PDA

View Full Version : как да стана по-висок ?



acer
04-12-2007, 20:02
кажете какви упражнения да правя или какъв спорт да почвам,,... трябва да стана по-висок (не някво насилствено с кой знае колко) и 1см, ама по-висок

04-12-2007, 20:05
Това с порастването не става лесно.
Изисква време.
Като цяло зависи от гените ти, но ако си толкова голям мераклия можеш да се пробваш с баскетбол и волейбол, или играй футбол като вратар.

acer
04-12-2007, 20:07
ами някакви упражнения ???? например набирания на лост ???

04-12-2007, 20:18
пробвай се.
не знам честно казано.

acer
04-12-2007, 20:33
значи проблема е следния: приятелката ми по принцип е по ниска от мен с около 5-6 сантиметра,.... обаче като обуе обувки на висок ток и като отупа една прическа и става с толкова над мене,....
и ся преди малко ми звънка да се похвали, че си е купила незнам си кви обувки за лятото дето отпред на пръстите подметката им била ебати парчето а отзад с 15см ток,..... и ми прилоша направо,.... така че незнам с набирания или с каквото и да е, трябва да се стягам,.... ще направя и невъзможното само да мръдна дори с 1 см !!!!
много е важно за мен

04-12-2007, 20:46
ами човеко ако си сериозен с тоя вьпрос и аз ще ти дам един сериозен отговор.Зависи на колко си години,понеже хормона на растежа се отделя от хипофизната жлеза която се намира в мозака на човека и е активна наи вече през пубертета.При различните хора растежа прекьсва в различна вьзраст,което зависи наи вече от начуна на живот на индивида.През периода в които растеж ако например се натоварваш системно с тежки физически упражнения се получава процес които можем да сравним с кратка еволиуция,тялото ти се приспособява и става6 по ниськ по набит,а ако тренираш баскетбол волеибол сьответно се издалжаваш,за6тото за да се приспособи тялото ти започва да отделя повече от хормона на растежа (както са пораснали и жирафчетата,само 4е за по голям период на еволюция).Ако си до 20г може да си вземеш някои препарати които стимулират хормона (соматотропен),като например л-глутамин,л-аргинин,рибено масло и др.Тренираи,спи поне от 12 до 6 през ноща и си пази надеждата :) малко калпаво обяснение дадах ама ако има не6то питаи пак

04-12-2007, 20:59
kolko si visok ?

acer
04-13-2007, 05:47
значи на 18 години съм,.. след 2 месеца правя 19,.. висок съм 172,....

л-глутамин,л-аргинин,рибено масло - тези работи какво представляват, как действат на организма и трябва ли редом с тях да се тренира и какво,... колко струват и от къде мога да си ги взема - от аптеката или от магазин за фитнес работи ???

nqma
04-13-2007, 07:25
slushai me vnimatelno sega acer NQMA povtarqm NQMA nachin da stanesh po visok ot kolkoto ti e zalojeno genetichno neshtata koito si izredil sa hranitelni dobavki koito podpomagat muskulniq rastej za da stanesh po visok trqbva da ti porastnat kostite koeto nqma da stane do kum 25 moje da drupnesh oshte 1 sm i tolkova poveche nqma da rastesh priemi go i jivei s nego nameri si po nisko gadje ako trqbva zam za edna operaciq koqto moje da ti pomogne da porastnesh 3-4 santimetra obache purvo nqmash parite da si q pozvolish sum 100% siguren vtoro osnovnata ideq pri neq e che ti chupqt pishtqlkite i bedrenata kost i q otdalechavat s 2 milimetra tq zarastva i posle pak q chupqt i otdalechavat i taka dokato ne porastnesh nqkolko santmetra v kraka sushto se pravi i na rucete za da ne nesurazmeren otnema godini adski bolki ujasno mnogo pari i ne si struva

acer
04-13-2007, 16:32
пич,... :smt010 :smt010 ти току-що уби всичко детско в мен,...
:smt010 :smt010

Cartman
04-13-2007, 20:00
четох някъде,че като станеш от сън трябва да си вдигаш ръцете нагоре и да се разтягаш тей всеки ден

04-13-2007, 20:41
bratle sori che taka ti otgovorih ama tova e istinata nqma kakvo da se lujeme sega tuka sm za da davame adekvatni otgovori az ne mislq che da si po nisichuk e nqkakuv problem priemash go i produljavash da jiveesh ima hora se rajdat slepi i invalidi i tn i produljavat da jiveqt i tolkova

mrsy
04-14-2007, 08:09
Аз съм на 15 и съм 190 и искам да раста още ? Дали и при мен ще важат тези работи ? :)

04-15-2007, 21:25
пич,... :smt010 :smt010 ти току-що уби всичко детско в мен,...
:smt010 :smt010
bratov4edka mi be6e mn niska i i biha nekfi injekcii ne pomnq s kfo nekfi hormoni i se izdulji za 1 godina s okolo 10 santa.. ama i sus sportove staa visi po lostove po 4esto se raztqga6 i 6e se izdulji6

silver_angel
04-16-2007, 08:33
probvai s basketball ili voleyball ;)

batkodoki
04-16-2007, 23:48
ами човеко ако си сериозен с тоя вьпрос и аз ще ти дам един сериозен отговор.Зависи на колко си години,понеже хормона на растежа се отделя от хипофизната жлеза която се намира в мозака на човека и е активна наи вече през пубертета.При различните хора растежа прекьсва в различна вьзраст,което зависи наи вече от начуна на живот на индивида.През периода в които растеж ако например се натоварваш системно с тежки физически упражнения се получава процес които можем да сравним с кратка еволиуция,тялото ти се приспособява и става6 по ниськ по набит,а ако тренираш баскетбол волеибол сьответно се издалжаваш,за6тото за да се приспособи тялото ти започва да отделя повече от хормона на растежа (както са пораснали и жирафчетата,само 4е за по голям период на еволюция).Ако си до 20г може да си вземеш някои препарати които стимулират хормона (соматотропен),като например л-глутамин,л-аргинин,рибено масло и др.Тренираи,спи поне от 12 до 6 през ноща и си пази надеждата :) малко калпаво обяснение дадах ама ако има не6то питаи пак

това са АБСОЛЮТНИ глупости!

НЯМА начин да промениш генетично програмираната оптимална за теб конструкция!

всеки опит за такава интервенция влече непредсказуеми критични ситуации за системата.
всякакви приказки за хранителни добавки, хормони, витамини, упражнения ...еtc...водят до гроба...
ще ви заровят млади, яки, високи и хубави......


лечението е да треснеш два швамара на пиклата дето се е качила на кокилите и да я свалиш от там. ако не ще - зарежи я да си търси жирафи за партьнори...
...а ти си намери Човек...

deem
04-17-2007, 15:50
'всички СМЕ пред лицето на Бога.

само шарлатаните отлагат това свиждане с Твореца за неопределено бъдеще, понеже са слуги на Сатаната и се боят от Светлината Господня, Която е Живот! '
Автор Съобщение
batkodoki

Абе,човече,
Като ти чета отговора май ти 'отлагаш свиждането с Твореца' :? . Един Божии слуга никога не използва насилие.

cecuma
04-20-2007, 21:53
е вие с тези писимистични постове направо го скапахте:) споко пич разтягай се сутрин ходи на баскет плуване и волейбол положи усилия и най-вече бъди оптимист бъди сигурен че ще пораснеш с 3 см поне.хормона на растежа се съдържа в мозъка затова трябва да си вярваш.Аз също искам да порасна още малко.:) майка ми е висока 169 баща ми 182 аз съм на 18 и съм 178.Знам че поне още 2 см ще порасна дори и да не спя като хората и да не се храня,но ако правя тези неща ще порасна още повече.нз колко е висока приятелката ми ама със 7см токчета все още съм по-висок от нея(хах).Та за даъв режим на здравословно хранене и спане:).спортовете ги знам защото плуването ми е любимия.айде успех.и ако може някой да постне режима на хранене:)мерси предварително :P

batkodoki
04-20-2007, 23:18
Знам че поне още 2 см ще порасна дори и да не спя като хората и да не се храня,но ако правя тези неща ще порасна още повече. :P

я стига глупости опряни на момчешкия фолклор!


системата отделя т.н. "хормон на растежа" само по време на сън.

04-20-2007, 23:22
Копеле запиши се на баскетбол и тренираи 1-2години (Ама сериозно) хем ше спортуваш,хем се издължаваш от него..!

cecuma
04-21-2007, 08:32
я стига глупости опряни на момчешкия фолклор!


системата отделя т.н. "хормон на растежа" само по време на сън.

еми благодарения на този 'фолклор" пораснах 3 сантиметра миналата година.то се расте по време ан сън ама ако спиш по 24 часа няма да станеш 2 метра :-D .тренирай през деня и спи през ноща

duff
04-22-2007, 06:43
mi 4uvala sum ,4e IOGATA mnogo pomagala.Imam priqtelka ,koqto sled 2-3 meseca uprajneniq,be6e uveli4ila rasta si s 1-2 sm.
A ima mnogo hora,koito hodqt taka leko izgarbenki.Koeto nikak ne e dobre!Parvo,edin den ste sradate ot kompleksi otnosno tqloto si ,i vtoro prili4a sqka6 ste po niski.Tai ,4e izpravenata glava i ramene,sa6to igraqt golqma rolq!!! :D

acer
04-24-2007, 18:42
значи скоро говорихме на тая тема и тя ми каза, че обича особено лятото да носи с разни поли високи токове, че и правели краката по-дълги, дупето по-малко и по слаба и стройна (за мен това са глупости, иначе има хубаво тяло) а по магазини си харесва само обувки с най-високия ток в целия магазин,,.. понякога си мисля, че нарочно го прави,... и като и кажа, че не ми е приятно да е на такива кокили, тя ми отговаря "сега заради тебе ли да не нося високи обувки като ги обичам" или "аз ли съм виновна, че си нисък" това звучи като, че е някоя пача, но не е, просто неможе да осъзнае, че с висок ток се чувствам комплексар....
говориме за най-високите токове, иначе с нормални сме равни, а без токове съм по-висок,.....

acer
04-24-2007, 18:46
просто мисля като обуе нещо такова, и се разхождаме да ходя на 5 метра от нея, и като ме пита що така... ще и кажа, че не ми е приятно да ходя да годзила,.....

не ми давайте съвет да поговориме за това, защото ако го подхвана като сериозна тема ще ме помисли за някакъв комплексар или че не си харесвам тялото или нещо такова,...

моята мечта - да стана по-висок с 3-4см (стигат ми)

04-26-2007, 20:40
пи4 проай некви витамини преди ядене зимай

FunkyFresh
05-24-2007, 18:48
Qj pove4e zurnena zakuska nesquik :smt005 treniram basket i za edna godina mn se izduljix oba4e nz ako va6te ne sa mn visoki tva si e gen!S nqkuv sport moje da podeistva moje i ne

05-26-2007, 17:49
pi4 az su6to sam mn nisuk ama mnmnmnnmn nisuk i sam na 12 g.prili4am na lape ot 4 klas a sam 6.az su6to imam toia problem i sega kato vidqh 4e ne sam edinstven mi olekna.ta zna4i ne znam ot kade razbrah oba4e vidqh 4e ve4e sa te posavetvali.sutrin kato stava6 o6te neprobuden zapo4va6 da se raztqga6 ot vsqkade -race ,kraka,i taka natatak.az su6to go pravq. :-D

Cerealkiller
05-26-2007, 20:55
Абе ти човек фред ли си?!? Не се шашкай толкова.С колко да е по-висока от тебе тая мацка -3 ,4,5 санта ,че това е даже сладко, има къде къде по кофти случаи.Нали без токчета си по-висок,нямаш комплекси с фигурата до колкото разбрах, а и смятам ,че не си нисък 170 що не?! аз познавам и чувствително по-ниски твои връсници.
По принцип се пораства от различни спортове (една фр дръпна 5 см от волейбола),но нз сега ти като си на 18 дали ще стане нещо,но няма лошо да опиташ ,ще се стегнеш поне .Мъжът май растеше до към 20,а може би не е така бе се тая ,здраве да е .Ще те чака! :mrgreen:

slAdKyYy`bEbIiiI
05-30-2007, 17:37
ами най-добрия метод е волейбола и бакетбола...порастваш наистина значително

06-01-2007, 19:08
значи на 18 години съм,.. след 2 месеца правя 19,.. висок съм 172,..
// afe stegni sa i ne sa zanimavai s gluposti , li4no az sam na 17 visok 1,50 i kat mine pokrai mene nqkoe 5 klas detence visoko s 1 glava poveche ot mene kak mislish sa 4uvstvam >? ama sa praq 4e ne mi puka o.O

06-04-2007, 06:37
nesquick ma top4eta i kakao i se maji s med m/u 3ti 4 ti pre6len !

gabrielka@a
06-05-2007, 18:08
Аз съм на 15 и съм 190 и искам да раста още ? Дали и при мен ще важат тези работи ? :)
Колко още бе?Добре си-даже си много висок и трябва да се смаляваш :-D :-D :-D :smt005 :smt005 :smt005

06-06-2007, 00:48
Не трябва да стоиш дълго време в изправено положение, защото сводът на стъпалата ти може да се отпусне под влияние на тежеста на тялото и да развиеш плоскостъпие(дюстабан). Това би ти смалило ръста. Също така четох едно мнение, че можеш да пораснеш малко, ако си изправиш гънките на гръбначния стълб. За целта човека беше посъветвал да се лежи на твърда повърхност(под или достатъчно дълга маса) 1 или 2 часа всеки ден в продължение на месец.

случаен
06-12-2007, 13:35
по принцип ще пораснеш още малко - може 1 см може и 3 см. това никой не може да ти каже. Малко е късно да започваш със спорт и да разчиташ, че ще те изтегли. Освен това в никой клуб няма да те вземат на 18 години и тепърва да започнат да те учат. така че, както някой те беше посъветвал, опитай с плуване, ама редовно, т.е. поне 5 пъти седмично и разцъквай с кварталните баскетболистчета. В никакъв случай не вдигай щанги. Прави упражнения за гръбните мускули, които ще поддържат гръбначния ти стълб по-изправен. Можеш да си купиш ZIMAG на БИОГЕЙМ. не е повече от 15 лв. безвредно е - цинк и магнезийй. пий редовно всяка сутрин комбинирани витамини, калций, глюкозамин. Все полезни и безвредни неща. Можеш да опиташ и с ГРОУТ ХОРМОН СТИМУЛАНТ на ГЕНЕЗИС НУТРИШЪН. то е малко по-скъпичко. Но, ако питаш мен (аз не съм от твоя пол) - гаджето ти не заслужава. След като не може да се откаже от едни токчета заради теб, какво повече би могъл да очакваш????

zobcho
06-12-2007, 17:52
Търси - "Хормон на разтежа" - ГРОУТ ХОРМОН , търси испанския, че е по-евтин 450-500лв ампулата смятам, че 3 ампули са ти напълно достатъчни ще дръпнеш навсякъде минимум с по 5 см :)
Познат от залата на 24 години дръпна на ръст само с 8 см самоче от 6 ампули , но 500 лв за ампула все пак си е сериозна цифра...

sasha_90
06-13-2007, 14:34
Аз съм на 15 и съм 190 и искам да раста още ? Дали и при мен ще важат тези работи ? :)
2 метра ли искаш да станеш? :D

LaPeNcEto0o
06-13-2007, 17:00
Тренирай баскетбол.

06-13-2007, 17:38
Аз имам същия проблем. на 17 години съм и съм висок 158см. Не си спомням точно, но няколко дена преди 16-ия ми рожден ден ходих на военна комисия и след всичко останових, че съм 144см. От тогава изминаха точно 1 година, 4 месеца и 13 дена. И преди 2 седмици като се измерих установих, че за година и 4 месеца съм дръпнал със 14см. :shock: :shock: :shock: Като разбрах за това така се изкефих, че чак не помня какво направих тогава. Твърдо се надявам, че това лято ще дръпна със още няколко сантиметра. 8) След 2 седмици завършвам 10-и клас и почвам редовно да тренирам плуване. Таман сега отвориха плувния басейн във даскало(най-модерния във целия град). Иначе до момчето, който е пуснал темата ще му кажа само едно: Щом приятелката ти е казала това за токчетата, представи си що за човек е." Аз на твое място бих и казал: Избирай или аз или токчетата. Но ако питаш мен щом тя е готина, със готино тяло и малко дупе да не ти пука. Не се комплексирай. :wink:
П.С Почвай да спортуваш плуване, баскетбол и волейбол. Също така яж моркови, ябълки и други плодове и зеленчуци. :wink: :wink:
Успех със разтежа! :)

batkodoki
06-14-2007, 19:55
Търси - "Хормон на разтежа" - ГРОУТ ХОРМОН , търси испанския, че е по-евтин 450-500лв ампулата смятам, че 3 ампули са ти напълно достатъчни ще дръпнеш навсякъде минимум с по 5 см :)
Познат от залата на 24 години дръпна на ръст само с 8 см самоче от 6 ампули , но 500 лв за ампула все пак си е сериозна цифра...

точно така - напълно достатъчни са ти и 2 ампули даже........ето за какво.....


...преди години синът на колега лекар много увлечен по спорта като неизживяна мечта бе стимилиран с хормон на растежа. после го грабна бай Иван Абаджиев и го направи Световен шампион за младежи по вдигане на тежести в свръхтежка категория, после стана Почетен гражданин, Герой на труда и какво ли не........на 26 години умря преди да се роди детето му от чернодробен рак. на финала изписвах лидола /опиат, наркотик/ с кашони за да не го боли. накрая от всичките му 110-120 килограма мускули бяха останали 35 кг плът, които да сложим в ковчега.
баща му се обеси. майка му се пропи. жена му роди момиченче и след 4год се ожени отново.

е това е..........................

06-16-2007, 17:44
значи след няколко месеца правя 16 години.1.80см башта ми е 1.90 маика ми е 1.69.и аз искам да се издалжа и да стана 1.90.за целта какви ли нешта не прочетох по нета.исках да се стимулирам и от сичко осазнах че ако опиташ сас некви стимуланти си прецакваш здравето като не ти е гарантиран успех.опитаи се по естествен начин да пораснеш и играи баскетбол или игра която се подскача и разтега.може и да иимаш успех може и не сичко си е до ген колкото толкова.не се предавай.

07-03-2007, 00:20
Искам да допълня, че тези дето имат плоски стъпала им се намалява ръста не само заради стъпалата. В следствие на неправилната стойка им се изкривяват долните крайници и от тук им намалява ръста най-вече. Освен кривите крака друг естетичен проблем е образуването на разширени вени по краката.

07-16-2007, 11:47
trenirai basket. izvesni basket bolisti kato michail jordan na 17 godini e bil 178cm a na 19 ve4e e stanal 198cm tai 4e spoko moje da porasne6 o6te.

rose
07-18-2007, 09:04
Докато станеш на 20-21 г. ще пораснеш поне с 4-5 см,така че не се притеснявай. А за какво ще се мъчиш да ставаш още по-висок от приятелката си,при положение,че когато е с теб,ако е достатъчно съобразителна,може да си обуе по-ниски обувки.Не е ли по-лесно?

07-20-2007, 20:49
mi az sam po4ti na 17 godini i sam 179.5 sm.ba6ta mi e 180,maika mi e 165,a brat mi e 182(toi e treniral futbol).az trenirah izvestno vreme voleibol,no ne za ryst a prosto za kef(e vse pak se nadqvah da porasna pove4ko ama za 2 godini samo 14 sm).ta vaprosa mi e kolko g/d 6te moga da porasna,ako prodaljavam aktivno da sportuvam,i ako ne piq,ne pu6a i t.n.

07-20-2007, 20:50
ops gre6ka:za 3 godini :D

krisi_pisi
07-20-2007, 23:28
hapcheta (anaboli) malki cherveni brat mi s tqh porasna s 7 santimetra

zobcho
07-22-2007, 18:34
Търси - "Хормон на разтежа" - ГРОУТ ХОРМОН , търси испанския, че е по-евтин 450-500лв ампулата смятам, че 3 ампули са ти напълно достатъчни ще дръпнеш навсякъде минимум с по 5 см :)
Познат от залата на 24 години дръпна на ръст само с 8 см самоче от 6 ампули , но 500 лв за ампула все пак си е сериозна цифра...

точно така - напълно достатъчни са ти и 2 ампули даже........ето за какво.....


...преди години синът на колега лекар много увлечен по спорта като неизживяна мечта бе стимилиран с хормон на растежа. после го грабна бай Иван Абаджиев и го направи Световен шампион за младежи по вдигане на тежести в свръхтежка категория, после стана Почетен гражданин, Герой на труда и какво ли не........на 26 години умря преди да се роди детето му от чернодробен рак. на финала изписвах лидола /опиат, наркотик/ с кашони за да не го боли. накрая от всичките му 110-120 килограма мускули бяха останали 35 кг плът, които да сложим в ковчега.
баща му се обеси. майка му се пропи. жена му роди момиченче и след 4год се ожени отново.

е това е..........................

А ти явно ги разбираш нещата ... мислиш ли, че е свършил така само заради този хормон... Световен шампион те са го пръснали трениорите от хормони как няма да му замине дроба.... ДОЗАТА ПРАВИ ОТРОВАТА

Иван
08-09-2007, 09:18
Аз съм момче на 13 годими от Бургас и съм най-ниския от момчетата и момичетата в класа.(144 см).За съжаления харесвам една която е 162 см.Знам че е почити невъзможно , но все пак(с хапчета режим храна или нещо подобно)искам да порасна поне 10 см!!!!!!!

against_you_all
08-09-2007, 10:17
Всички тук казват нещо за спорт - волейбол и баскетбол, и те всъщност помагат действително или поне така съм чувала. Аз сама тренирах волейбол (за около месец :-k ) и в момента всички приписват това, че съм висока на тази едномесечна тренировка =; .
Повечето неща действително са гени, макар че в скоро време, поне от моя гледна точка, ще се окажа по-висока и от баща ми, но и така искам да е (аз съм 1.80 м).
В момента ходя с момче, което е по ниско от мен с около 5-6 см и това ама хич не ми и пречи, а на него предполагам също...все пак не съм тръгнала да нося високи обувки (имам все още няколко живи мозъчни клетки, за да се възпра от тази лудост). Не е важно колко е висок човекът до мен, а какво чувства, мисли...какво е... Все пак всички сме хора :smt056
Предполагам, че някой сега ще изтърси какво бих направила, ако момчето до мен е с повече от 10 см по-ниско... защото едно е да говориш, а съвсем друго е да положиш всичко казано до тук на изпит в живота отвъд преградата на прозореца, нали? Истината е, че не знам. И все пак не бих бързала да съдя. Ако обръщах такова внимание на външността, нямаше да открия някои от най-приятните и готини хора, които познавам.
По въпроса за анаболите и стимулантите... каквото и да правите не се подлъгвайте по тях. Те са нещо пеходно и са вредни. Днес може да натрупаш нещо чрез тях, но за да го поддържаш, ще трябва да продължиш да ги вземаш, т.е. да продължиш да се тровиш...
Пробвайте със спорт, разчитайте на гените си, разчитайте на възрастта си и на времето... Ако имате проблем с токчетата... ако са свои, ги разкарайте - не си трошете и измъчвайте краката. Вярно е, че кракът изглежда страхотно в тях, но казват, че най-добрата обувка е с токче около 3 см. Пазете краката си. Уважавайте себе си.
Ако въпросните обувки са на приятелка... кофти.. когато човек си науми нещо, трудно може да му го избиеш от главата, но преди малко срещнах думата 15 см токче + платформа #-o Евала брате... Някой е прекалил брутаааално. Това само издава комплекси. Още повече, че такава обувка не може да седи по никакъв начин добре на крак, защото изглежда груба. Посъветвайте я или изпросете някой друг да поговори с нея, да я вразуми...някак :roll:

Иван
08-09-2007, 15:30
Ами добре но все пак не разбрах как да порасна(осев че зависело от гените).Това момиче го харесвам от 3 год и тя ми каза че стамо да стана по-висок от нея и ще станем гаджета!!!!ПЛС ХЕЛП!!!

дцгкмъйкъкл
08-10-2007, 15:44
Аз съм момиче и съвсем скоро навърших 14 и съм 165.Сега,понеже нямам време да тренирам волейбол или баскетбол,правя по 200-250 подскока(с вдигнати ръце)на ден.Според вас имам ли шанс да достигна 1.75?Успокоявам ви,че не съм анорексичка,която е готова да добави и булимията,за да стане модел(жираф).

09-14-2007, 23:36
Прекаленото физическо натоварване тъй като ускорява процеса на вкостеняване на тръбните кости се отразява неблагоприятно на растежа.

batkodoki
09-16-2007, 00:56
Прекаленото физическо натоварване тъй като ускорява процеса на вкостеняване на тръбните кости се отразява неблагоприятно на растежа.

точно така!
епифизите се затварят преждевремено.
и край на растежа!
но как и на коя хлапашка вманиачена и комплексирана кратунка тук да го обяснявам?!

вс приказки "тренирай волейбол/баскетбол" изхождат само от илюзията, че щом играещите този спорт професионалисти са с наднормен ръст - станали са такива вследствие на спорта, който упражняват.
Фатална заблуда почиваща на незнанието на факта, че за да бъдат избрани да тренират професионално баскет/волейбол се подбират момчета чиято генетична конституция ВЕЧЕ е показала, че са наднормено високи спрямо връсниците си.

09-17-2007, 21:06
а we sq 4etoh vashite vyprosi i otgovori ama tova za men ne sa nikakvi problemi!Otnosno za men az sam na 16 i sam 150sm visok.Daite mi syvet kak moga pone 10-20 sm da se izdylja PLEASE HELP ME!!! :roll: :smt017 :smt009

09-19-2007, 18:31
ами освен да си сложиш ток4ета :!: :-D :smt005

09-19-2007, 19:40
Аз съм момиче на 15 години,не се занимавам със спорт.Ужасно ниска съм,от дъното на душата си ви моля да ми кажете какви хапчета да взема...Толкова съм отчаяна че няма на къде повече...Мн е важно за мен///

татянами
10-29-2007, 16:58
Ръстът на човека се мени няколко пъти на ден в зависимост от това дали седи, стои или лежи. Рано сутрин, веднага след ставане от кревата, човек е най-висок. До вечерта неговият ръст се намалява с 1-2 см., а при продължително стоене или ходене даже с 3 см. Намаляването на ръста в случая се дължи на приплескването на хрущялите между прешлените и между ставите вследствие на земното притегляне. При космонавтите, когато извършват полети в космоса, такова нещо не се наблюдава поради липсата на гравитация.

foreverr
10-29-2007, 17:59
кажете какви упражнения да правя или какъв спорт да почвам,,... трябва да стана по-висок (не някво насилствено с кой знае колко) и 1см, ама по-високЗпочни да тревнираш баскетбол и пий витамини за порастване-продават се ама си земи по скъпи за да имат ефект!

Sweet__baby
10-29-2007, 18:30
Баскетбол му е цаката! :) [-(

SunSet_GirL
10-29-2007, 19:46
Трябва да ядеш разнообразна храна - плодове ,зеленчуци , месо и всичко друго каквото се сетиш.Недей да се нахвърляш върху анаболи и други незнам си какви химии.Взимай калций за костите.И не се притеснявай от ръста си , ти и така си добре.Щом тя няма комплекси , че приятеля и е по-нисък от нея и ти не трябва да имаш.Аз например ходих с едно момче и първо той беше по-висок от мен с 4-5 см , но след 1-2 години станахме еднакво високи.И винаги аз съм се съобразявала спрямо него и съм слагала ниски обувки с равна подметка,за да сме поне на една височина.И наистина аз имах комплекси относно неговия ръст,но като се замислиш че има толкова високи и тъпи момчета които 5 пари не струват,ще видиш че не си струва да си вкарваш излишни комплекси :)

лупо
11-01-2007, 16:38
Не знам защо жените напират толкова да са високи. Нормално е жената да е с около 15-20см. по-ниска от мъжа. Това означава, че жените трябва да са около 1.60м. средно високи. Ако една жена е над 1.65м. за мен това означава наличието на повече тестостерон. Аз лично познавам една такава. Висока е 1.70м. и има бакенбарди, рядка коса и малки гърди.

