PDA

View Full Version : Лечение с противозачатъчни?



04-12-2007, 07:39
Здрасти,ето какъв е проблема:преди около два месеца гинеколожката ми ми каза,че имам киста в десния яйчник иии първо ми предписа Дуфастон,за да ми дойде,като се надяваше,че така ще се махне,но не само,че не се махна,ами имах една и на другия яйчник + цистит...Както и да е,пак ми предписа Дуфастон и некви антибиотици за цистита.Като отидох на преглед се чувствах добре,но се оказа,че кистата в десния яйчник продължава да си седи там.Иии гинеколожката ми предписа Логест(тва са противозачатъчни)и ги пия вече втора седмица(трябва да ги пия 3 месеца).Пускам темата,за да питам дали някое момиче са я лекували по подобен начин?Защото аз не разбирам каква точно е идеята...Избягва овулация и така не натоварва яйчниците,ама кво и пречи на тая киста да си седи там? :smt017

krem4et0
04-12-2007, 09:05
Аз имам кисти от доста години и ги лекувам с логест, ама са ми слаби за това минах на Диане 35. кистата не е опасна, но предизвиква смущения в цикъла , намелено репродуктивна възможност, защото кървене или липсва или пък е много продължително и трудно се определят дните, в които зачеването е възможно. Ако кистата е голяма може да се спука и течността в нея да инфектира доста органи. Освен това ако нарасне е болезнена. Зависи и каква е течността в нея. Ако е бистра и бяла-не е опасна, но някои са пълни с кръв или гадни течности и това е опасното. сега, ако кистата ти е на самия яйчник ще се махне. Ако обаче е по встрани-като с мен трудна работа. сега съм на 5-та киста, като 3 съм махнала чрез пункция. това е през влагалището се достига до кистата и с игла тя се пука като се събира течността. само 1 се махна от лекарствата. поне те възпрепядстват нараставено й. лечението е или на противозачатъчни, докато решиш да родиш, или да ти я махнат оперативно. Обикновено след раждане кистите не се появяват вече ,но това не е гаранция. Гаранция и при операция няма, защото могат да се развият на друго място. моите специално лекарите прецениха, че са ми програмирани още от раждането и просто след пуберитета са "избили"

04-12-2007, 10:49
Е,няма смисъл от операция тя е няколко милиметра и нито ме боли,нито ми пречи.Само понякога ме присвива много силно,но е много рядко и само за секунда. И ако не ми предизвикваха цикъла с хормони последните два пъти...не съм мн сигурна кога щеше да ми дойде :-k Преди да отида за първи път на гинеколог не ми беше идвало от два месеца,че и нагоре.Както и да е...В същност как се разбира каква е течността?Мен ме гледаха на ехограф и то се вижда черно бяло,не мисля,че се разбира така.А гинеколожката не ми е казала нищо нито за съдържание,нито за някакви по-специални изследвания.В същност не знам и къде е.Абе тая жена нищо не ми казва :smt017 Да,и на мен ми се махна едната от лекарствата,ама другата е мн упорита.Гинеколожката говореше за някакви "плаващи кисти".Хмм незнам,всички са някакви притеснени,а на мен лекарката ми каза,че няма от какво да се притеснявам.В същност не е опасно,нали?

krem4et0
04-12-2007, 14:55
моите се 3-4 сантиметра и никога не са ме боляли. Освен това при тях имам непрекъстано кръвотечение, което е меко казано отвратително. Представи си от 365 дни в годината аз едва улавях 30 без да имам кръвотечене. Уж видеозони, уж прегледи-нищо. А иначе течността само като се извади може да се прецени каква е. Но да те кажа-имаш ли болки не е добре. за това пий си хапчетата, ходи на прегледи всеки месец след менструация и гледай как се развеват нещата.