PDA

View Full Version : Какво е тезис???



Qnchety
04-15-2007, 09:38
Някой може ли да ми обясни какво е тезис и как точно се прави, защото по история трябва да направим тезис и ми е за пръв път!!!

betka`ta
04-15-2007, 09:47
mi ne moga da ti pomogna!sorry mnogo

Moderated by ^npocTo^a3^f^
10 точка от правилника! Като не можеш да помогнеш - не пиши!

iron_rouz
04-15-2007, 09:56
Здравей,ще се опитам да ти обясня на кратко какво е тезис. :)
Тезиса е в тясно сходство с тезата-основното твърдение.Когато пишеш
тезис трябва да имаш добре формулирана теза.Тезиса включва това че трябва да имаш основно твърдение-кратко формулиране на основната тема в доклата-или още теза,последвани от аргументи и разяснения по темата.Надявям се да се справиш!Успех!!! :)

Qnchety
04-15-2007, 10:47
Здравей,ще се опитам да ти обясня на кратко какво е тезис. :)
Тезиса е в тясно сходство с тезата-основното твърдение.Когато пишеш
тезис трябва да имаш добре формулирана теза.Тезиса включва това че трябва да имаш основно твърдение-кратко формулиране на основната тема в доклата-или още теза,последвани от аргументи и разяснения по темата.Надявям се да се справиш!Успех!!! :)

Мерси за обяснението, ама нищичко ен разбрах :oops: . Можеш ли да ми го обясниш малко по просто. Все пак благодаря!!!

dete_na_prostora
04-15-2007, 12:05
Аз пък чета какфо е мензис вместо кфо е тезис :smt005 Пък от обяснението на iron_rouz разбрах че тезиса тряа да е по - голям от тезата и да включфа теза в себе си и доказателстфена част, нз аз така си го обясних :smt017 ::: ::: :::

04-15-2007, 12:21
Няма проблеми и аз не го разбрах когато за първи път ми го обясниха.
Сега ще пробвам да обясня по-простичко.Значи тезиса е основното твърдение в един доклад-теза подкрепена с аргументи.От тва по просто не мога ти обясня.Ако пак не си ме разбрала пиши на скайпа ми 4е там да се опитам да ти обясня. :)

04-15-2007, 12:24
sujalqvam no razbravix si napi6a nicka iron_rouz tva s po prostoto obqsnenie pak e ot mene ako ima nqkvi pr pi6i na skypa mi su6tiq e kato nicka :)

kukli4ka__
04-15-2007, 16:07
тема, основна мисъл, основно положение, сентенция, резюме, конспект
това са синонимите на тезис дано малко да ти е станало ясно