PDA

View Full Version : виж тук и се ограмоти НАЙ-НАКРАЯ!!!



shmatka_s_patka
04-10-2007, 16:37
а ве брат научете се да пишете веееееееее, дразните ме вече софийски(и тея които им подръжават щото си мислят, че е яко) селянчета такива


пише се:

на някого (а не "на кой")
с кого (а не "с кой")
множествено число: кои, някои, червеи, стадии, които ;
единствено число: кой, някой, червей, стадий, който


не винаги след "по" и "най" се пише тире, или май по-добре да кажа, че след "по" и "най" се пише тире... ](*,)


редовно виждам такива грешки (не само, но най - вече) [-X

04-10-2007, 16:39
awe q maintati we kirtak seki she si pishe kak si iska daeba kuf si ti kaash na horata kaks epishe dabea neshtanika gaden

shmatka_s_patka
04-10-2007, 16:45
awe q maintati we kirtak seki she si pishe kak si iska daeba kuf si ti kaash na horata kaks epishe dabea neshtanika gaden

а ве твойта майна ве

неграмотник такъв, аре върви малко в училище да видиш що е четмо и писмо, пфффффффф, селяни неграмотни, научете си собствения език тогава ми се хвалете колко езика знаете :smt014

мацка от класа
04-10-2007, 16:54
awe q maintati we kirtak seki she si pishe kak si iska daeba kuf si ti kaash na horata kaks epishe dabea neshtanika gaden

а ве твойта майна ве

неграмотник такъв, аре вари малко в училище да видиш що е четмо и писмо, пфффффффф, селяни неграмотни, научете си собствения език тогава ми се хвалете колко езика знаете :smt014
То много хора на даскало 'одят,ама представа си нямат от правопис :lol:

shmatka_s_patka
04-10-2007, 16:59
za jalost e taka za6toto ve4e ne ostanaha stoinostni u4iteli i u4enici koito da razberat 4e ne hodqt na u4ili6te 6toto da im e gadno ami za tqho dobro...

KoRn
04-10-2007, 17:10
Само като видях изразите ти се отказах да чета по надолу!! Не може да претендираш,че пишеш правилно като изпозваш изрази от типа на "вари " вместо "върви... :smt011

shmatka_s_patka
04-10-2007, 17:21
az kazah vyrhu koe pretendiram 4e se pravqt gre6ki... a tova e qsno za6to sam go izpolzval - ne za6toto ne znam 4e e "vyrvy" a prosto za6toto sam izpolzval sakraten variant...
ама не и да бъркам кога се пише кои/кой/ т.е. и/й , кога слято и полуслято и кога разделно и такива... хайде не се хващай като последния удавник за сламка вместо да си признаеш че ги правиш тези грешки...

Rock & Roll Queen
04-10-2007, 19:15
Аз се дразня изключително много на: "аре"; "ве"; "излезнах"; "слезнах" или например слагането на е след гл. от 1л. мн.ч. като например "пишеме" и мнооого се дразня на грешки от рода "рака" "къшта" и разни такива, тоест на всеки който не може да пише както трябва.Не, че претендирам да съм филолог, ама то това вече е срамно..и за бога българи сте! Пишете на български!

Just_One_Girl
04-10-2007, 19:59
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=63275
Стегнато и ясно казано.
Колкото до дразнещите грешки, наистина тъжно е, че много хора не могат да пишат на родния си език, но честно да ви кажа, спрях да се ядосвам. Като видя някой познат да прави грешка го скастрям, защото знам, че ще ме послуша, но по форумите е самоубийствено да се опитвам да налея акъл на когото и да е, щом ще ме напсува в отговор.

^npocTo^a3^f`
04-10-2007, 19:59
А ве, брат, научете се да пишете, веееееееее, дразните ме вече софийски(и тези, които им подръжават,защото си мислят, че е яко) селянчета такива!
...и тръгнал да ни учи.



на някого (а не "на кой")
с кого (а не "с кой")
А това знаеш ли защо е така или просто са заучени фрази?

Just_One_Girl
04-10-2007, 20:04
А ве, брат, научете се да пишете, веееееееее, дразните ме вече софийски(и тези, които им подражават,защото си мислят, че е яко) селянчета такива!
...и тръгнал да ни учи.



на някого (а не "на кой")
с кого (а не "с кой")
А това знаеш ли защо е така или просто са заучени фрази?

Една поправка и от мен :Р За интервалите няма да се заяждам :Р

04-10-2007, 20:12
За пропуснатия интервал преди "защото"? И аз го видях (явно съм натиснала "Insert"), но като Гост не мога да си променям мнението. :wink:
ПодрАжавам, да... :lol:

shalis
04-11-2007, 07:29
Всички сме на ясно как се пише и си знаем правилата, но все пак всеки има право да пише както си поиска.И не мисля, че при положение, че и ти самият имаш толкова много грешки, си подходящият човек да ни учиш!

DisturbinThePeace
04-11-2007, 08:03
а ве брат научете се да пишете веееееееее, дразните ме вече софийски(и тея които им подръжават щото си мислят, че е яко) селянчета такива


пише се:

на някого (а не "на кой")
с кого (а не "с кой")
множествено число: кои, някои, червеи, стадии, които ;
единствено число: кой, някой, червей, стадий, който


не винаги след "по" и "най" се пише тире, или май по-добре да кажа, че след "по" и "най" се пише тире... ](*,)


редовно виждам такива грешки (не само, но най - вече) [-X
ти къв си дами кажеш как да пиша бе? не съм в даскалото та да ми викат за тва как пиша ! може нарочно да пиша така кФо проблем?

