PDA

View Full Version : Любовта



lesstats
04-14-2007, 10:50
не трябва ли да се запитаме първо какво е любовта
преди да използаваме тази дума
тука има много хора дето казват "обичам едикой си "
приположение че дори не познават "едикой си" или го познават
но не особено добре

дамм наистина никой освен конкретния човек не може да каже какво изпитва . всеки сам определя чувствата си
всеки си има своя собствено определение за любовта
и понякога да се влюбиш за един означава да харесваш някого
за друг

но тези разлики са унищожили много връзки
и дори в сърцето си да чувстваме че обичаме някой
понякога трябва да подходим внимателно и да не му го казваме
на двтората седмица от връзката защото за него това да обичаш може да означава да искаш да прекараш остаъка от живота си с този човек
а когато си teenager това може да е доста стряскащо

по този начин прогоних едно момиче и загубих най -добрия си приятел
който ми казваше че говоря глупости пък аз не го слушах
и така се отчуждихме
предполагам че никога няма да намеря по-добър приятел от него /но това не е от значение/

в wikipedia пише :" Любовта е чувство на привързаност, грижа, привличане, симпатия, в някои случаи произлизащо или съпътствано и от сексуалното привличане. Най-общо това е потребността човек да бъде всеотдаен към друг човек. Любовта е дълбоко, неизразимо чуство, което се споделя от близки, влюбени, и такива, които имат интимни отношения."


Група от професионалисти задали на деца от 4 до 8 години въпроса: „Какво според теб значи ЛЮБОВ?"

Отговорите, които получили, били по-смислени и по-дълбоки, отколкото някой е можел да очаква.
Вижте и кажете какво мислите:


Когато баба получи артрит, тя не можеше повече да се навежда и да си лакира ноктите на краката. Оттогава дядо прави това вместо нея винаги, дори след като и той получи артрит на ръцете. Това е любов.
Ребека – 8 години.

Когато някой те обича, той произнася името ти различно. Ти просто знаеш, че името ти е чисто, произнесено от него.
Били – 4 години

Любов е, когато едно момиче си слага парфюм и едно момче си слага афтършейв и те излизат заедно и се миришат.
Карл – 5 години

Любов е, когато ти отиваш да си купиш нещо за ядене и даваш на някого повече от твоя чипс, без да искаш той да ти дава изобщо от своя.
Криси – 6 години

Любов е това, което те кара да се усмихваш, когато си тъжен.
Тери – 4 години

Любов е, когато мама прави кафе на татко и сръбва от чашата му, преди да му я даде, за да е сигурна, че е хубаво и не пари.
Дани – 7 години

Любов е, когато се целуваш с някого през цялото време и когато се уморите да се целувате, ти искаш още да бъдеш с него и да си говорите още. Мама и татко са такива. Те изглеждат неприлично, когато се целуват.
Емили – 8 години

Любов е това, което е в стаята с теб на Коледа, ако ти спреш да отваряш подаръците си и се заслушаш.
Боби – 7 години

Ако искаш да се научиш да обичаш по-добре, трябва да започнеш с приятелите, които мразиш.
Ника – 6 години


Любов е, когато казваш на едно момче, че харесваш ризата му, когато го виждаш с нея всеки ден.
Ноил – 7 години

Любов е, когато една стара жена и един стар мъж са още приятели, макар че се познават много добре.
Томи – 6 години

По време на моя рецитал по пиано, когато излязох на сцената, много се страхувах. Видях колко много хора има в залата! Всички ме гледаха. И видях татко, който ми махна с ръка и ми се усмихна. Той беше единственият, който направи това. Повече не се страхувах. Това е любов.
Синди – 8 години

Мама ме обича повече от всеки друг. Никой друг не ме целува, преди да си легна.
Клер – 6 години

Любов е, когато мама дава на татко най-хубавото парче от пилето.
Илейн – 5 години

Любов е, когато мама вижда татко мръсен и потен, и въпреки това му казва, че е по-хубав от Робърт Редфорд.
Крис - 7 години

Любов е, когато кученцето те близва по лицето дори тогава, когато си го оставил цял ден само.
Мери-Ан – 4 години

Зная, че по-голямата ми сестра ме обича, защото ми дава всичките си стари дрехи, а после трябва да излезе и да си купи нови.
Лорен – 4 години

Когато обичаш някого, клепачите ти подскачат нагоре и надолу и очите ти излъчват звездички.
Карен – 7 години (каква представа!)

