PDA

View Full Version : Вашата обща култура



quench
04-17-2007, 17:29
Драги съфорумници,
смятате ли,че вашата обща култура е достатъчно висока за възрастта ви? Превъзхождате ли връстниците си или сте част от общия фон? Как сте получили познанията си?
Бих ви помолил да бъдете по-конкретни и да споменете поне дали сте над или под 16 годишна възраст.
Мерси

`Death`Whore`
04-17-2007, 17:30
Зависи. Смятам се за доволно интелигентен човек, но има неща, които не ме интересуват и не чета за тях например.

HopeLesss
04-17-2007, 17:34
Зависи какво разбираш под 'достатъчно висока'. Да, мисля, че имам висока култура за възрастта си, но и аз като `Death`Whore` не се интересувам от всичко и съответно не мога да кажа, че съм веща по всички въпроси.

RoyTheReaper
04-17-2007, 17:44
Колкото и нескромно да звучи, смятам, че имам доста обширни познания в много области. Знам много неща, дори и такива, които не ми трябват. Примерно знам почти всички столици в света. Естествено, че не знам всичко, но за нещата, които не ме интересуват имам поне основни познания, които съм получил от училище.

Добил съм знанията си благодарение на любопитството си. Аз съм направо гладен за информация и така съм от малък. Родителите ми не можеха да сварят да ми носят детски енциклопедии. Първата ми купиха още преди да започна училище и я изядох с кориците. Към втори клас, когато за пръв път поправих даскалката, детските енциклопедии не ми стигаха и четях учебници за 8ми клас и нагоре. В 6 клас бях минал материала по химия до 11 клас. Когато се сдобих с компютър и интернет, вече нямаше граници за любопитството ми.

Дали превъзхождам връстниците? Трудно ми е да преценя, защото моето обкръжение са все като мен. Но мисля, че общата ми култура е по-висока от средната и е достатъчна за възрастта ми.

Над 14 години съм.

bulgarche
04-17-2007, 22:06
Да, аз смятам че "общата ми култура" е на по-високо ниво от голям брой мои връстници. С риск да повторя предния пост, че кажа че познанията съм ги получил от своето любопитство, а и от широкия кръг и хора, с различни интереси, професии, занимания и т.н., с които съм имал възможността да си комуникирам. Друг плюс ми е че съм много разбран човек, а и чуввството ми за хумор (не питайте какво общо има). Най-малкото съм го доказал по общообразователните предмети по които не отварям учебник...не че по друго го правя де. Казвам това също и защото са ми го казвали не малко хора, които според мен даже много малко ме познават. А и може би защото тогава не смея пред тях да си покажа простотията ;)

AliceSw
04-17-2007, 22:12
пфу, мисля, че имам доста богата обща култура, поне в сравнение с повечето ми познати

над 16 съм

malka_sladuranka
04-17-2007, 22:32
Тази тема я гледам от както е пусната и все не се престрашавам да пиша..или по-точно не мога да преценя отговора..
Абе...не съм супер ентелегентна..или нещо такова, но като гледам разни на моята възраст от класа ми примерно(не всички разбира се..) освен да кажат какво са яли вчера или какво казала незнам си коя, която даже не я и познавам, друго не могат да кажат. И ако тръгна да разкажа какво съм гледала по Дискавъри или какво съм прочела в нета..иии ме прекъсват...не им е интересно. #-o
От друга страна...пак примерно от класа ми..(абе вече бифшия) има такива хора....които...с тях пък не мога да говоря.. само.... такива... умни неща приказват... малиии.. :smt005
Така, че....ако трябва да се оценявам... ммм може би...ще кажа, че съм златната среда. Не знам всички столици :oops: (както беше споменато), знам на "по-известните" държави..но да ме колите...не мога да кажа коя е столицата на.... Нигерия примерно. #-o Но.. разни неща които са ми интересни...интересувам се...питам..научавам.
Тоест имам прилична обща култура според мен. Книжки си чета, ама умерено..абе..не съм ограничена. :-D

Ухх май обаче са ми малко хаотични мислите. :-s Ша ма извиняате. :-s

dete_na_prostora
04-18-2007, 00:18
Мммммммм обштата ми култура е доста обшта :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Всичко си го знам от бат ТЕЛЕВИЗОР....... Пффф х училиште се учат кфи ли не тъпизми, но не и нешто което да моа го използвам ф тъй да се каже цивилизован разговор извън школото... Тъй че телевизията му е мамата на обштата култура.... \:D/ ::: \:D/ ::: \:D/ :::

Ziezi
04-18-2007, 04:41
ъъъъ не,не се смятам за много умен....по принцип имам доста добра памет(преди време за класните по български учех по 2 теми наизуст на ден),но мързелът така ме е налегнал,че вече се плаша...знам много неща в областта на астрономията и зоологията(знам латинските имена на 70-80% от змиите),но пък нищо не разбирам от термична обработка на пластмаси...

bungle
04-18-2007, 06:12
Не мисля, че общата ми култура е достатъчно висока.
Имам още много да уча.
19г.

_[LiFe-StiLe]_F
04-18-2007, 07:03
в сравнение със повечето ми приятели и познати, смятам, че имам поне малко повече от тях в главата ;) може да звучи нескромно, но това е положението ;)
на 19 год. съм

teenkopele
04-18-2007, 07:13
Не мисля, че общата ми култура е достатъчно висока.
Имам още много да уча....

