PDA

View Full Version : da piq li postinor



pritesnenata
04-11-2007, 12:02
hora kazvaite da piq li postinor.s priqtelq mi bqhme v4era v nas i bqhme goli toi si pipn 4lena i ima6e po prastite ot onaq te4nost deto se otdelq predi da svar6i i vednaga sas sa6tite prasti vleze v men dosta dalboko.to4no sega trqbva da mi e ovulaciqta da piq li postinor ima li 6ans da sam bremenna?ili da ne se trovq?kajete 4e umiram

gafinka
04-11-2007, 12:09
zna4i na teb moje da ti nqma i ni6to no vinagi 6te ostane edno malko symnenie edno malko ''AKO'' i ako sega ne go izpie6 pole moje da im6 mnogo problemi,no trqbva i da se zamisli6 nad tova dali ima za6to da gi pie6 vse pka tova ne sa bezobidni hap4enca i vse pak ako ne go izpie6 i t ima ne6to sled 2-3 ili kolkoto i da e dni 6te e mnogo kusno taka 4e kupi go i go izpii za po-sigorno nqma da ti stane ni6to ot edin put moje bi malko 6te ti se oburka cikula no nqma stra6no....ti na kolko si godini?

pritesnenata
04-11-2007, 12:11
na po4ti 13, sled 2 meseca 6te stana. o6te ne mi e do6lo

pritesnenata
04-11-2007, 12:11
na po4ti 13, sled 2 meseca 6te stana. o6te ne mi e do6lo

avtorkata
04-11-2007, 12:15
az sam na 17 i znam 4e ne sa bezobidni no znam i 4e ot tazi te4nost e po4ti nevazmojno da se zabremenee...daite o6te mneniq

Desert^Rose===
04-11-2007, 12:16
поредната ебавка..... :smt012

avtorkata
04-11-2007, 12:22
ne bih se 6eguvala s takiva ne6ta seriozno sam pritesnena daite mneniq molq vi

gafinka
04-11-2007, 12:25
na teb poprincip seki mesec li si ti idva?

honey_7o
04-11-2007, 12:34
На почти 13... #-o :smt018 :smt012 :smt011 и все пак не мисля,че някой тук ще поеме отговорност да ти каже какво да правиш.И да може да си пораснала (нямам право да те съдя,а и не искам)решила си,направила си го,но защо не се пазите,а сами си докарвате проблеми до главата :-s :-$ ](*,) за всеки случай,за твое успокоение мисля че ще е по-добре да го пиеш въпреки,че е мн вредно.В бъдеще просто се пазете и пиенето на постинора да не ти става навик...Успех и дано не е станал гаф [-o<

04-11-2007, 12:36
alooooo ti si kele6 kakvi raboti pravi6? normalna li si ili iska6 da stane6 kato mnogoto kurvi v balgariq a mojebi i v sveta? [-X

04-11-2007, 12:36
mi 6tom en ti e do6lo kak spored te 6te zaremenee6??????????

gafinka
04-11-2007, 12:40
mi 6tom en ti e do6lo kak spored te 6te zaremenee6?????????? to4no taka ako ti izob6to nqma6 cikul ne si bremenna no ako si ti idva vseki mesec po-dobre go izpii no ne prekalqvai horata sa go izmislili ima prezervativi.......ima mn neveji hora hora s niska polova kultura i lo6oto e 4e te sa mnogo

avtorkata
04-11-2007, 12:46
na sam na 13,na 17 sam i da idva mi vseki mesec imam redoven cikal i po princip ne dopuskam takiva ne6ta no na vseki se slu4va i dokolkoto znam spermatozoidite popadnali v kislorodna sreda sa negodni i v tazi te4nost ima mn malko izob6to jivi zatova pitam seriozno na 17 sam

honey_7o
04-11-2007, 12:49
na po4ti 13, sled 2 meseca 6te stana. o6te ne mi e do6lo

](*,) това не го бях видяла.Мисля,че щом още не ти е дошло не можеш да забременееш.


