PDA

View Full Version : Въпрос за противозачатъчните



drunk
04-15-2007, 17:59
Въпросът ми е прост, но отговора едва ли е толкова прост. Изчетох много, но така и не ми стана ясно възможно ли е противозачатъчните да доведат до стерилизация жената? Възможно ли е след продължително приемане на противозачатъчни таблетки жената да не може да забременее? Имало ли е такива случаи? Някой по-запознат?...

ABSOLUTme
04-15-2007, 18:27
аз лично никъде не съм чувала и чела(а съм чела много по темата),като остатъчен ефект да се появи стерилизация в по-късен етап.и все пак ако искаш да минеш на орални контрацептиви,мини първо през гинеколог. :-D

krem4et0
04-15-2007, 18:32
И аз не съм чувала така. напротив-при продължителна невъзможност да се забременее без видима причина се изписват противозачатъчни, които се пият няколко месца и след това зачеването става мноооого по-лесно!

sh3_1s_7h3_0n3
04-15-2007, 18:33
Въпреки всички уверения за безвредност, на много места може да се прочете за различни странични отражения, като затлъстяване, гадене, главоболие, загуба на полово влечение, окосмяване, депресия, задържане на течности в тялото. Тези странични ефекти се забелязват особено при жените, които взимат хапчета, съдържащи естроген. Но това не е всичко и не е най-страшното. При жените, взимащи противозачатъчни хапчета с високо ниво на естрогени се увеличава тенденцията към съсирване на кръвта, което води до увеличен риск от разширени вени, тромбоза и високо кръвно. Увеличеното кръвно налягане пък води до по-сериозна опасност от инфаркти и инсулти. Немалко специалисти свързват жените, приемащи дълго време противозачатъчни таблетки в млада възраст или преди първо раждане с по-висока честота на рак на гърдата и на маточната шийка.
Към горното трябва да добавим, че противозачатъчни таблетки не трябва да се употребяват при сърдечни заболявания, при някои кръвни болести (не зная при кои точно) и при ракови образувания на маточната шийка. Противозачатъчните могат да влошат състоянието на страдащи от диабет и камъни в жлъчката.
Разбира се има и хапчета с ниски дози естроген. Те имат далеч по-малко странични ефекти, но пък и са по-малко надеждни.
Доброто, което може да се каже за противозачатъчните таблетки, освен тяхната висока надеждност, е че имат и положителни странични ефекти. Помагат при ревматизъм, при акне и при окосмяване на лицето. Дали това компенсира нежеланите странични ефекти, всяка жена ще прецени за себе си.


т'ва са може би почти всички положителни и отрицателни ефекти, които могат да имат противозачатъчните... но за стерилизация не намерих никъде. въпреки това... не трябва да използваш противозачатъчни на своя воля, а да се консултираш с гинеколог. той ще ти изпише подходящите за теб...така че да не останеш без деца един хубав слънчев ден 8)

krem4et0
04-15-2007, 18:35
За 3 години нито 1 от горните не се е проявило, а съм жена със сърдечни проблеми. По-скоро описаните рискове са за жени над 35 години!

ABSOLUTme
04-15-2007, 18:48
аха,съгласна съм с krem4et0.освен това съм чела,че жените,приемащи орални контрацептиви за по-малко застрашени от рак на шийката на матката и рак на гърдата.

sh3_1s_7h3_0n3
04-15-2007, 19:02
Може и да сте прави за противозачатъчните :) и на мен ми се стори малко крайно да има толкова мн противопоказания, а и да ги има сигурно повечето наистина са за вече жени над 35год. А и освен това цитираната информация я взех от http://www.bg-lesbian.com/temi/zdrave/kontratzeptzia.htm и на места явно ми се стори, че има преувеличени неща относно 'хетеросексуалния секс'. Но мисълта ми беше, че никъде не е написано, че противозачатъчните водят до стерилизация на жената. :wink:

lo_flo
04-15-2007, 19:46
Най-добре е да отидеш на лекар!На гинеколог по-точно!Той ще ти каже,обясни и ще ти предпише съответните ,подходящи за теб!