PDA

View Full Version : Проблем с правенето на сайт и браузер



CrazyWitch
04-14-2007, 15:00
Някой може ли да ми каже как мога да направя така, че сайта който правя да излиза по един и същи начин на различните браузери и компютри, защото и аз си мислех, че е от настройките на различните браузери, но в един приятел на експлорера излиза точно (в тях правим сайта), а в нас на еьплорера излиза лайна.

hristowow
04-14-2007, 15:37
Проблема с браузърите е много голям. Зависи как правите сайте. Най-добре го правете с ръчно писане на HTML. Ако го правите с някоя програма нищо чудно, че е така. Можете да валидизирате страницата си на http://validator.w3.org. Ако е валидна, значи би трябвало да се показва добре във всички браузъри(на теория).

04-15-2007, 05:46
направи го на флаш. вече има флаш плеър 9 и за линукс така че насякъде ще излиза по един и същ начин

Forslor
04-15-2007, 07:03
Някой може ли да ми каже как мога да направя така, че сайта който правя да излиза по един и същи начин на различните браузери и компютри, защото и аз си мислех, че е от настройките на различните браузери, но в един приятел на експлорера излиза точно (в тях правим сайта), а в нас на еьплорера излиза лайна.
Каква програма използваш за сайта ?
Във Dreamweavera има възможност за превю на сайта в няколко браузера ( разбира се трябва да разполагаш с такива) .
Относно този човек който спомена флаш :lol: Мда хубаво ще стане ,но се съмнявам авторкта да е толкова навътре с флаш пък и той не се учи за 2-3 дена :)

04-15-2007, 08:10
Някой може ли да ми каже как мога да направя така, че сайта който правя да излиза по един и същи начин на различните браузери и компютри, защото и аз си мислех, че е от настройките на различните браузери, но в един приятел на експлорера излиза точно (в тях правим сайта), а в нас на еьплорера излиза лайна.
Каква програма използваш за сайта ?
Във Dreamweavera има възможност за превю на сайта в няколко браузера ( разбира се трябва да разполагаш с такива) .
Относно този човек който спомена флаш :lol: Мда хубаво ще стане ,но се съмнявам авторкта да е толкова навътре с флаш пък и той не се учи за 2-3 дена :)
така е ... много време се изисква

Sovellis
04-15-2007, 08:45
Освен това флаш сайтовете като концепция са доста различни, тъй че може да не й е от полза подобен :). Както спомена hristowow - използвай валидатора, който ти посочва грешките в кода и се старай да ги премахнеш. Препоръчвам да използваш Firefox с инсталиран [ur=http://users.skynet.be/mgueury/mozilla/l]Html validator [/url]add on, благодарение на който грешките се оправят по-лесно и е далеч по-удобен за употреба.

CrazyWitch
04-15-2007, 23:21
Това с firefoxa + Html validator-a се опитах да ги направя, но нещо не можах.
Ухх мамка му. Ще се опитвам.. Какво да се прави.
До вторник трябва да съм готова със сайта :(