ади
11-05-2007, 17:14
Не знам защо жените напират толкова да са високи. Нормално е жената да е с около 15-20см. по-ниска от мъжа. Това означава, че жените трябва да са около 1.60м. средно високи. Ако една жена е над 1.65м. за мен това означава наличието на повече тестостерон. Аз лично познавам една такава. Висока е 1.70м. и има бакенбарди, рядка коса и малки гърди.

Напълно съм съгласен с теб. Не знам защо някои жени си мислят, че като са високи мъжете ще ги харесват повече. Няма такова нещо. Аз съм висок, но си харесвам
по-нисички жени. Предпочитам приятелката ми да е дребничка и нежна, вместо да е некъв добитък с размерите на жираф.

KENZO
11-05-2007, 17:44
NE karaite pi4a da pravi ne6ta koito neiska.Vij sa ako ne ti se igrae basketbol ili voleibol nedei.Ako porastej o6te to 6e e s ne pove4e ot 2,3 cm rusta ti e normalen ne si 1i50 da se pritesniava6.Edin moi priatel trenira ot 1vi klas basketbol sega e kolkoto men 9ti az sum 178 toi e ne pove4e ot 175 taka 4e kakvito sa ti genite takiva,kolkoto do pi4kata 6tom e s tebe zna4i i taka te xaresva. \:D/

KENZO
11-05-2007, 17:44
NE karaite pi4a da pravi ne6ta koito neiska.Vij sa ako ne ti se igrae basketbol ili voleibol nedei.Ako porastej o6te to 6e e s ne pove4e ot 2,3 cm rusta ti e normalen ne si 1i50 da se pritesniava6.Edin moi priatel trenira ot 1vi klas basketbol sega e kolkoto men 9ti az sum 178 toi e ne pove4e ot 175 taka 4e kakvito sa ti genite takiva,kolkoto do pi4kata 6tom e s tebe zna4i i taka te xaresva. \:D/

KENZO
11-05-2007, 17:44
NE karaite pi4a da pravi ne6ta koito neiska.Vij sa ako ne ti se igrae basketbol ili voleibol nedei.Ako porastej o6te to 6e e s ne pove4e ot 2,3 cm rusta ti e normalen ne si 1i50 da se pritesniava6.Edin moi priatel trenira ot 1vi klas basketbol sega e kolkoto men 9ti az sum 178 toi e ne pove4e ot 175 taka 4e kakvito sa ti genite takiva,kolkoto do pi4kata 6tom e s tebe zna4i i taka te xaresva. \:D/

KENZO
11-05-2007, 17:44
NE karaite pi4a da pravi ne6ta koito neiska.Vij sa ako ne ti se igrae basketbol ili voleibol nedei.Ako porastej o6te to 6e e s ne pove4e ot 2,3 cm rusta ti e normalen ne si 1i50 da se pritesniava6.Edin moi priatel trenira ot 1vi klas basketbol sega e kolkoto men 9ti az sum 178 toi e ne pove4e ot 175 taka 4e kakvito sa ti genite takiva,kolkoto do pi4kata 6tom e s tebe zna4i i taka te xaresva. \:D/

KENZO
11-05-2007, 17:44
NE karaite pi4a da pravi ne6ta koito neiska.Vij sa ako ne ti se igrae basketbol ili voleibol nedei.Ako porastej o6te to 6e e s ne pove4e ot 2,3 cm rusta ti e normalen ne si 1i50 da se pritesniava6.Edin moi priatel trenira ot 1vi klas basketbol sega e kolkoto men 9ti az sum 178 toi e ne pove4e ot 175 taka 4e kakvito sa ti genite takiva,kolkoto do pi4kata 6tom e s tebe zna4i i taka te xaresva. \:D/

KENZO
11-05-2007, 17:45
NE karaite pi4a da pravi ne6ta koito neiska.Vij sa ako ne ti se igrae basketbol ili voleibol nedei.Ako porastej o6te to 6e e s ne pove4e ot 2,3 cm rusta ti e normalen ne si 1i50 da se pritesniava6.Edin moi priatel trenira ot 1vi klas basketbol sega e kolkoto men 9ti az sum 178 toi e ne pove4e ot 175 taka 4e kakvito sa ti genite takiva,kolkoto do pi4kata 6tom e s tebe zna4i i taka te xaresva. \:D/

KENZO
11-05-2007, 17:45
NE karaite pi4a da pravi ne6ta koito neiska.Vij sa ako ne ti se igrae basketbol ili voleibol nedei.Ako porastej o6te to 6e e s ne pove4e ot 2,3 cm rusta ti e normalen ne si 1i50 da se pritesniava6.Edin moi priatel trenira ot 1vi klas basketbol sega e kolkoto men 9ti az sum 178 toi e ne pove4e ot 175 taka 4e kakvito sa ti genite takiva,kolkoto do pi4kata 6tom e s tebe zna4i i taka te xaresva. \:D/

KENZO
11-05-2007, 17:50
SORRY 4E GO PRATIX TOLKO PUTI

batkodoki
11-07-2007, 02:45
аман бе!

темата е ДЕТАЙЛИ е осветлена във всичките и аспекти в предходните постове! от анаболите през хормоните през "спорта" до генома на индивида.

КАКВО прочие се чака че да и се сложи катинара на тая тема?!

или след смяната на собствеността бдителността се позаглуши за сметка на социалнополезното зобене с психо- и хормоно- активни вещества

justteen
11-10-2007, 19:53
...

так
11-12-2007, 17:20
Ръстът на човека се мени няколко пъти на ден в зависимост от това дали седи, стои или лежи. Рано сутрин, веднага след ставане от кревата, човек е най-висок. До вечерта неговият ръст се намалява с 1-2 см., а при продължително стоене или ходене даже с 3 см. Намаляването на ръста в случая се дължи на приплескването на хрущялите между прешлените и между ставите вследствие на земното притегляне. При космонавтите, когато извършват полети в космоса, такова нещо не се наблюдава поради липсата на гравитация.

crazy_666
11-14-2007, 20:49
значи проблема е следния: приятелката ми по принцип е по ниска от мен с около 5-6 сантиметра,.... обаче като обуе обувки на висок ток и като отупа една прическа и става с толкова над мене,....
и ся преди малко ми звънка да се похвали, че си е купила незнам си кви обувки за лятото дето отпред на пръстите подметката им била ебати парчето а отзад с 15см ток,..... и ми прилоша направо,.... така че незнам с набирания или с каквото и да е, трябва да се стягам,.... ще направя и невъзможното само да мръдна дори с 1 см !!!!
много е важно за мен
не е от тебе а от приятелката...зарежия и си намери по "земна"

malkata_kukli4ka
05-19-2008, 17:25
Аз също имам проблем с ръста.На 15 год съм и съм момиче,а съм само 1.57 .Тренирам баскетбол,но от скоро и не мисля,че скоро ще покаже резултат.Скачам по 200 пъти на ден,но с почивки.Пия мляко и ям всякакви млечни продукти,много зеленчуци-особено моркови,чувала съм,че помагат за увеличаване на ръста.Ако вися на лост дали няма да ми се удължат само ръцете,да не стана като някоя маймуна? :-x Само това ми липсваше. :D Дайте някой съвет.

mar71n
05-19-2008, 17:39
Започни да спортуваш баскет или волейбол. Или виси на лост. ;)

malkata_kukli4ka
05-19-2008, 17:42
Започни да спортуваш баскет или волейбол. Или виси на лост. ;)
Започнах да тренирам вече баскетбол,но като вися на лост,само да си вися или да правя някакви движения.По колко време трябва да се виси? :P

ubuntu
05-21-2008, 14:14
НЕСКУИК... му е майката .... всичко е до ген ... ако можеше така хората да растат всички мъже щяха да са по 2.20 а всички жени 1,90 и бедрата им да започват от сливиците ....
А ако не си много дърт ..баскет или волейбол не е лоша идея ....

dare_93
05-21-2008, 16:42
качи се на стол.. лесно е :-D

TopTa
05-21-2008, 20:53
ami ako e geneti4no da si nisuk, trudno 6te postigne6 dori 1cm po-ve4e, no moje6 da opita6! nepriemai dopulnitelno calcii 6toto te ti skoravqvat kostite, ne vdigai tejesti i neraboti za muskuli i opredeleno nikakvi dobavki. drugo ... ima hormoni za rastej za koito sum 4uvala ma ... do tam mai netrqbva da stiga6.

