PDA

View Full Version : MARZI ME DA U4A



DENCHETO
04-10-2007, 19:48
E I AZ RESHIH DA POSTAVQ TEMA I MISLQ 4E E DOSTA AKTUALNA .OSHTE PO-LOSHO E DA TE MARZI DA U4ISH NO I DA SE PRITESNQVASH 4E SHTE IZKARASH LOSHA OCENKA MNOGO MI SE E ISKALO DA NE MI PUKA NO NESTAVA ,NO PRODALGAVA DA ME MARZI DA U4A.AKO NQKOI IMA IDEQ KAK DA POGLEDNEM NA U4ENETO OTKAM PO-PRIQTNA STRANA DA PISHE.POMOGNETE MI PLS!!!!!!!1 :smt017

04-10-2007, 19:58
mhm i az s1m taka! i mene mnogo me m1rzi i vse pak mi puka! opitvam se da si naloja da u4a po s1sredoto4eno, no neprek1snato se poqvqvat drazniteli, koito me razsejvat i ne moga da si nau4a! P1k i ponqkoga imam tolkova mnogo za u4ene, 4e samo pri mis1lta za tova mi se ubiva vsqkakvo jelanie! moje bi ako si razpredelq6 vremeto i da u4i6 malko po malko s kratki pauzi ili p1k prosto da si nalaga6 4e kolkoto po b1rzo i ka4estveno si nau4i6 tolkova pove4e svobodno vreme 6te ima6 i tova da te motivira! Prosto nqma kak, nepriatno e, no tova e polojenieto!

macka123
04-10-2007, 20:18
и аз съм по същия начин.просто ужас
8 клас съм а първия срок едва се преборих за 3 по английски а отново ме мързи да уча
мн е шит...
а най гадното е че искам да имам по хубави оценки защото мн се борих за да уча в това училище и не искам родителите ми да са разочаровани от мен

RoyTheReaper
04-10-2007, 20:29
Ще ти кажа някои от моите методи, които правят ученето по-ефективно.

Прави си записки. Прочитай текста, който трява да научиш и записвай накратко с твои думи какво си разбрала. Този метод е много ефективен по предмети с голям обем суха теория, т.нар. зубрашки предмети - биология, география, история и т.н.

Ако ти се налага да зубриш формули (химия, физика, математика), правиш си листчета, на едната страна на които записваш името на формулата, а на другата самата формула. Като ги преговаряш, гледаш името и се опитваш да се сетиш какво пише на обратната страна. Работи и когато трябва да учиш голям брой думи от чужд език.

Не зубри, а чети активно: задавай си мислено въпроси към съдържанието, перифразирай.

Тези методи, поне при мен работят и ми пестят много време в празно взиране в учебници. Дори и проблема при теб да е самото нежелание да седнеш да учиш, ако успееш да направиш ученето си по-ефективно, ако знаеш, че ти върви, то ще сядаш да учиш с повече охота.

_[LiFe-StiLe]_F
04-10-2007, 21:12
като повтаряте непрекъснато, че ви мързи да учите и не правите нищо, много ясно, че ще си останете само с мързела!
трябва да се опиташ, колкото и да не ти е интересен предмета, да вникнеш в това, което четеш, да се опиташ да го разбереш. ако трябва дори чети дума по дума бавно и мислено си я обяснявай наум. повярвай ми това помага ;)
пък и не мисля, че кандитстването във висше учебно заведение е малък стимул! имаш ли желание да учиш висше няма начин да кажеш "мързи ме" и да приключиш въпроса. трябва упоритост и постоянство в тия неща

zubi
04-10-2007, 21:27
и аз съм по същия начин.просто ужас
8 клас съм а първия срок едва се преборих за 3 по английски а отново ме мързи да уча
мн е шит...
а най гадното е че искам да имам по хубави оценки защото мн се борих за да уча в това училище и не искам родителите ми да са разочаровани от мен

да кажем че при мене е нещо подобно но аз завърих с 4 за радост ..... иначе ситуацията при мен е идентична :-(

Kianna
04-10-2007, 22:27
Зле сте. :-D
Да ви видим кандидат-студенти как ще опапвате ученето като ви мързи от сега. :smt019

cherinka
04-11-2007, 03:15
Абе грехота е да имаме учебници и да не учим. :shock:
Само да се вясваш така по-често в даскалото и се държиш добре с учителите - 3ките са ви гарантирани.
Чудно ми е тия дето взимат стипендии как се спряват :shock:
Ама все пак ако родителите ви наложат някакъв контрол с ученето ще е хубаво, ама без желание нищо не става.
Не мога да разбера ква е тая мания да хойш на кафе по време на даскало, при положение, че може преди и след даскало, че и събота и неделя, ама тва е др тема.
Тряя да внимаваме в час, ама кофтито е, че ще сме внимателни само по определени предмети, щото не всички имат интерес към всичко.
ааааааа тоя мързел ша ни съсипе живота........................

sweet_girl_
04-12-2007, 19:17
А при мен ученето е единственото нещо което истински ме развлича.

