PDA

View Full Version : За или Против чалгата...........?



haily
04-10-2007, 17:56
бях чувала че слушащите чалга са били 97 %,а останалите,които не слушат чалга 3%.......та искам да видя дали наистина е така...поне с хората в форума....ае гласуваите :P

RoyTheReaper
04-10-2007, 17:58
бях чувала че слушащите чалга са били 97 %,а останалите,които не слушат чалга 3%.......та искам да видя дали наистина е така...поне с хората в форума....ае гласуваите :P

На практика е така, но тук античалга фронта е много силен.

TikvenaElhichka
04-10-2007, 18:01
Има ли значение. Процента на слушащите чалга е голям, но... who cares?!

Rock & Roll Queen
04-10-2007, 18:10
Аз пък защо ли си мисля, че броят на хората слушащи чалга намалява?
Май нещо пак съм назад..Иначе твърдо ПРОТИВ.Мм пък и сигорно дори и да има хорца в форума, който слушат чалга могат да се покриват..доста нападки ще изядат :roll:

kat4enceto
04-10-2007, 18:38
ПРОТИВ!!!!!!!![/size]

Desert_rose^
04-10-2007, 18:41
Не разбирам защо всички делят музиката и мразят някакви определени стилове...Глупаво е :smt012 Няма значение стила важно е песните да ти харесват недавиисимо от стила :)

IdiOtKa
04-10-2007, 18:59
против, против, против, и пак против !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

към това подобие на музика имам много специално отношение ..

<black soul>
04-10-2007, 19:42
Не разбирам защо всички делят музиката и мразят някакви определени стилове...Глупаво е :smt012 Няма значение стила важно е песните да ти харесват недавиисимо от стила :)
точно така! аз съм ЗА чалгата! все пак това е балканска музика... това е музиката на България (като изключим народната)! не можете да изместите българска музика, заради някъв си рап на черните или метълът на некви изроди! не мога да разбера, като отидете на ресторант или правите купон за рождения ден на някой, като се напиете и като почнете да си припявате, какво си пеете, за да ви стане весело!?!?!? песните на 50 стотинки ли!? или на Гънс`ен`роузис (сорка ако транскрипцията не е такава) !? какво ще е шоуто тогава, ако няма някоя песен на Ивана за кръчмите и т.н. и на Анна за купоните!!?? честно да си призная - почти не слушам чалга, това изобщо не ми е любимият стил музика, но ми омръзна да плюете така наречените "чалгаджии" щото това им харесва на хората и това ще си слушат, а вие се правете на много готини и важни и обиждайте всички стилове музика освен вашият любим! простаци...

Swinkenhoffer
04-10-2007, 20:03
Аз пък защо ли си мисля, че броят на хората слушащи чалга намалява? :roll:

и аз имам такова наблюдение... в смисъл, супер бавно става, ама става. жалко, чалгата е много яка музика. :?

rosskata
04-10-2007, 22:16
Как може да си "против" някой стил музика не ми е много ясно...
Или го слушаш, или не. КОйто иска да слуша чалга, да слуша...
Аз чалга на компа нямам, но като отида някъде и ударя 3-4 водки, ми идва муза и за чалга... :lol:

Jeuelle
04-10-2007, 22:30
През .... ми е за чалгата. Щом има хора които я слушат - нямам нищо против нея (но не я слушам). Не съм Господ че аз да казвам трябва ли или не трябва да съшествува чалгата като стил в музиката.

teardrop
04-11-2007, 09:13
Не слушам чалга и точно затва не ме бърка дали другите я слушат или не. ЗА съм, нямам нищо против нея, стига да не ме кара някой да я слушам.

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-11-2007, 12:14
.. i men mi e vse pet ... ne q slu6am i stiga da ne me karat da go pravq vsi4ko e nared :P

miss_fatty
04-11-2007, 13:22
ЗАААА

CrazyWitch
04-11-2007, 16:29
За! ;)
Циганска жилка съм си аз... Ко да се прай!

