PDA

View Full Version : проблем с icq?



Въпрос
04-11-2007, 16:48
Някой има ли идея къде се пази history-то от icq? Като текстов файл? Ако въобще се пази? :|

Sovellis
04-11-2007, 17:18
ICQ не разполага с автоматично запазване на предишните разговори. Подобно запазване трябва да се извърши ръчно от потребителя, в противен случай остава без history. Алтернатива на ICQ е QIP, която автоматично запазва минали чат сесии.

Въпрос
04-11-2007, 17:20
Мерси за отговора.
Да, знам, дала съм опция за запазване на разговорите...искам да знам кой е файлът, в който се пазят? Къде да го търся?

Sovellis
04-11-2007, 17:49
Аз лично не използвам функцията за автоматично запазване, но щом ти си я активирала, то текстовите файлове би трябвало да се запазват в папките за съответните потребители, катко е и при останалите файлове. Да кажем, че си водила разговор с ПотребителX, чийто ICQ номер е 111-111-111. Трябва да потърсиш директорията, коята е зададена отдолу на опциите за history (тази, в която се запазват всички файлове и е обикновено зададена HD:\Documents and Settings\Някакво име\My Documents\ICQ Lite\твоятICQадрес). В тази директория да потърсиш папка "Потребител_111111111", където трябва да е текстовият файл с хисторито.