PDA

View Full Version : Подмазването във форума



Mo6no3
04-10-2007, 13:26
Преди да започна тази тема искам да кажа, че не казвам колко зле или колко тъп е форума. Ако го намирах за толкова тъп нямаше да го посещавам. Просто искам да се обърне внимание на този проблем (а може би и на мен) и да се замислим над себе си и да коригираме тази грешка.


Поне за мен около 80-90% от хората във форума се подмазват един на друг, особено във фън раздела където е пълна кочина . Подмазват се всички хора, включително и тези, които ми харесват. Най-тъпото и очевидно подмазване е в темата за снимки. Там например едно момиче казва на някое друго, очевидно грозно момиче, че е много хубава, а след малко другото момиче и връща "жеста". Това е само един пример, но подмазването не се изчерпва с него, то е навсякъде. Самият аз съм се подмазвал 1-2 пъти, но в тези случаи т.н. ми "подмазване" се изразяваше в това малко да преувелича, но никога не бих казал на черното - "бяло" както наблюдавам, че се случва тук. Интересен ми е и момента с темите тип "Кои форумци харесвате?". Там доста юзъри са написали по 15-20 човека. Извинявайте, но аз в този форум реално харесвам 4 юзъра, а уважавам мнението на не повече от 10 човека. Излиза, че вие във форума харесвате повече хора от колкото в реалният си живот. Може да се продължава с всякакви примери от типа на обръщенията "миличко", "сладичко" и др. до взаймното хвалене на някои юзъри и още много други. Осъзнайте се хора. Започва да се губи истинското лично мнение за даден човек. Началото когато влизах във форумите си мислех, че там хората найстина ще говорят това, което мислят. Нали не се познават с другите (повечето) юзъри, а то какво излезе? Тук е по-голям фалш и от реалния живот.


Най-тъпото е, че сега ако не ме нападнете, то може би повечето юзъри ще почнат не приемат и не харесват подмазването, за да покажат, че те не се подмазват, а няма да се замислят реално върху това, което целя с тази тема.

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-10-2007, 13:30
e .. nali ti ne se podmazvash po tozi na4in?! i ne vsi4ki sa takiva... a tova fun fun i pak fun imam 4uvstvoto 4e e drug forum :-D i az pisha tam de no vse pak .. :roll: :roll:

Valar
04-10-2007, 13:35
Аз съм подмазвач намбЪр оан! :-D
Хора стига сте приемали форума толква на сериозно!
Какво е това уважение :shock: Това е виртално пространство
Някой се забавляват други се заяждат трети съветват четвърти следят за правописа ( :-D ) и хапят!Пети се правят на велики и все знаещи това е!
Няма смисъл да се приемат толква навътре!
Мястото за снимки ми като не ти харесва там не влизаи просто и ясно!
Някой хора си постват снимките там да си дигнат самочувствието няма лошо.

Mo6no3
04-10-2007, 13:46
Хора стига сте приемали форума толква на сериозно!
Може и да взимам форума по-насериозно то клокот трябва, но това което казвам е итина и би трябвало да се промени.

Поне аз държа на истинското лично мнение (дори и във виртуалното "живот"), а не на фалша и преди си мислех, че именно защото е виртуално простраство хората ща казват какво точно мислят един на друг. Поне на мен ми е по-лесно тук да казвам това, което найстина мисля и (почти) виаги го правя.

Jeuelle
04-10-2007, 14:00
Преди да започна тази тема искам да кажа, че не казвам колко зле или колко тъп е форума. Ако го намирах за толкова тъп нямаше да го посещавам. Просто искам да се обърне внимание на този проблем (а може би и на мен) и да се замислим над себе си и да коригираме тази грешка.