Nivea
04-11-2007, 17:55
точно така! аз съм ЗА чалгата! все пак това е балканска музика... това е музиката на България (като изключим народната)! не можете да изместите българска музика, заради някъв си рап на черните или метълът на некви изроди!
това са абсурдни неща, чалгата не е българска музика изобщо! тва е сръбска, румънска музика... и Ивана примерно, предполагам за някои от нас най-голямата българка(м/у другото е от малкото певици от този жанр които пеят с гласа си,пък и пее страхотно) подравава много на една сръбска певица и повечето и мелодии са с откупен неин патент! аз НЕ обичам чалгата, не съдя хората които я слушат,обаче сърцето ме боли да казвате че е българска музика :smt022 че вие чували ли сте примерно "Вечерай Радо" в изпълнение от народен хор? няма абсолутно нищо общо!!! доколкото дали вече намаляват чалгарите - мовеби бавно,но сигурно. преди няколко години чалгата беше най-комерсиалната музика и фешъните всички до един такова слушаха,ама вече на много хора почна, повтарям ПОЧНА да им омръзва. просто сега е по-модерно да се слуша техно... обаче според мен така както не са изчезнали рокаджиите и чалгарите няма да изчезнат...

Ctrl+Alt+Del
04-11-2007, 17:56
http://img155.imageshack.us/img155/1433/puke7htpy6.gif

Nivea
04-11-2007, 18:02
не, тва е народна музика :))))))))) виж какво съм писала по-горе,евала ти правя :-D

04-12-2007, 13:36
Абе, като нещо не ви харесва не го мислете! Поп-фолка е готина музика. На мен примерно не ми харесват ексцентричните стилове (четъл и пр.), може би защото съм зодия телец.

kristina_ok
04-12-2007, 14:19
Против.

SouL^*DiViNe
04-12-2007, 17:49
по подписът ми си личи.НЕ [-X

koalka
04-12-2007, 17:52
Не съм против чалгата, който иска да си я слуша.На мен не ми харесва и това е. :wink:

Muse_of_Madness
04-12-2007, 17:59
А си гле`работата, ник`ва чалга.
написал е един велик човек по скайп.

Малина
04-12-2007, 18:48
Моля ви, не се подигравайте с нашето творчество. И поп-фолкът е изкуство, и то най-популярното сред българите.

Muse_of_Madness
04-12-2007, 19:06
Моля ви, не се подигравайте с нашето творчество. И поп-фолкът е изкуство, и то най-популярното сред българите.
Творчество.... изкуство... ](*,)

04-12-2007, 19:10
Моля ви, не се подигравайте с нашето творчество. И поп-фолкът е изкуство, и то най-популярното сред българите.
Творчество.... изкуство... ](*,)
Е поне чалгарите разнообразяват цветовете, докато тия метъли само гадни цветове носят. За тях няма ли ярки цветове?

Muse_of_Madness
04-12-2007, 19:24
Моля ви, не се подигравайте с нашето творчество. И поп-фолкът е изкуство, и то най-популярното сред българите.
Творчество.... изкуство... ](*,)
Е поне чалгарите разнообразяват цветовете, докато тия метъли само гадни цветове носят. За тях няма ли ярки цветове?
Интересна мисъл: Защо всички (освен чалгарите) се заяждат с чалгата, а чалгарите се заяждат само с метълите? Защо ми заговори за метъл?
Е, добре, налучка, признавам. Метъла и класическата ме радват най-много. Но вместо да сменяш темата, обясни ми как стоят нещата с творчеството и изкуството, после ще си говорим ЗАЩО ЗА БОГА за да си метъл трябва да се носиш с 3кг желязо и корпспейнт. (На аватара съм аз, нося най-обикновено оранжево поло, доколкото виждам.)

Mo6no3
04-12-2007, 19:25
Моля ви, не се подигравайте с нашето творчество. И поп-фолкът е изкуство, и то най-популярното сред българите.
Поп-фолка... какъв ти Поп-фолк? Чалгата няма нищо общо с изкуството, тя е просто едно шоу. Долнопробно при това. :wink:

04-13-2007, 22:50
s dve race ZA !!!!