PDA

View Full Version : nightwish



04-10-2007, 16:42
какво мислоте за тях?а какъв стил се водят щото аз ги мисля за готик метъл :roll: или алтернативен рок :?:

Swinkenhoffer
04-10-2007, 16:56
с ръка на сърцето мога да кажа, че това е любимата ми група за всички времена и от всички жанрове музика, които слушам.
аз не знам как да го опиша, но всеки, който има любима група знае какво е Smile

тъ... за песните - по-лесно ми е да ти кажа кои не ми харесват, щото да са най-много 2-3 Laughing но все пак - Century Child - няма слаба песен тук! по-мрачен и "драматичен" - гениален (особено ми харесва изпълнението на The Phantom Of The Opera в Хелзинки от последното ДъВъДъ, даже е по-яко от оригинала). иначе, ако почнем по хронологичен ред:

Angels Fall First - всичко е чудесно, ама, ако Туомас не е пееше вътре щеше да е по-яко. харесва ми много Smile

Oceanborn - целият албум върви като една приказка... естествено, че и той ми харесва Laughing

Wishmaster - песни като Dead Boy's Poem (много важна за Туомас, доколкото знам), Deep Silent Complete, Crownless, Two For Tragedy, She Is My Sin, Come Cover Me... ми нямам какво да кажа...

Оver The Hills And Far Away - малко, но качествено.

Century Child го казах вече

иии
Once - баси противоречивите чувства вади тоя албум, ама дори и да е комерсиален и всичките лайна, които се изсипаха от тру феновете за него, за мен си остава нещо като култ в съчетанието на симфонични инструменти и метъл... искаше ми се да има повече жица, ама нема.
и всъщност от тук се пръкна Nemo, заради който се навъдиха разни зли фенчета, които отвориха ееейй такива усти кви са били яки Nightwish... бла бла... мамка им мръсна. и естествено не знаят други песни Brick wall
недоволна съм само, че направиха нов клип на Sleeping Sun, който, колкото и да е гъзарски... е, не чак толкова, ама все пак е бая барнат.. та, старата версия си беше много по-хубава! факт! евтина, но много по-истинска и красива.
и за изгонването на Тария...ми, аз вече свикнах, ама в началото бях о.О... тя не е най-добрата певица, естествено, че има по-добри от нея, та сигурно и по-красиви.. няма да вземат някоя пача. надявам се. пък и Тария май верно си го заслужаваше... тоест - не знам, не съм била там и не искам да се изказвам, но е крайно време някои да разберат, че тя не прави групата!!! факт!
все пак... аз си я харесвам... Boot знае

е тва го бях написала преди някво време в една тема.. мързи ме да мисля друго.
за стил - не знам... едва ли е важно. симфоник/пауър метъл?! същественото е, че са гениални!
факт! :)
алтернативен рок звучи доста интересно... :lol:

Shadow_Walker
04-11-2007, 06:06
Симфоник/пауър метъл са :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-11-2007, 12:17
nightwish opredeleno sa mi lubiiiiiiiiiiiiiiimata grupa :) luda sum po tqh .. razbrah ot edin.. 4e shteli da idvat v bg prez oktomvri :shock: a ina4e az i az znam 4e sa .. Симфоник/пауър

04-11-2007, 20:48
А да бе,то имаше слухове,че и на Монстърс ъв рок щяха да идват миналата година,ама кво стана?Нит найтуиш,нит Монстърс ъв рок.Хъхъ.
А колкото до Найтуиш...Много добре група,със страхотни песни.Просто песни като Bless the child,Wishmaster,The Phantom of the opera,Ocean soul,Over the hills and far away,Sleeping Sun..и още мноого песни...винаги ще ми напомнят за даден момент,винаги ще ги харесвам.В същност не схващам какво не и харесвате на Немо?Кво кат е комерс,в нея има смисъл бре...или поне аз намирам смисъла.А колкото до Таря-сравнете някой от ранните с някой от последните им концерти.Е?Дам,Таря пее по много различен начи.И се държи по различен начин.Сякаш си пести гласа(на последните концерти),не контактува особено мн с публиката...Просто си размята роклята или перелината...А на ранните концерти е мн по-различна.Раздава се до край,пее с цяло гърло и т.н.т и т.н.т

04-11-2007, 20:50
Опаа забравих...Колкото до стила....Самия Туомас ги определя като "симфоничен хеви метъл с женски вокали"ама кое им е хевито нинам.По-скоро пауър. :-k

Swinkenhoffer
04-12-2007, 11:44
^^ тва за пеенето и аз го забелязах, ама никой не щеше да ми повярва... борих се с половин метъл форум. хах. тъпаци.
тука не броя последното ДВД, където си пее доволно... като едно време. :)
а контактите с публиката верно ги няма почти никви.

quench
04-12-2007, 11:47
^^ тва за пеенето и аз го забелязах, ама никой не щеше да ми повярва... борих се с половин метъл форум. хах. тъпаци.
тука не броя последното ДВД, където си пее доволно... като едно време. :)
а контактите с публиката верно ги няма почти никви.

това е от тежките синтетични транквиалнти

Swinkenhoffer
04-12-2007, 11:49
^ точно!! и аз това си мислех. :lol:

quench
04-12-2007, 11:56
ебаси,ти като се вгледаш,няма какво да му мислиш - личи си,че е някой се друса :)

тва е като да се питаш дали Джим Морисън е пеел трезен и чист :)

magesniko
04-12-2007, 11:58
Всъщност за всичко е виновен пан-галактическият гаргаро бластер,но правителството прикрива фактите. :lol:

The-WishmasteR
04-12-2007, 22:22
be da va 6***m li ...kak 6a pyskate takava tema bez men ? :))ta ha vij mi nick-a i poznai dal me kefi !

`Death`Whore`
04-13-2007, 06:14
Хеви метъл не са, за мен са си симфоник метъл. :)

quench
04-13-2007, 06:15
Всъщност за всичко е виновен пан-галактическият гаргаро бластер,но правителството прикрива фактите. :lol:

това не са истински фрудове, не знаят къде им се намира хавлията... :lol:

Juicy_Lucy
04-13-2007, 07:38
айде да не са алтернативен рок,въпреки че от Century Child албума точно на това ми приличат
иначе..харесват ми доста и сега като видях темата ми се дослушаха много :)