Поне за мен около 80-90% от хората във форума се подмазват един на друг, особено във фън раздела където е пълна кочина . Подмазват се всички хора, включително и тези, които ми харесват. Най-тъпото и очевидно подмазване е в темата за снимки. Там например едно момиче казва на някое друго, очевидно грозно момиче, че е много хубава, а след малко другото момиче и връща "жеста". Това е само един пример, но подмазването не се изчерпва с него, то е навсякъде. Самият аз съм се подмазвал 1-2 пъти, но в тези случаи т.н. ми "подмазване" се изразяваше в това малко да преувелича, но никога не бих казал на черното - "бяло" както наблюдавам, че се случва тук. Интересен ми е и момента с темите тип "Кои форумци харесвате?". Там доста юзъри са написали по 15-20 човека. Извинявайте, но аз в този форум реално харесвам 4 юзъра, а уважавам мнението на не повече от 10 човека. Излиза, че вие във форума харесвате повече хора от колкото в реалният си живот. Може да се продължава с всякакви примери от типа на обръщенията "миличко", "сладичко" и др. до взаймното хвалене на някои юзъри и още много други. Осъзнайте се хора. Започва да се губи истинското лично мнение за даден човек. Началото когато влизах във форумите си мислех, че там хората найстина ще говорят това, което мислят. Нали не се познават с другите (повечето) юзъри, а то какво излезе? Тук е по-голям фалш и от реалния живот.


Най-тъпото е, че сега ако не ме нападнете, то може би повечето юзъри ще почнат не приемат и не харесват подмазването, за да покажат, че те не се подмазват, а няма да се замислят реално върху това, което целя с тази тема.


Не си го слагай много на сърцето защото тези подмазвани (или както там още се наричат) са ФАКТ.
Положението няма да се промени защото повечето юзери са под 15 години и не са свикнали още да осъждат и следователно да бъдат осъждани!
Мен също ме дразнеха тези изявления в началото но си дадох сметка че на себе си правя мръсно като св ядосвам. Замисли се :wink:

air_J
04-10-2007, 14:53
Ето ти един пост, лишен от подмазване - теб колко пъти и колко различни ника трябва да ти баннат, за да разбереш, че не си желан тук? :-({|=

teenkopele
04-10-2007, 14:59
Има хлебец в думите ти.

Mo6no3
04-10-2007, 15:03
Ето ти един пост, лишен от подмазване - теб колко пъти и колко различни ника трябва да ти баннат, за да разбереш, че не си желан тук? :-({|=
То е по-куул да ме мразят. 8) :lol:

На мен ми е интересно да съм тук, значи че ще съм тук.

machoka
04-10-2007, 15:15
Все пак форума като такъв е миниатюрно копие на реалния живот, с един вид 'управа', с харесвани и уважавани потребители, с плява. Нормални са тези неща, за които говориш.

shadow4e
04-10-2007, 15:16
Хехе и аз казах на малка_сладуранка "миличка" като видях, че е пуснала тема за рд-то ми. Аз лично го разбирам това обръщение в буквалния си смисъл, използвам го, когато някой е постъпил мило.
Но като цяло й го казах, защото макар и не лично да се познаваме имаме общи приятели:) Ххаха звучи като оправдание.
Аз също не виждам защо трябва да има подмазване /специално за Фъна, но и затва там имам 10 мнения максимум/. А за снимките не си прав, човек не е виновен, че не се е родил красавец. Аз също съм пускала снимка, но си имам огледало вкъщи и си знам как изглеждам и няма смисъл да ми казват примерно "имаш пъпка на лицето":)/. А някои си пускат, за да си повдигнат самочувствието/ не до небето, а да стане нормално/, в което няма лошо, щом не успяват по-друг начин. Просто оттук натам ще бъдат по-увереин в това, което правят. Има и такива хора и не малко и за мен няма лошо, щом интернетът може да им помогне по някакъв начин

tra^la^la
04-10-2007, 15:49
хехе.форума върви нанякъде все пак..
иначе си прав.аз за тва чета някой интересни неща във всичкото тийн накуп.другите са пълен батак.

mgxpower
04-10-2007, 16:03
Нали ти не се подмазваш и не ти се подмазват какъв ти е проблема тогава питам аз???

