PDA

View Full Version : Moderated: Кажете ми кои са липсващите думи в текста?



(blush)
04-10-2007, 13:04
Zdraveite.Mnogo vi molq da mi pomognete s tozi tekst da mi kajete samo koi sa lipsva6tite dumi.
Mersi predvaritelno :)


Read the text below and think of the word which best fits each space.Use obly one word in each grap.

The school my parents had chosen for my 0.education was one of the best schools in my city.The 1…………. was typical of secondary school in our country;we usually had six classes every day.There were many 2……….. we had to follow.Everybody had to wear a navy-blue 3…………. during school time,and you could be punished for not doing your 4………………. The school provided good sports 5……… Extra-curricular 6…………. included a drama club and school 7……….. to some interesting places.Since it was a 8………. School most students stayed on the school premises for the whole week.We went home only once a month.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

(blush)
04-11-2007, 11:46
nikoi li ne moje da mi pomogne plss spe6no mi e :(

ENI_F
04-11-2007, 14:40
SORY NIKOGA NE SAM BILA DOBRA PO ANGLIISKI :-s

Moderated by ^npocTo^a3^f^
9 и 10 точка от правилника! Като не можеш да помогнеш - не пиши!

ProstoAz
04-11-2007, 16:07
Ама нали се сещаш, че това текстче си го извадила от даден урок от учебника ти и в този урок са думите, които трябва да се използват тук. Ще се опитам да ти помогна, но на места могат да се сложат много различни неща.

1. school
2. rules
3. uniform
4. obligations
5. ?
6. ?
7. trips (?)
8. ? преди 8 (Eight) как така има "a"? Трябва да е "an". Честно казано не схващам смисъла.

(blush)
04-11-2007, 17:57
ami ne trqbva da e an 6toto tva e 4e e osmoto prazno mqsto na koeto trqbva da se sloji dumi a ne 4e e "eight"
Blagodarq ti vse pak
ii nadqvam se nqkoi ako znae da mi kaje i dr lipsva6ti dumi4ki :)

JoeBanana
04-11-2007, 18:23
5. facilities
6. activities
8. boarding
за 4 obligations не ми се струва подходящо...едно хоумуърк би седяло по-добре
1 не може да е скуул, не върви
мисля, че е curriculum

http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif

ProstoAz
04-11-2007, 19:33
:(
Прав си.
А за 4. си мислех, че е свързано с носенето на униформа ... въобще не съм се замисляла за домашни. :lol: