PDA

View Full Version : Антон Ла Вей



Muse_of_Madness
04-15-2007, 14:16
Някой чел ли е "Сатанинската библия" и какво му е мнението? Много ще се радвам ако някой ми я намери в нета.

Mo6no3
04-15-2007, 14:30
Значи сатанинската библия" я имам на английски, но не съм я чел...

А от това, което знам за Ла Вей... мисля че е най-обикновен човек намерил как да си печели парите...

Valar
04-15-2007, 15:41
Тази Библия не е нормално книжле за да се раздава на сам на там!
За Ла Вейчо това е един болен и жалък човек!
Не съм некъв Сатанист :-D
Просто се интересувам от доста работи.

WILD__BOY
04-15-2007, 16:23
металите сте толкова тъпи и повърхностни същества, че не можете да разбере смисъла вложен в библията.

Mo6no3
04-15-2007, 16:26
металите сте толкова тъпи и повърхностни същества, че не можете да разбере смисъла вложен в библията.
И какъв е той? Я вземи ни поучи.

Muse_of_Madness
04-15-2007, 17:02
металите сте толкова тъпи и повърхностни същества, че не можете да разбере смисъла вложен в библията.
И направил ли си си труда да прочетеш предишните ми постове, за да разбереш, че харесвам християнството? И, Забавно ми е, бих те поучила, както направих с Лунатрик, който се правеше на Големия Рационален Атеист, без да си има и кандъм от философия. Моите познания в тази област също са малки, но пак бяха повече от неговите...

Mo6no3
04-15-2007, 17:14
И, Забавно ми е, бих те поучила, както направих с Лунатрик, който се правеше на Големия Рационален Атеист, без да си има и кандъм от философия.
Само дето аз не искам.

Нямам си и ни най-малка представа какво е "рационален атеист", а и не ме интересува. Дори и да има същество, което може да се нарича бог, то надали има нещо общо с това, което пише в "свещените" книги.

Muse_of_Madness
04-15-2007, 17:25
Тази Библия не е нормално книжле за да се раздава на сам на там!
За Ла Вейчо това е един болен и жалък човек!
Не съм некъв Сатанист :-D
Просто се интересувам от доста работи.
Разкажи повечко на незапознатата. Ще се радвам да чуя мненето ти. А че се интересуваш от готини работи ти личи по ника-толкинист? Бате Феанор рулез!!!
Забавно ми е, би ли ми дал линк към въпросното книжле на ЛС? Относно висшето същество-то може да бъде и точно това, което описват в свещените книги.

BastardOfChrist
04-15-2007, 19:00
Шо' не ме пита в скайп ;--)
Валар ти си жалкия и смешния в случая ;)

Valar
04-15-2007, 19:53
Шо' не ме пита в скайп ;--)
Валар ти си жалкия и смешния в случая ;)
Мило другарче води се по тоз индивит!
Нямам нищо на против, само че след време ще представляваш жалка карикатура!
Трагикомична бих казал даже! :wink:
А линк(изобщо някъде из интернет) към книгата на БГ не знам да има!

BastardOfChrist
04-15-2007, 20:45
Шо' не ме пита в скайп ;--)
Валар ти си жалкия и смешния в случая ;)
Мило другарче води се по тоз индивит!
Нямам нищо на против, само че след време ще представляваш жалка карикатура!
Трагикомична бих казал даже! :wink:
А линк(изобщо някъде из интернет) към книгата на БГ не знам да има!
Кой е казал , че се водя по него? Или, че ще се водя по него?
И искаш да кажеш картинка , не карикатура...

LunaTriCk
04-15-2007, 20:53
И, Забавно ми е, бих те поучила, както направих с Лунатрик, който се правеше на Големия Рационален Атеист, без да си има и кандъм от философия. Моите познания в тази област също са малки, но пак бяха повече от неговите...

ахаххахахахахахахаха
ко' каза ? :shock:

Muse_of_Madness
04-16-2007, 10:21
Шо' не ме пита в скайп ;--)
Валар ти си жалкия и смешния в случая ;)
Мило другарче води се по тоз индивит!
Нямам нищо на против, само че след време ще представляваш жалка карикатура!
Трагикомична бих казал даже! :wink:
А линк(изобщо някъде из интернет) към книгата на БГ не знам да има!
Уф, хайде вземи се аргументирай най-после, че индивиТът взе да му писва.

Muse_of_Madness
04-16-2007, 10:58
Откога не съм водела един хубав, дълъг спор...