Над 16 съм.

quench
04-18-2007, 08:02
единствено ще кажа,че отговорите на всички досега са много показателни

аригато

SINDEL
04-18-2007, 08:35
:-D
Има нещо подвеждащо в тая тема. Така или ина4е, малко ще съм нескромна, но определено се имам за умни4ка :lol: Така де, над.. хм как го беше казал то4но.. "общия фон". Кефя се, 4е пиша доста по-грамотно от пове4ето хора във форума (тва нямаше много общо, но ме изби на някво самохвалство).
А, да, на 20 съм. :roll:

punisher
04-18-2007, 11:57
Определено има мои връстници,които знаят много повече от мен,но по моите наблюдения повечето на моята възраст са толкова ограничени в мисленето,че...
Смятам,че съм от сравнително умничките дечурлига :-D
Може би не толкова до там,че знам много неща,а по-скоро разсъждавам повече от някои хора.

bulgarche
04-18-2007, 12:18
Не знам всички столици :oops: (както беше споменато), знам на "по-известните" държави..но да ме колите...не мога да кажа коя е столицата на.... Нигерия примерно. #-o
И аз не знам коя е на Алжир :shock:

знам много неща в областта на астрономията и зоологията(знам латинските имена на 70-80% от змиите),но пък нищо не разбирам от термична обработка на пластмаси...
При положението че са 16 видя, е нормално да знаеш част от тях, ако са ти интересни. Но всъщност не са и толкова трудни, понеже родовото име на повечето е еднакво. Vipera, Coluber, Elaphe...Е, но аз знам само 3, понеже тях по-често ги срещам и ги определям по-лесно => и по-често ги записвам :)
Аз съм по-напред със птиците, но вече съм ги позабравил...някоя жаба и гущер знам още.
От къде си ги учил тези неща всъщност?
А пластмасите и термичната им обработка...интерено ми е, ама няма кога да се занимавам и с това :) Виждал ли си какво представлява бутилката преди да стана тева което е?

rosskata
04-18-2007, 13:25
Tрудно ми е да преценя общата си култура... :roll: Но определено съм любопитна... Интересуват ме разни неща, обичам да чета и да научавам любопитни работи, обичам географията , историята, психологията...

Не мисля, че има нещо такова като "общ фон" или точен измерител на общата култура... Аз примерно се интересувам от история и знам доста в тази област, но не знам наименованието на нито една змия на латински... Не ме вълнува толкова просто... Знам страшно много столици, но за физика не ме търси изобщо... :roll:

Също мисля, че общата култура и интелекта са две различни неща... Свързани донякъде, но различни..."Любопитен" и "Умен" далеч не се припокриват. Има ходещи енциклопедии, които са доста безпомощни в света извън книгите, и хора, които не знаят повече от 5 европейски столици, но доста добре се оправят в живота...

На 20 съм

Barbie
04-18-2007, 17:54
Не смея да определя общата си култура като висока. Може да бъде на далеч по-високо ниво . Не смея и да се сравнявам с който и да е било. Но, както rosskata се определи, любопитна съм. Имала съм щастието да обогатявам общата си култура по различни начини - книжки (голяма страст), пътуване, общуване с хора от различни култури... За мое най-голямо щастие съм сравнително компетентна да разговарям с хора от всякакви страни, етнически групи, религии по достатъчно разнообразни теми...без да ги изумявам с предположения от сорта..."О, Исландия...това не беше ли някъде около Австралия?" или "Хмм, Норвегия...*мисли* Столицата на Швеция, нали?" (Една приятелка от Норвегия подивя като един младеж, мигайки невинно насреща й, каза тази реплика.) Тъй де, като не знам нещо чистосърдечно си признавам, че съм неука, и чакам да ме просветлят.:-D Късметлийка съм, че обстоятелствата ми позволяват постоянно да научавам различни неща и да виждам света от гледната точка на хора със съвсем различни нрави, навици и култура. Пък и гимназията ми даваше изключително много възможности за развиване на всякакви допълнителни интереси и способности, стига да се възползваш - още една причина да се радвам на късмета си. С две думи, имала съм шанс да науча доста неща и да добия някакъв опит - благодарна съм. Дано и за напред да е така. :-)

На 19 :-)

Edit: Аве, съдейки по безумния ми правопис и пунктуация, човек сериозно ще се замисли как съм завършила гимназия... Ша прощавате, неграмотна съм си...а и с пълния член от много време сме на "Вие"... :oops: :smt012

quench
04-18-2007, 18:01
и хора, които не знаят повече от 5 европейски столици, но доста добре се оправят в живота...

въпроса не е дали се оправяш в живота, а дали животът те оправя

продължавам да следя с интерес темата

teenkopele
04-18-2007, 18:09
въпроса не е дали се оправяш в живота, а дали животът те оправя...

Животът оправя всеки по един или друг начин.

RoyTheReaper
04-18-2007, 18:28
единствено ще кажа,че отговорите на всички досега са много показателни

аригато

А ще разкриеш ли какво ти показват?

quench
04-18-2007, 18:29
единствено ще кажа,че отговорите на всички досега са много показателни

аригато

А ще разкриеш ли какво ти показват?

не,ти и сам ще се сетиш

white_chik
04-18-2007, 18:36
На 16 години съм и честно да си кажа винаги съм смятала,че съм с висока обща култура поне за годините си.Не знам в даскало имам некви хубави оценки,но анй-вече много чета и може би затова.

BastardOfChrist
04-18-2007, 19:35
I'm always right and you are ALWAYS wrong when we argue.