04-12-2007, 19:54
abe hora vigdam 4e me razbirate blagodarq vi za pomoshta da vi kaga 4estno udpokoqvame misalta prosto 4e ima i drugi kato men daite vzaimno da si pomognem i da si napregnem silite sega da u4im s misalta za lqtoto moreto i plaga koqto da ni vdahnovqva :wink:

teenkopele
04-13-2007, 07:27
А при мен ученето е единственото нещо което истински ме развлича.

Развлича те...от какво? :shock:

sasha_90
04-13-2007, 08:49
и мен ме мързи,но добре,че съм 10 клас и за последна год. уча-биология,география,физика и химия.Инача по спец. предмети ми е по - интересно. :lol:

04-13-2007, 12:04
4e to koi ne go marzi da u4i?!malko sa tezi individi.. :D ama havata e 4e bez u4ene ni6to ne stava..makar4e moq na4in sa pi6tovite..pi6a gi i dokato pi6a nau4avam nai vajnoto ama vinagi gi izpolzvam!sega sam 9kl i ve4e sam 2ra godina v sega6noto si dasklo i ako ne sa pi6tovite az jiva da sam si umrqla! :wink: predi u4eh i ne izpolzvah pi6tovi ama sq...tva e edinstveniq na4in da uceleq :-) saveta mi kam teb e da si pi6e6 pi6tovi,zapiski i pro4ie...ima efekt!(pone pri men).(makar4e v interes na istinata po fizika tva ne deistva...prosto go MRAZQ toq predmet!! ](*,) )

Baby_b
04-13-2007, 13:31
И мен ме мързи просто трябва да имаш воля. Аз като си кажа "Ако не седна сега поне за малко утре ще е повече" или пък сутин,за да стана е същата работа казвам си "Се някога трябва да стана ако не сега то след 10 мин ама нема иам толко време" и хоп аиде сичко става така :-D

gub4eto
04-13-2007, 14:11
Ами честно да си кажа и мен ме мързи - но се старая да не мисля за това че не ми се учи и всичко се получава(при мен) :roll:

BlackaTBW
04-13-2007, 15:21
Като те мързи да учиш, не учи. После и да искаш да работиш няма да има къде. Освен да чистиш улиците. Това е задължение, няма добри и лоши страни. Така че, свиквай. Life is life.

angel with broken wings
04-13-2007, 21:49
А при мен ученето е единственото нещо което истински ме развлича.
:roll:
Щом има такива хора, защо пък и на нас да не ни е приятно #-o
А и както казва една госпожа "Трябва да знаеш как с малко учене да постигаш задоволителни резултати" :-)

Iowa
04-15-2007, 03:40
Ми..
Не знам.. пробвай да си мислиш как вашите ште убият,ако изкараш 2ка или как ше те изселят от вас,ако останеш на поправителен по нещо си..
(на мен лично и тва не ми помага де,ма ти пробвай..)

Нямам представа..
Пробвай да се съсредоточиш над уроците си..
Сядаш и ги четеш-без комп,без ТВ и без да се размотаваш навън..

Grishache
04-27-2011, 20:48
Ще ти кажа някои от моите методи, които правят ученето по-ефективно.

Прави си записки. Прочитай текста, който трява да научиш и записвай накратко с твои думи какво си разбрала. Този метод е много ефективен по предмети с голям обем суха теория, т.нар. зубрашки предмети - биология, география, история и т.н.

Ако ти се налага да зубриш формули (химия, физика, математика), правиш си листчета, на едната страна на които записваш името на формулата, а на другата самата формула. Като ги преговаряш, гледаш името и се опитваш да се сетиш какво пише на обратната страна. Работи и когато трябва да учиш голям брой думи от чужд език.

Не зубри, а чети активно: задавай си мислено въпроси към съдържанието, перифразирай.

Тези методи, поне при мен работят и ми пестят много време в празно взиране в учебници. Дори и проблема при теб да е самото нежелание да седнеш да учиш, ако успееш да направиш ученето си по-ефективно, ако знаеш, че ти върви, то ще сядаш да учиш с повече охота.

Да, т'ва е единствения начин да се усвои 'сичко.. Но проблема е ,че след време и тая работа писва и нямаш мотивация хептен нищо да не прайш.. Цаката е да се самозарибяваш да ти е интересно.. Гледаш картинки, представяш се напред във времето и т.н.

Extremescream
04-27-2011, 20:55
2007-ма, сериозно?