Valar
04-16-2007, 11:11
Кво стаа индивиди! :-D
ТА книгата съм я чел от пусто любопитство!
exploitedteen никога няма да заемам твойта роля в този форум!
Плюс това няма като теб да се правя на интересен в тиинфорум (като изобщо НЕ съм тинеиджър) и да се мисля че като го правя съм 100 кинта на цяло! :-D

BastardOfChrist исках да кажа карикатура и даже го написах!
Помислих си че се водиш по него тъй като го защити!
За какво да се аргументирам просто така мисля другите по друк начин и туи то!

Muse_of_Madness
04-16-2007, 11:20
Само да изясня, че индивиДът е от женски пол. И да съветвам Манве/Улмо/Ауле/Тулкас/Намо/Ирмо/Ороме, че е хубаво да поеме отговорността за думите си.

Valar
04-16-2007, 11:26
Само да изясня, че индивиДът е от женски пол. И да съветвам Манве/Улмо/Ауле/Тулкас/Намо/Ирмо/Ороме, че е хубаво да поеме отговорността за думите си.
Моля!?
Нищо не разбрах! :roll:
ИндивиТка не съм те наричАЛ :-D
Пък и това от кога го пишат обида!?

познай кой съм...
04-16-2007, 11:34
Кво стаа индивиди! :-D
ТА книгата съм я чел от пусто любопитство!
exploitedteen никога няма да заемам твойта роля в този форум!
Плюс това няма като теб да се правя на интересен в тиинфорум (като изобщо НЕ съм тинеиджър) и да се мисля че като го правя съм 100 кинта на цяло! :-D

BastardOfChrist исках да кажа карикатура и даже го написах!
Помислих си че се водиш по него тъй като го защити!
За какво да се аргументирам просто така мисля другите по друк начин и туи то!
щеше да е интересно, ако беше написал нещо съществено, примерно да аргументираш предишните си мнения, но показваш единствено това, че си незапознат...

нападките ти към моята личност във форума са похвални, но изглежда доста смешно, че не можеш да отговориш по зададената тема, а търсиш евтин начин да дискредитираш позицията ми, нападайки ме относно моята възраст и непринадлежността ми към дадена възрастова група.

За какво ли да се аргументираш?? Ами нормалните хора се аргументират като водят разговори, простите казват някакво тъпо мнение и после се държат като простаци, защото не могат да си обосноват тезата...

Muse_of_Madness
04-16-2007, 11:36
Помислих си че се водиш по него тъй като го защити!
Не съм "него".

Пък и това от кога го пишат обида!?
Това не е обида. Обида беше:

Нямам нищо на против, само че след време ще представляваш жалка карикатура!
Трагикомична бих казал даже!

Тази Библия не е нормално книжле за да се раздава на сам на там!
За Ла Вейчо това е един болен и жалък човек
Какво му е пък ненормалното?

Valar
04-16-2007, 11:56
:shock: :shock:
Без думи !
Помислих си че се водиш по него тъй като го защити! Се отнасяше за
BastardOfChrist отностно Лавей!
По темата:
1. Сатанизмът религия ли е или не е и има ли нещо общо с християнството?

Сатанизмът не е религия и няма нищо общо с християнството. В него липсват и много неща, характерни за религиите въобще и най-вече липсва вярата във висши сили, стоящи над хората. Сатанистите не се кланят на Сатаната. Поради това и в сатанинската доктрина не се включват разни истории, свързани със Сатаната и християнския Бог.
Сатанизмът е индивидуалистичен мироглед. Не случайно се говори, че всеки сатанист има собствен сатанизъм. И действително всеки сатанист си формира свое собствено разбиране за сатанизма.
Сходствата във възгледите на сатанистите са онова нещо, образуващо единно светоусещане- сатанизъм.

2. А какви са тогава тези, които се кланят на Сатаната?

Правилно е такива хора да бъдат наричани дяволопоклонници, макар че те себе си наричат сатанисти. Сатанизмът и дяволопоклонничеството са две различни неща. Дяволопоклонничеството е обърнато християнство и съществува заради християнството, докато сатанизмът няма нищо общо с християнството и не съществува заради него.



3. След като твърдите, че Сатаната не съществува в качеството му на паднал ангел, защо тогава употребявате неговото име?

Думата "сатана" е халдейска по своя произход и означава "ненавист", а не някакъв паднал ангел. С нея е назован мирогледът - сатанизъм, който е по-скоро близък до атеизма, отколкото до християнството. Ние не употребяваме името на никакъв паднал ангел.