04-18-2007, 20:46
Не се напивам пред амор с водка за 3лв и определено съм много над средното ниво на прасета и пачи

koalka
04-18-2007, 20:50
Не знам дали имам висока обща култура, не съм много сигурна...Но определено обичам да гледам Animal Planet,Discovery,National Geografic и още.

Mo6no3
04-18-2007, 20:58
Някак много странно как на бърз поглед не видях да има хора с ниска култура. :lol: Как всички имате по-висока култура от останалите? И къде са останалите и защо (не) пишат в темата? :lol:


бтв нарочно не искам да определям общата си култура, защото вече взе да става тъпо. Всички много четат и имат много висока култура. Аз доста често чета статии в Уикипедия, ако ми се наложи чета англииските статии (въпреки че си превеждам доста бавно). Навремето гледах дискавъри, но вече не гледам такива канали, защото филмите общо взето ми са безинтересни.

Ziezi
04-18-2007, 21:14
Не знам всички столици :oops: (както беше споменато), знам на "по-известните" държави..но да ме колите...не мога да кажа коя е столицата на.... Нигерия примерно. #-o
И аз не знам коя е на Алжир :shock:

знам много неща в областта на астрономията и зоологията(знам латинските имена на 70-80% от змиите),но пък нищо не разбирам от термична обработка на пластмаси...
При положението че са 16 видя, е нормално да знаеш част от тях, ако са ти интересни. Но всъщност не са и толкова трудни, понеже родовото име на повечето е еднакво. Vipera, Coluber, Elaphe...Е, но аз знам само 3, понеже тях по-често ги срещам и ги определям по-лесно => и по-често ги записвам :)
Аз съм по-напред със птиците, но вече съм ги позабравил...някоя жаба и гущер знам още.
От къде си ги учил тези неща всъщност?
А пластмасите и термичната им обработка...интерено ми е, ама няма кога да се занимавам и с това :) Виждал ли си какво представлява бутилката преди да стана тева което е?хаха,малко повече са от 16 вида...Примерно Випера включва само европейските и малка част от азиатските и африкански(май) отровници.Тя е част от Виперидае,което е част от Виперинае,което е част от Серпентес...
По принцип уча микробиология и ще правя магистър херпетология и общо взето бая се интересувам от това...Имаше един много добър сайт,на който бяха класифицирани всичките влечуги и земноводни ама го махнаха...
Тоя:http://calphotos.berkeley.edu/fauna/sci-Reptile.html също е добър,ама не обхваща всичките...
А за пластмасите-гледал съм филми как ги правят,ама не ме влече особено...

LunaTriCk
04-18-2007, 21:56
Концентрирал съм си знанията и интереса само в сфери, които са ще са ми полезни сред време. Страничните теми само съм ги облизал по повърхността. :-D

krem4et0
04-19-2007, 08:28
Имам богата обща култура, но просто има теми, които ме вълнуват доста слабо и не просто не се интересувам от тях. сега трябва да се прави резлика между умен човек и човек с богата обща култура. Познавам хора, кото са страшно умни(по мое вижданегениални), ама грам нищо странично не ги интересува. Общата култура зависи от това колко четеш, слушаш или проучваш за дадени проблами и въпроси. Иначе без дае знам абсолютно всичко за българската политика мога да изкажа някакво мноние(и защо за Бога все съм права), но като цяло не чета вестници и рядко гледам новини. Иначе познавам доста не особено умни същества, които 2 приказки не могат да вържат и нямат грам мнение по никой въпрос. на фона им просто аз блестя :oops:

I'm crazy
04-19-2007, 15:02
Абе кАто за момиче на 16 знам доста неща...според мен си имам нужната обща култура :D

teenkopele
04-30-2007, 05:47
Авторе, кога ще разкриеш скрития замисъл на темата? :-D

sherry
04-30-2007, 08:36
Зависи. Понякога се чувствам по - умна от другите(четейки някакви безсмислици в тоя форум примерно), чувствам се по - интелигентна и когато говорим за нещо в училище. Но всичко зависи от предмета на дискусия. Може да имам богата обща култура, но тя да е ограничена до някои параметри. Може да знам много за историята, философията, литературата, биологията, но да съм зле с географията и политиката примерно. :roll: Всеки човек си има силни и слаби страни. Все пак, вглеждайки се в по - голямата част от заобикалящите ме хора, смея да твърдя, че съм добре за възрастта си. На 18 съм.

drawers
04-30-2007, 08:49
Любознателна съм и се интересувам, да. Но не смятам, че на този етап общата ми култура е достатъчно висока, даже и за възрастта ми. Но имам амбиция да стана интелигиентен човек. След един месец навършвам 14.

Disrespect
04-30-2007, 09:13
Ами...знам от тук от там някои работи... ;>

Над 16 съм.

Брех...още не съм свикнал да казвам, че не съм на 16.

IKisseDAGirL
04-30-2007, 09:18
Мисля, че общата ми култура е на достатъчно високо ниво (на 17 съм). Незнам дали съм по-интелигентна от връстниците ми, тъй като всичко е относително - например в класа ми има наистина доста умни и начетени хора, някои от тях са по и от мен, но пък познавам и много други, които са толкова ограничени и елементарни, че няма на къде..

e_l_i_z_a
04-30-2007, 10:21
За възрастта си съм ходила на достатъчно места,видяла съм достатъчно,общувала съм с достатъчно различни хора,чела съм много,гледала съм достатъчно Дискавъри( :lol: ),за да смея да твърдя,че за възрастта ми съм си напълно нормална :wink: Може би малко над нивото на някои мои връстници,но все пак съм в началото на живота си и имам още твърде много да уча :-)
На 14 съм :idea:

KoRn
04-30-2007, 11:23
mm iam tam nekfa ob6ta kultura ama ne sum ОНТЕЛЕГЕНТЕН

mery_andjela
05-04-2007, 14:47
мисля че да,но нека другите преценят

Jessika_MG
05-04-2007, 19:49
Ами подържам добро ниво, но аз не се чувствам удовлетворена от него. Знам повечко неща в областта, която ми е интересна, но винаги има какво повече да се научи. Работя по въпроса за увеличаване на общата култура и доста често завиждам (не с лоши помисли, разбира се) на хората, които знаят повече от мен, та дори им завиждам. Не говоря за специалисти по нещо, а за едно прилично ниво на знание в много направления. Защото все пак в различен период от живота помага малко или много, а като си имаш и малко понятие друго си е :wink: Хубаво е да не се чувстваш тъп :-D

rebel_kid
05-04-2007, 20:55
Интересувам се от много и различни неща и мисля, че имам доста богата обща култура :-D


Под 16 съм ...

05-04-2007, 21:08
За съжаление знам прекалено много, и се надявам да спра да се информирам. Примерно вече не чета вестници и не гледам новини. Така ми е по-добре.

05-04-2007, 21:11
Зависи. Понякога се чувствам по - умна от другите(четейки някакви безсмислици в тоя форум примерно), чувствам се по - интелигентна и когато говорим за нещо в училище. Но всичко зависи от предмета на дискусия. Може да имам богата обща култура, но тя да е ограничена до някои параметри. Може да знам много за историята, философията, литературата, биологията, но да съм зле с географията и политиката примерно. :roll: Всеки човек си има силни и слаби страни. Все пак, вглеждайки се в по - голямата част от заобикалящите ме хора, смея да твърдя, че съм добре за възрастта си. На 18 съм.
И аз съм на 18, но в моето даскало е различно - само малка част (и то аутсайдерите) се интересуват от философията, литературата и политиката примерно. Даже има едно момиче, което не чете книги и четенето за нея е мъка.

Готин пич
05-04-2007, 21:12
Все пак вече знам, че за да си хванеш гадже не е необходимо много акъл, даже напротив...

05-04-2007, 21:14
Съвсем сериозно,смятам,че превъзхождам доста връстниците си (а и не само тях) като обща култура... Интересувам се от страшно много неща в области,които нямат никаква връзка една с друга. Почти няма тема,в която да не мога да се включа адекватно... За съжаление повечето тийнейджъри и изобщо млади хора днес нямат много интереси,разбират от 2-3 теми и тва е... Вижда се и по разни шоута като "Стани богат" и т.н.
А това лошо ли е? Не е ли по-добре да не се разпиляваш. Защото като знаеш по малко от всичко никога не знаеш достатъчно от нещо.

05-04-2007, 21:17
Концентрирал съм си знанията и интереса само в сфери, които са ще са ми полезни сред време. Страничните теми само съм ги облизал по повърхността. Аз само в училище научавам нещата, защото разбрах, че животът е не за да го мислиш, а за да го живееш.

05-04-2007, 21:27
Да ви кажа право до 12 години включително бях много фокусиран върху едно (може да кажете ограничен, но какво от това?), като общия фон. Но от 13 дръпнах. Обаче, като станах на 17 разбрах защо бях станал сдухан хетър аутсайдер - защото съм бил твърде културен за възрастта си. И много задълбавах... Но вече няма да правя това! Никога! Защото видях че ми е по-приятно да съм част от общото ниво, тоест да се интересувам от това в училище, аз не съм за политика примерно. А и на хората не им харесваше да им дърдоря за политика и, че от 1996 до 1998 еди кое си поколение на Форд Фиеста се произвеждало, и биографиите на известните личности. Видях, че това не бях аз. Ето сега аз вече отново не чета вестници и не гледам новините по телевизията и резултатът е, че пак съм себе си, пак съм необременен и чист от информация. Може да ме помислите за ограничен, ноистината е, че какъвто бях до 6 клас ме харесваха, харесват ме и сега. Явно хората които срещам харесват повече хора, които не се разпиляват и не задълбават по разни теми.

Mimka_sweet
05-04-2007, 21:35
Ами спрямо "децата" в училище (повечето , не всички естествено) се чувствам по-умна......може би защото изкарвам по-високи оценки и защото при разговори в междучасията не се ограничавам с една или две теми ......


Ама тука се чувствам доста проста,особено след като прочетох какви сте се изкарали всички :lol:

05-04-2007, 21:36
Е то е хубаво да знаеш, ама повече от 2-3 теми на междучасие не те ли прави дърдорко и дървен философ?

Mimka_sweet
05-04-2007, 21:39
Опа да........под 16 съм :-D

Briseis
05-04-2007, 23:33
Хм...Може би съм малко над средното ниво.За мен има 2 типа интелигентност-тази в училище и тази в живота...Много хора знаят теорията, но не могат да я приложат на практика.За мен тези хора са обречени, книжни плъхове...
Имам прилични оценки, почти само шестици, но това не означава,че имам висока обща култура.
Определено съм любопитна и знам много неща, които може би няма да ми трябват.Влюбена съм в историята.Всичко ми е интересно и мога да кажа, че знам много неща, но според мен не е достатъчно.Не обичам географията, въпреки това знам много неща за различните държави.Но с това се изчерпват знанията ми в тази област.Имам ли богата обща култура? Обичам изкуството - балет, театър, поезия...Това прави ли ме умна?
Старая се да пиша грамотно и обичам да разсъждавам.
Понякога казвам, че съм умна.Дори прекалявам.Но това са думи, аз мога и да лъжа...
А понякога и много се лигавя...Тогава не съм умна.
На 16 съм...
Е, отличавам ли се от общия фон...?

Muse_of_Madness
05-05-2007, 08:13
Да ви кажа право до 12 години включително бях много фокусиран върху едно (може да кажете ограничен, но какво от това?), като общия фон. Но от 13 дръпнах. Обаче, като станах на 17 разбрах защо бях станал сдухан хетър аутсайдер - защото съм бил твърде културен за възрастта си. И много задълбавах... Но вече няма да правя това! Никога! Защото видях че ми е по-приятно да съм част от общото ниво, тоест да се интересувам от това в училище, аз не съм за политика примерно. А и на хората не им харесваше да им дърдоря за политика и, че от 1996 до 1998 еди кое си поколение на Форд Фиеста се произвеждало, и биографиите на известните личности. Видях, че това не бях аз. Ето сега аз вече отново не чета вестници и не гледам новините по телевизията и резултатът е, че пак съм себе си, пак съм необременен и чист от информация. Може да ме помислите за ограничен, ноистината е, че какъвто бях до 6 клас ме харесваха, харесват ме и сега. Явно хората които срещам харесват повече хора, които не се разпиляват и не задълбават по разни теми.
Един гост се беше изразил чудесно на тази тема горе-долу:


Няма такова нещо "повърхностните успяват". Имат примитивни източници на удоволствие. Следователно удоволствието им е примитивно. А ако привилегията на примитивните удоволствия е тяхната честота, то значи освен че са примитивни са и бързо износващи се...
Не сте ли виждали хора които пият ракия, слушат чалга и си бъркат в пъповете? И такива които четат Шилер и слушат Бах? Е та кой изпитва по - добро удоволствие, при все, че удоволствието на първия е интензивно, а на втория е трудно съотносимо към повърхностното разбиране на понятието "удоволствие"? В единият случай удоволствието е едно, а в другия - съвсем друго. Значи има удоволствия от различни класове. И в единият случай имаме завършен простак, а в другия - мислещ, в процес на прогрес, възход или както щете... Значи говорейки за удоволствия трябва да съблюдаваме две неща, за да ги разберем в тяхната същност: произход на удоволствията и последствия от удоволствията... Дааам.
Когато завършите гимназия ще видите, че удоволстващите се по примитивен начин стават невротични, истерични и все не добри неща. А по отношение на образованието стават нищ...а! Защото дебелите книги върху които ще ви препитват не са написани за повърхностни и остават да си се пързаааалят, пързааалят по повърхността на животеца, дорде не свърши!

rosskata
05-05-2007, 10:19
Няма такова нещо "повърхностните успяват". Имат примитивни източници на удоволствие. Следователно удоволствието им е примитивно. А ако привилегията на примитивните удоволствия е тяхната честота, то значи освен че са примитивни са и бързо износващи се...
Не сте ли виждали хора които пият ракия, слушат чалга и си бъркат в пъповете? И такива които четат Шилер и слушат Бах? Е та кой изпитва по - добро удоволствие, при все, че удоволствието на първия е интензивно, а на втория е трудно съотносимо към повърхностното разбиране на понятието "удоволствие"? В единият случай удоволствието е едно, а в другия - съвсем друго. Значи има удоволствия от различни класове. И в единият случай имаме завършен простак, а в другия - мислещ, в процес на прогрес, възход или както щете... Значи говорейки за удоволствия трябва да съблюдаваме две неща, за да ги разберем в тяхната същност: произход на удоволствията и последствия от удоволствията... Дааам.
Когато завършите гимназия ще видите, че удоволстващите се по примитивен начин стават невротични, истерични и все не добри неща. А по отношение на образованието стават нищ...а! Защото дебелите книги върху които ще ви препитват не са написани за повърхностни и остават да си се пързаааалят, пързааалят по повърхността на животеца, дорде не свърши!


Има хляб в тези думи, но с много неща не съм съгласна.
Първото е за висшето. Уча що-годе престижна специалност в що-годе добър университет. Всички сме влязли с висок бал. КОлегите ми са интелигентни, с висока обща култура, с по 2-3-4 езика и прочие. И всички слушат чалга. И обичат, както и аз,да пият ракия и да си "бъркат по пъповете". Едновременно с това много от тях слушат Бах и четат Шилер... Класифицирането на хората според предпочитения е грешно в основата си. Много хора нямат едностранни интереси и предпочитания...

Да не говорим колко губи човека, ако не може да бъде и простак, и интелектуалец, когато е в настроение за това. Нито съм глупава, нито нищо, но ти казвам, че от просташките забавления и повърхностните удоволствия, човек става много по-щастлив... Докато другите просто го обогатяват душевно. А ако ме питаш мене, бих жертвала малко душевно богатство за един час кретенски забавления...

rosskata
05-05-2007, 10:53
Неее, сериозно мислите ли, че всички сте над другите на базата на общата култура??? И какво означава това???

Означава, че дори и да нямам гадже, хората да ми се смеят, никой не иска да говори с мен, защото съм надут, аз ще бида щастлив/а и доволен/а, защото съм 10 пъти по- умен/умна, и знам всички автобусни спирки в Гана! Нека другите простаци от стадото да влачат изгнилите си от незнание мозъци през цялото си жалко съществувание... Мухахахахааа. :smt005

05-05-2007, 11:01
ob6tata cultura nqma tolkova ob6to s tova kolko si umen...spored men
da si umen ozna4ava da pritejava6 umenie da analizira6
a da znae6 ,kakvo be6e, vsi4ki vidove zmii ot edi koi si rod ili vs nepravilni glagoli v angliiskiq-tva e pamet+malko um,kolkoto da si se zainteresuval po nqkakva pri4ina

Muse_of_Madness
05-05-2007, 12:24
Неее, сериозно мислите ли, че всички сте над другите на базата на общата култура??? И какво означава това???

Означава, че дори и да нямам гадже, хората да ми се смеят, никой не иска да говори с мен, защото съм надут, аз ще бида щастлив/а и доволен/а, защото съм 10 пъти по- умен/умна, и знам всички автобусни спирки в Гана! Нека другите простаци от стадото да влачат изгнилите си от незнание мозъци през цялото си жалко съществувание... Мухахахахааа. :smt005
Да бе... такива хора ако съществуват ще.... си подстрижа кичарата... Тази същата дето я въртя на аватара...
Но в такъв случай цитирам Гьоте:"Върховното щастие на рожбите човешки е само личността." и

Класифицирането на хората според предпочитения е грешно в основата си. Много хора нямат едностранни интереси и предпочитания...
Според мен това е като поговорката "Ти си това, което ядеш." Колкото повече простотии и колкото по-малко възвишен "материал" използваш за "храна" на душата си, в крайна сметка всичко става част от нея и ставаш каквото наричаме селяк/олигофрен/идиот/прочие. Тук разглеждам двата вида душевна "храна" като обратно пропорционални, както обикновено са.

Muse_of_Madness
05-05-2007, 12:41
зависи кое е "възвишено"... ;)
Определено. Това понятие е относително и се променя с времето, но за сега Гьоте, Аристотел, Нишце, Сидхарта(Сиддхартха) Гаутама, Кант и т.н. ги считаме за възвишени, а жълтите вестници, Биг и Вип Брадърите и тем подобните-не. (само давам примери)

rosskata
05-05-2007, 12:44
Според мен това е като поговорката "Ти си това, което ядеш." Колкото повече простотии и колкото по-малко възвишен "материал" използваш за "храна" на душата си, в крайна сметка всичко става част от нея и ставаш каквото наричаме селяк/олигофрен/идиот/прочие. Тук разглеждам двата вида душевна "храна" като обратно пропорционални, както обикновено са.

Аз определено не съм това, което ям или това, което слушам. Аз съм това, което мисля , което чувствам и което върша, а това е различно.
Двата вида "радост за душата" не са обратнопропорционално. Те са допълващи се, а не взаимноизключващи се явления.
Човек, който яде само черен хайвер, слуша само и евдинствено класическа музика, чете само хиперинтелигентни книги, за мен е също толкова губещ, колкото ис селяндура, за когаот основните човешки ценности са "Едини, пиени, топло и йебън". Това значи едностранчиво развитие, слепота за една голяма част от живота и хората. Светът е прекалено разнообразен, за де си позволим да го гледаме само от една страна.

quench
05-05-2007, 18:14
И откъде си сигурна,че твоята гледна точка е вярна и дали има някаква истина в нея?

05-05-2007, 18:23
Лично аз открих, че съм по-щастлив, когато нямам много излишни знания и такива, които няма да ми трябват.

Muse_of_Madness
05-05-2007, 18:37
Според мен това е като поговорката "Ти си това, което ядеш." Колкото повече простотии и колкото по-малко възвишен "материал" използваш за "храна" на душата си, в крайна сметка всичко става част от нея и ставаш каквото наричаме селяк/олигофрен/идиот/прочие. Тук разглеждам двата вида душевна "храна" като обратно пропорционални, както обикновено са.

Аз определено не съм това, което ям или това, което слушам. Аз съм това, което мисля , което чувствам и което върша, а това е различно.
Двата вида "радост за душата" не са обратнопропорционално. Те са допълващи се, а не взаимноизключващи се явления.
Човек, който яде само черен хайвер, слуша само и евдинствено класическа музика, чете само хиперинтелигентни книги, за мен е също толкова губещ, колкото ис селяндура, за когаот основните човешки ценности са "Едини, пиени, топло и йебън". Това значи едностранчиво развитие, слепота за една голяма част от живота и хората. Светът е прекалено разнообразен, за де си позволим да го гледаме само от една страна.
Биология- храната се ползва за енергия и градивен материал. Имах предвид това.
Орелът знае удоволствието да се рее във висините, а свинската тения- да се гърчи в нечии черва или да се самоопложда. Кое губи повече?
Експлойтед, Аристотел си върви най-добре със Spiral Architect. На блекметъл (по специално Tvangeste) най-хубаво се чете Ницше.

Barbie
05-05-2007, 19:29
Експлойтед, Аристотел си върви най-добре със Spiral Architect. На блекметъл (по специално Tvangeste) най-хубаво се чете Ницше.

А аз ви се възхищавам, че вие на тоя шум изобщо можете да четете... :roll: (Нищо против музиката, btw, но хвала на концетрацията ви :-) кой кат вас )

rosskata
05-05-2007, 21:32
И откъде си сигурна,че твоята гледна точка е вярна и дали има някаква истина в нея?

