатрията, а не на правото)

така 4е за "наркомания" в МЕДИЦИНСКИЯ смисъл на думата става въпрос когато си имаме работа с особена форма на ТОКСИКОМАНИЯ, при която пациентът е пристрастен към опиати или други ПРИСПИВАТЕЛНИ.
Got it??

sWeEt_SeEd
04-10-2007, 19:48
abe дфщо взето си наркоман тогава когато те гони абстиненцията за дадено нещо,което би тряало да е хероин, ако някой го тресе ако не си изпие кафето да търси помощ...та тфа е за тези дето си мислят че тревоманите са наркомани ... смешки guys are :smt006

teenkopele
04-11-2007, 05:54
Явно всеки си обяснява значението на думата по собствен начин.

04-11-2007, 09:36
"Наркос" е древногръцки бог на сънищата, в римската митология се нари4а "Морфеус"
и няма нищо общо с кафето и коката.
нито кафето, нито коката предизвикват физи4еско пристрастяване,
а психи4еското пристрастяване вследствие на коката е едно от най-силните, по силно е само това в следствие от употребата именно на НИКОТИН.
Толерансът,който тялото изгражда към накротикът става неусетно,но е трудно възвратим процес. Наркоманията е болест по-скоро по общественият организъм,който на пук като че ли не и обръща достатъчно внимание. Интервенцията и респективно е недостатъчно интензивна ,според мен. Проблемът си го има и всики зависим първо трябва да го признае и приеме пред себе си ,после пред обществото,дори това общество на собственото му семейство и обкръжение...

mad_doggy
04-16-2007, 13:46
BUAHAHAHAHAH!!!

IlLuSi0nS`
04-16-2007, 17:46
каде се боцка и не може 1 ден без херо да изкара, които не може да преодолее абстиненцията и се друса не за да се надруса и да му е яко а за да се 'оправи' и да се 'дигне'.. и му тряа се поече и поече

rootsniky
04-16-2007, 21:45
kakuv smisul vlagash pod "obshtestven organizum"

rosskata
04-16-2007, 22:08
abe дфщо взето си наркоман тогава когато те гони абстиненцията за дадено нещо,което би тряало да е хероин, ако някой го тресе ако не си изпие кафето да търси помощ...та тфа е за тези дето си мислят че тревоманите са наркомани ... смешки guys are :smt006

Тревоман не е човек който пуши трева, а такъв, който го тресе ако не си изпуши тревата...
Както и баща ми, който обича да пие по една ракия преди вечеря, но може и да не я изпие и нищо му няма, не е алкохолик. Така и човек, който пафка от време на време, не е тревоман, съответно наркоман... НО пък не е изключено да стане... Имам познати, които ако не си изпафкат първия коз с кафето, направо полудяват... Както аз като нямам цигара(обиукновена) сутринта...

За мен наркоман е човек, пристрастен към дадено наркотично вечество. Пушачите също са наркомани... Тревоманите, както и всички, които не могат да отидат на парти без да шмръкнат нещо или да излапат някой бонбон... Както, естествено, и тези, които се боцкат...

ПОнятието "Наркоман" за мен не се определя от това точно какво друсаш, а доколко си зависим от него...

thc444
04-19-2007, 08:16
Значи аз сам пристрастена кам секса примерно и сам наркоманка!
Не мога да разбера защо се опитвате да дадете някакви по-специални отговори!
За мен наркоман е човеккойто се боцка,който не може без това,на който психиката му до такава степен е погълната от наркотиците че няма спасение!Казвам моето мнение,не задължавам да се съгласявате!
За теб имам свръхдоза. Уважавам много жени като теб!

Наркоман е личност, която се опиянява от ефекта на определени вещества и на която личност и харесва да го прави. Това е достатъчното определение всички останали проблеми като зависимост, абстинентен синдром, психични отклонения и деградация идват с количествата и средата.

LaFee
04-20-2007, 18:37
Никотина и кофеина спадат към групата на коката, следователно тези, които пием кафе трябва да сме наркомани ли?!
Наркоманите са пристрастени,но ти ако си пристрастена към сафето-не отговарям.

theEXPLOITED
04-21-2007, 12:02
abe дфщо взето си наркоман тогава когато те гони абстиненцията за дадено нещо,което би тряало да е хероин, ако някой го тресе ако не си изпие кафето да търси помощ...та тфа е за тези дето си мислят че тревоманите са наркомани ... смешки guys are :smt006

Тревоман не е човек който пуши трева, а такъв, който го тресе ако не си изпуши тревата...
Както и баща ми, който обича да пие по една ракия преди вечеря, но може и да не я изпие и нищо му няма, не е алкохолик. Така и човек, който пафка от време на време, не е тревоман, съответно наркоман... НО пък не е изключено да стане... Имам познати, които ако не си изпафкат първия коз с кафето, направо полудяват... Както аз като нямам цигара(обиукновена) сутринта...