4. Защо тогава сатанистите не нарекът себе си просто атеисти?

Не се наричаме атеисти, защото имаме малко общо с атеизма и много разлики с него.
Общото на сатанизма с атеизма се заключава в това, че и двете не признават съществуването на никакви богове, на никакви висши сили над човека и на свръхестественото.
От тук нататък почват разликите. С горното определение атеизмът е изчерпан и може да бъде разглеждан като отглас на определени научни схващания. Атеизмът може да се обрисува като едно научно обосновано неверие в съществуването на висши сили и на свръхестествени събития.
Сатанизмът е доктрина, която включва в себе си части от всяка позната на човечеството наука и ги пречупва в определена житейска философия, която не е нещо дадено на готово, а е нещо, което изисква най-активно да се използва интелекта на сглобяващия. Атеизмът не се вълнува от например биологическите характеристики на сетивната система на човека, а сатанизмът може да включва и това, стига даденият сатанист да пожелае да включи такава информация в своя мироглед. Основното в сатанизма е, че човек трябва да мисли самостоятелно (това в атеизма липсва). Атеизмът е един, а има толкова видове сатанизъм, колкото са сатанистите по света.


5. Във вестниците пишат за множество случаи на убийства и престъпления, извършени от сатанисти. Това част от сатанизма ли е?

Подобно нещо не е и не може да бъде част от сатанизма, тъй като сатанизмът е мирозренческа система, изискваща човек да е в състояние да мисли със собствената си глава.
Идеята, че сатанистите са самото зло е насаждана от медиите и от църквата, доколкото и двете печелят пари от това. Не винаги в такива истории има истина. Ако човек не е способен да помисли самостоятелно, а се хваща като за чиста монета на всичко, което му се пробутва - това не е признак на самостоятелно мислене.
Разбира се не може да се отрече, че светът е пълен с психопати. Някои от тях дори наричат себе си сатанисти. Но това никак не променя факта, че става въпрос именно за психопати. Както и сред християните, както и сред мюсюлманите и т.н. има крадци, убийци, фанатици, секти, така има такива и сред сатанистите... Но сатанизмът не е виновен затова, че има такива хора, както и християнството не е виновно примерно за съществуването на християнските секти, които проповядват насилие и убийства. То е все едно да се твърди, че истинският Наполеон е виновен затова, че в лудниците е пълно с Наполеоновци.



6. Защо сатанистите не обичат да излагат ясно и видно за всички своите убеждения, че да се знае повече за тях?

Сатанизмът не се стреми да бъде масово убеждение за никого. От там и рядко се случва сатанисти да разкриват мирогледа си, предпочитайки той да си остане лично достояние.




7. Защо вие сатанистите имате такава склонност към мрачния имидж?

За всеки е индивидуално.
Например осъзнаването на факта, че не живеем в свят, преливащ от любов и от справедливост оказва своето влияние върху някои сатанисти и те изразяват това, докарвайки си мрачен имидж.
Също така и от чисто символистична гл. т. всичко неизвестно се крие някаде там в тъмното и в мрака. В сатанизма има силно подчертан стремеж да се разкрива неизвестното, да се търсят някакви истини.
Трябва да се има обаче предвид и че не всички сатанисти имат склонност към поддържане на мрачен имидж.


8. Има ли според сатанистите понятие за добро и за зло?

Не се използват понятия като "добро" и "зло", тъй като това са едни субективни и доста емоционално украсени понятия, които не могат да опишат правилно света.


9. Християните си имат библия, мюсюлманите - коран... А сатанистите имат ли си свещена книга?

Сатанистите си нямат свещена книга и не е редно да имат. В сатанизма не е прието да се следва който и да било човек и да се спазват каквито и да било канони или прави. Няма инструкции в готов вид, които да се следват. Само така може да се подсигури най-важното за един сатанист, а именно- неприкосновеността на личния му мироглед.


10. Как ще постъпи един сатанист, ако се докаже, че има бог?

Няма начин да се докаже, че има бог. Но ако все пак се докаже такова нещо - всеки сатанист ще си реши сам за себе си как ще постъпи.

11. Задължително ли сатанистите се занимават с магия?

Сатанистите не се занимават задължително с магия. Това е въпрос на личен избор
Много ми е слаб аргумента извинявам се! :-D
Аз изобщо НЕ съм чел книгата нали!? :(

04-16-2007, 11:58
копи пейст герой...