#-o :-$ мн ми е трудно да не изкажа мнението си спрямо авторката,но все пак няма да коментирам за да не убидя никой...

avtor:pritesnenata
04-11-2007, 13:15
na 17 sam za koi pat da kaja 17 ne 13 po dqvolite posavetvaite 17 godi6no momi4e s redoven cikal koeto umira ot strah ne 13 godi6na gospoji4ka koqto se misli za mnogo golqma molq vi se

christina_aguilera
04-11-2007, 13:33
Спокойно, нищо ти няма. Все пак в тази течност мисля, че няма сперматозоиди, а и той веднага ли си пъхна пръста, защото ако е седял така няколко минути те умират. Другото, което е, че дори и да има минимално количество от тях те като влязат в теб умират защото по стените на влагалището има една киселина, която ги убива. Значи при нормално изпразване по-голямата част от сперматозоидите умират, а това са няколко млн. Помисли дали наистина има някакви шансове да си бременна, защото това не е бонбон, който можеш да взимаш когато си поискаш.
Успех :wink:

gafinka
04-11-2007, 13:36
da to4no taka pomisli dobre...no vse pak moje6 da gi izpie6 no te ne sa bezobidni i moje ili da ti dodie po-rano ili da ti zakusnee

mi6enceto
04-11-2007, 13:40
po-dobre pii da za si sigurna vupreki 4e kakto mnogo hora kazaha..po4ti ne vuzmojno e da si bremenna no ima 1 'ako"..uspeh

gafinka
04-11-2007, 13:47
Състав
Таблетките Постинор-Дуо съдържат синтетичното активно вещество levonorgestrel, подобно на лутеалния хормон.
Други съставки: колоиден безводен силициев диоксид, магнезиев стеарат, картофено нишесте, талк, царевично нишесте, лактоза.

Действие
Постинор-Дуо е спешен контрацептив (противозачатъчно средство за използване в извънреден, спешен случай), което се приема през устата.
Постинор-Дуо може да помогне за предотвратяване на бременност, ако се приеме до 72-ия час след полов акт без предпазни мерки или при неуспешно приложен противозачатъчен метод.

Показания
Таблетките Постинор-Дуо могат да се използват на който и да било ден от менструалния цикъл.
Спешната контрацепция е противозачатъчен метод за извънреден случай и е подходяща само като мярка по спешност. Спешната контрацепция не предотвратява бременност във всеки случай. Установено е, че Постинор-Дуо предотвратява 85% от очакваните бременности. Eфикасността намалява с времето, изминало след половия акт (95% дo 24 часа, 85% между 24-ия и 48-ия час, 58% при използване между 48-ия и 72-ия час).
Ефикасността след 72-ия час е несигурна.
Ако не можете със сигурност да определите времето на половия акт без предпазни мерки, или сте имали сексуален контакт без използване на противозачатъчен метод преди повече от 72 часа в настоящия менструален цикъл, е възможно да настъпи бременност. По тази причина използването на Постинор-Дуо след втория полов акт може да бъде неефективно за предотвратяване на бременност.
Постинор-Дуо не е така ефективен, както традиционния противозачатъчен метод за редовна употреба. Ако предполагате, че са необходими повторни курсове на спешна контрацепция, Вие трябва да помислите за използване на противозачатъчни таблетки за продължителна употреба.

Противопоказания
Постинор-Дуо не трябва да се приема при свръхчувствителност към някоя от съставките на продукта.

Дозировка
Приложението налага използването на две таблетки.
Най-висока ефективност се постига, ако първата таблетка се приеме колкото е възможно по-скоро (и не по-късно от 72 часа) след полов акт без предпазни мерки. (Виж “Кога може да се използва Постинор-Дуо и доколко е ефективен?”)
Втората таблетка трябва да се приеме 12 часа (и не по-късно от 16 часа) след първата таблетка.
В случай на поява на повръщане до три часа след приемане на едната таблетка, незабавно трябва да се вземе друга таблетка.
След прилагане на спешна контрацепция се препоръчва да се използва локален бариерен противозачатъчен метод (напр. презерватив) до настъпване на следващата менструация. Употребата на Постинор-Дуо не е противопоказание за продължаване редовния прием на хормонални противозачатъчни таблетки.
Постинор-Дуо не се препоръчва за употреба при деца.
Мерки, които трябва да се вземат в случай на предозиране
Дозировката, начина и продължителността на употреба на таблетките Постинор-Дуо трябва да бъдат по предписание на лекаря.
Предозирането може да предизвика гадене и вагинално кървене. В такъв случай незабавно се обърнете към Вашия лекар.

Нежелани лекарствени реакции
Както всички лекарства, Постинор-Дуо може да има нежелани реакции.
Възможната честота на нежеланите реакции е, както следва:
• Повече от 10%: гадене, болка в долната част на корема, отпадналост,
главоболие, замайване, напрежение в гърдите.
• Между 1% и 10%: повръщане, диария.

Лекарствени взаимодействия
Някои лекарства, които приемате същевременно, могат да усилят метаболизма на активната съставка на продукта, намалявайки неговата ефикасност. Такива са лекарствата за лечение на епилепсия и гъбични заболявания, антибиотици, както и билкови продукти, съдържащи жълт кантарион.
Ето защо трябва да уведомите Вашия лекар или фармацевта за лекарствата, които приемате по лекарско предписание или без рецепта.

Предупреждения
В случай, че след използване на Постинор-Дуо настъпи бременност, трябва да се има предвид възможността за ектопична (извънматочна) бременност.
Употребата на Постинор-Дуо таблетки трябва да бъде добре обмислена при пациентки с тежко нарушение на чернодробната функция.
Тежки заболявания с понижена или смутена абсорбция (поглъщане, усвояване на активното вещество в червата), като болестта на Crоhn, могат да намалят ефикасността на Постинор-Дуо.
Не се препоръчва повторно използване на таблетките в рамките на eдин менструалeн цикъл поради възможност от смущение на цикъла.
След като сте използвали Постинор-Дуо, е важно да посетите Вашия лекар за обсъждане на подходящ за Вас противозачатъчен метод за редовна употреба.
Бременност
Постинор-Дуо не трябва да се дава на бременни жени, той няма да прекъсне бременността.
При неуспех на спешната контрацепция поради настъпила вече бременност, епидемиологични проучвания не показват проява на нежеланите ефекти на прогестагените (активното вещество на продукта) върху плода.
Кърмене
Ако кърмите, уведомете Вашия лекар и се посъветвайте с него, преди да използвате лекарството.

Съхранение
Да се съхраняват между 15С и 25С.
Не използвайте таблетките след датата на изтичане срока на годност, отпечатана на опаковката.
Съхранявайте лекарството на място, недостъпно за деца.



Таблетката за спешна контрацепция Постинор Дуо може да предпази от бременност, ако се използва в рамките на 72 часа след полов акт. Как трябва да се приемат?
Дори да нямаш в себе си Постинор Дуо, разполагаш с известно време да се снабдиш. ВЗЕМИ ДВЕТЕ ТАБЛЕТКИ ЕДНОВРЕМЕННО, КОЛКОТО Е ВЪЗМОЖНО ПО-СКОРО, за предпочитане до 12 часа и не по-късно от 72 часа (3 дни), след като си имала полов акт без предпазни мерки. Не чакай последния момент! Колкото по-рано се вземат таблетките, толкова по-добре. Затова най-добре да имаш Постинор-Дуо в себе си - за всеки случай.