Mo6no3
04-10-2007, 16:13
Нали ти не се подмазваш и не ти се подмазват какъв ти е проблема тогава питам аз???
И на мен са ми се подмазвали. :wink:

mgxpower
04-10-2007, 16:27
Нали ти не се подмазваш и не ти се подмазват какъв ти е проблема тогава питам аз???
И на мен са ми се подмазвали. :wink:Виж има голяма разлика между "подмазват" и "подмазвали"! :wink:

Boot
04-10-2007, 16:30
Мда, и аз съм наблюдавала това явление. За фън фън фън не мога да кажа, щото тоя форум изобщо не го гледам, обаче се появява от време на време някое гуру и всички минават на практиката "obey your master". И е глупаво, нооо голяма раута, ебати. Да са си смотани :D

quench
04-10-2007, 16:31
хехе.форума върви нанякъде все пак

накъде,към ръба ли? :D

иначе проблема е,че чата от mirc се е преместил във "Фън" - откъдето плъзва подобно настроение и по други раздели и т.н.

Другари,да изкореним този бурен на западния имериализъм!!!

mgxpower
04-10-2007, 16:34
Мда, и аз съм наблюдавала това явление. За фън фън фън не мога да кажа, щото тоя форум изобщо не го гледам, обаче се появява от време на време някое гуру и всички минават на практиката "obey your master". И е глупаво, нооо голяма раута, ебати. Да са си смотани :DТова ,че пиша във "Фън фън и пак фън" ,но не се подмазвам прави ли ме смотан?

Swinkenhoffer
04-10-2007, 16:35
дааам, да не говорим, че винаги се намират няколко емблематични юзера, на които половината форум да им лиже гъза. те, самите юзери, може да са си култови, ама чак пък такова мазнене... :lol:

пфф, с Буута пак мислим в синхрон. :-D

Boot
04-10-2007, 16:44
Мда, и аз съм наблюдавала това явление. За фън фън фън не мога да кажа, щото тоя форум изобщо не го гледам, обаче се появява от време на време някое гуру и всички минават на практиката "obey your master". И е глупаво, нооо голяма раута, ебати. Да са си смотани :DТова ,че пиша във "Фън фън и пак фън" ,но не се подмазвам прави ли ме смотан?

Ти следиш ли ми мисълта?! ](*,)

пор, I'm pure, I'm true, I'm copy-pasting you :smt008

mgxpower
04-10-2007, 16:47
Мда, и аз съм наблюдавала това явление. За фън фън фън не мога да кажа, щото тоя форум изобщо не го гледам, обаче се появява от време на време някое гуру и всички минават на практиката "obey your master". И е глупаво, нооо голяма раута, ебати. Да са си смотани :DТова ,че пиша във "Фън фън и пак фън" ,но не се подмазвам прави ли ме смотан?

Ти следиш ли ми мисълта?! ](*,)

пор, I'm pure, I'm true, I'm copy-pasting you :smt008 Не съм имал за цел просто попитах.

koalka
04-10-2007, 16:47
Определено за този раздел има теми от рода на"какво мислиш за предишния" и "колко процента харесваш предишния".Ето за това не пиша там, защото 1. не искам да се подмазвам 2.смятам, че не е много правилно да казваш какво мислиш за еди кой си, ако не го познаваш и 3.доста измислено седи да кажеш на някой 100%, че го харесваш...

Boot
04-10-2007, 16:50
Мда, и аз съм наблюдавала това явление. За фън фън фън не мога да кажа, щото тоя форум изобщо не го гледам, обаче се появява от време на време някое гуру и всички минават на практиката "obey your master". И е глупаво, нооо голяма раута, ебати. Да са си смотани :DТова ,че пиша във "Фън фън и пак фън" ,но не се подмазвам прави ли ме смотан?

Ти следиш ли ми мисълта?! ](*,)

пор, I'm pure, I'm true, I'm copy-pasting you :smt008 Не съм имал за цел просто попитах.
Смотан си, ако се подмазваш. Толкоз.

nencuHka
04-10-2007, 16:54
Ее ето една такава тема най-сетне... :::

И мен ме е дразнело,дразни и ще продължава да ме дразни тва....
Точно във фън стават ей тия мизерии."Колко процента харесваш предишния-ооох мило много те обичкам,повече от 10000% " Клишетааааааа....адски глупав раздел.На мен фън ми е когато някой пусне забавна тема със някой сайт или нещо готинко.А всички започват да нападат..
Добре де ,ми в тия безмислени игри кво ви е забавното...!? За мен са такива..