За мен наркоман е човек, пристрастен към дадено наркотично вечество. Пушачите също са наркомани... Тревоманите, както и всички, които не могат да отидат на парти без да шмръкнат нещо или да излапат някой бонбон... Както, естествено, и тези, които се боцкат...

ПОнятието "Наркоман" за мен не се определя от това точно какво друсаш, а доколко си зависим от него...
8) ABE EI TI KADE SI VIJDAL NQKOI DA SE TRESE ' AKO NE SI E IZPU6IL TREVATA' .............HAHAHA BASI

mostwanted
04-24-2007, 13:50
Наркоман е човек,който взима наркотици сравнително често. Това че тука малките наркоманчета се опитват да си втълпят,че не са наркомани,не значи че не са. Щом взимате дрога значи сте наркомани. Това е. Факт.
За мен не е наркоман,само този който е пробвал няколко пъти такива неща (както се вика от любопитство) или взима много рядко (да речем 2-3 пъти в годината)...
ми ти ме изкара долен наркоман бе човек
shame on you пепел ти на устата
това че два три пъти в месеца си позволявам
нещо не значи че съм наркоман
ти като пиеш в петъците алкохолик ли си

04-28-2007, 14:28
Ми то тука някъде имаше доста добър списък на най-използваните наркотици, и според мен наркоман е ФИЗИЧЕСКИ зависим към даден наркотик. Същото е и за алкохола ама си има друга дума. Ако става дума за зависимост но само психическа проблема е далеч по малък, има доста хора които пафкат трева в промишлени количества , и да , познавам хора които наистина не могат да изкарат нормалния си ден без да пушат, ама това не значи че ако не пушат изпитват абстиненция както при хероина например. Просто до такава степен са направили тревата ежедневен навик че се чувстват некомфортно когато не са напушени.

Queen bitch
04-29-2007, 20:35
narkoman-slojna sistema ot deistviq. tva e edna postoqnna shema i ne e kato da ne znam za kvo staa re4. iskam da kaja v ustata na teq deto si mislqt 4e kato si se testval na ne6to ve4e si narkoman i absces. ne gi 4uvate ne6tata za da praite takia t1pi komentari. tva 4e si si tovaril nosleto s bqla shema ne ozna4ava 4e si neadekve. no ako nqma6 mnenie po temata i si slaboharakteren-po4ne6 li nqma vr16tane 6e vidi6 ada i nz dali 6e se v1rne6

04-29-2007, 20:36
Не знам що някои хора се опитват да сравнят алкохола с дрогата... Алкохол пие целия свят... Че е вредно - вредно е. Но не колкото дрогата :wink:
Коя от вси4ки дроги бате, над 130 са в списъка със забранените, и поне 120 от тях изобщо не са толкова вредни като алкохола.

И СЪВСЕМ НЕ "целия свят" пие алкохол, в арабските държави и Индия е забранено, а в швеция, финландия и япония се с4ита за проява на лощ вкус в обществото да се пие алкохол.
освен това факта 4е "половината свят" правят нещо, достатъ4но ли е да го приемаме за нормално, дори и да сме наясно с ужасните последици?
А факта, 4е само малък % правят друго нещо достатъ4ен ли е да ги заклеймяваме?
А заради 2 000 хероинови сенки струва ли си да преследваме 200 000 потребители на марихуана у нас като ку4ета??
а защо пове4е от 5о% от затворените в затворите излежават присъди за "престъпления" без ПРИ4ИНЕНИ ВРЕДИ ???


п.с АЛКОХОЛА води до НАРКОЗА, това е факт, драги, а от вси4ки забранени "дроги" само опиума води до наркоза.

ти изобщо разлика между "дрога" "упойващо вещесво" ,"забранено вещество" и "вещество предизвикващо физи4еска зависимост" правиш ли?

bai_brother
04-30-2007, 15:04
Наркоман : За мен това е човек който не вижда смисъла на живота.
Човек без цел който живее от ден до пладне с мисълта как да набави пари за следващата доза.

П.П.
Мразя наркоманте въпреки че много хора твърдят че били болни и незнам какво още , но повече мразя тия боклуци дето продават дрога.

05-01-2007, 13:19
То ако няма глупаци които си мислят че дрогата е безобидна и чисто и просто ги възнася из небесата , тука има разни дето можели да летят, немаше да има пазар за наркотиците и следователно нямаше да има наркотици. Всичко е в на хората главите а и честно казано единици са случаите на насилствено зарибени хора, като лично аз познавам страшно много наркомани с които съм израсъл и не съм чувал за такъв. Наркоманите , като наркомани не са тези които пушат трева,ги ненавиждам но им съчувствам малко и аз, яд ме е само че има разни организации на майчета които не са имали време и желание да наблюдават промяната на децата си (щото един наркоман много лесно ще го познаеш ) и сега охкат и се вайкат и ходят насам натам и им действат привилегии щото са били болни ( говоря за доста голяма цифра "болни" младежи които са крали рекетирали и пребивали от бой най вече деца за да си набавят стотинки за поредната доза )