BebeTooOoo
04-11-2007, 09:11
а ве брат научете се да пишете веееееееее, дразните ме вече софийски(и тея които им подръжават щото си мислят, че е яко) селянчета такива


пише се:

на някого (а не "на кой")
с кого (а не "с кой")
множествено число: кои, някои, червеи, стадии, които ;
единствено число: кой, някой, червей, стадий, който


не винаги след "по" и "най" се пише тире, или май по-добре да кажа, че след "по" и "най" се пише тире... ](*,)


редовно виждам такива грешки (не само, но най - вече) [-X
ти къв си дами кажеш как да пиша бе? не съм в даскалото та да ми викат за тва как пиша ! може нарочно да пиша така кФо проблем?

=D> =D> а такааа.... :-D

IlLuSi0nS`
04-11-2007, 09:43
хахахаахаххах ах ах ххх хах хаххаххах хах хха хаххх хах ххах ахах хаххх хаххахххахххах х хахххаххахахахха х ха хах хах хахх :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

04-11-2007, 12:04
"на някого (а не "на кой") " ti ne si u red! "na kogo" vmesto "na koi" tva na nqkogo ima suvsem dr smisul! ako popravq6 "na nqkoi" 6te6e da si prav, ama ne si!!!

UnaBletoLoVeU
04-11-2007, 13:16
а ве брат научете се да пишете веееееееее, дразните ме вече софийски(и тея които им подръжават щото си мислят, че е яко) селянчета такива


пише се:

на някого (а не "на кой")
с кого (а не "с кой")
множествено число: кои, някои, червеи, стадии, които ;
единствено число: кой, някой, червей, стадий, който


не винаги след "по" и "най" се пише тире, или май по-добре да кажа, че след "по" и "най" се пише тире... ](*,)


редовно виждам такива грешки (не само, но най - вече) [-X
ти къв си дами кажеш как да пиша бе? не съм в даскалото та да ми викат за тва как пиша ! може нарочно да пиша така кФо проблем? :smt023

Cheesy
04-11-2007, 13:53
Ти първо вземи да пишеш на български и тогава ми говори..сега да се изтъкваш и да прайш цели теми за да покажеш че си много..

04-11-2007, 14:30
Аз се дразня изключително много на: "аре"; "ве"; "излезнах"; "слезнах" или например слагането на е след гл. от 1л. мн.ч. като например "пишеме" и мнооого се дразня на грешки от рода "рака" "къшта" и разни такива, тоест на всеки който не може да пише както трябва.Не, че претендирам да съм филолог, ама то това вече е срамно..и за бога българи сте! Пишете на български!
Това с е-то е ебаси шита според мен. Едно е да съкратиш думата, но защо за бога ти трябва да я удължаваш. Данеби така да е модерно напоследък или просто има много аграри дето не могат да пишат на бълг?!
Глееедам и не вяааарвам на ушите си!!!

04-11-2007, 14:33
Но по принцип няма нищо лошо да се съкращават думите. Все пак не сме на далскало :wink:
Аре чал от мене :lol:

04-11-2007, 14:57
ок има някои наистина дразнещи грешки, но това е форум , а не изпит по български. Повечето от грешките са технически някои са от газария и само една малка част според мен са от незнание
P.S. това с "удалжаването" на думата с "е" според мен идва от регионо в който живеем, ние така си говоримЕ недейте да издребняване ;)

ShannonLarkin
04-11-2007, 15:05
аз па мноо се дразня на "незнам" някой беше сложил в подписа си...

"НЕ" и "ЗНАМ" са две отделни думи !

с тва шибано irc народа изпростява все повече и повече...

koalka
04-11-2007, 15:52
Това за " на когото" и аз го знам, обаче не го използвам като пиша обикновено във форума, което си е моя грешка.

04-11-2007, 16:18
ок има някои наистина дразнещи грешки, но това е форум , а не изпит по български. Повечето от грешките са технически някои са от газария и само една малка част според мен са от незнание
P.S. това с "удалжаването" на думата с "е" според мен идва от регионо в който живеем, ние така си говоримЕ недейте да издребняване ;)
Едно е да говориш, друго е да пишеш ;)
То иначе и аз говоря на жаргон и ми се случва да слагам "е".

`Death`Whore`
04-11-2007, 18:09
Да си призная, и аз понякога "ме"-кам...несъзнателно, даже ми става тъпо понякога...а това за ограмотяването го говоря, откакто съм във форума и все ме псуват.

mery_andjela
05-03-2007, 10:58
съгласна съм с всички мнения до сега.ако някой иска да научи всичко това,ще го направи на правилното място-в училището.тук сядаме за развлечение,а не да учим граматиката.И не смятам,че ти си човека,който ще ни учи как да пишем,при полужение,че ти сам не го умееш!!! :wink:

malkoto_sladur4e
05-03-2007, 11:04
а ве твойта майна ве

:smt005 Нали уж ни учеше как да говорим грамотно :smt016

love in the darkness
05-03-2007, 20:29
Aбе шшш ало ква/къв си ти,че ще ми казваш кво да пиша бе?Погледни ти кви си ги писал/а и се научи да пишеш на кирилица пък после ме учи мен.Тука в тоя форум съм седнала за развлечение,а не няква/няква да ме учи как да пиша.100 на 100 сигурно знам много по-добре как да пиша тъй че млъкни!

love in the darkness
05-03-2007, 20:32
za jalost e taka za6toto ve4e ne ostanaha stoinostni u4iteli i u4enici koito da razberat 4e ne hodqt na u4ili6te 6toto da im e gadno ami za tqho dobro...

Погледни си словореда,виж си латиницата и "za TQHO dobro"тогава можеш да дойдеш и да ме научиш на нещо!

pathetic
05-03-2007, 21:17
10 години в училище-нищо,пък тук ще се изучите.

Наемници ли сте някакви,как стават шмекериите?

..

за парА ви питам,бе,за пара.