Valar
04-16-2007, 12:03
копи пейст герой...
100 кинта на цяло герой!
Човек не знам какъв ти е проблема с мен! :roll:
Искаше това което написах направих го ти пак се правиш на отворения батко!
Ти си от типа до обяд мрази себе си след обяд околните! :-D
Чел съм книгата пука ми дали ще ми повярваш айде жив и здрав да си бате!

nencuHka
04-16-2007, 12:38
Даже и не съм го чивала :shock:

BastardOfChrist
04-16-2007, 16:38
Heep Heep Uriah, for Valar!
My New forum HERO!!!
Браво човек , копи/пасте е нещо супер трудно за направа...
И да немисля че си чел книгата =)
Имаш "грешки" у преводите на някой специфични думи в copy/paste-натата шитня =) ае , поне чети това което копираш първо , jesus...

Valar
04-16-2007, 17:37
Heep Heep Uriah, for Valar!
My New forum HERO!!!
Браво човек , копи/пасте е нещо супер трудно за направа...
И да немисля че си чел книгата =)
Имаш "грешки" у преводите на някой специфични думи в copy/paste-натата шитня =) ае , поне чети това което копираш първо , jesus...
SO original!
Ха забавник чудя се клоун ли си или наподобяваш нещо такова!?
И аз не мисля,че ти си я чел с нищо не го доказаш! jesus...
Също смятам,че слушаш музика и вярваш(ако е така)в неща само заради модата!
Само за това да ти викат лошия облечен в черно ууу страх на парцали!
Ае смехотворецо жив здрав! :-D

BastardOfChrist
04-16-2007, 18:00
Heep Heep Uriah, for Valar!
My New forum HERO!!!
Браво човек , копи/пасте е нещо супер трудно за направа...
И да немисля че си чел книгата =)
Имаш "грешки" у преводите на някой специфични думи в copy/paste-натата шитня =) ае , поне чети това което копираш първо , jesus...
SO original!
Ха забавник чудя се клоун ли си или наподобяваш нещо такова!?
И аз не мисля,че ти си я чел с нищо не го доказаш! jesus...
Също смятам,че слушаш музика и вярваш(ако е така)в неща само заради модата!
Само за това да ти викат лошия облечен в черно ууу страх на парцали!
Ае смехотворецо жив здрав! :-D
Всъщност , не аз съм дворцовия шут :)
Да , аз се обличам в черно за да му викат "лошия облечен в черно" , защото е модерно и така съм по фешън , проблем?
Всъщност ти си retard и такъв ще си останеш :)
Ае , стига ни занимава с превеликите си знания , о ти всезнаещ и велики Валаре , пазиотелю на знанието и мъдростта! Твърди кухи сме , за да ги разберем , sorri le mens

BastardOfChrist
04-16-2007, 18:03
Между другото , разбеби , винаги когато спориш с мен грешиш , защото аз винаги съм прав

Valar
04-16-2007, 18:13
Между другото , разбеби , винаги когато спориш с мен грешиш , защото аз винаги съм прав
Mеждо другото в момента мисля,че си седнал! :-D
Но щом казваш/пишеш!
Обличай си се фешън лошо прави си позичките пред тези, които ги приемат!
Аз съм всезнаещ и винаги ще бъда вовеки пред такива като теб! :)

Muse_of_Madness
04-16-2007, 18:37
Между другото , разбеби , винаги когато спориш с мен грешиш , защото аз винаги съм прав
Mеждо другото в момента мисля,че си седнал! :-D
Но щом казваш/пишеш!
Обличай си се фешън лошо прави си позичките пред тези, които ги приемат!
Аз съм всезнаещ и винаги ще бъда вовеки пред такива като теб! :)
Обичам, когато простотията няма друга възможност, освен да се покаже в пълния си "блясък"... и го прави...

Muse_of_Madness
04-16-2007, 18:41
Кой вярва в летящи розови слончета? :lol:

HRISTIQNKA NE SEKTANTKA !
04-03-2013, 12:08
Osuznaite se hora ! La Vei e chovek koito e protiv Boga i se e opitval s vsichki sili da podluje horata i te da se vuvlechat v tozi gnusen i satanicheski nachin na jivot ! Toi e vurhoven jrec na curkvata na satana ! Vqrvaite v Bog i chetete Hristiqnskata BIBLIQ !

Oldschool
04-04-2013, 08:15
пфахахахахахаха, некромантка

Mary_Jane_69
04-07-2013, 16:31
Оф да имах я до скоро в компа, честно казано не си пълни времето с глупости.