Любов е, когато мама вижда татко седнал на тоалетната, и не мисли, че това е срамно.
Марк – 6 години

Наистина не трябва да казваш на някого „Обичам те", ако не мислиш така. Но ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти. Защото хората забравят.
Джесика – 8 години

КАКВО Е ЛЮБОВ -Валтер фон дер Фогелвайде


Ах, кой ще ми каже какво е любов?
Май нещичко зная, но още да чуя желая.
За отговор има ли някой готов:
защо причинява тя толкова мъка накрая?
Любов ли е, трябва добро да създава;
изпълва ли с болка душата, не е любовта достоверна.
Дори няма име за нея, та всеки да я назовава.

Сега ако вярно ми смисля умът
какво е любов, отвърнете ми с "да" за отплата:
Любов значи двойка сърца да пламтят,
поравно делят ли я, има любов на земята.
Разцъфне ли някъде несподелена,
за клетото, слабо, самотно сърце става тя прекомерна.
Горко ми, прекрасна, дали ще ме срещнеш с любов озарена!

за мен...
за мен да обичаш е да осъзнаеш че животът ти няма смисъл без този човек , да искаш още да си с него дори когато сте прекарали цял ден заедно , да чувстваш спокойствие когато си до него -да забравиш
всичките си проблеми , да повярваш че всичко ще бъде наред,
да си готов да направиш всичко за този човек ,
да заложиш всичко,да рискуваш заради него ,да си убеден че той е най-ценното нещо в живота ти
и да знаеш че дори да изгубиш всичко останало
любовта ви ще бъде достатъчна за теб .


и така ние трябва да казваме на човека до нас "обичам те " ако го мислим, ако той иска да го чуе ,ако той изпитва същото
защото само тогава тези думи ще стигнат до сърцето му
и ще направят любовта ви още по -велика

благодаря на всички които не се отказаха по пътя и прочетоха
това цялото нещо
написах го с опасност да се разкрие самоличността ми
така че се надявам ако съм прав да отворя очите на някой заблуден
а ако греша се надявам някой да отвори моите очи

nasty_f
04-14-2007, 10:54
Нямам нерви да го чета :lol:

Small-Kitty
04-14-2007, 11:00
Та.. накратко кажи какъв е твоя пробелм,че аз нещооооо не загрявам :roll:

lesstats
04-14-2007, 11:05
в случая
аз не търся съвет освен ако някой не мисли че не съм прав
тогава че се радвам да ми каже какво мисли той

BAYO
04-14-2007, 11:22
Нямам нерви да го чета :lol:

Изпускаш! Мно е истинско, в смисъл ... тва, което са казали малките е просто невероятно. Аз също съм гледал подобни тестове и съм гледал ТВ-то като отровен. :-# Наистина те знаят, какво е любов :D

|dReAm3r|
04-14-2007, 18:00
bravo!! spored men si prav tova trqbva da e to i az za sebe si ne sym sigurna 4e sym izpitvala takova ne6to no mislq 4e si prav

littlestar
04-14-2007, 18:23
Много вярно е тва където си го написал.ПОздравления :lol: А до колкото самото чувство не мисля че съм го изпитвала по-скоро за мен любов няма,а има взаимно използване от страната и на двата пола.

koalka
04-14-2007, 18:32
Това определение, което си постнал е много точно, съгласна съм.

lesstats
04-14-2007, 19:08
ам мен ми разбиха сърчицето и го ударих на размисъл
що е любов и ми дойде вдъхновението
иначе нямах памерение да пиша толкоз дълго нещо
аз също не смятам че съм изпитвал това
изпитвал съм много силни чувства но това .....
това вече е ....

трябва да се хвана и да постна в скоро време
"теорията за трите точки"
тя обяснява любовта мн добре

JIuDeToO
04-14-2007, 19:20
Това за децата мн ми хареса... реших и аз да питам моя брат, който е на 6 и той ми каза, че мисли, че когато 2-ма човека са целуват значи се обичат. тц тц какво нещо са децата :)
Иначе аз преди си мислех, че обичам едно момче ама ся кат се замисля май не е така :( сложно е и аз не мога да разбера...