Постинор Дуо: 99% сигурен
При спешни ситуации тези таблетки са много ефективни, но не могат да гарантират 100% предпазване, подобно на регулярните противозачатъчни. И все пак Постинор е изключително сигурен: когато инструкциите се следват стриктно. За сравнение - от 100 презерватива 15 се късат.

Какво става с менструацията след спешното дуо хапче?
В повечето случаи менструацията се появява навреме, но понякога с няколко дни закъснение или по-рано. Ако се появи аномалия в менструалния цикъл, не се безпокой. Обикновено в такива случаи е добре да се консултираш със своя гинеколог. Ако закъснението е повече от една седмица, е възможно да е настъпила бременност и трябва да се консултираш с лекар.

Какви са страничните ефекти на спешните таблетки?
Като при всеки медикамент, Постинор Дуо може да даде някои други рядко срещани странични ефекти. Рядко се появяват гадене и повръщане. По време на дните след приемането на таблетките може да се появи кръвотечение между двете менструации, но в повечето случаи то е слабо и краткотрайно. По-рядко се срещат главоболие, световъртеж, отпадналост, болезнени гърди. Тези оплаквания обикновено изчезват до 24 часа.
При всички случаи, тези малки оплаквания, ако възникнат, са нищо, в сравнение с най-големия възможен страничен ефект при секса: нежелана бременност.

Кога не трябва да се използват таблетките за спешна контрацепция?
Целта на приемането на "спешните таблетки" е да предотвратят нежелана бременност, а хирургическа намеса или аборт се прилагат при доказана бременност, тъй като в този случай методът няма ефект.
Абсолютни противопоказания на Постинор Дуо не се наблюдават. Не се препоръчва при свръхчувствителност към някоя от съставките на продукта.
Ако жената страда от някаква хроническа болест и/или е на медикаментозно лечение, при подобни случаи е добре личният гинеколог да бъде информиран.

Важно
Постинор Дуо не може да предизвика аборт, и ако се приеме прекалено късно, няма да увреди зародиша, така че със сигурност би се родило здраво дете.

"Спешната таблетка" не е средство за регулярна контрацепция.
Използвана веднъж, таблетката не се препоръчва да се приема отново по време на същия менструален цикъл. През останалото време (до края на цикъла) могат да се прилагат други противозачатъчни средства. Със започването на следващия менструационен цикъл, могат да бъдат използвани орални контрацептиви.
Спешните таблетки се препоръчва да бъдат използвани единствено при необходимост от спешна контрацепция.

Внимание
Постинор Дуо не предпазва от заболявания, разпространявани по полов път. Ако съществува и най-малко съмнение за СПИН или друга, предавана по полов път болест, гинекологът трябва да бъде незабавно уведомен.






zapovqdai tova 6te ti pomogne nai-mnogo

avtorkata
04-11-2007, 14:08
blagodarq vi vse pak no mislq 4e minaha pone 1-2 minuti predi toi da si pahne prasta a i s tazi kiselina po stenite na vlagali6teto...blagodarq vi za informaciqta daite o6te mneniq imam o6te malko vreme da re6a davaite mneniq pls

avtorkata
04-11-2007, 16:17
davaite mneniq molq vi:ima li veroqtnost da sam bremenna v tozi slu4ai kajete tova postinora go ostavete

ChRiSTiaNo_07
04-11-2007, 17:07
na po4ti 13, sled 2 meseca 6te stana. o6te ne mi e do6lo

:shock: ОmG :shock: :shock: :shock: :shock:

avtorkata
04-11-2007, 17:36
ZA KOI PAT DA GO POVTORQ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!17 NE 13

ChRiSTiaNo_07
04-11-2007, 17:42
ZA KOI PAT DA GO POVTORQ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!17 NE 13
:-({|= Съжалявам,но се изплаших [-o<

koalka
04-11-2007, 18:13
Престанете тези теми, писна ми!Има толкова много, а за какво мислиш, че има търсачка.Не ти трябва да пиеш Постинор, няма за какво!