BulgariaZaBulgarite
06-02-2008, 08:37
Сериозно сега - тъпърва да започваш волейбол или баскет ще е може би късно, но пък сигурно ще помогне за разивтието ти. Аз съм тренирал 5години и определено прави нещо в тая насока.
Но не забравяй, ако го нямаш генетично, много висок няма да станеш.
Аз пък след 4 месеца правя 18г. и съм висок 195см. и се надявам над 2 метра да не ставам. 8-)

Sweet_Devil_92
06-30-2008, 08:44
Trenirai basketbol :P :P :P

krisiiiiito
07-09-2008, 13:27
Trenirai basketbol :P :P :P
+1

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-09-2008, 13:47
Баскетбол :wink:

tedikurtakova
07-10-2008, 22:03
Виснене на лостове,скачане,тичане и тем подобни работи.Абе кажи-речи спорт му е майката.

japixloops
07-11-2008, 09:18
висене на лост . Баскетбол няма да повтарям . помага

^ дори с тежести

Di
07-11-2008, 20:33
ааа пък аз искам да стана по-нисък :-D

MarsNeedMe
07-23-2008, 02:39
ОМГ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D незнаех че и такива ги има :D :D :D :D :D :D :D моя отговор е:
ще разбереш след някоко години :D :D :D :D :D :razz: :razz: :razz: :razz:

Connecticut
07-28-2008, 10:35
Не го плашете човека, може и с 10 см да порасне още.

gogata_1245
07-30-2008, 23:23
И аз искам да стана по висок :x

gogata_1245
07-30-2008, 23:29
И аз искам да стана по-висок :x

XLaDy
08-01-2008, 20:19
ami az sym momi4e na 20 g. 1.50- 1,52 sm ... i az iskam da porasna o6te ama may nqmam 6ansove ve4e :( iskam 4udooo i da porasna s 5 santa pone , kupih si visoki obuvki , no e my4itelno za men ... bolqt me krakata , osobeno sled rabota kato gi obuq ... kato piqna sym krivq se nasam natam :-P :(

lebron23
08-01-2008, 21:29
i az iskam da sum visok sa sum na 15 i sum 180 a nashte sa visoki maika mi e 174 bashta mi e 184 dqdo mi v momenta e 190(predi e bil s edna glava nad bashta mi nekude kum 2 metra e bil da kajem 195-6)A az treniram basketball ot 7 god ve4e sa she sum 9 klas vsi4ki minalata godina me minaha i sa mi kazaha 4e she porasna pak izvednuj(shot az taka razta na stepeni izvednuj s mnogo posle s malko i posle pak s mnogo)Az mislq 4e shete stana kum 195-6 nekudek kolko dqdo mi
Vie kvo mislite imam li shans???
A do suzdatelq na taq tema na4i imash shansove da stanesh visok no da kajem 60% mojesh da drupnesh s nai-mnogo 5 santa no pii vitamin A(toi e evtin kupi si go i igrai malko basket i voleyball :)

twilight37
03-08-2009, 14:00
Аз съм на 15 и половина и съм 1.60. Дали това е проблем защото съм една от най-ниските от моя клас? момиче съм

schrei
03-08-2009, 14:07
баскетбол...баскетбол...
Обаче някой от момичетата с които бяхме в един отбор са станали кранти xD
Ама аз от баскетбола станах по-висока,но добре,че спрях на време...

twilight37
03-08-2009, 14:55
баскетбол...баскетбол...
Обаче някой от момичетата с които бяхме в един отбор са станали кранти xD
Ама аз от баскетбола станах по-висока,но добре,че спрях на време...

а ако почна сега по-колко пъти на седмица да тренирам и след колко време да очаквам промяна?а колко голяма промяна мога да очаквам за година например? [/i]

Nitroglycerin
03-08-2009, 17:59
Витамин А,Д и калций.Също плуване и волейбол.

Darkkiss
03-09-2009, 01:38
баскет
волей

colymoly
03-09-2009, 04:59
четох някъде,че като станеш от сън трябва да си вдигаш ръцете нагоре и да се разтягаш тей всеки ден
аз просто ей така си го правя, но да ви кажа има ефект, преди бях най-ниската в класа, а сега съм от най-високите въпреки, че напълнях малко :oops:

john95
03-09-2009, 16:04
аз съм на 13 и съм около 1,70 см - Все още не съм "дръпнал", но има време.
Иначе те наще са мноо високи - Майка ми е 1,78 ; Баща ми е 1,89 см .

И по една формула излиза че ще съм около 1.96 см :D

Формулата е: Височината на майката + височината на бащата Делено на 2 + 13
Или : (м+б)/2 + 13.

firefire
03-30-2009, 14:54
О,БОЖЕ... какво да кажа аз?!
Почти на 17 съм и съм 1.60m висок.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :( :( :( :( :( ...не знам какво да правя... занимавам се с танци, но това не помага 100%. Някой ако има предложение да пише на stoynev_1990@abv.bg PLeaSeE

Nitroglycerin
03-30-2009, 15:12
Витамин А,Д и калций.Също плуване и волейбол. Приемането на по-големи количества витамини не го препоръчвам тъй като води до изменения в хипофизата и щитовидната жлеза (не е доказано,тъй като лекарствата на братята американци са само от витамини и не признават опасноста от приемането на големи количесва витамини) води до ракови образувания и натрупвания на калций в бъбреците което води до камъни.

Имаш 30 000 гена в който има грешки тези грешки не могат да бъдат оправени (има лабороторна мутация на СПИНа която редактира грешни гени,но все още се правят тестове за да бъде пусната като лекарство) единствено със спорт можеш да промениш ръста си (без организма ти да се увреди).Плувай това няма да доведе до никакви странични ефекти.

creative94
04-17-2009, 19:06
Абе,доста теми изчетох и доста различни начини видях:плуване,волейбол,бас етбол,йога(Оо),висене и т.н.Тъй като съм поредния,да питам едно момче ми каза да ям 2-3 моркова на ден,към 100 грама орехи и висене към 3-4мин.Щял съм 4 санта да дръпна някъде,дали ще стане?Аз съм си такъв,че и 100 теми да прочета пак ще питам :D

melinor
04-17-2009, 19:40
аз съм на 13 и съм около 1,70 см - Все още не съм "дръпнал", но има време.
Иначе те наще са мноо високи - Майка ми е 1,78 ; Баща ми е 1,89 см .

И по една формула излиза че ще съм около 1.96 см :D

Формулата е: Височината на майката + височината на бащата Делено на 2 + 13
Или : (м+б)/2 + 13.


:razz: Май не е вярно....Излиза че ще съм около 180 :D

creative94
04-17-2009, 19:52
Аз излизам 191.5(колко е вярно не зная),ама все пак някой,който знае да каже за моята схема :D

EarthShaker
04-17-2009, 20:21
.Плувай това няма да доведе до никакви странични ефекти.

дали? 8-) шот басейните в България не са много приятно нещо. Пък за професионалните плувци колко болни от рак има да не говорим :D Но това не трябва да те спира, днес всичко води до рак :)

YouCantStopMe
04-18-2009, 08:56
аз съм на 13 и съм около 1,70 см - Все още не съм "дръпнал", но има време.
Иначе те наще са мноо високи - Майка ми е 1,78 ; Баща ми е 1,89 см .

И по една формула излиза че ще съм около 1.96 см :D

Формулата е: Височината на майката + височината на бащата Делено на 2 + 13
Или : (м+б)/2 + 13.


:razz: Май не е вярно....Излиза че ще съм около 180 :D

аз 183 :D

creative94
04-18-2009, 21:03
Никой не ми помага :С

bloodyF
04-18-2009, 22:19
по тая формула излезе че трябва да съм 1.82 :lol:
а съм 1.68 в момента.. :-o :D :D

creative94
04-19-2009, 18:51
Сега се сетих:Тоя Нескуик помага ли ? :D :D :lol:

clever
04-19-2009, 21:17
ха ха
незнам :lol:
пробвай :P 8-)

OneGirl
04-19-2009, 21:39
аз съм на 13 и съм около 1,70 см - Все още не съм "дръпнал", но има време.
Иначе те наще са мноо високи - Майка ми е 1,78 ; Баща ми е 1,89 см .

И по една формула излиза че ще съм около 1.96 см :D

Формулата е: Височината на майката + височината на бащата Делено на 2 + 13
Или : (м+б)/2 + 13.

По тази формула излиза, че детето трябва да е по - високо от родителите си, което ми се струва малко невъзможно освен ако нямат други високи в рода. :-o Виж нещо да не бъркаш формулата.

Иначе по темата пробвай със спортове като волейбол и баскетбол. Иначе съм чувала, че от морковите и тиквата се разтяло на височина, защото съдържали витамин А, ама калко е вярно незнам :) .

creative94
04-20-2009, 07:39
Ами ям по 2 моркова на ден,и се чудя дали да вися на лостове(губене на време ли е или не) ? Само това искам да знам от някой с личен опит.На 14 и половина съм.

john95
04-20-2009, 07:53
За формулата - мисля, че е вярна, но само за момчета :D

И - да, предполага се, че ще станеш по-висок от родителите си :D

creative94
04-20-2009, 08:10
Е то аз сега съм с 1 см по малко от баща ми,тъй че сигурно е вярна.Като дойде лятото пък почвам да плувам доста :) Явно и това помага.

john95
04-20-2009, 08:36
Да - определено помага - плувах от 1-6 клас и бях най-високия в класа, но сега - 7клас - спрях и изведнъж се оказа, че има около 3ма които са по високи от мен :?

Иначе - спи следобед

vesito13
04-20-2009, 09:12
По тази формула аз трябва да съм 1.93 , за момиче това е просто великолепно :lol:

creative94
04-20-2009, 09:26
Ем,john95,аз всяко лято плувам и се надявам да стана по-високичък :lol: не че сега съм много нисък,ама искам повече 8-) 8-)

john95
04-20-2009, 09:28
Колко си висок - и също така - само "всяко лято" не помага..
Аз плувах по 4,5 дни в седмицата

creative94
04-20-2009, 09:58
Ами,4-5 дена,ама аз не съм се записвал да плувам и не искам :) Просто най ми харесва лятото юли,август и началото на септември(помага ;) ) =] Баща ми е добър плувец и правим разни спринтове почти винаги :) А иначе съм 182см.

john95
04-20-2009, 12:09
Ами,4-5 дена,ама аз не съм се записвал да плувам и не искам :) Просто най ми харесва лятото юли,август и началото на септември(помага ;) ) =] Баща ми е добър плувец и правим разни спринтове почти винаги :) А иначе съм 182см.