FaTaLn0t0_LaDy
04-14-2007, 19:22
ЕВАЛА .. тая тема е много добра всмисъл сред всички теми в които всички изписват проблемите си тази тема се отличава и е толкова истинска и неповторима и е толкова правилна..даже, ся няма да си разказвам проблемите защото съвсем ще се сдухам, но когато четях какво са казали онези дечица на въпроса "какво е любовта" ми се насълзиха очите..трябва да има повече такива теми щото те по някакъв начин отварят очите на хората които са забравили какво е любовта..аз съм на път да изгубя вяра във всичко и всички на този свят и то защо-защото ми разбиха сърцето и всеки божи ден това момче го разбива още повече и повече :smt010 :smt009 :smt010 ...тва е което мога да кажа като мнение за тази тема а ако трябва да напиша какво мисля за любовта...това е чувството което чувствaм аз, когато се доближа до момчето което разби сърцето ми на хиляди пърченца..днес стават 2месеца откакто се разделихме, 2месеца покъсно аз отново плача за него и се моля той да се върне...любовта е нещо необяснимо и неповторимо...само тези които са го изпитали могат да твърдят че знаят какво е любовта..понякога любовта те завладява до мозъка на костите ти и ти се чустваш толкова щастлив когато любимия човек е до теб, но когато се разделите ти се чустваш празен ти ставаш човек без душа и само спомените и надеждата те крепят, с времето тази надежда умира но не и любовта към този човек и това те съсипва, защото ти не можеш да продължиш напред без този човек а и не можеш да си намериш друг защото обичаш само един човек и се чудиш докога ще е така и дали ще останеш сам до края на света или дори да намериш някой с който да си прекараш остатъка от живота ти никога няма да изпиташ същата обич която си изпитал когато си видял за първи път истинската си любов..никога няма да обичаш толкова силно и пламенно а и никой няма да те кара да се чустваш така както си се чуствал когато той/тя е бил/а близо до теб и те е прегръщал/а и целувал/а...никой друг няма да знае как ще се чувстваш най-добре и пред никого няма да се разкриеш до такава степен...истинската любов е тази любов при която би се върнал колкото и пъти да си бил нараняван..това е тази любов при която винаги щом видиш този човек дори и да сте разделени на теб ти трепва нещо и почваш да го/я желаеш още повече...(сега сигурно ще кажете че щом някой те е наранявал то това не е била истинска любов но не това дали си бил нараняван а чуствата показват кой е бил истинската ти любов)... :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

|dReAm3r|
04-15-2007, 10:06
ei mn si gotina macka,qvno naistina si go izpitala a i kakto go obqsni mislq 4e i az sy6to ti me nakara da go razbera...mersi! dano vsi4ko da se opravi s vas pojelavam ti go iskreno :) a i da ne se opravi gledai napred otnovo 6te go izpita6 sigurna sym

EvilBrunette
04-16-2007, 21:07
Напълно съм съгласна с това, което каза. Напоследък постоянно чувам "Обичам те" насам натам, написано в SKYPE, казано без много размисли. Имам чувството, че тези две думи започват да губят съкровения си смисъл.:? Почти непознати се обясняват в любов и си правят изводи, че са влюбени, а не би трябвало да е така. За мен любовта се появява с времето, когато усещаш, че си свързан с дадения човек, когато споделяш мъките му, когато си мислиш за него в най-тъжните моменти и всичко идва на мястото си... Не знам, не знам какво всъщност е любовта, но определено мисля, думите 'Обичам те" са прекалено силни, за да се използват като ежедневни фрази - здравей, чао, как си. И какво излиза? Малките дечица се оказват по-мъдри от всички нас.

BAYO
04-16-2007, 21:17
Напълно съм съгласна с това, което каза. Напоследък постоянно чувам "Обичам те" насам натам, написано в SKYPE, казано без много размисли. Имам чувството, че тези две думи започват да губят съкровения си смисъл.:? Почти непознати се обясняват в любов и си правят изводи, че са влюбени, а не би трябвало да е така. За мен любовта се появява с времето, когато усещаш, че си свързан с дадения човек, когато споделяш мъките му, когато си мислиш за него в най-тъжните моменти и всичко идва на мястото си... Не знам, не знам какво всъщност е любовта, но определено мисля, думите 'Обичам те" са прекалено силни, за да се използват като ежедневни фрази - здравей, чао, как си. И какво излиза? Малките дечица се оказват по-мъдри от всички нас.

Az pyk sym syglasen s vsichko, koeto si napisala.

sexi_lady_666
04-16-2007, 22:19
Нямам нерви да го чета :lol: i az :smt005

BAYO
04-16-2007, 22:34
Нямам нерви да го чета :lol: i az :smt005

Изпускате :twisted: :lol:

|dReAm3r|
04-18-2007, 16:48
mnogo mnogo izpuskate! samo moje da syjelqvate =)

Adwokat
04-18-2007, 16:51
Нямам нерви да го чета :lol:


И аз така.

LGPz
04-27-2007, 20:44
И аз го прочетох и много ми хареса!

Chikiponita
04-27-2007, 20:57
Както казват романтиците от XIX век:"Детето е истинската същност на човека".Примера,който си дал с мнението на децата за любовта,е доказателство за това.Те виждат нещата през призмата на собствения си поглед,неповлияни са от социума и неговия мироглед.Имат свои собствени виждания.
А относно това какво е любовта...Познавам само родниднската и приятелската.Другата любов ми е непозната...