PDA

View Full Version : huma vmesto 6ampoan



04-10-2007, 20:15
poneje kosata mi e malko izto6tena i re6ih da si q kypq samo s huma (na mnogo mesta sam 4ela 4e q sajivqvalo malko) oba4e ne znam to4no kak ... da q smesq samo s voda ili s qice ili kiselo mlqko :)
nqkoi ako e probval da dade savet

ЦвЕтИт0
04-10-2007, 22:25
Здравей.Според мен не можеш да заместиш миенето на косата със шампоан с каквото и да друго средство.До колокото знам хумета се използва за кожата на лицето и тялото за косата не знам.То си пише на самата опаковка.Ако искаш да ти се заздрави косата си прави домашни маски от жълтъка на яйце.В търговската мрежа също има богат избор на възтановяващи косата продукти.Успех :wink:

04-23-2007, 13:48
ами то си има спец шампоани с хума...продават се в апреките...аз лично използвам и съм доволна :)

Kisses_P
04-23-2007, 18:26
На моята хума пише,че се смесва с вода и се добавя един жълтък.Стои 10мин, отмива се с вода и се намазва с балсам.Не можеш да замениш миенето на косата с хума вместо шампоан

04-25-2007, 13:06
Айде кажете една домашна маска. Не мисля, че е просто един жълтък.

neusan88
04-27-2007, 12:12
ами мацко ти си прави маски с хума ама все пак след това си слагай и шампоан за истощена коса

04-28-2007, 20:26
m az si kupih sapun s huma za lice i kosa...na opakovkata pishe che izcqlo zamestva shampoana...vednyj si izmih kosata s nego posle beshe strashno meka

neusan88
04-29-2007, 18:15
е да ама все пак тва е сапун нали?а иначе хумата само незнам...абе пробвай пък може и да стане :smt006

emilythestrange
04-29-2007, 20:23
едно време да не би хората да са мрели като са нямали
шампоан?!даже си е много полезно-
в шампоаните има много химия.
една приятелка много искаше да и порасне косата-
миеше се само с хума и има ефект.

04-30-2007, 14:57
Ето ти една рецепта за коса:
1 жалтък+2 супени лъжици рициново масло(продава се по аптекити)+1 чаена лъжичка ракя, коняк или чист спирт+2 ампули витамин А(ест, пак по аптеките) Сместа се нанася се върху измита коса, прави се компрес(косата се завева с топла и влажна кърпа, слага се полиетиленова шапка и отгоре хавлиена кърпа), който стои един час, и се измива.
Преписах го от една книга за домашна козметика. Аз съм се го правила, много е ефективно, защото има много витамини. В тая книжка пише още, че в миналото хората са си миели косата с хума. И, че хумата прави косата лъскава, здрава и премахва пърхута. По какъв начин трябва да се мие косата- аз нз...