ОМГ - на 14 колко по висок искаш да си :D
Аз съм на 13 и съм около 1.70.. 8-)

Брадчет ми е на 14 и е около 1,85 и според мен си е доста висок...

creative94
04-20-2009, 12:39
Е искам :) Лошо няма :)

fr3aks7er
04-20-2009, 13:57
Аз съм на 14 и съм 1.84.Откакто започнах да тренирам баскетбол доста се издължих.

creative94
04-20-2009, 14:01
Аз и без да тренирам баскет съм 182 :D Ако тренирах колко ли щях да съм...

john95
04-20-2009, 15:17
Аз и без да тренирам баскет съм 182 :D Ако тренирах колко ли щях да съм...

Не при всички баскета помага....

То иначе всички баскетболисти щяха да са по 2метра..

john95
04-20-2009, 15:17
Аз и без да тренирам баскет съм 182 :D Ако тренирах колко ли щях да съм...

Не при всички баскета помага....

То иначе всички баскетболисти щяха да са по 2метра..

creative94
04-20-2009, 15:23
Така е.

UFOs
04-20-2009, 17:23
Четох коментар на Батко доки, в който пише, че прекаленото физическо натоварване, намалява шансовете за разтеж.От 10 години с двама мои приятели играем народни танци, те са с 2 глави над мен, а аз съм много нисък. И тримата спиме, само през ноща, а следобяд не спим..

Батко доки е прав, че когато се спи се расте.Ще се навия да спя следобяд за 1 месец, за да видя дали има резултат. Танците няма да ги спирам, та поне искам да питам, физическо натоварване + повече сън, дава ли шансове за разтеж?

Аз съм на 16 а съм 165 ако не и по-малко..

creative94
04-20-2009, 17:50
Според мене ще даде :) Ако искаш пробвай да ядеш повече моркови ;) По 2-3 на ден,заедно с дрямката следобед.А отностно спането ще пробвам тоя месец :) Така и така съм първа смяна и спя към 7ч. и нещо ще ми се отразява доста добре :D:D

MimOSiNitY
04-21-2009, 18:10
Пий Nesquik :D

creative94
04-21-2009, 18:57
Яж орехи.

eXpl0d3
04-21-2009, 19:03
е аз съм на 14 и съм около 175 и ходя на фитнес от около месец това дали ще спре растежа ? :shock:

creative94
04-21-2009, 19:37
НЕ!Четох една статия на някакъв професор,че може да повлияе отрицателно,само ако се натоварваш прекалено!!Тренирай "умерено" така да се каже :)

klasik93
04-23-2009, 18:52
mi zna4i az igraia absketbol ot 1 kals i treniram ot 1 kals -ba6ta mi e 192, maika mi 162,az sum 190-191sm bez obuvki i 192,3,4 s obuvki,igraia karto centur i napravih 15 prez oktomvri .lekari te na cska-kogato igraeh tam mi kazaha 4e 6ta stigna 200sm koeto e super iako,sry za vas hora,nosia 48,5nomer obuvki

runnera93
06-23-2009, 16:00
Ми пич аз съм на 16 сега и съм 167 висок и както един пич от първата страница каза или си по висок или си по нисък и набит незнам къф ти е мерака да ставаш по висок кат моеш пак да почнеш да тренираш нещо и да станеш машинка стига да ме разбираш де :D аз поне тренирам карате и мма и ми е супер ^^, незнам ква е тая мания за височина остави гена ти да свърши работата ако ти е писано да растеж растеж така си е 8) мен си ми харесва да съм нисък и тва е ае Have A Nice Day :P

clever
06-23-2009, 23:03
Пий Nesquik :D :grin: :grin: :grin:

huligana90
06-24-2009, 21:47
Аз съм на 17 и съм 188 :-D :-P

mEnTaL1
09-02-2009, 13:29
Това с баскетбола и волейбола са пълни глупости. Трябва да ядеш повече храни съдържащи протеини - месо, риба, яйца, също така зеленчуци като моркови, а може и рибено масло като добавка към храната

eveto_xx
09-02-2009, 14:50
Това с баскетбола и волейбола са пълни глупости. Трябва да ядеш повече храни съдържащи протеини - месо, риба, яйца, също така зеленчуци като моркови, а може и рибено масло като добавка към храната
Не са . Спорта му е майката. Както и да се храниш, ще има по-голям ефект ако спортуваш .

zzztop
10-24-2009, 07:29
Ха ха ха много се смях с повечето от отговорите.
Активния растеж при момичетата е до 15-16 година, а при момчетата до 17-18. Спорта помага само за развитие на генетичните заложби. Плуването изгражда възможно най-хармонично тяло без да се амортизират ставите. Може би помага за издължаването, но ако се практикува с години и то от ранна детска възраст, на 18 вече е малко късно, има теоритична вероятност да порасне човек и след тази възраст, но само ако синтеза на хормона на растежа не е спрял. Ако на 16 и 17 си еднакво висок не можеш да очакваш да пораснеш по-нататък. Сори ама биологията не прощава. А и между другото тежките физически спортове не помагат на растежа. Ако генетично ти е заложено да си 170см много трудно ще станеш по-висок.

ScreambOy
10-24-2009, 08:53
аз съм на 15 и съм висок 1,66 ,167 някъде и честно казано не ми пука. Имам приятел от моя клас които е на 16 и е 1,97 Ама това с растежа си е до ген на бащата и дядото. Баща ми е нисък а пък братми е висок. Аз все още не съм в пубертета , и затова се надявам , че ще раста още поне 10 санта :) Затова че недеи да се тровиш с разните инжекции и хапчета . За баскет бол иволеи бол е късно. :)

gabitt0
12-26-2009, 20:48
vijte sq az sam 1 metar i 56 sm... i edno momche kaza che me haresval ama iskal da porastna ne na godini ami na visochina ko da praqq :( :(

Kosyo7
12-26-2009, 23:28
Виж аз съм на 16 ( отпреди 1-2 седмици) и съм 190 см никога не съм тренирал баскетбол или волейбол. Гена си казва думата. Аз предлагам бягане помага за развитие и издължаване на фигурата, а пък и е полезно от време на време леко, не такова сприн ми лекичко хоп-хоп по 4-5 пъти в седмицата :)

meganet
12-30-2009, 23:17
Аз съм на 17 сега съм 1.70 дали ще порасна поне с още 5 см защото се чувствам нисичък пък искам поне 1.80 да стана :D

daru6a1
01-02-2010, 11:40
Абсолютно вярно е че спорта помага ;) Волейбол ,, баскетбол ,, плуване .. :) Спането без възглавница също помага .. Мммм .. друго друго .. А и редовното изтягането на ръцете мисля че вършеше работа ,, но индивидуално :)

СПОРТА МУ Е МАЙКАТА

daru6a1
01-02-2010, 11:42
А .. тя темата е от 2007 :D

SIMITO96
01-15-2010, 17:41
Аз пък вече започвам да губя надежда :x .На 13години и 4 месеца съм ,а съм висок само 150 см и тежа 39кг.Почти всичките ми съученици са над 160 см.Тренирам ориентиране(не помага за височината ,но ставаш по здрав като цяло).

neonskull
02-06-2010, 22:37
Аз пък вече започвам да губя надежда :x .На 13години и 4 месеца съм ,а съм висок само 150 см и тежа 39кг.Почти всичките ми съученици са над 160 см.Тренирам ориентиране(не помага за височината ,но ставаш по здрав като цяло).е аз съм на 14 и съм 167 ама какво да се прави айде бб че ми се спи :д

BiGBaDWolF
02-17-2010, 13:46
Тия дето ти казват че няма начин си говорат на ... сичко с времето си независимо от гена може и да израстнеш нищо не се знае .. тате е 170 а мама 160 (има нема и 2-мата :D ) Аз бях най нисак в класа по преди около 2 години бях 167-8 сега съм 180 а съм на 16 ... всичко с времето ..

Johney
02-17-2010, 16:10
Аз съм на 15 и съм 190 и искам да раста още ? Дали и при мен ще важат тези работи ? :)

:razz: :lol: :razz: :lol: ... до 20 г ше си най-малко 220-30 .. МОШЕНИК :lol:


По темата: а тя па е от 2007 xd

Neopitom3na
02-25-2010, 22:41
пробвай баскетбол и волейбол :)

ApocalipsE
03-03-2010, 18:42
значи на 18 години съм,.. след 2 месеца правя 19,.. висок съм 172,....

л-глутамин,л-аргинин,рибено масло - тези работи какво представляват, как действат на организма и трябва ли редом с тях да се тренира и какво,... колко струват и от къде мога да си ги взема - от аптеката или от магазин за фитнес работи ???

