PDA

View Full Version : Нощта е моя...



~|SwEeT_MiStaKe|~
04-14-2007, 18:53
Нощта е моя, времето е спряло
и светлините са отдавна изгасени,
град угаснал е във сенките на мрака,
нощта е тук, единствена за мене.

Вратата на сърцето още зее,
тъма горчива спомени преглъща,
единствен въглен в ъгъла догаря
и сива пепел в блясък той превръща.

Вратата се притваря все по-бавно
да заличи последните блуждаещи искри,
лек полъх всяко пламъче докосва,
но въгленът не спира да гори.

Нощта е тук, часовникът тиктака,
отмерва времето на тлеещата жар,
за силен огън в мен копнеж бушува,
нощта е моя, нека е пожар!

BastardOfChrist
04-14-2007, 22:00
sux

BastardOfChrist
04-14-2007, 22:00
sux

Ctrl+Alt+Del
04-14-2007, 22:52
ми нека си бъде по-добро, за мен си остаа чалга текст.

Disorder
04-15-2007, 12:23
чалга текст? :roll:
Много по-добро е от останалите неща, които се избълват във форума!

Barbie
04-15-2007, 15:34
Хъх, и на мен ми се види симпатично. Аве, не мога да ви разбера, леят се наляво-надясно неземни хвалби, а в момента, в който се появи нещо по-стойностно, най-малкото с издържан ритъм и поетична форма (пък и е любовна лирика...какво очаквате?!) и изведнъж - не ви харесва.

Към авторката -
в първата строфа можеш да смениш "град" с "градът", за да падне ударението на втората сричка и да се запази стъпката

В третата строфа, вторият ред, дори чисто визуално си личи, малко затруднява. Можеш да ги махнеш тия "блуждаещи". И като цяло, пишеш малко разтеглено (така де, аз имам същия проблем - малко претрупан изказ). Принципно е много по-голямо майсторство с по-малко думички да изразяваш повече мисъл. Съветът ми е да четеш повече съвременна поезия, изказът ти е някак архаичен, някои образи са малко...банални :-)

Но като цяло ми допада. Не коментирам толкова съдържанието, защото това е много персонално, в крайна сметка изразяваш чувства и аз нямам право да ти давам акъл. :-) Поздрав!

SavE`ME`FroM`MyselF
04-15-2007, 15:36
Така Дани браво мила наистина ми харесва

~|SwEeT_MiStaKe|~
04-15-2007, 17:13
Barbie благодаря за съветите :-)

Disorder
04-16-2007, 10:06
Хъх, и на мен ми се види симпатично. Аве, не мога да ви разбера, леят се наляво-надясно неземни хвалби, а в момента, в който се появи нещо по-стойностно, най-малкото с издържан ритъм и поетична форма (пък и е любовна лирика...какво очаквате?!) и изведнъж - не ви харесва.

Към авторката -
в първата строфа можеш да смениш "град" с "градът", за да падне ударението на втората сричка и да се запази стъпката

В третата строфа, вторият ред, дори чисто визуално си личи, малко затруднява. Можеш да ги махнеш тия "блуждаещи". И като цяло, пишеш малко разтеглено (така де, аз имам същия проблем - малко претрупан изказ). Принципно е много по-голямо майсторство с по-малко думички да изразяваш повече мисъл. Съветът ми е да четеш повече съвременна поезия, изказът ти е някак архаичен, някои образи са малко...банални :-)

Но като цяло ми допада. Не коментирам толкова съдържанието, защото това е много персонално, в крайна сметка изразяваш чувства и аз нямам право да ти давам акъл. :-) Поздрав!
Слушай Барби! Ако има изобщо някой в този форум който дава реални оценки, а не празни хвалби това е тя, както и Анито.сл и Дет Хор (както и да се пише :) извинявай, че не се сещам точно)

Barbie
04-16-2007, 11:29
Слушай Барби! Ако има изобщо някой в този форум който дава реални оценки, а не празни хвалби това е тя, както и Анито.сл и Дет Хор (както и да се пише :) извинявай, че не се сещам точно)

Добрее? Аз нищо не съм казала по тоя въпрос. Казах, че ми допада стихотворението...най-малкото доста повече от голяма част от останалите неща, които чета тук. И съвсем добронамерено се опитах да дам малко градивна критика, тъй като смятам, че така бих била по-полезна от колкото просто да кажа дали ми харесва или не. В крайна сметка, човек публикува такива неща по форумите като очаква мнения, които ще му помогнат да стане по-добър.(Поне би трябвало да е така, иначе естествено, че всеки обича да се прехласват по творенията му, но конструктивната критика е далеч по-полезна.) Каква е файдата да кажа просто "Допада ми" или пък "Кофти е"? Опитвам се да обосновавам мненията си.
(Съгласна съм, че Death Whore дава доста обективни оценки :wink:)