Изказах се,сега колете ме,бесете ме,квото искате туи правете :lol:

HopeLesss
04-10-2007, 17:03
От форума харесвам много малко хора и не бих казала, че им се подмазвам, при положение, че наистина много ме кефят. Всъщност това си е въпрос на личен избор. Ако не ти харесва някой да ти се подмазва - кажи му го в прав текст. Ако не ви харесва Фън, не пишете там. Не виждам какъв е проблема. Да не би в реалния живот да не ти се подмазват?!? Ми че аз редовно всеки ден срещам такива хора и със сигурност те са много повече от тия във форума. Още повече, че в крайна сметка няма нищо лошо да завързваш нови запознанства тук. Нали това е и целта - да се опознаваме, помагаме и прочие. Съгласна съм, че понякога някои прекаляват, но пак казвам - това не е явление, което се среща само по форумите, ами и по улиците, в училище, кафенетата и т.н.

nencuHka
04-10-2007, 17:56
Куул гърл, да ама тука сме събрани ей такива индивиди на едно място.. Ние сме като кошер оси ..ние сме на едно .
А в реалния живот ще тръгнеш по улиците,ще срещнеш
един,който да ти се подмаже...
След време втори и така.. Не ти се стоварват на куп и не те дразни
чак толкова.
Просто е неизбежно това тук...

Mimka_sweet
04-10-2007, 18:05
Аз се подмазвам САМО на модераторите :-D


А иначе и мен много ме дразнят някви от рода на "Ау жена ми" "ау мъжъ ми" "ау милото ми" :::

HopeLesss
04-10-2007, 18:09
Куул гърл, да ама тука сме събрани ей такива индивиди на едно място.. Ние сме като кошер оси ..ние сме на едно .
А в реалния живот ще тръгнеш по улиците,ще срещнеш
един,който да ти се подмаже...
След време втори и така.. Не ти се стоварват на куп и не те дразни
чак толкова.
Просто е неизбежно това тук....

Я кажи кой ти се е подмазвал :-D Аз всъщност, като че ли виждам повече заяждане, отколкото подмазване. Абе нека има от всичко по много :-D Пък и в крайна сметка, какво лошо има да чуеш една добра приказка, било то и изкуствена... Понякога и това може да накара един мрачен човек да се усмихне... И това не е малко :wink:

koalka
04-10-2007, 18:18
Не става въпрос като цяло за Фън, а за точно тези теми.

Mo6no3
04-10-2007, 18:36
Аз всъщност, като че ли виждам повече заяждане, отколкото подмазване.[/b]
Ами сред някои хора съм забелязъл разделяне на групички като групичките се карат по между си, а хората се подмазват един на друг в групичката. :lol:

koalka - Не мисля, че става въпрост само за определени теми. Хората, които пишат в тези теми пишат и във всички останали теми, а не мисля, че типът отношение към останалите юзъри се ръководи от това каква е темата.



Аз се подмазвам САМО на модераторите :-D
Всички им се подмазват. Има и малко хора, които са на отделната крайност - казват колко тъпи са модовете.

rosskata
04-10-2007, 22:02
Както във всяко общество, макар и виртуално, има сякви хорица. Някои демонстрират превъзходство(реално или не), други им ходят след гъза, за да са "готини", има подмазвачи и социопати, скандалджии и фурнаджийски лопати, кретени, малоумници и интелигентни хора... Както и пълни лиглъовци и лигли, които са "женени" "сватосани" "гаджосани" един/една с друг/а и държат да досаждат на другите с това... "жена ми" , "мъжъ ми" "цуци-муци" "цун-гун" и прочие... Все едно на някой му пука кой на кого се кефи... :roll:

