PDA

View Full Version : Tarja Turunen(ex.Nightwish)



nemo_
04-16-2007, 19:57
Здравейте на всички!!!!!:)
Сигурно сте чували за Таря Турунен-оперна и класическа певица,но сигурно повечето от вас я знаят като бивша вокалистка на Найтуиш! Тя е най-популярната финландска певица от жанра в Европа!!!
Акоо сте пленени от този глас,ако се чувствате нейни фенове: http://www.vbox7.com/play:6319438e Включете се в нашата инициатива: http://www.vbox7.com/play:a15792fe ; http://tarja.hit.bg/tarjainbg.html !!!!!!!
Благодарим ви!!!!!!

`Death`Whore`
04-16-2007, 20:00
Тя пък кога е работила като оперна певица...аз за такова нещо не знам. Иначе какво ще прави в България? 100% няма да пее опера.

devorafileva
04-17-2007, 16:02
Таря е правила две турнета Скандинавски нощи и тя е Оперна певица-занимава се с Класическо пеене от 15 години вече!!!

Какво ще прави в България?Надяваме се да изнесе концерт тук по случай първия си солов албум-"Зимна Буря"!

vikipf
04-17-2007, 16:06
Nightwish :smt011 .... Се едно не съм го казала :-D Иначе жената има много приятен гласец, а и аз обичам оперната музика... Ако дойде се надявам да отида ;)
П.П. А дано дойде :-D
П.П.2 Не се е*авам... Фен съм на оперната музика :-D

devorafileva
04-17-2007, 16:08
Nightwish :smt011 .... Се едно не съм го казала :-D Иначе жената има много приятен гласец, а и аз обичам оперната музика... Ако дойде се надявам да отида ;)
П.П. А дано дойде :-D
П.П.2 Не се е*авам... Фен съм на оперната музика :-D

Супер!Тогава дано се включиш в инициативата ни!!!
Благодарим ти!!!

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-17-2007, 16:09
e dano da doide no taka ili ina4e mislq 4e nqma da stane.. :roll: :roll: az 4uh 4e nightwish shteli da idvat... prez oktomvri....

Swinkenhoffer
04-17-2007, 16:32
^ тц. :/ за жалост.

ъъъм, Тария ми е любимка, много искам да я видя. уф, адски добра е, ама си е направила кофти фешън причоска. :-D

btw, чуден сайт. браво. :-)

04-17-2007, 20:03
Е надеждата умира последна!!!!;)
И да опитаме нищо не губим,а колкото повече се включат толкова по-добре!!!;) :P

devorafileva
04-18-2007, 15:30
a[N]D[i]T[k]a]e dano da doide no taka ili ina4e mislq 4e nqma da stane.. :roll: :roll: az 4uh 4e nightwish shteli da idvat... prez oktomvri....


Нека поне опитаме!!!Таря Турунен вече е потвърдила, че ще дойде в България, стига да има промоутър, който да я покани!Без покана няма как да дойде :wink:

Ето къде Таря е потвърдила желанието си да дойде в България:

http://tarja.hit.bg/tarjaeli.html

@пор

Защо да е кофти прическата?Прическата не прави таланта и харизмата 8)
http://i40.photobucket.com/albums/e246/susitar/Nightwish/Lehtijuttuja/Lehdet%2019/oho1.jpg?t=1176906714

http://www.tarjaturunen.com/images/schiller.jpg

04-18-2007, 15:42
Абе повече ми харесваше в Найтуиш. Ся сама не ми прави достатъчно впечатление. Незнам защо. Ама е мн гадна. Въобще не се е опитала да се сприятели с момчетата от групата и ги заряза като стой та гледай без да мисли за тях дали ще успеят да си намерят нов вокал достатъчно добър, който поне малко да я настигне (щото няма втора като нея!!) или дали ще могат да се оправят по-нататъка с групата и т. н. въобще. Бих се кефила ако дойде, но едва ли бих отишла да я слушам. Предпочитам повечко музика, отколкото има сега тя.

04-18-2007, 15:44
и аз съм на мнението на пор. Може да не прави харизмата, ама й стои кофти и някак си не й е в стила. Предишната прическа й беше по-добре

04-19-2007, 11:47
Няма да дойде. Всички видяха колко държи на феновете. Ако й платим тлъсто ще дойде, ако не - забравете. А всички знаем, че фенът в България е беден...Ама дано дойде. Колко домата и развалени яйца ще я заперат по тиквата :lol:

Swinkenhoffer
04-19-2007, 12:06
^ тва беше много жестоко. :lol: но не го изключвам като възможност, не ме убивайте.

а за прическата... ем, както каза Госта - старата повече й тичаше, стига да не е много прилепнала, както на промо снимките на Once. o.O

Jamalska
04-19-2007, 14:12
и аз съм на мнението на пор. Може да не прави харизмата, ама й стои кофти и някак си не й е в стила. Предишната прическа й беше по-добре
Ох...подкрепям...като видях тая снимка постната тук се задавих със сока...Не мога да я позная

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-19-2007, 14:52
vyh i az neshto ne i haresvam pri4eskata :lol: :lol: :lol: ama dano da doide... ve4ee sme se nagovorili edni fr .. 4e ako doide i da ne ni pusnat 6e bqgame ot nas :smt005

devorafileva
04-19-2007, 16:32
Абе повече ми харесваше в Найтуиш. Ся сама не ми прави достатъчно впечатление. Незнам защо. Ама е мн гадна. Въобще не се е опитала да се сприятели с момчетата от групата и ги заряза като стой та гледай без да мисли за тях дали ще успеят да си намерят нов вокал достатъчно добър, който поне малко да я настигне (щото няма втора като нея!!) или дали ще могат да се оправят по-нататъка с групата и т. н. въобще. Бих се кефила ако дойде, но едва ли бих отишла да я слушам. Предпочитам повечко музика, отколкото има сега тя.

Това не е така...явно всички тук сте чели само отвореното писмо на Туомас-а така сте запознати само с едната страна на проблемите!
случайно да сте слушали прес-конференцията на Таря Турунен от Берлин , 2005?Ако не - ето я:
http://www.voices-of-enchantment.com/audio/press%20conference%20Berlin.zip

Момчетата никога не са се грижели за нея...никога не са я уведомявали за предстоящи концерти навреме...голяма каша е било...Колкото до новия вокал-Таря още 2004 е казала, че ще напусне групата след следващия им албум...разбираемо е, че групата може да продължи без Таря-тя самата е казвала това много пъти!!!Да, няма друга като нея, просто защото всеки човек е различен-различна каризма, глас!!!В такъв смисъл няма друга!Но тя не е незаменима-Таря е признавала, че няма нищо против след като напусне групата някой да я замени!
Феновете...доста държи на тях...след като отделяше по два часа да дава автографи след коледните си концерти през 2005 и 2006, след като прави съзтезания с телефонни обаждания в Официалния си форум. Тя е сърдечен човек...И онзи концерт в Осло се е състоял-нали в отвореното писмо от групата се споменава този концерт-нещата са представени така, все едно той не се е състоял, но не е така-всеки може да докаже, че се е състоял-проблемът е бил, че много късно са уведомили Таря за концерта-два дена преди самия концерт-а такава липса на информация е погубна за всяка група....

04-19-2007, 16:41
Чел съм и писмото на Таря. Просто зависи на коя версия ще повярваш. Може да харесвам Таря, но честно казано момчетата повече ми харесват, и затова на тяхното писмо вярвам. То оставаше и да не им разреши да съществува групата с друг вокал! Само това оставаше! Може да организира разни неща, но това не я прави света вода ненапита

`Death`Whore`
04-19-2007, 16:42
То и аз харесвам гласа И, но според мен е гадна кучка и се е надула много, защото е известна.

04-19-2007, 16:53
То и аз харесвам гласа И, но според мен е гадна кучка и се е надула много, защото е известна.Така е най-просто и бързо казано

devorafileva
04-19-2007, 17:36
Всеки има право на мнение, както се казва! :wink:

Но феновете, които следят нейните изяви знаят колко е сърдечна 8) ако "надута" означава да правиш всичко, за да пазиш гласа си(да не ходиш на партитата на групата след концерт, да пътуваш със самолет, за да не ти се скапва гласа, да не говориш след концерт)...да, Таря правеше това и продължава да се грижи за гласа си-все пак да си професионален Класически певец не е лесно!

nemo_
04-20-2007, 10:37
Подкрепям те напълно,само феновете, които следят събитията около нея могата да разберат и да се убедят!!!!:)Тя все опроверга всичко това,което Туомас беше посочил в писмото!!!
Аз също не можех да повярвам,че Таря е такава каквато е описал Туомас в писмото си..и не повярвах..Това не е вярно!!! :)
Вярно че Таря не е отговорила точно в писмото си,но тя самата го каза,защо трябва да се отвръща със същото!Явно момчетата доста са я ревнували от нения съпруг или по-точно Туомас...Но истинските причини си ги знаят само те,..
Може би ще трябва прочетете това,сами си водете изводите:
http://i14.tinypic.com/2lxwbr6.jpghttp://i17.tinypic.com/34pkxuo.jpg
Конференцията дадена от Таря след изгонването й от NightwishДобре дошли на пресконференция,на която никога не бих искала да бъда.Наистина искам да ви благодаря,че сте дошли.Причината за тази пресконференция,или една от многото такива,е че искам вие да се срещнете с мен и аз да срещна вас.
Всички събития,които се случиха напоследък са толкова деликатни и чувствителни,че когато напуснах Финландия след като получих писмото от момчетата,бях шокирана от начина,по който те изразяват това,че не могат да работят повече с мен.Разбирам,че стигнахме до тази ситуация през много проблеми,но начина,по които го направиха беше шок и беше тежко за мен.И все още е.
Причината да замина за Аржентина със съпруга ми не бе,за да избягам,а заради факта,че да говоря по тази тема бе много трудно и да ви кажа истината,първата седмица премина с постоянни сътресения,тъй че не бях способна да формирам сносно изречение,за да изразя чувствата си.Никой не можеше да разбере моите чувства.Това беше причината,поради която не можех да говоря по-рано.
Това са нещата,за които искам да говоря с вас,искам да ви кажа за бъдещите си планове,но искам и да знаете как групата се развиваше през годините,каква беше химията помежду ни и как тази изкачваща се,9-годишна кариера изглеждаше отвътре.Ще разкажа това бързо,защото вероятно ще отнеме 9 години да покрия цели 9 години напълно.Ще кажа нещата колкото се може по-ясно,но рабира се това ще е моята гледна точка за всичко.Направила съм си списък,защото никога не съм била добра в речите,дори и в училище.
Искам да започна,може би от 3-я албум Whishmaster.По това време бяхме в толкова лошо състояние като група,че всичко се срутваше върху нас и имаше множество проблеми,дори когато имахме турне в Европа и т.н.Не можехме да решаваме проблемите си и те станаха толкова големи,че Tuomas каза,че не може да продължава с групата и докара играта до край.
Тогава бях в Германия,чувствах се зле и мислех и също така открих някои отговори как можем да преодолеем тези проблеми и факта,че не си говорим един с друг.Имахме прекалено много концерти за кратък период от време и като певица се уморявах по-бързо от другите членове на групата.
Стана много трудно,особено в края,защото не бях така наречената заядлива кучка от началото и имах чувството,че всички гре**м в една и съща лодка,а и имах истински причнини да се оплаквам.Истински вярвам,че другите разбираха каква певица съм,къде бе моето минало и това бе голямата разлика,която направи това толкова трудно за мен.
Това ни доведе до момента,в който чух от добра приятелка,която ми се обади от Финландия,че историята на Nightwish е в своя край.Имам предвид,че го чух от нея,а не директно от Tuomas,но по-късно ми казаха,че той иска да продължи с групата,че не иска да захвърли всичко,което сме постигнали на боклука.
Той имаше определени изисквания,искаше да направи промени и една от тях бе,че Sami трябва да напусне,защото не можеше да продължава да работи с него вече.И за всичко това аз чух в Германия.Реших,че искам да чуя какво имаше да каже Tuomas и аз и моя съпруг се срещнахме с него,разговаряхме за това как може да направим нещата по-лесни,докато Nightwish получаваше такъв статут в метъл жанра,което правеше тези неща важни.
Взехме решение,че дългите турнета не трябва да се правят с толкова обтегната програма,защото това довеждаше само до страдането на цялата група.Опитахме се да направим условията колкото е възможно по-удобни за всички.
Винаги съм имала чувството,не знам от къде идваше,че никога не сме можели да говорим за нищо.В началото се познавахме и тогава това нещо се превърна в толкова голямо и не можехме да говорим,беше като лавина,в която трябваше да живеем.В тези ситуации ставахме срамежливи,може би го имаше и респекта,който не ни позволяваше да кажем на другите как искаме да стават нещата.Tuomas се съгласи да продължим с тези условия,доколкото бе възможно.
Най-важното нещо тогава беше,че и двамата искахме да се концентрираме върху правенето на музика и да не се обвързваме с други неща като бизнеса.Нуждаехме се от хора,които да ни помогнат и Tuomas реши да я поиска от негов добър приятел и да осъществява идеите си чрез него,така че да можем да продължим да правим музика.Този негов приятел и хората около него станаха нашия мениджмънт.
Междувременно аз не можех да събера мислите си или не можех да повярвам,че нещата ще станат по-добре само заради едно решение.Исках съпругът ми да ми помага и да ме подкрепя-и не искам да се задълбочавате защо исках Marcelo,тъй като това бе много нормално.Когато е в криза,човек се нуждае от помощ и обикновено я иска от близък човек,като от баща,брат,съпруг и т.н.Можеше и да е някой друг,но аз избрах съпруга си,заради дългото му минало,още преди Nightwish да съществуват.
Решихме,че ще имаме тези 2 страни и базирани на тях ще правим нещата с добро чувство.Нещата наистина станаха по-добри и започнахме турне и записване на нов албум.Почувствах със сърцето си,че всички дават всичко от себе си,но тогава проблемът,че не се говорим нарастна отново.Не мога да кажа какво би накарало човек да се промени,не мога да заповядам на никой да се промени,дори аз понякога мога да кажа нещо подобно,когато съм ядосана.
Така че навика да не си говорим си продължаваше и продължаваше и явно създаде проблеми отново,особено по време на тежки и трудни турнета-по време на разговора се разбрахме за програмата за концерти,да не правим 3 концерта един след друг,защото ще е твърде много за моя глас.Никога не е било очевидно за мен,че гласът ми ще е в добра кондиция всеки ден и трябваше да работя много с него по време на турнета.
Казвам ви,че ако не се бяхме споразумели за тези неща,нямаше вече да имам такъв глас.Ако казвах 'да' на всяко предложение,което получавах,нямаше вече да имам моя си глас.Аз съм певица,квалифицирана певица,която чува всеки ден докато учи,че е по-добре да се грижиш добре за гласа си през цялото време,тези думи имаха голямо влияние над мен по време на турнета,когато трябваше да стресирам доста гласа си.5 седмици турнета с 3 концерта един след друг и 1 ден почивка и после отново същото се повтаряше няколко пъти.Беше трудно за всичко членове на групата,не само за мен.
За тези неща се говореше по време на срещи,но никога докато бяхме на път.Разбира се беше тежко по времето на издаването на Century Child,когато осъзнахме,че ситуацията е същата както по времето на Wishmaster.Същото лошо чувство се завърна и аз не можех да го понеса,дори не и с тези хора,с които имах контакт.
Фактът,че групата започна да получава успех и че Century Child имаше успех,означаваше,че не се сучват само лоши неща.Това бяха страхотни моменти,Century Child ни даде много възможности и настина изживявахме страхотни времена.Получихме шанса да свирим в големи зали и да избираме какво искаме да правим.Наистина,всички фенове по света и във Финландия ни мотивираха и мисля,че без тях нямаше да можем да продължим толкова дълго.За мен това бе едно от най-важните неща,заради липсата на комуникация и други неща,когато нямаше информация между нас.
Беше наистина обезсърчаващо когато много пъти никой не знаеше нищо и тогава изведнъж получавах съобщение,че след 5 минути трябва да промотирам албума по телевизията.Друго важно нещо бе че исках да зная какво ще правим и как ще подобрим групата когато сме на турнета или на каквото и да било,преди да започнем каквото и да е.Искам да знам какво предстои.Ако ще подписваме нов договор със звукозаписна компания,искам да знам условията преди да почна да пея.
Когато говорим за тази страна от кариерата на Nightwish,никога не съм чувствала,че предлагам нещо.Пеех в тази група 9 години,в добри и лоши времена,но въпросът никога не е бил в това да предлагам себе си на тази група.Не приемам нещата по този начин.Благодарна съм за нещата,които съм постигнала с групата и тяхната музика.
Например,фактът как бях приета на сцената на хеви метъла,самата музика и че се чувствах добре когато започнах да разбирам за какво всъщност е хеви метълът.По-рано имаше толкова много неща,за които не знаех нищо,не знаех накъде вървя и ситуацията беше такава с всички.Не съм съгласна,че само аз съм се променила толкова много през годините,защото ние всички се променихме,порастнахме във възрастни хора.Светът променя твоята личност.
Тези проблеми бяха толкова големи,че ние определено не можехме да говорим и това разруши много неща.След Century Child трябваше да реша дали да продължа с групата или да започна нещо ново.Marcelo беше до мен и наистина се опитваше да ми покаже положителните страни като факта,че тъкмо се бях научила да пея музиката и да се забавлявам.След това аз наистина се наслаждавах на концертите ни все повече и повече.Музиката и хората по света бяха най-важното нещо за всички нас и заради тях,аз реших да продължа,извличайки енергия от където трябва,като от подкрепящите ме фенове и хората около мен.
По това време отново стигнахме до ситуацията,където трябваше да намаля концертите ни,защото за мен успехът на групата,за който всички сме отговорни,не е извинение за това да излагам на опасност здравето си.Условията бяха много по-добри,но беше факт,че аз пея и имам граници.
Нещата отново се влошиха,теми,които бях дискутирани и бяха взети под внимание бяха пренебрегнати,което разбира се подразни всички и това вече не можеше да се търпи.Опитах се да се свързвам с тях,пращах и-мейли,питайки защо сме стигнали отново до тази ситуация,нямаше отговор и отново имаше много концерти.Как да планирам личния си живот,когато изведнъж ми казваха,че следващата седмица ще има концерт тук или там.А дори и аз планирам личния си живот като всеки друг човек.
Такива съобщения получавах понякога и такъв беше случаят с концерта в Осло,който беше напълно разпродаден преди на мен да ми бъде казано,че ще има концерт в Осло.Все пак концерт имаше и аз пях там,няма съмнение.Чувствам,че не се отнасяха към мен много добре,тъй като не ми казваха за нещата,които следваха.На всичко отгоре бях притискана с твърдения,че концертите трябва да бъдат направени,тъй като има договор.
Ние пътуваме заради хората,но това не може да е единствената причина да подписваме договори за концерти на всяко място.В Осло останахме у мой/я притял/ка,а останалите от групата заминаха веднага обратно за Финландия след концерта,защото някои имаха несвършена работа,а други нямаха,така че с Marcelo останахме в Осло и ние никога не получавахме информация за случващото се.
Подобни неща се случваха през цялото време и аз нямах енергията да живея така през цялото това време.Наистина стигнахме далеч,заради цялата тази липса на комуникация.Популярността ни нарастна много и дните за почивка всъщност вече не бяха дни за почивка,защото правихме много промоции и аз казах на групата,че може би и останалите могат да участват малко повече в тези промоции,защото моята сила вече е към края си.
Тези теми бяха най-важните през цялото време и се нуждаех да имам информация за някои неща,като например как ще правим концертите и т.н.защото знанието ми за това щеше да ми помогне да разбера дали мога да се справя.Например,това да не се пуши в бекстейджа,тъй като аз не можех да се погрижа за всичко това,особено в самото начало.Даваха ми моя стая,в която да се преобличам и да загрявам гласа си,което може би не бе най-подходящото нещо за слушане,така че не исках да го правя пред много хора и такива специални уговорки бяха нужни.
Съпругът ми ми помогна с всичко това,като ми осгуряваше лична стая в бекстейджа,но за съжаление това не ставаше на всеки концерт.Имам предвид,как така за това се забравяше,а инструментите на другите членове на групата бяха готови на сцена на време.Концертите ни включваха смяна на моите дрехи,но статята не се смяташе за важна,нито пък това,че главно се нуждая от микрофон.Съпругът ми беше с мен така като другите имаха техници,няма много голяма разлика в това и не беше нужно да се говори за него публично.
А това са въпроси зададедени от фенове към съпруга на Таря:
1. Много хора казват,че всичко това се случи,защото Tuomas е имал чувства към Tarja и на тези чувства не е било отвърнато.Това бе впечатление,което отмина.Може ли да се отговори на това?Или не?
Marcelo:Обещах,че ще бъде отговорено на всичко.
За да направя дългата история кратка,през 2004,октомври,трябваше да помоля Tuomas да дойде да говори с Tarja и мен в нашата хотелска стая,по средата на турнето.
Въпреки,че познава Tarja много години преди мен,той никога не успя да постигне целта си.
На тази среща ясно му казах,че шансовете му да бъде с Tarja са изчезнали.
Трябваше да му кажа,че няма причина да опитва още след като аз се ожених за нея.
Както обикновено,той не говори много,но ми каза,че никой няма да успее да спре любовта му към Tarja.
След тази нещастлива среща всичко се промени.
Човекът,който до тогава казваше в интервюта,че без Tarja,това ще е краят на Nightwish,промени съобщението со на:Nightwish е моята група,моята музика,моите текстове,пейзажът на моята душа.
Можете да проверите всички интервюта на групата преди и след края на 2004 до днес.
Tarja никога не е променяла мнението си за позицията си в Nightwish.
Тя никога не е споменвала,че Nightwish е нейната група или че тя е по-важна от другите членове на групата.
Текстовете на Nightwish са дневника на Tuomas,както бе казано.С тази нова информация,която споделям с вас,моля проверете още веднъж някои от тях.Можем да намерим невероятни песни с красиви текстове,пълни с поезия.Значението няма да остане толкова неясно повече.

2.Tuomas спомена два цитата от Tarja в неговото писмо "Не се нуждая от Nightwish повече" и "Помни,Tuomas,че мога да напусна тази група по всяко време,давайки ти само един ден предупреждение преди това".Знаеш ли за нещо,което е накарало Tarja да каже това на Tuomas?Знаеш ли нещо за целия разговор?
Marcelo:Това,което знам за дискусията,е че аз не бях присъстващ.
Tarja можеше да говори без мен,както виждате.
Това показва,че имаше и неща за обсъждане.
Това се случи в самолет и двамата си крещяха един на друг.
Не бих желал да правя интерпретации,тъй като и самата Tarja не помни точните думи,които тя или другите хора използваха.(тя е казала на момчетата,че след следващия албум ще напусне групата.)

Swinkenhoffer
04-21-2007, 04:45
никога не може да си сигурен какво точно е било, след като не си бил/а там. :roll: :) взимането на някаква страна, когато не си запознат лично с това и онова, не е много честно.

devorafileva
04-25-2007, 13:45
никога не може да си сигурен какво точно е било, след като не си бил/а там. :roll: :) взимането на някаква страна, когато не си запознат лично с това и онова, не е много честно.


To4no taka!I Tarja i mom4etata sa ednakvo vinovni!!!Ne trqbva samo ednata strana da se obvinqva!
Stanalo kakvoto stanalo!!!Vijte kakvo moje Tarja Turunen izvyn metal scenata:

July 2006-Finland-LA TRAVIATA:

http://www.youtube.com/watch?v=lv3tVs-acdw&mode=related&search=

December 2006-Finland-WALKING IN THE AIR+AVE MARIA:

http://www.youtube.com/watch?v=PfVJu4ERDBQ&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=O_vMEvcPDGs&mode=related&search=

devorafileva
05-02-2007, 14:27
Радостна съм, че мога да Ви съобщя, че имейлите, които сме пратили не са напразни-Балкан Ентъртейнмънт, Жокер Медиа, дори София Ентъртейнмънт дадоха положителен отговор за покана на Таря Турунен на концерт в България през 2008-след излизането на първия и соло албум със заглавие-"МОЯТА ЗИМНА БУРЯ"(с метъл, рок, класически, поп елементи)!!!Аз лично разговарях с тях и предстои да се уговорим за концерта и да изберем само една от тези компании, която да покани Таря!!!
Сега това, което остава да направите, е всеки, който не е натиснал бутона УЧАСТВАМ на тази страница, да го натисне!!!Но само по веднъж-нека дадем реална представа за броя фенове в България, които са посетили Българската страница за Таря:

http://tarja.hit.bg/tarjainbg.html

Така музикалните компании, които изброих отгоре, ще имат шанса да разберат средна бройка на феновете и съответно по-лесно да се ориентират каква зала да се заеме за концерта!!!

БЪЛГАРСКИЯ ФОРУМ НА ТАРЯ ТУРУНЕН ВИ БЛАГОДАРИ ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО!!!
ДАНО ВСИЧКИ ФЕНОВЕ, КОИТО БИХА ОТИШЛИ НА КОНЦЕРТ НА ТАРЯ В БЪЛГАРИЯ НАТИСНАТ БУТОНА УЧАСТВАМ!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Ето какво може Таря Турунен извън метъл сцената:
July 2006-Finland-LA TRAVIATA:

http://www.youtube.com/watch?v=lv3tVs-acdw&mode=related&search=

December 2006-Finland-WALKING IN THE AIR+AVE MARIA:

http://www.youtube.com/watch?v=PfVJu4ERDBQ&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=O_vMEvcPDGs&mode=related&search=

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-02-2007, 15:11
eeeeeee razgeleeeeeeeee =D> i vse pak.. do 2008 ima baq vreme a i datata ne e uto4nena.. neka ne se radvam predvaritelno :lol: cc dano ne e zimata :-k

nemo_
05-06-2007, 09:06
Е има доста време!!!:):) :DНо факта,че ще дойде,че сме толкова близо до целта.....щом има положителни отговори вече!!!!Това е супер!!!!:)Страхотно е!!! :)Радвам,се че в България ще дойде качествен професионалист... като Таря Турунен!!!:):):)
Нека обеденим сили още веднъж: http://tarja.hit.bg/tarjainbg.html !!!! :):):) \:D/
Ето може да се убедите в страхотния и глас: http://www.vbox7.com/play:cc7ff61f :P

Swinkenhoffer
05-06-2007, 09:57
мисля, че ще припадна... дано наистина стане. http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/Jumpy.gif

страхотна работа, браво!! http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/happy.gif

devorafileva
05-24-2007, 11:59
Ето още страхотни новини-разговарях с Балкан Ентъртейнмънт и те проявиха интерес да се свържат с мениджмънта на Таря Турунен и да проверят какви спонсори биха се ангажирали за евентуален концерт на Таря в България!!!!!!!!

След като приключи Артманиа Фестивала (Румъния) ще се разбере дали Румъния ще поканят Таря на концерт!!!Ако Румъния поканят Таря, разходите за България ще са още по-малко!!!

Благодаря Ви за подкрепата и който не е видял за акцията ни-ето повече инфо!!!
http://tarja.hit.bg/tarjainbg.html

:D :D :D

anastacia89
05-24-2007, 12:51
Аз не съм фенка на оперната музика,но съчетанието рок-опера ми харесва.Между другото операта много се цени във Финландия и Англия.А и малко се съмнявам да дойде в България,тя все пак е изгряваща звезда и ще иска много пари.То по принцип залязващите вече звезди идват в България.Нали знаете звездите изгряват на запад и залязват на изток :-D Но пък аз съм човек оптимист и дано да дойде.Дано София мюзик ентърпрайсис успеят да я докарат.Успех :smt023

П.П. Абе финландците са готини хора,аз в момента и разглеждам галерията. 8)

Child_In_Time
05-24-2007, 13:55
Ми тъй като темата е за Таря и Найтуиш (аз мн им се кефя страхотна групичка са и Таря е с вълшебен глас мн ми харесва) та бих искала да запитам може ли някой да ме осведоми коя е новата вокалистка на Найтуиш?

Благодаря предварително

Swinkenhoffer
05-24-2007, 14:33
баси звяра! ужасна е! и цялата банда изглежда толкова чужда и.. студена.. пфф.

http://www.nightwish.com/en/band/members/facts?id=16

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-24-2007, 18:07
a nqkva pesen s neq slu4aino da imat... :shock:

Mo6no3
05-24-2007, 18:24
Дори ни сте чули и една песен и вече коментирате колко била вокалистката. Външният и вид не е зле, а и той не е толкова важен, а това как ще пее. След като са я взели си, значи си има причина. Можело е без проблем да взеат далеч по-известна певица, но са взели тази. Има си причина за това.

Swinkenhoffer
05-24-2007, 18:32
напротив... слушали сме и сме мноооого разочаровани. аз, де. :lol:
новата песен се казва Eva. на мен ми я пратиха и е тъпа балада в стил новоизлюпена готик банда с безлична певачка, грозна при това.

Child_In_Time
05-25-2007, 08:21
Мерси мн


Ъъъ и аз да си кажа мнението не е чак толкова грозна жената ама аз си имам един такъв особен афинитет към Таря заради невероятния и глас страхотния стил на самата група абе групата не е същата без Таря Турунен :smt010 (е как няма мн да ис ме радва нали е лъвче а и е родена на мойта дата :-D ) :smt005 :smt005 :smt005

devorafileva
05-28-2007, 13:37
Ми тъй като темата е за Таря и Найтуиш (аз мн им се кефя страхотна групичка са и Таря е с вълшебен глас мн ми харесва) та бих искала да запитам може ли някой да ме осведоми коя е новата вокалистка на Найтуиш?

Благодаря предварително

Няма проблеми, новия вокал се казва Анетте от Швеция, за жалост не е учила Класическо пеене и не я виждам на живо как ще пее старите песни, много жалко... :( Ето инфо и част от сингъла-"ЕВА":
http://www.nuclearblast.de/nightwish/eva/index.htm

Колкото до това колко пари ще иска Таря, няма да са много :wink: Тя самата вече каза, че с удоволствие би направила концерт в България, ако получи покана :wink:

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-28-2007, 20:50
drupnah si pesni4kata ot data.bg ... zashtooo zashtooo pee tolkova.. neskuposano :smt011 :smt011 :smt011 ne q haresvam izobshto ... :smt011 :smt011

devorafileva
06-05-2007, 12:39
Да, за жалост новият вокал-Анетте-според мен ще се провали на живите изпълнения-не я виждам как ще пее старите трудни песни!!!

Но ето добри новини-В официалния сайт на Таря Турунен има сложени страхотни Промо снимки от 2006-та!!!Насладете им се:


http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0012-low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0072low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0164low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0257low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0332low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0391low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0406low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0447low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0493low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0504low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0520low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0525low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0588low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0613low-res.jpg

http://www.tarjaturunen.com/images/promo/2007/tarja_06_0657low-res.jpg


Ето и две супер снимки от Май 2007!!!

http://www.voices-of-enchantment.com/images/feriajussi-6.jpg
http://www.voices-of-enchantment.com/images/feriajussi-16.jpg

Продължавайте да подкрепяте нашата инициатива:
http://tarja.hit.bg/tarjainbg.html

http://www.vbox7.com/play:a15792fe

БЛАГОДАРИМ ВИ!!!

Ако някой проявява повече интерес-излезе новият албум по случай 20-годишнината на метъл гиганта Nuclear Blast!!!В този албум беше поканена да участва и Таря!!!Ето повече инфо:
http://www.nuclearblast.de/band_showa.php?action=disco&artist=739&catid=NB%201799&out=2007-06-01

Ето и самата песен с вокалите на Таря!!!
http://www.sendspace.com/file/36eeb3

devorafileva
06-06-2007, 13:44
Таря Турунен обяви преди два дена, че Соло Албумът и ще излезе през Ноември 2007(ще има песни и за метъл феновете, не само рок, класика), сингълът от него през Октомври, а през 2008 и 2009 Таря ще прави Соло Турне-две години турне-сега вече шансът България да е включена в турнето е още по-голям!!!Дано имаме късмет!!!!Продължавайте да ни подкрепяте!!!
http://tarja.hit.bg/tarjainbg.html

Ето последното живо участие на Таря Турунен-Хелзинки, 4-ти Юни 2007-ма;на модното Шоу на един от спонсорите и-модната къща Маримекко!!!
Песента се казва "En Aranjuez Con Tu Amor" - Сара Брайтмън също е пяла тази песен, но лично аз откривам повече емоционалност и магия в изпълнението на Таря:
http://www.sendspace.com/file/aifiyz

Снимки-4-ти Юни, 2007!
http://tuomasheinonen.kuvat.fi/kesakuu/4.6/tarja.jpg
http://img511.imageshack.us/img511/5779/tarjahelsinki1in5.jpg

Благодарим Ви!!!

Swinkenhoffer
06-06-2007, 16:22
искам я обратноооо, ИСКАААМ!!! :smt013 :smt088

много е красива!

06-06-2007, 17:41
Деба :? Няма да е същото. даже не ми се и говори...все тая. За някои не е голяма драма ноо за мен е :| Айде не драма ама ми е кофти. И все пак остават старите песни-тях няма кой да ми ги отнеме.

Щее може ли някои да ми метне линк към песента Ева...?

^FaiNt^F
06-06-2007, 17:42
Деба :? Няма да е същото. даже не ми се и говори...все тая. За някои не е голяма драма ноо за мен е :| Айде не драма ама ми е кофти. И все пак остават старите песни-тях няма кой да ми ги отнеме.

Щее може ли някои да ми метне линк към песента Ева...?

тва съм аз мхм

kimi_raikonen
06-06-2007, 17:50
a[N]D[i]T[k]a]vyh i az neshto ne i haresvam pri4eskata :lol: :lol: :lol: ama dano da doide... ve4ee sme se nagovorili edni fr .. 4e ako doide i da ne ni pusnat 6e bqgame ot nas :smt005

ще бягате за Таря.Пфу
Тази е ЛАМЯ.И от соловите и албуми нищо не става за слушане.Тя има 20 песни.Имате да слушате голямо разнообразие.Повярвайте.АК о не се домъкне с Nightwish не отивам

RoyTheReaper
06-06-2007, 20:18
Таря не беше незаменима, но да я заменят с това... нещо... :evil:

Somebody
06-08-2007, 20:40
Абе, Kimi RaiKKonen (би трябвало да си), не можа ли сам(а) да си измислиш определение, ами го караш на клишета отпреди 3-4 години. Можеше да погледнеш някоя нова снимка и да кажеш кои са приликата между нея и една средностатистическа ламя :lol:
Какви солови албуми те гонят теб, като първият солов албум ще издаде в края на тази година? :roll: Досега е правила само един коледен, който е по-скоро компилация от чужди песни и дори самата тя не го нарича солов... Може да гледаш в бъдещето :lol:

devorafileva
06-16-2007, 07:35
Продължавайте да подкрепяте акцията ни-Таря в България!!!
http://tarja.hit.bg/tarjainbg.html

Таря Турунен създаде специален БЛОГ, посветен на издаването на първия си Солов албум!!!Албумът ще носи заглавието "Моята Зимна Буря". Таря разкри, че именно феновете са нейната енергична и красива "Зимна Буря"!!!
В БЛОГ-а си Таря Турунен издаде много информация за предстоящия си албум-каква атмосфера ще носи албума(тъмна&китари), с кои музиканти ще работи(известни професионаисти), къде са първите концерти към албума в края на ТАЗИ година-2007-ма(дори Гърция е включена в дестинациите)!!!
Ето ПЪЛНАТА БЪЛГАРСКАТА версия на БЛОГ-а на Таря:

http://tarja.hit.bg/blog.html

Официалната английска версия на БЛОГ-а на Таря може да посетите тук, но първо трябва да изпратите емайл адреса си, за да получите необходимите "потребителско име" и "парола" за достъп към английския БЛОГ:

http://www.mywinterstorm.com/


Песента с воkалите на Таря Турунен-"In the Picture"-по случай 20-я Юбилей на метъл гиганта Nuclear Blast:
http://www.gigasize.com/get.php/3194784968/10_-_In_The_Picture_%28Feat._Tarja_Turunen%29.mp3

Изпълненията на Таря Турунен от 4-ти Юни 2007-ма-Хелсинки:
En Aranjuez Con Tu Amor(Sarah Brightman):
http://www.youtube.com/watch?v=CFBXPw6DmLE

Smells Like Teen Spirit(Nirvana):
http://www.youtube.com/watch?v=BYJs3ajxvQI

devorafileva
07-01-2007, 01:24
Таря Турунен обяви заглавието на сингъла от първия си солов албум!Сингълът се казва "I Walk Alone"!Това Таря разкри в тази част на БЛОГ-а си:
http://tarja.hit.bg/10.html

Повече информация за процеса на създаване на соло албума, както и многобройни забавни снимки може да намерите в Българската версия на БЛОГ-а на Таря:
http://www.tarja.hit.bg/blog.html


:)


Следете единствения Български сайт за Таря Турунен:
http://www.tarja.hit.bg/

Ето тук може да откриете най-последните новини и снимки на Таря от Юли и Август 2007-ма!!!
http://tarjanews.hit.bg/


:)

devorafileva
07-04-2007, 11:50
На 3-ти Юли Таря Турунен отново писа в БЛОГ-а си!!!
Вече са известни имената на още две песни от Соло албума на Таря - "Oasis" и “Sing for me”.
Ето тук може да прочетете най-новото написано от Таря в БЛОГ-а, както и да видите снимки от мястото където Таря записва сега-острова Ибиса - 3-ти Юли, 2007-ма:
http://tarjanews.hit.bg/blog.html

А това са новините писани от Таря в БЛОГа през месец Юни 2007-ма:
http://www.tarja.hit.bg/blog.html

Следете последната информация/снимки около Финландското Сопрано Таря Турунен ето тук:
http://tarjanews.hit.bg/




:)

devorafileva
07-10-2007, 10:07
Таря Турунен вече е записала вокалите си за две песни от Албума си! Песните се казват „The Seer” ( „Пророкът” ), „Damned and Divine” ( „Прокълнатите и Божествените „ ). Таря разкри, че в песента The Seer” ( „Пророкът” ) е изпяла най-ниската си нота досега. В друга песен ще запише най-високата си нота!
Страхотни снимки и повече информация може да откриете ето тук - Записи на Вокалните Партии - 7-ми Юли, 2007-ма!!!
http://tarjanews.hit.bg/blog.html

Ето тук в АУДИО файлове може да чуете Английската пресконференция на Таря Турунен след раздялата с Nightwish; интервю на Таря за германското радио Metal Express!!!Нека който не е разбрал другата страна на историята за изгонването на Таря да чуе тези записи!!!Не само Туомас има право на мнение-дайте шанс и на Таря!!!
http://tarjanews.hit.bg/multimedia.html

Следете най-новите новини около Таря Турунен тук:
http://tarjanews.hit.bg/

Официалният Български сайт за Таря Турунен:
http://tarja.hit.bg


:) :) :)

devorafileva
07-11-2007, 10:45
Ето какво може Таря Турунен извън метъл сцената:

July 2006-Оперен Фестивал-Финландия-LA TRAVIATA:
http://www.youtube.com/watch?v=lv3tVs-acdw

Коледен концерт, Финландия 2006-та!!!
December 2006-Finland-AVE MARIA:
http://www.youtube.com/watch?v=O_vMEvcPDGs

December 2006-Finland-YOU WOULD HAVE LOVED THIS:
http://www.youtube.com/watch?v=cW7iwxTBjk8

December 2006-Finland-WALKING IN THE AIR:
http://www.youtube.com/watch?v=PfVJu4ERDBQ

devorafileva
07-21-2007, 09:37
Таря Турунен разкри част от текстовете на ТРИ песни от първия си Соло албум!!!Ето тук може да разгледате последните новини, които Таря написа в летния си БЛОГ:
http://tarjanews.hit.bg/blog.html

Следете най-новите новини около Таря Турунен тук:
http://tarjanews.hit.bg/

Официалният Български сайт за Таря Турунен:
http://tarja.hit.bg

devorafileva
08-07-2007, 14:45
Таря Турунен разкри кои са тримата Гост-музиканти в албума и "Моята Зимна Буря"/"My Winter Storm"! Това са

Kiko Loureiro(испански китарист на метъл групата Angra), Izumi Kawakatsu(японска пианистка, участвала

в двете турнета с Класическа музика на Таря-"Скандинавски Нощи"/"Noche Escandinava"), Martin

Tillman(шведски виолончелист, работил с всеизвестния германски филмов композитор Hans Zimmer). Повече

информация и снимки от записите на Таря с тези музиканти може да прочетете в летния БЛОГ на Таря:

http://tarjanews.hit.bg/blog.html


Ето тук ще откриете най-пълната Музикална биография на Таря:

http://julyblog.hit.bg/Biography-MUSIC.html


Който се интересува от офоциалната биографична книга на Nightwish, тук ще открие някои интересни

преводи от нея:

http://julyblog.hit.bg/Nightwish-Book.html

Продължавайте да следите летния български сайт за Таря:


http://www.tarjanews.hit.bg/


:) :) :)

faster_pr
08-07-2007, 20:22
Да, за жалост новият вокал-Анетте-според мен ще се провали на живите изпълнения-не я виждам как ще пее старите трудни песни!!!

Името и се произнася Анет за твое сведение и според мен ще се справи достатъчно добре. Не биха я избрали ако знаеха че няма да успее да ги изпее приемливо. И ви съветвам да чуете целия албум и тогава да говорите. Всичките песни ги има в дата.бг (промо версиите)

Swinkenhoffer
08-07-2007, 20:33
Анет е с приятен глас, но твърде слаб за група като Nightwish.
и новите песни щяха да звучат по-добре с плътен и силен глас.

.

ScionOfStorm
08-08-2007, 06:31
,

Принципно не ме ебе какво става с Найтуиш, но Анетка си се справя добре в DPP. Можеше и по-добре, но пак става. Туомас ис тех мен, обаче. Това е групата :)

Nightwish_fen
08-08-2007, 12:46
Тария е много талантлива, но и много гроэна и също толкова алчна

Swinkenhoffer
08-08-2007, 15:10
Тария е много талантлива, но и много гроэна и също толкова алчна

Tarja грозна?!
МУАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХА!!!!!! !

http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/laughing1.gif

Ънетъ, дето прилича на извънземно, да не е по-красива... хахахах.

edit: Сашо, ти си един попър...

ScionOfStorm
08-08-2007, 16:42
^ що о.О

Амарант обаче е точно поп парче :D

Swinkenhoffer
08-08-2007, 18:04
^ що о.О

Амарант обаче е точно поп парче :D

щото гласът на Анет е поп. :lol:
както и Медоус ъф Хевън и още 4-5 песни. другите са хард поп, ама са яки!!

devorafileva
08-16-2007, 14:58
Изслушах целия албум DPP-мнението си ми е същото-няма я емоцията в гласа на Анет!!!Нека видим как ще се справи с пеенето на Живо на старите песни!
Като цяло новият албум е добър-лично на мен ми допада!Има я магията в музиката, текстовете!Само вокалите на Анет ми идват доста слабички...жалко, тя дори няма завършена Музикална Академия, а е ходила само на уроци по пеене...Иначе Анет е сладка, приятен тембър, но липсва сила на гласа!



Новият албум на Таря - "Моята Зимна Буря"("My Winter Storm") ще бъде издаден и в България!Коледният албум беше издаден и се продаваше в най-добрите магазини-S.M.F., Orange, онлайн магазина на списание Про-Рок.

Утре, 17-ти Август 2007-ма, Таря Турунен има Рожден Ден-тя ще празнува 30-я си Юбилей!!!

Музикалната компания, която издаде Коледния албум, а сега и Соловия албум на Таря, обяви датата за издаване на Соло-абума на Таря - "Моята Зимна Буря"!!!Таря написа в БЛОГа си четиримата музиканти, които работят с нея по Соло албума и - те са от екипа на прочутия филмов композитор Hans Zimmer!!! Подробности около тези събития може да прочетете ето тук:
http://tarjanews.hit.bg






:) :) :)

devorafileva
08-27-2007, 11:48
В последните си два най-нови БЛОГа Таря Турунен показа как протича снимането на фотосесията за Соло албума и "Моята Зимна Буря":
http://julyblog.hit.bg/%D2arja-Aug.17th-Photosession.html

А също така как се заснема видеото към първия сингъл от албума на Таря - "I Walk Alone". Таря разкрива, че видеото се снима от режисъора Jorn Heitmann - той е режисирал видеото за песента “Sleeping Sun” версия 2005 (Nightwish). Обложките на албума и на сънгъла се правят от Dirk Rudolf - той прави обложките на Apocalyptica и Rammstein.
http://julyblog.hit.bg/VIDEO-Tarja-Aug.26th.html

http://julyblog.hit.bg/iq5.jpg

Явно албумът "Моята Зимна Буря" ще е истинско бижу - толкова много отлични музиканти работят по него !!!
Следете преводите на БЛОГовете на Таря в Българския летен БЛОГ:
http://www.tarjanews.hit.bg/blog.html

Биографията на Таря - подробности около Класическото пеене:
http://julyblog.hit.bg/Biography-MUSIC.html

Преводи от официалната Биографична книга на Nightwish:
http://julyblog.hit.bg/Nightwish-Book.html

Летния български сайт за Таря:
http://www.tarjanews.hit.bg/

devorafileva
09-06-2007, 08:23
На 4-ти Септември, 2007 беше Премиерата във Финландско Радио на първия Соло сингъл на Таря Турунен(бившия вокал на симфоничната метал група Nightwish).Ето тук може да чуете стила на песента-"I Walk Alone"-комбинация от Метал музика/Поп музика/Оркестър/Оперни вокали-Официалното видео към сингъла ще е готово Октомври месец:
http://www.youtube.com/watch?v=sJRGF6ra4cs

Всички преводи от Официалния Английски БЛОГ:
www.tarja.hit.bg/blog.html

Последни новини-Официалният Българския Сайт:
www.tarja.hit.bg


:) :) :)

MajeStic
09-06-2007, 08:27
eee бивша ли е :cry: аз точно си слушам Dark Chest Of Wonders :S :'(

devorafileva
09-06-2007, 08:33
eee бивша ли е :cry: аз точно си слушам Dark Chest Of Wonders :S :'(

Да, бивша е от Октомври 2005-та-последния концерт на групата с нея!Изгониха я заради проблемите в последните три години-дългите изморителни турнета, неспазените обещания от страна на момчетата-да има само три концерта в седмица за да си почива Класическия и глас...

catch_the_rainbow
09-06-2007, 09:49
Без нея не е същото..бахти...сега ако чуете новата заместничка ще се ужасите...има креслив глас и конско лице...и танцува на клиповете...тц тц тц..мн са зле сега...ама дано да са оправят някой ден...

devorafileva
09-21-2007, 16:29
Таря пусна своето първо видео от Соло албума си!!!То вече се
върти по телевизия ViVa!!!
Ето това е видеото-режисьор е J

miminia
09-21-2007, 16:50
Не ми харесва новата и визия , но мн ще се радвам ,ако дойде в България.

devorafileva
09-25-2007, 16:36
Таря ще има концерт в Букурещ-2008-ма-ПОТВЪРДЕН!!!
http://julyblog.hit.bg/Tarja-in%20Bucharest-confirmed-2008.html

:)

Swinkenhoffer
09-25-2007, 16:55
даа, и аз го гледах това, мноого искам да отида... хем да видя града, хем и нея, ама ноу мъни, ноу фъни. :lol:
ако толкова исках, щях да намеря и начин всъщност. :lol:

I walk alone е изключитолно приятна песен, видеото също е хубаво, ама останалите две нещо не ме вдъхновяват.

devorafileva
10-10-2007, 23:03
Таря разкри обложката на първия си Солов албум-"Моята Зимна
Буря". На нея са представени четирите образа от албума:на Ледената Кралица е отредено централното място, под буквата "W" откриваме Куклата, под логото "Tarja" -Мъртвото момче, а под думата "Storm"-Фениксът:
http://julyblog.hit.bg/MWS-CD%20cover%20art.html

Тук може да глесувате за сингъла "I Walk ALone"-радио
Тангра:
http://www.radiotangra.com/index.php?page=top40&lng=bg&action=vote&id=170
http://www.radiotangra.com/index.php?page=top40&lng=bg

Страхотно интервю дадено от Таря специално за Българското
Рок&Метъл Радио-Тангра:
http://www.radiotangra.com/index.php?page=int&lng=bg&id=106
http://www.radiotangra.com/media/audio/Tarja_2007.mp3

АУДИО-интервюта (Октомври месец 2007) за Румъния:
http://str.metalhead.ro/tarja.mp3
За Испания:
http://www.themetalcircus.com/audio/entrevistas/tarjaturunen2007.mp3

http://tarja.hit.bg/

everything_ends
10-11-2007, 05:18
великолепен глас!!!

devorafileva
11-10-2007, 15:13
Таря показа как звучат песните от първия и СОЛО албум, Моята
Зимна Буря-издаване на албума - 19-ти Ноември, 2007ма:

http://www.youtube.com/watch?v=TjfR-_C-jXo

http://www.youtube.com/watch?v=p1IyVZhwvok

http://www.youtube.com/watch?v=qQSO7mbd20E

http://www.youtube.com/watch?v=l2TmXex1R9A

http://www.youtube.com/watch?v=XL05swVQRVc

http://www.youtube.com/watch?v=0IcaiCN0RZQ

http://www.youtube.com/watch?v=bx0OfVK0sRo

http://www.youtube.com/watch?v=F3VcUdsB0iE

http://www.youtube.com/watch?v=B6601udtZgA

http://www.youtube.com/watch?v=dLUKOEqh434

http://www.youtube.com/watch?v=hfuhrT4E1zI

http://www.youtube.com/watch?v=9TjD_nafqFE

http://www.youtube.com/watch?v=S8IDzq2W8dA

http://www.worst-decision.com/images/promo/tarja_poster_tiny.jpg (http://www.myspace.com/spinefarmrecordsuk)

http://www.worst-decision.com/images/promo/tarja_gig_web.jpg (http://www.myspace.com/spinefarmrecordsuk)

devorafileva
11-27-2007, 11:35
Албумът на Таря може да се купи от България-оригинално издание!!!!Доставката е с куриер и плащането е на место при получаването!!!

Лицензирано CD-издание за България:
http://www.katehizis.com/shop/details.php?pid=1&id=6633

Лицензирано CD-издание за България:
http://www.smf-bg.com/details.php?myid=19661

Deluxe Edition-DVD + CD:
http://www.smf-bg.com/details.php?myid=17481


Снимки от първия концерт от турнето Моята Зимна Буря-БЕРЛИН,
25ти Ноември, 2007ма. Таря е изпяла дует The Phantom of the
Opera с брат си Toni Turunen. Някои стари песни, които е
изпълнила Таря са: Walking in the Air, Nemo, Passion and the
Opera, You Would Have Loved This:
http://www.voices-of-enchantment.com/english/galleryframeberlin1107voe.html

Майк Терана дори е останал доволен от концерта!!!!
http://www.voices-of-enchantment.com/english/galleryframeberlin1107voe.html

http://img407.imageshack.us/img407/5893/berlin1107voe8vj1.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/97/berlin1107voe45ih3.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/4219/berlin1107voe87jf5.jpg
http://img153.imageshack.us/img153/5568/berlin1107voe95qb1.jpg
http://img505.imageshack.us/img505/5505/berlin1107voe105ab6.jpg

Symphony of Destruction
11-27-2007, 13:50
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Алис Купър??????
:shock: :shock:
ПОЙЗЪН????
:shock: :shock: :shock:
ТАРЯ?????
:D :D :D :D :D :D :D
егати....чух го и не знаех дали да се смея или да окайвам това,в което са превърнали тази невероятна песен.........
пффф, ми не е за гласа на Таренцето да прави кавъри на Купър.......
--
а албумът очаквах да е много-по зле, съдейки по онези коледни песнички... :D .... ама що ли си я предпочитам с Найтуиш :-o ...... Dark Passion Play ме докосна много повече от My Winter Storm.......

и P.S: не ми се спори с никого на тази тема, така че и да ми цитирате поста с цел заяждане или интелигентен спор, няма да отговоря ^^ Нека има мир ^^

Boot
11-27-2007, 17:15
ама що ли си я предпочитам с Найтуиш :-o


Щото си от онзи тип задръстени фенове, които не могат да приемат нищо ново с тесния си мироглед.

И не, не те цитирам с цел заяждане, просто да спомена колко е смотано това, което каза.

RoyTheReaper
11-27-2007, 19:38
Аз пък съм съгласен с нея. Сама по себе си Таря не е кой-знае-какво. Просто с Найтуиш... се получаваше. Сега нито те могат да ме впечатлят с този травестит, нито тя.

Swinkenhoffer
11-27-2007, 20:13
ама що ли си я предпочитам с Найтуиш :-o


Щото си от онзи тип задръстени фенове, които не могат да приемат нищо ново с тесния си мироглед.
http://www.metal-world.info/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif
Кавърът на Пойзън ми хареса... само дето е малко слаба музиката, но как да е. Изобщооо... целият албум е радост за моето ухо, очаквах някъв тотален ужас. :D Приятно и ненатоварващо.

oTPoBHa
11-29-2007, 20:27
бе таря туронен си е старо куче. нека си пее класическо пеене, ама на мене некси не ми допада такъв глас на тия китари .. предпочитам да го изпее по-твърдо малко.. да смени тая бленда! все пак става дума за рок! ейми лий от евънесънс ми харесва повече.. и нейното пеене е много трудно, много въздух трябва! и гласа и е по-плътен такъв.. по е подходящ като чели.. иначе от професионална гледна точка - таря си е много добра. ама както вече казах - аз харесвам по-интересни гласове.. като вокалистките на фелъни примерно.. ето на това аз викам глас.. таря пред тях е.. :P и да поясня, говорим за чисто пеене. без дранета и други подобни извращения.. има си и такива - броуди дейл и къртни лав са си класика в жанра "мръсница" или "рокерска кучка" и ми харесват също.. тяхното пеене също си е много специфично - постигнато със всекидневно пушене, алкохол и наркотици, но все пак.. резултатът е.. бе няям думи :grin:

абе да се развива рока, и най-вече жените в рока.. тряя си :wink:

Blacklisted
11-29-2007, 20:31
Тая никога не съм я търпял, много ме дразни - глас, визия, всичко.

Като се замисля - от Найтуиш само кавъра на Pink Floyd - High Hopes ми харесва :roll:

mims_duncan
12-24-2007, 21:14
Едва ли съм първия човек, който го казва, но Nightwish без Tarja не са същите :( Иначе сoлoвата й кариера мисля, че добре потръгва след появата на самостоятелният й албум и направата на страхотния клип към песента I walk Alone :) :) ... Нека ни попее и в България :)

devorafileva
01-11-2008, 20:12
На 6-ти Декември 2007ма Таря изпълни националния химн на Финландия
на честването на 90 години от Независимостта на Финландия!!!
Tarja - 2007 operatic performance 3

http://www.youtube.com/watch?v=wTDnqrPftsY

Изпълнение от Май 2007ма-песен от мюзикъла "Фантомът на Операта"
Tarja - The Music of the Night (LIVE)

http://www.youtube.com/watch?v=LV9EKoa6dFo

ЖИВИ изпълнения на Таря от погряващото турне към СОЛО албума My
Winter Storm, което се състоя месец Ноември и Декември 2007ма година.
Tarja - Passion and the Opera-Moscow

http://www.youtube.com/watch?v=zoSCWF3SUMI

Tarja - Phantom of the Opera-Moscow

http://www.youtube.com/watch?v=L8nBG7mcFL0

Tarja - Lost Northern Star-Moscow

http://www.youtube.com/watch?v=QpAdBSiStes

Tarja- Sing For Me-Berlin

http://www.youtube.com/watch?v=jOIthGb6Khc

Tarja- I Walk Alone - LIVE-Zurich

http://www.youtube.com/watch?v=LTxu0_8aACE

Tarja-Oasis-Berlin

http://www.youtube.com/watch?v=gVImPivucDM

Ако се чувствате фен, посетете единствения Българския сайт & форум за Таря:
http://tarjaturunen.portbb.com/index.php
http://tarja.hit.bg
http://img293.imageshack.us/img293/2383/bannerrd6.jpg

devorafileva
01-29-2008, 08:44
Днес е премиерата на най-новото видео, което Таря засне в Берлин на 9ти декември 2007ма!!!
Песента е "Die Alive", втория сингъл от албумът "My Winter Storm"!!!
Ето видеото:

http://www.youtube.com/watch?v=T20xud44upo



8)

Swinkenhoffer
01-29-2008, 09:32
Размазах се от кеф, докато го гледах. :-D Пък и песента ми е една от любимите в албума. :Р

Sevt
01-29-2008, 09:33
Таrja is L E G E N D A R Y !

Няма какво повече да се каже по темата !

mmolly
02-20-2008, 18:03
Таря си е "старо куче" дам.. радвам и се на песните дори и като не е в групата..песничките дет' прави са мн готини катоо i walk alone.. аа тъз новата Анет ли к'ва беше е пълна бозъ.. :(

devorafileva
04-05-2008, 11:39
Вторият сингъл на Таря е вече факт-това е "DIE ALIVE"!!!

http://img395.imageshack.us/img395/1874/diealivesecondsingleob4.jpghttp://img233.imageshack.us/img233/350/diealiveinsideqm0.jpg


Сингълът може да бъде закупен от България, магазини S.M.F.
http://www.smf-bg.com/details.php?from=s&myid=36278


www.tarja.hit.bg
http://img293.imageshack.us/img293/2383/bannerrd6.jpg (http://tarja.hit.bg)

AutumnTears
04-05-2008, 11:45
bravo mnogo i e dobur albuma nadqvam se da produljava da pravi hubava muzika dori i bez nightwish