PDA

View Full Version : ece



pinki
04-11-2007, 14:05
Здравейте искам да ви помоля за някоя друга идея,че над тази тема не мога да измисля много! :idea:

Есе "Ще ви се отворят очите и ще бъдете като бога да познавате доброто и злото"

:-k Това е цитат, думите на змията :-s Моля ви не ви карам да ми го пишете просто за някоя идейка :-D
Благодаря ви предварително \:D/

dete_na_prostora
04-11-2007, 23:27
Ами-и-и-и-и-и....... може да развиеш есето в няколко насоки... едната насока да бъде за лъжата и затфа как всеки който лъже биде наказван и тн, но тфа така се отклонява малко от темата..... друга насока е зда пишеш за възвишеното.. всмисъл как всеки човек се стреми да постигне повече от себе си и от живота си, и възможността да различаваш доброто и злото, е едно от висшите ка4ества, доближаващи човек до бог...... Хмммм....... зася тфа измислям.... аз тъй есетата ги мъдря по вечерта, нз дано да съм ти помогнала :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ЦвЕтИт0
04-12-2007, 06:57
Здравей.Ето няколко тезиса които би могла да развиеш в своето есе. 1.правиш увод съдържащ в себе си понятията добро и зло като им правиш кратка но не задълбочена дефиниция пряко и ил косвено свързана с текста.2.теза в която включваш ключовите думи и поставяш проблема включвайки думите от заглавието.Отново се стремиш да бъдеш максимално лаконична и точна при изграждането на тезата.3.Започвач задърбочен анализ над заглавието като се опитваш не само да коментираш неговия смисъл а да покажеш лично мнение и отношение.Внимавай все пак да не стане прекалено емоционално. :wink: 4.сега ето какво да те насочи когато изясняваш за добротата-една от основнит човешки ценности качество което ни отваря много врати умение което нипомага да успеем да реализираме своите мисли и намерения.След това за злото-лошо качество на практика недостатък с лошо не се постига нищо всеки злодей е губешщМожеш да обобшиш накрая като изясниш двете понятие-добро и зло че често са съпоставяни в различини литературни творби и произведения.6.Насочи вниманието си към змията именно тя е символа на злото в този случай.Носи само неприятности и злини.7.Отдай внимание и на сравнението-КАТО БОГА.То показва че ние хората много често не сме способни да различим доброто от злото тоест почтенните и честни хора от лицемерите и използвачите.Единствено Бог е всевиждащ и можеш тук аз лично улавям и лек библейски мотив.Накрая завърши с оригално заключение обобщаващо накратко написаното по-горе.Това е успех мила.

Az sum :) Pinki
04-12-2007, 11:46
Zdraveite az sum avtorkata na temata ama me domurzq da si vlqza s rega :-D Blagodarq vi naistina mi pomognaxte \:D/

ProstoAz
04-12-2007, 16:01
Zdraveite az sum avtorkata na temata ama me domurzq da si vlqza s rega :-D Blagodarq vi naistina mi pomognaxte \:D/

С това считам темата за приключена! :wink: