PDA

View Full Version : Затъпяваме ли заради многочасовото висене пред компютрите ?



мацка от класа
04-16-2007, 20:47
Тъй като доста голяма част от нас прекарваме определено не малка част от времето си в нет-а,пред компа,не мислите ли,че това донякъде е вредно за нас? По някакъв начин не ни ли ограничава,не затъпяваме ли? :? Не знам,някак си само с тва писане по тая клавиатура и облъчването и взирането в тия плоски монитори(като са плоски,е по-добре,но има хора работят и със стари компютри)... вместо да правим нещо друго,ние си губим доста от времето :? Каква ви е позицията-вредно ли е прекомерното седене,пречи ли ни,спира ли определени неща у нас...каква е вредата според вас? 8-[

Barbie
04-16-2007, 20:53
ДА! Абсолютно! Ето, аз цял ден тука се правя, че уча пред компютъра, и в момента съм абсолютно изтрещяла! Съвсем неадекватна!
Освен това съм в Италия и приятелят ми ми липсва! А не съм го чувала...от два дена като хората...за мен това е много. И наистина си е мъчение да се комуникира през skype. Слава Богу, че след 5 дена пак си пътувам към България и 2 седмици няма да погледна компютър! Изнервя ме и ме подлудява!

(Вероятно си и личи :-D Имам за учене и момчето ми липсва - пиша го за стотен път в последния час в тоя форум. Ша ма прощавате, не съм в кондиция.)

Mo6no3
04-16-2007, 21:09
Не мисля, че затъпявам. Даже напротив. Докато седя на компютъра чета и научавам доста нова информация.

Shadow_Walker
04-16-2007, 21:21
Не мисля, че затъпявам. Даже напротив. Докато седя на компютъра чета и научавам доста нова информация.Подкрепям.И аз докато съм на компа научавам доста неща из нета :)

мацка от класа
04-16-2007, 21:21
Да се надяваме,че е така,както казаха последните 2ма:) Обаче силно ме съмнява всичкото това кибичене да ни учи само на нова и полезна информация...взема си своето ;/

rosskata
04-16-2007, 21:30
Аз ужасно много изтъпявам с тоя компютър... ПОчти не чета вече, не ми се учи, защото съществува великия НЕТ... И когато не изляза специално защото имам да уча за някакъв изпит, се лепвам за компа, и естествено, после ставам с главоболие и си лягам направо... ](*,)

След 5 години в съжителство с великия компютър, сложих отново очила след 7-8 години освобождаване от тях... :smt009

Да не говорим как яде свободното време...
Че се научават нови неща, научават се... Но не знам струва ли си да се губи толкова много време... :roll: Минимум 2-3 часа на денонощие отиват в пулене в монитора...

мацка от класа
04-16-2007, 21:34
Не си струва,бе,хора! Можем да научим полезна информация и от други места ! Ама навика си е навик :| Тва е лошото,но с повечко воля всичко е възможно !

Forslor
04-16-2007, 21:46
На едни им действа силно затъпително (цял ден безмислени чатове и висене по още по-безмислени сайтове) , а на други ( търсят информация , научават как се прави това или онова, правят различни проекти, учат се ) с една дума уползотворяват си времето.
Интернет е много мощно информационно ( а и не само) средство със което едни умеят да боравят, други се учат ,а трети не го разбират и не им пука. :)

ABSOLUTme
04-16-2007, 21:50
меи би.. :roll: ама аз докато пиша и чета глупостите във форума,си препрочитам и 'Алхимикът' :::

които желае - да заповяда. :-D

:arrow: http://borislav.free.fr/mylib/author/

rosskata
04-16-2007, 21:51
Интернет е много мощно информационно ( а и не само) средство със което едни умеят да боравят, други се учат ,а трети не го разбират и не им пука. :)

КОето обаче не променя факта, че какато всяко хубаво нещо, води до пристрастяване... 8-[ И тогава негативните ефекти стават повече от позитивните...

Th3WildAng3l
04-17-2007, 10:30
Ако се балансира стоенето пред компютъра с нещо полезно не се затъпява. Ако стоиш пред компютъра и само чатиш с плиткоумни чатъри или играеш глупава игра много ясно че ще затъпееш.

malka_sladuranka
04-17-2007, 11:05
Аз лично не смятам, че затъпявам пред компютъра. Чета си полезно инфо, разни други интересни неща и така... Съвсем отделно нещо е, че вреди- на очите..наа всичко..ако стоя по повечко време вечер на ПЦ-то, после не мога да спя, ударена съм като с мокър парцал, абе..определено не е здравословно :-s но не е и затъпяващо... :-k Е, зависи какво се прави на него де, аз говоря от свое име.

Valar
04-17-2007, 12:28
И да и не!
Интернет е целия свят ако се ограничаваш само до един два форума и Скайп!
Тогава да затъпяването е неизбежно!
Ако обаче разнообразяваш влизаш на много места четеш много нова информация!
Е полезно но това пък го правят много малко хора за съжаление.

My_Infernal_Majesty
04-17-2007, 12:31
Нее! Поумняваме! :lol: :smt005 :smt005

punisher
04-17-2007, 12:45
както каза valar - и да и не!

Аз си го знам тва,че се занимавам повече с някви глупости в нета и после все не ми стига времето за нищо...
обаче какво да направя...

internet is like drugs...
i'm addicted...
http://anaksunamoon.blogs.sapo.pt/arquivo/Internet%20Adicted.jpg

Swinkenhoffer
04-17-2007, 13:05
напротив! откакто имам нет се чувствам по-умна. 80% от всичко, което научавам е през компа, а не в школото (примерно).

Duffer
04-17-2007, 13:12
напротив! откакто имам нет се чувствам по-умна. 80%
Да, да. И пишките са по 22 см.

Swinkenhoffer
04-17-2007, 13:18
Да, да. И пишките са по 22 см.
факт.
ако щеш вяврвай. :lol:

zubi
04-17-2007, 13:54
тея дет само си чатят ... ест затъпяват ... но има някои които искарват пари от това (от компа ... не от чатенето) ;-)

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-17-2007, 14:11
zavisi ot 4oveka.. ako dadeniq 4ovek ottdelq vreme i za po umstveni neshta moje i da ne stane.. ama sq kat sedish mn`pred kompa i ne praish drugo prosto nqma kak.. :-# 8-[ pone az taka go razbiram... #-o

Mo6no3
04-17-2007, 15:44
напротив! откакто имам нет се чувствам по-умна.
Ами като ползваш за сравнение юзърите на тийнпроблем е нормално да се чувстваш такава. :lol:

KiLLeR_InSTiNkT
04-17-2007, 15:47
Полезна информация, но въпреки всичко усещам как все повече и повече затъпявам...

RoyTheReaper
04-17-2007, 16:00
Не е задължително. Аз лично си набавям много интересна и полезна информация от Интернет. Аз чета на компютъра, пиша на компютъра, уча на компютъра. Естествено го ползвам и за развлечение, но не мога да отрека приноса му.

n1ght_shadow
04-17-2007, 16:16
opredeleno ne zatapqvam... ot internet sam nau4il mnogo ne6ta koito edva li bih gi nau4il ot drugade a i bez tfa ne sa ograni4avam s 2-3 sait4eta i skype/mirc/ICQ a prez golqma 4ast ot vremeto si razcakvam nqkoq igri4ka.... se pak sam gamer :D pak i kato mi dostavq udovolstvie nema na4in da zatapeq ot tova :)

I'm crazy
04-17-2007, 16:32
дАм,определено...седенето пред компютъра е супер вредно...пълна загуба на време,ненужо хабене на зрението :roll:

Mo6no3
04-17-2007, 16:55
дАм,определено...седенето пред компютъра е супер вредно...пълна загуба на време,ненужо хабене на зрението :roll:
Спокойно ти не можеш да станеш по-тъпа от седене на компютъра, а и няма как. То по-тъпо от това няма как да се стане. :lol:

04-17-2007, 18:20
За резвлечение предпочитам излизането. За научаване на нови неща - книгите и телевизията, в Интернет има прекалено много информация и накрая се объркваш, защото не знаеш, кое е лъжа и кое - истина.

Mimka_sweet
04-17-2007, 19:37
Ми ,аз лично затъпявам-ДА!

Ама го и осъзнавам , но не правя нищо по въпроса
......... ъъъъъъъъъъъъ :-k

koalka
04-17-2007, 19:50
Може и да се затъпява, обаче не мога след като се прибера от училище изморена, да седна примерно да уча...

Признавам си, че определено не чета полезна информация много.Случва се, но повечето ми е нещо като забавление.

teenkopele
04-18-2007, 06:19
Полезна информация, но въпреки всичко усещам как все повече и повече затъпявам...

...и по-често се нервирам.

LunaTriCk
04-18-2007, 07:36
Зависи какво правиш, когато седнеш на компютъра. Какво предназначение има този компютър. Компютъра взет заедно с интеренет е едно изключително мощно оръжие, което може да се използва в две противоположни страни.
Компютъра има друг, много по-вреден страничен ефект от затъпяването и даже сега като се замисля, май затъпяването е следствие от него. А именно - изолацията. Откъсването ти от социалния живот. Приятелите ти стават виртуални, речта предимно писменна, очите червени.

FiRe_aND_IcE`f
04-19-2007, 15:16
и да затъпяваме и да не пак седим и не ни пука...

evil_lady_in_black
04-19-2007, 15:52
Не мисля, че затъпявам. Даже напротив. Докато седя на компютъра чета и научавам доста нова информация.
да . Но има различни хора . Някои седят пред компютрите за да правят други неща :-)