Никога не съм сигурна, че моята гледна точка е вярна. Няма вярни гледни точки.Има убедително и неубедително защитени такива. А и самия факт, че е "гледна точка" я прави субективна. Затова е важно човек да се аргументира, или поне да се опита, когато твърди нещо, а не да тропа с крак и да обижда опонентите си, както много хора правят.


Орелът знае удоволствието да се рее във висините, а свинската тения- да се гърчи в нечии черва или да се самоопложда. Кое губи повече?

Този пример ми хареса. НО за съжаление, нито орелът лети за удоволствие, нито тенията се гърчи в червата ни за кеф. Там въпросът е до оцеляване и устройство, а това е различно.
И все пак, ако се опитвам да го погледна възможно най- образно казано. ти откъде знаеш, че реенето във висините достава на орела по- голяма радост, отколкото самооплождането- на тенията?
И все пак, не мога да направя връзката с този пример... Не е същото.

Muse_of_Madness
05-07-2007, 12:42
И откъде си сигурна,че твоята гледна точка е вярна и дали има някаква истина в нея?

Никога не съм сигурна, че моята гледна точка е вярна. Няма вярни гледни точки.Има убедително и неубедително защитени такива. А и самия факт, че е "гледна точка" я прави субективна. Затова е важно човек да се аргументира, или поне да се опита, когато твърди нещо, а не да тропа с крак и да обижда опонентите си, както много хора правят.


Орелът знае удоволствието да се рее във висините, а свинската тения- да се гърчи в нечии черва или да се самоопложда. Кое губи повече?

Този пример ми хареса. НО за съжаление, нито орелът лети за удоволствие, нито тенията се гърчи в червата ни за кеф. Там въпросът е до оцеляване и устройство, а това е различно.
И все пак, ако се опитвам да го погледна възможно най- образно казано. ти откъде знаеш, че реенето във висините достава на орела по- голяма радост, отколкото самооплождането- на тенията?
И все пак, не мога да направя връзката с този пример... Не е същото.
Опитвах се да намекна за развитието, не само за красотата и кефа на гъненето по червата или летенето... Житейската ти философия е прекрасна, доколкото съм узнала от нея, но забравяш едно нещо- еволюцията. Светът не е завършен, а му предстои да се променя, с него и ние, хората, т.е. към какво искаш да еволюираме- към селяци псевдо-епикурейци или отсявайки най-възвишеното у себе си да станем нещо повече? Да отстраним селяндурското от себе си, понеже то е по-примитивното, както у орела са отстранени чертите на свинската тения? И така да откриваме нови удоволствия от нови неща?

quench
05-07-2007, 13:57
а откъде си сигурна,че еволюцията е неминуема и необходима? откъде знаеш,че развитието и постоянната крачка напред е това,което осмисля съществуването ти?

аз смята,че не еволюция или револщция,а дегенерация и регресия са нещата,от коитос е нуждаем сега

rosskata
05-07-2007, 16:56
ПО повода за еволюцията...
Четох една фантастика. Ставаше въпрос за едно свръхразвито технологично човешко обшество, по- точно за нашето след много години. Хората първо бяха станали абсолютно тесни специалисти, след това създали машини да ги заместват във всеки аспект на ежедневната и въобще всякаква работа... И се бяха превърнали в дебели безмпомощни създания, чиято единствена цел в живота е да се усъвършенстват духовно и мисловно. Човечеството изчезваше.
Не се възпроизвеждаше повече по естествен път, защото хората изпитваха отвращение към всичко човешко, битово, плътско или елементарно... Безцелност и апатия под маската на "духовно обогатяване"... Доста мрачна картинка, макар да не мога да я пресъздам добре...

Не че има кой знае колко общо, но както каза някой, въобще не съм убедена, че еволюцията и усъвършенстването е основна цел, или по- точно че трябва да бъде основна цел.
За мен основната цел е да изживееш мизерния си откъм продължителност живот по възможно най- приятния за теб и тези около теб начин, а не да се блъскаш да постигаш нещо, само защото било възвишено.
Ако искам да се напия до смърт и да въртя гюбеци по масата, ще го направя. Ако искам да чета философия, ще чета- но не защото е възвишено и полезно за душевното ми обогатяване, а защото ще ми е приятно да го направя.

Muse_of_Madness
05-07-2007, 17:38
Е, нещата с мен не стоят така... веднъж заразена с проклетата философия вече немога да се отегча от нея и немога да се върна към това, което съм била преди да я зачета... същото се отнася и за други мои интереси и тази моя склонност е една от причините да не ненавиждам характера си...

quench
05-07-2007, 18:45
аз ти казах - ще стигнеш дотам,че ще анихилираш основите на собствената си вселена

не мислиш ли,че например Ницше е бил твърде страхлив,за да си позволи да направи крачка напред във философското си мислене?