Изприказвах всичките тея простотии, без да кажа всъщност какво мисля- да се възмущаваш на подмазвачеството във форум, е все едно да се възмущаваш,че слънцето изгрява от изток...
Явно за много хора е задължително да са харесвани, ако ще от хора, които никога няма да срещнат...

evil_lady_in_black
04-11-2007, 05:06
Ето пак гледаме в чуждата чиния ! Щом ти не се подмазваш , защо съдиш другите за това ???? МОга да ти кажа , че има много хора в този форум които са ми приятели и си излизам с тях и т.н. , но ако за теб има само 4 такива юзъра хубаво ! Нужно ли е да ни го съобщаваш по този начин и един вид да налагаш мнението си ! Може би искаш да няма контакти в тоя форум ! ДА няма приятели или познати . Е сега за това в темата снимки съм съгласна защото там вече става брутално ! И много тъпо . Ако на мен не ми допада някой човек аз си го казвам , а не се подмазвам за едно или друго .

Shadow_Walker
04-11-2007, 06:18
Има доста вярно в казаното за подмазването....
Оле чак аз се ошашках да не излезе, че се подмазвам на хората :shock: :lol:

Mo6no3
04-11-2007, 07:36
Ето пак гледаме в чуждата чиния ! Щом ти не се подмазваш , защо съдиш другите за това ???? МОга да ти кажа , че има много хора в този форум които са ми приятели и си излизам с тях и т.н. , но ако за теб има само 4 такива юзъра хубаво ! Нужно ли е да ни го съобщаваш по този начин и един вид да налагаш мнението си ! Може би искаш да няма контакти в тоя форум ! ДА няма приятели или познати . Е сега за това в темата снимки съм съгласна защото там вече става брутално ! И много тъпо . Ако на мен не ми допада някой човек аз си го казвам , а не се подмазвам за едно или друго .
Не изкривявай изказването ми. :wink:

Е па` гледаме в чуждата чиния. Явно според теб щом не убивам нямам право да съдя другите за това, че го правят. Не съм казал, че не искам контакти в тоя форум или да няма приятели и познати, въпреки че за мен лично това не е сайт за запознанства. Какво значи "само 4"? Колко много хора са ти "приятели"? Не ми се струва реално да имаш 15-20 приятеля от форума. Зависи какво разбираш под "приятел".

OtherDimension
04-11-2007, 08:50
к*рви сте, к*рви сте

Mo6no3
04-11-2007, 10:20
дреме ми на шванца на кой се подмазвам... винаги като не ми изнася нещо си го казвам... без оглед на потребителя.. ;)
Ама аз точно теб те числя към другата групичка. :)

michka20083
04-11-2007, 10:37
от подмазвачи ми се повръща

CrazyWitch
04-11-2007, 11:50
Еми Мошно да ти кажа.. на мене никой не ми се мазни ;) ... Може би защото аз не съм се мазнила на никой.

Амм.. обаче си прав за фън фън.. и т.н., че там си е кочина и всеки харесва някого. Аз от тоя форум съм се запознала с писна на лично с двама потребителя. Единия ме е забравил, а втория ме слага в черния си списък защото както казваш ти явно не му се подмазвам.

Ае заеби.. Аз дори не знам защо влизаш в тоя форум щом като постоянно те банват и т.н. ?!

Айде.

Disorder
04-11-2007, 13:05
Както във всяко общество, макар и виртуално, има сякви хорица. Някои демонстрират превъзходство(реално или не), други им ходят след гъза, за да са "готини", има подмазвачи и социопати, скандалджии и фурнаджийски лопати, кретени, малоумници и интелигентни хора... Както и пълни лиглъовци и лигли, които са "женени" "сватосани" "гаджосани" един/една с друг/а и държат да досаждат на другите с това... "жена ми" , "мъжъ ми" "цуци-муци" "цун-гун" и прочие... Все едно на някой му пука кой на кого се кефи... :roll:

Изприказвах всичките тея простотии, без да кажа всъщност какво мисля- да се възмущаваш на подмазвачеството във форум, е все едно да се възмущаваш,че слънцето изгрява от изток...
Явно за много хора е задължително да са харесвани, ако ще от хора, които никога няма да срещнат...
В случая смятам да се подмажа на Роската. Напълно подкрепям мнението ти :)

AnGeL_oF_dArKnEs
05-11-2007, 12:01
Зъбавно ми е се подмазва само в неговия форум! А пък тука пише постоянно глупости и затова маи има секи дан по банн! :lol: Греша ли?