Disorder
04-16-2007, 13:50
Слушай Барби! Ако има изобщо някой в този форум който дава реални оценки, а не празни хвалби това е тя, както и Анито.сл и Дет Хор (както и да се пише :) извинявай, че не се сещам точно)

Добрее? Аз нищо не съм казала по тоя въпрос. Казах, че ми допада стихотворението...най-малкото доста повече от голяма част от останалите неща, които чета тук. И съвсем добронамерено се опитах да дам малко градивна критика, тъй като смятам, че така бих била по-полезна от колкото просто да кажа дали ми харесва или не. В крайна сметка, човек публикува такива неща по форумите като очаква мнения, които ще му помогнат да стане по-добър.(Поне би трябвало да е така, иначе естествено, че всеки обича да се прехласват по творенията му, но конструктивната критика е далеч по-полезна.) Каква е файдата да кажа просто "Допада ми" или пък "Кофти е"? Опитвам се да обосновавам мненията си.
(Съгласна съм, че Death Whore дава доста обективни оценки :wink:)
Ама аз това казах :) че твоето мнение е добре да се взима под внимание, защото е обективно. Поздрав.

Barbie
04-16-2007, 13:57
Слушай Барби! Ако има изобщо някой в този форум който дава реални оценки, а не празни хвалби това е тя, както и Анито.сл и Дет Хор (както и да се пише :) извинявай, че не се сещам точно)

Добрее? Аз нищо не съм казала по тоя въпрос. Казах, че ми допада стихотворението...най-малкото доста повече от голяма част от останалите неща, които чета тук. И съвсем добронамерено се опитах да дам малко градивна критика, тъй като смятам, че така бих била по-полезна от колкото просто да кажа дали ми харесва или не. В крайна сметка, човек публикува такива неща по форумите като очаква мнения, които ще му помогнат да стане по-добър.(Поне би трябвало да е така, иначе естествено, че всеки обича да се прехласват по творенията му, но конструктивната критика е далеч по-полезна.) Каква е файдата да кажа просто "Допада ми" или пък "Кофти е"? Опитвам се да обосновавам мненията си.
(Съгласна съм, че Death Whore дава доста обективни оценки :wink:)
Ама аз това казах :) че твоето мнение е добре да се взима под внимание, защото е обективно. Поздрав.

:-D Не ми обръщайте внимание днес. Уча за изпит - това извинява всички щуротии, които пиша!!! :-D

Ctrl+Alt+Del
04-18-2007, 06:21
любовната тематика съкс дикс, мейти

Barbie
04-18-2007, 16:00
Много по-добро е от останалите неща, които се избълват във форума!

пример? :-k

те едно 90 % от нещата, дето се... буквално 'избълват', да не кажа нещо по-лошо, са точно на тая тематика...
и не слагай ВСИЧКИ творби под общ знаменател... има и доста по-добри и изградени смислово от това ;-)

Не е особено обективно да критикуваш "тематиката". Това е любовна лирика. Сърдечни трепети я вълнуват девойката, за тях пише. В това, че може би не обичаш любовни излеяния в стихотворна форма, нищо лошо няма, но пък и не значи, че стихотворението не е симпатично. От чисто техническа гледна точка е по-добро от доста от нещата. (Не смятам за правилно да коментирам темата - прекалено субективно и индивидуално е.)

_[LiFe-StiLe]_F
04-18-2007, 21:38
Слушай Барби! Ако има изобщо някой в този форум който дава реални оценки, а не празни хвалби това е тя, както и Анито.сл и Дет Хор (както и да се пише :) извинявай, че не се сещам точно)[/quote]

anito.sl вече е _[LiFe-StiLe]_F :lol: айде моля ви се, не го забравяйте ;)
по темата: на мен лично доста ми допадна. не мога да съдя за строгите норми, които трябва да притежава един стих, именно поради факта, че и аз пиша от малко време само от 2 години, но има нещо в това стихотворение, което много ми допада. обичам подобни преплетени фрази, които са написани по начин, който сам те приканва да вникнеш в тях и да искаш наистина да осмислиш кое какво е за теб! мисля, че има силен финал:
"Нощта е тук, часовникът тиктака,
отмерва времето на тлеещата жар,
за силен огън в мен копнеж бушува,
нощта е моя, нека е пожар!"

определено е добро... нощта е моя, нека е пожар... само тези думи те карат да настръхнеш :-$