Eto i moia otgovor pi4:po4vai basketa kolkoto po-otrano po4ne6 tolkova pove4e se izdalgava6 t.e. kolkoto pove4e trenira6-skacha6 tolkova pove4e se izdulgava6 az sam na 11 godini a ve4e sam 169 sm treniram basketbol ot 4 godini 4ovek se prisposobiava burzo a tova zna4i 4e sa izdalgava6 pove4e pri pologenie 4e ska4a6 {VSI4KO HUBAVO TO MEN BRAT DANO DA USPEE6} 8)

kingkong23
03-04-2010, 09:18
Баскета е решението :) аз играя ефективно Футбол и Баскет на 14 год съм и съм 170 тей че спорта му е майката :) !

fatalgirl
03-04-2010, 09:29
Чувала съм, че от шоколада доста се расте аз лично доста си похапвам сладки работи и съм 180 :D

killmy3100
03-05-2010, 23:50
kupi si L-glutamine az pih i porasnah kam 5-6 santa probvai i ne e mnogo skypo dve kotii si kupih

lawl
03-06-2010, 08:54
Баскета е решението :) аз играя ефективно Футбол и Баскет на 14 год съм и съм 170 тей че спорта му е майката :) !

Е пич , аз пък съм на 15 без един месец и съм 1.82 и не играя нито едно от тези и никога не съм ги играл.. :)
Храната му е майката.. Костите ти няма да се издължат така магически ако играеш баскетбол а тъпчиш снаксове или боклуци и не ядеш здравословна храна..
А ако пушиш и пиеш шансовете ти да пораснеш се понижават..

Ivchiii
03-06-2010, 20:51
Баскетболът е отговора :)

nikito123
03-29-2010, 11:19
Ас сам 8 клас и сам на 15 год пак сам 1.60 висок дали 6те порасна до 25 год поне 1.70 да стана

Madeyed
03-29-2010, 11:39
Ас сам 8 клас и сам на 15 год пак сам 1.60 висок дали 6те порасна до 25 год поне 1.70 да стана
Зависи, ако подържаш тялото си във форма със упражнения и спорт би трябвало :)

milev5
03-30-2010, 19:20
Аз съм на 25 до преди 2г активно спортувах фитнес,колоездене волейбол чат пат футбол и си стоя на 1,73 вече доста години. :?

trevomanchety
04-02-2010, 16:33
Волейбол или баскетбол :-P друг начин няма :-P 8-) 8-) 8)

Manekena7
04-03-2010, 20:02
от CS 1.6 мн се расте ;д
височината си е ген няма такъв начин искаш да порастнеш и да растеж.. в детската възраст и до 19 някъде ако храненето е здравословно и с много витамини ,със спорт може да се постигнат няколко сантиметра повече от заложените от гена ,ама едва ли имат голямо значение.. баскетболистите и волейболистите са си били високи от малки и просто са се доразвили ако си нисък къвто и спорт да тренираш неможе да си промениш природата :)

delux4eto
04-11-2010, 09:18
ами щом си 172 см на4и няма да растеш пове4е ти си се развил ве4е наи много като станеш на 20 години с 1-2 санта да са удължиш не пове4е но не ти трябва да си толкова висок намери си по ниско гадже и готово успех!

lori4kavd
04-12-2010, 20:42
Спорта му е майката запиши се на болебол или баскетбол със сигорност от самите тренировки тялото ти ще се разтегне :)

nef4y123
04-13-2010, 14:42
Запиши се на баскетбол. Там ще има да подскачааш и ще станеш по висок :lol: Чесно!

raliichkaa
04-17-2010, 22:40
кисело мляко яж ..

баскетбол нещо..

MaxXissaa
04-18-2010, 10:58
Qj pove4e zurnena zakuska nesquik :smt005 treniram basket i za edna godina mn se izduljix oba4e nz ako va6te ne sa mn visoki tva si e gen!S nqkuv sport moje da podeistva moje i ne

помага ли наистина нескуика ? :oops:

MaxXissaa
04-18-2010, 11:12
кажете какви упражнения да правя или какъв спорт да почвам,,... трябва да стана по-висок (не някво насилствено с кой знае колко) и 1см, ама по-високЗпочни да тревнираш баскетбол и пий витамини за порастване-продават се ама си земи по скъпи за да имат ефект!

ехх че хубаво коремче :P :D :D

А я кажи името на теаи ''по скъпите'' витамини за разтеж на 14 съм трябжа да помогнат :)


Моля :)

an0n1m3n1
09-08-2010, 23:54
Пробвайте да висите на някой лост с главата надолу :D

newest123
05-23-2011, 12:34
и да ме оспорвате и да не истината е 1
нито от щангите се набиваш нито от баскета растеж :)

Yo76
06-25-2011, 08:19
Скачай, помага (ама малко)

monito943
07-09-2011, 16:35
vapros kam acer : bratov4edka ti na kolko godini e bila kogato sa i slojili injekciq?

martin97
07-13-2011, 19:55
значи на 18 години съм,.. след 2 месеца правя 19,.. висок съм 172,....


Много си нисък!Аз съм на 14 и съм 1.82м.

venxi
08-24-2011, 07:48
Хора на мен ми е много важно да порасна, защото след 1 мес ставам на 13 а съм само 1.55 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

association
08-25-2011, 10:57
Много ви било важно да пораснете... еее да ви ударя по една сопа... :?
Спортувайте! Баскетбол, волейбол, хандбал, сутрин се протягай... :x

AngliskiqtKostumar
09-03-2011, 12:29
значи на 18 години съм,.. след 2 месеца правя 19,.. висок съм 172,....

л-глутамин,л-аргинин,рибено масло - тези работи какво представляват, как действат на организма и трябва ли редом с тях да се тренира и какво,... колко струват и от къде мога да си ги взема - от аптеката или от магазин за фитнес работи ???
Ми нормално има начин но не става за хората които излизат или са излезнали от пубертедт.

Horrificus
09-04-2011, 13:00
Остави тия работи със спорта, ако наистина искаш да пораснеш ти трябват пари - отиваш при личния да ти даде "разрешиотелно" за растежен хормон. Той би трябвало да ти обясни как се слага, но ти гарантирам, че ще пораснеш в зависимост колко цикъла направиш - средно с около 10-15сантиметра можеш да наддадеш. Виж в интернет за повече информация за растежен хормон. Мисля, че е доста скъп...

sapphire5
09-04-2011, 13:11
както и други казаха... баскетбол, волей.... доста се 'расте' от тях :)

svetli961
10-18-2011, 08:58
Zdraveite az sum mom4e na 15 godini i sum 1.61 sm kak da stana po visok,molqvi pomognete mi

sapphire5
10-18-2011, 10:12
Zdraveite az sum mom4e na 15 godini i sum 1.61 sm kak da stana po visok,molqvi pomognete mi
айде още един... :lol:

hpanayotov
10-18-2011, 18:41
Пич и аз съм супер зарибен да ставам висок.При мен проблема е,че бях само 178 санта на 18 години съм.Почнах да правя едни рутинни упражнения,по-специално хранене,вземах витамини и други глупости,ходех на лостове и в момента съм 180 или 182 не съм сигурен след 10 дена ще ходя на профилактичен преглед.Ако се интересуваш пиши ми и ще ти кажа какви упражнения правех.

vanio0o
01-24-2012, 15:31
Na 14 godini sam i sam visok 160 iskam da drapna na visochina molq vi posavetvaite me kakvo da pravq :S:S

Govnyo
01-24-2012, 15:38
прави по 250 подскока от място на ден и яж много кисело мляко, прясно мляко, яйца и т.н.

TheMan9191
01-24-2012, 15:47
както и други казаха... баскетбол, волей.... доста се 'расте' от тях :)
+1 ( 10 букви )

vanio0o
01-24-2012, 15:53
mi az hodq na fitnes no sega shte si namalq programata na 3 dni :)

Cold_Tearsss
01-24-2012, 16:27
Всичко е до гените, който си наследил от родителите. Някъде до 95%, а останалото е храна.

vanio0o
01-24-2012, 17:32
ne e vs do gen edin priqtel tehnite sa visko 1,60 a bashta mu 1.67 a toq e 1.94 i nsh ne e treniral

DoublePleasure
01-25-2012, 05:52
Яж НЕСКУИК !!! :D

plamen4o65
03-05-2012, 18:36
я стига глупости опряни на момчешкия фолклор!


системата отделя т.н. "хормон на растежа" само по време на сън.

еми благодарения на този 'фолклор" пораснах 3 сантиметра миналата година.то се расте по време ан сън ама ако спиш по 24 часа няма да станеш 2 метра :-D .тренирай през деня и спи през ноща

Така си е.7 клас съм ама да си призная тренирам доста време и си лягам рано.Лятото спя до някъде 1:30-2:00.И честно миналата година бях 1,49 а сега съм почти 1.60 и нищо не съм ползвал освен малко ама МНОГО МАЛКО рибено масло.
Сутрин си протягай ръцете колкото можеш повече.И така....................................

Muaythaifighter
03-05-2012, 21:46
Пич и аз съм супер зарибен да ставам висок.При мен проблема е,че бях само 178 санта на 18 години съм.Почнах да правя едни рутинни упражнения,по-специално хранене,вземах витамини и други глупости,ходех на лостове и в момента съм 180 или 182 не съм сигурен след 10 дена ще ходя на профилактичен преглед.Ако се интересуваш пиши ми и ще ти кажа какви упражнения правех.