05-11-2007, 12:41
Това във фъна и снимките не е лицемерие. Това са лигавщини. :mrgreen: Стига сте съпоставяли форума с реалния живот, ще се утепате. Тука е просто едно неангажиращо място за разтоварване - приемайте го както си щете. Онлайн лиготиите са дреболии, за които не се обръща внимание. Ако обръщаш внимание на всички тези дреболии начи просто не си намерил форума.

Хайде пийс !
пс. Аз одавна напуснах този форум ама нещата не са се променили.

ABSOLUTme
05-11-2007, 13:19
Излиза, че вие във форума харесвате повече хора от колкото в реалният си живот.
Ти или си глупав,или си малък.
Как можеш да сравняваш познанство от форум и истинско такова?
Не ти ли е хрумвало,4е при4ината вси4ки да се харесват толкова е,4е не се сблъскват с истински ли4ности?
Какъв контакт е този във форума?Какво знаеш ти за 4овека отсреша,как ше реагира в дадена ситуация,дали ше те подкрепи и т.н... ъ?
Знаеш каква музика харесва,кои сериали следи,хипотети4но му опознаваш характера и как би реагирал в дадена ситуация,но това тук са само думи.Това е при4ината да можеш да си харесаш много хора,просто зашото не му знаеш 4ерните страни4ки на характера.

А колкото до това,как си се мазнят-и на мен ми е смешно.Не бих тръгнала да сипя хвалебствия за някого,когото не познавам,но се е изкавал ласкаво.ше кажа просто благодаря.Толкова ли е трудно?

die_die_my_darling_
05-11-2007, 13:45
Много тъпи парчета има в тоя форум.Аз сам получавала ЛС в който 1 юзър (без имена) ми беше написал че сам била страхотна и нз още какво а едва ли е прочел и половината от мненията ми...Много форумци се мазнеят на Мачока все едно е някакъв бог....Във Фън,фън фън повечето момичета се лигавят без мярка и си викат "миличко" "сладичко" и нз какво си още а всъщност не могат да се понасят...

malka_sladuranka
05-11-2007, 14:29
[b]Много тъпи парчета има в тоя форум.Аз сам получавала ЛС в който 1 юзър (без имена) ми беше написал че сам била страхотна и нз още какво а едва ли е прочел и половината от мненията ми... Хах.. Дам и аз съм получавала ЛС, че съм много сладка.. :smt005 хаха и как по дяволите разбра, поне снимка да си бях качила... :-s
Иначе не мисля, че това подмазване се среща чак толкова често извън Фън-а, дори доколкото съм забелязала смятам, че споровете, и обидите преобладават.. #-o
Незнам, не мисля, че аз лично се подмазвам на някой, но наистина има потребители, които някак...допадат ми, естествено незнам дали в реалния живот, ще мога да контактувам или да се разбирам добре с тях, но виртуално ме радват - факт...

05-11-2007, 14:57
хаха щото в реалния живот не е така... свиквай :lol:
всеки иска да бъде харесван (колкото и комплексарско това да ми се струва във виртуалното пространство) и казва на хората, това което искат да чуят/прочетат :wink:

LunaTriCk
05-11-2007, 14:57
и това ли ти пречи да спиш вечер :?: :-k

rusalkata_
05-11-2007, 15:34
това подмазване знаеш ли от колко време съм го забелязала?!...и в доста теми съм споменавала,че ме дразнят "лизогъзците" в този форум.по принцип не мога да понасям лигавщините затова супер много се дразня от такива неща.раздела "Фън,фън и пак фън" е пълен с такива примери...затова не влизам много в него. :roll:
помощ-едва ли ще се намери.нищо не може да се направи.хората са си такива явно и в действителност(което е още по-лошо).