ти недей гледай да ставаш висок , а прай малко рамо ... предното рамо ти липсва

Andjit0
03-07-2012, 20:43
Аз съм момиче и съм на 15 и съм 158 см. Често приятелите ми ме упреквах, че съм ниска, но не мога да променя този косур. Родителите ми са с нормален ръст, нито кощрампи, нито тапи, но аз явно съм се метнала на комшиите. Пробвах и баскетбол, висях на лостове няколко години по няколко пъти в седмицата, хранех се "уж" здравословно, приемах повече калций и витамини, но ефект няма. Всичко е заложено в гена според мен. И да се изпъвате на леглото, и да играете и баскетбол и волейбол, ако ви е заложено да сте ниски няма как да промените този факт.

reperw
03-07-2012, 20:55
dksl; ajdlkqw lkdqnw lkdqwl kdqnwlk dqnwlknd lqkwnd lqkwdn lkqw STAROOO

diman12
03-09-2012, 14:24
absoliutno e prav

wicky78
03-14-2012, 17:24
Искам да стана по висока !
Някой ще ми каже ли как може да се случи това ?! :* :Р

Help_me_
03-25-2012, 21:50
Molavi pomognete ! ! !

Na 15 godini sam i sam 162 sm. Roditelite mi sa s normalen razmer. Iskam da stana po visok pls help ? Sutrin kato stana kvi uprajnenia da prava ?

sometimeswin
04-11-2012, 19:47
Эдравейте, искам да ви попитам ще раста ли още, не , че ми пука де както се каэва колкото ти е генетично эаложено толкова, но все пак искам да попитам дали ще раста още. Сега ще ви дам данни на родителете си , но преди това на себе сиРоден съм на 27 декември 1995 във София , със една дума би трябвало сега да съм 9-ти клас но съм в 10-ти и се падам със една година по-малък. Не пуша , не пия , храня се эдравословно , не със цел да порасна а със цел да съм эдрав , което е най-важното. 4 месеца играех баскетбол във училище играя волейбол когато имаме часове ако естествено решим да играем , със една дума участвам ако има игра , добър съм на игра. Играя всичко.Висок съм 1.86-7 . Сега ще дам информация эа родителите си Майка ми е висока 1.76-7Баща ми е 1.79Баба и дядо оставаме , дядо беше колкото мен висок лека му пръст.Вуйчо ми е колкото мен.Чичо е малко под мен 1.84-5Батко е със едно око над мене около 1.88-9. Много мясам на него.Може ли да ми кажете дали имам още да раста , вярно , че човек расте до 18-19 , но съм чувал , че има хора които и на 16-17 спират да растат а аэ обикновенно всяка година съм иэраствал със 5-6 сантиметра. Таэи година може би съм пораснал но не съм усетил , неэнам, все едно ми е эа това. Въпросът ми е дали ще раста поне с още 5-6 сантиметра и това да ми е ? По-горе иэписах информация эа себе си и эа родителите си.Не че се интересувам но все пак исках да попитам.Благодаря , ако някой ми отговори

Hayashi
04-11-2012, 21:15
И ти е криво, че си висок 1.85, а си само в 9-ти клас? Понякога, честно, не ви разбирам проблемите.
Само ще ти кажа, че аз съм на 18 и съм с 30 см по-ниска от теб. И не се комплексирам от ръста си, защото той НЯМА значение.

likelikee
04-11-2012, 21:29
Започни да тренираш баскет.. ;)

FuCKkK13
04-11-2012, 22:00
;д ако си 95 трябва да си си точно 10ти клас бе момче ;д

explosion_
04-12-2012, 06:32
значи на 18 години съм,.. след 2 месеца правя 19,.. висок съм 172,....

л-глутамин,л-аргинин,рибено масло - тези работи какво представляват, как действат на организма и трябва ли редом с тях да се тренира и какво,... колко струват и от къде мога да си ги взема - от аптеката или от магазин за фитнес работи ???

Тъпотии! Хващам те за ушите и те дърпам нагоре! За кво ти е да растеш още кво като е по-висока с токчета? Човече и гаджето ми става колкото мен с токчета.. може би в това ти е чара .. а пък да не си посмял да ги вземаш тея добавки дето си изредил. Набирането на лост ще развие рамената и гърба ти! Опитай със спорт като волейбол + набиране на лост .. па като искаш взимаш растежен хормон и ставаш изрод .. Приеме че ще си бъдеш такъв най-много да дръпнеш 1 см още :) А добавките които си изредил няма да те накарат да пораснеш тва се взима с храната за да качиш маса и после във фитнеса да имаш кво да гориш.. ходиш ли на фитнес, какви упражнения правиш ако ходиш.. ?

пAteNцЕ
04-12-2012, 07:08
Эдравейте, искам да ви попитам ще раста ли още, не , че ми пука де както се каэва колкото ти е генетично эаложено толкова, но все пак искам да попитам дали ще раста още. Сега ще ви дам данни на родителете си , но преди това на себе сиРоден съм на 27 декември 1995 във София , със една дума би трябвало сега да съм 9-ти клас но съм в 10-ти и се падам със една година по-малък. Не пуша , не пия , храня се эдравословно , не със цел да порасна а със цел да съм эдрав , което е най-важното. 4 месеца играех баскетбол във училище играя волейбол когато имаме часове ако естествено решим да играем , със една дума участвам ако има игра , добър съм на игра. Играя всичко.Висок съм 1.86-7 . Сега ще дам информация эа родителите си Майка ми е висока 1.76-7Баща ми е 1.79Баба и дядо оставаме , дядо беше колкото мен висок лека му пръст.Вуйчо ми е колкото мен.Чичо е малко под мен 1.84-5Батко е със едно око над мене около 1.88-9. Много мясам на него.Може ли да ми кажете дали имам още да раста , вярно , че човек расте до 18-19 , но съм чувал , че има хора които и на 16-17 спират да растат а аэ обикновенно всяка година съм иэраствал със 5-6 сантиметра. Таэи година може би съм пораснал но не съм усетил , неэнам, все едно ми е эа това. Въпросът ми е дали ще раста поне с още 5-6 сантиметра и това да ми е ? По-горе иэписах информация эа себе си и эа родителите си.Не че се интересувам но все пак исках да попитам.Благодаря , ако някой ми отговори

абе твоя ръст си е добре по-добре така да не станеш некой маркуч :shock:

EllyKirova
05-11-2012, 13:15
Препоръчвам ти също да пробваш с тенис те са едни от най-високите спортисти

shadygirl
05-11-2012, 13:20
тренирай някъв спорт ............баскетбол ,ханбал...............

fla_t_ron
06-03-2012, 14:31
ами човек аз съм на 15 и съм 1,68 и преди една година бях метър и50 започнах да тренирам волейбол и с времето когато тренираш преди игра и по време на игра ти се изпъваш Незнам аз пробвах със спорт и се получи за една година 18 см не са малко според мен

gogataa991
02-04-2013, 18:37
Помогнете ми има ли да ставам по висок от сегашният ми ръст НА 13 години ръст - около 1.63,1,64 ??????
Тренирам Волейбол !

Alexandur99
07-02-2013, 23:12
Брато тези обувки може да ти решат проблема http://www.vbox7.com/play:0df9dee89d

preslav2001
09-03-2013, 09:54
Az imam sledniq porblem na 12 sum a sum moje bi kam 1,35 - 1,40 i sam nai niskiq v klasa mi i vsichki mi se podigravat iskam da svurshi . Igraq futboll voliboll basketboll (ponqkoga) nabitam se po 10 puti no nishto ne stava ili trqbva vseki den da treniram futboll voliboll basketboll i pluvane ?

chupachups
09-03-2013, 10:13
вземи си обувки с по-висока подметка и готово :D

aniezina
09-03-2013, 10:31
Пий нескуик

preslav2001
09-03-2013, 15:59
otkade i kak i za kolko :D

qhnalametlata
10-02-2013, 16:49
Запиши се едновременно на плуване и баскетбол :)))
При мен проработи преди време.

kaRamella
10-02-2013, 16:53
Аз съм на 15 и съм 190 и искам да раста още ? Дали и при мен ще важат тези работи ? :)

Не, ти никога няма да станеш по-висок , мутант такъв.

OoVasKoO
10-02-2013, 20:13
Ти ще станеш 2 метра, минимум!

NissaN
10-31-2013, 09:50
Пии суправит.

vanyo.ivanov.9
01-03-2014, 11:32
Ок аз съм на 15 и съм висок 1.60 преди 2 години тренирах баскетбол за около 1 година - никакъв ефект , отказах се - и ся съм отчаян защото съм 1.60 , най-ниския съм всички ми се подиграват ... Отказах се от мнението на хората и реших да стана нещо, поне като съм нисък да имам нещо друго с което да компенсирам. Почнах да ходя на лостове и фитнес, но пак същата работа отношението на хората към мен не се е променило .. Ко да направя не знам, майка ми е по-ниска от мен. Бащата ми е бил само малко по висок от нея .. явно ще си бъда винаги нисък. Искам просто да бъда нормално висок.

Mary_Jane_69
01-03-2014, 13:04
волейбол

girlwithblueeyes
01-03-2014, 13:33
От волейбола и от баскета не се расте . Може да дръпнеш малко но няма да станеш 190 ако си 160.
На тях име е генитичон заложен да бъдат високи а не защоот са тренирали и са пораснали .

mlf
01-03-2014, 14:30
витамини, баскет, волейбол, вратар и гени.

ventto
01-07-2014, 14:58
?.

ГРЕН
01-09-2014, 09:03
Човече, ако ти е заложено ще си висок :)

TIFOSO
01-09-2014, 09:15
Китайски боклучета наподобяващи средновековни уреди за мъчение се препоръчват. Майката ако е 1,50, а бащата 1,65, как искаш да си 1,70/80???

kiflichkata369
09-07-2014, 07:22
Ami az kakvo da kaja kato sam 1i 45 priqtelkite mi sa po malki ot men a sa po 1 i 60....moje li nqkoy da mi pomogne.....iskam da stana VISOKA