Muse_of_Madness
05-07-2007, 18:56
аз ти казах - ще стигнеш дотам,че ще анихилираш основите на собствената си вселена

не мислиш ли,че например Ницше е бил твърде страхлив,за да си позволи да направи крачка напред във философското си мислене?
Страх? От какво? Иначе някои работи наистина е могъл да ги довърши и е щяло да се получи далеч по-готино, а са оставени някак недовършени... (една глава в "Чавешко, твърде човешко" например.)

quench
05-07-2007, 21:45
страх докъде могат да го доведат - а и неговите бъдещи следовници - собствените му размисли - когато достигнеш до абсолютният нихилизъм, който е неоспорим със средства на логиката и диалектиката и може да бъде преодолян само с мразнеото от него животинско суеверие, което прави човека слаб.... :)

изобщо,защо всички трябва да започват винаги с Ницше?!

rosskata
05-07-2007, 21:50
:lol: ... А не започнат с Маркс, например :wink:

:shock: Баси тука много умни станахте за мен... Отивам да плюя по метълите и фешъните...

quench
05-07-2007, 22:08
е,по-добре е,токолкото да прочетат първите 3 глави на "Моята борба" и да заровят очи във вестник "АТАКА" и ТВ СаКАТ....

но идеята е,че философите ти казват точно както политиците,как и защо да живееш - затова ми се струва,че трябва повече да учиш други работи,каквито си избереш,а като станеш на една определена възраст, да започнеш да си тровиш психиката с философия :P

rosskata
05-07-2007, 22:12
като станеш на една определена възраст, да започнеш да си тровиш психиката с философия :P

ИЛи по- добре с алкохол и опияти... :lol:
Определено доста години трябва да минат, за да се затормозвам с подобни неща...
Дощатъчно съм затормозена с "мирова скръб" и без да чета философия... :lol:

Muse_of_Madness
05-08-2007, 12:44
страх докъде могат да го доведат - а и неговите бъдещи следовници - собствените му размисли - когато достигнеш до абсолютният нихилизъм, който е неоспорим със средства на логиката и диалектиката и може да бъде преодолян само с мразнеото от него животинско суеверие, което прави човека слаб.... :)

изобщо,защо всички трябва да започват винаги с Ницше?!
Ти си доста по-нихилистичен от мен, Куенч, а моят нихилизъм рядко го показвам пред хората... Нека има идеалисти и аз да нося маската на такъв, макар да съм наясно, че сме оставени в центъра на безкрая (във всички възможни смисли), без нито една абсолютна истина, за която да се хванем... И не мисли, че това ме притеснява.
ПС Новият ми бисер- създадени сме по законите на хуманиката и отвъд тях сякаш няма нищо- изходът не е ли да спрем да бъдем хора?(по аналогия с Азимов)
ППС А Ницше е пич.
ПППС И една велика песен-Epica-The phantom agony

[I. Impasse of Thoughts]

I cant see you, I cant hear you
Do you still exist?

I cant feel you, I cant touch you,
Do you exist?

The Phantom Agony

I cant taste you, I cant think of you,
Do we exist at all?

[II. Between hope and despair]

The future doesnt pass
And the past wont overtake the present
All that remains is an obsolete illusion

We are afraid of all the things that could not be
A phantom agony

Do we dream at night
Or do we share the same old fantasy?
I am a silhouette of the person wandering in my dreams

Tears of unprecedented beauty
Reveal the truth of existence
Were all sadists

The age-old development of consciousness
Drives us away from the essence of life
We meditate too much,
so that our instincts will fade away
They fade away

Whats the point of life
And whats the meaning if we all die in the end?
Does it make sense to learn or do we forget everything?

Tears of unprecedented beauty
Reveal the truth of existence
Were all pessimists

Teach me how to see and free the disbelief in me
What we get is what we see, the Phantom Agony

A te spiritus noster devoratur et nostra anima capitur

[III. Nevermore]

The lucidity of my mind has been revealed in new dreams
I am able to travel where my heart goes
In search of self-realisation

This is the way to escape from our agitation
And develop ourselves
Use your illusion and enter my dream...

_donna_
05-08-2007, 13:02
моята обща култура ..

Шишарка
05-08-2007, 16:31
Общата ми култура е доста по...обширна от тази на моите(повечето) съученици.Не искам да се сръвнявам с другите ми приятели и познати,защото извън даскало повечето хора, които познавам са всестранно развити.

_donna_
05-08-2007, 20:37
айде като се научиш как се пише срАвнявам пак ела да ми говориш за всестранно развитата си обща култура хахах..

love in the darkness
05-08-2007, 20:40
Ми това не мога да го кажа аз.Трябва другите да преценят,но горе долу на всяка една тема знам по нещо.

quench
05-09-2007, 07:14
Ми това не мога да го кажа аз.Трябва другите да преценят,но горе долу на всяка една тема знам по нещо.

недей толкова дефанзивно да се държиш, дори така можем да те осмеем - всеки има своята самооценка, покажи ни твоята

Шишарка
05-09-2007, 09:41
айде като се научиш как се пише срАвнявам пак ела да ми говориш за всестранно развитата си обща култура хахах..
Знаеш ли колко ми пука как се пише.
Пиша на клавиатура,на машина и изобщо вниманието ми не е в тва дали е а или ъ, р или л
Всестранна култура не значи "колко си грамотен"

05-09-2007, 18:56
Първо, над 16 съм, даже съм и над 18, ама карай...
"Обща култура" е обширно понятие. Това как се самоопределяш, зависи от средата, в която се движиш. Имало е моменти, в които съм се чувствала пълна глупачка и невежа, било ме е срам от оскъдните си познания по някои теми, случвало се е да се окажа съвсем неподготвена и да се изложа... От друга страна, сега работя в колектив /изцяло женски/, чиито основен интерес се свежда до сериалите, разсада от домати/пиперки/краставици и фуража за козата/овцата/кравата. Някак ми е неудобно- по тези теми съм некомпетентна, признавам си, просто не мога да започна някакъв интересен разговор с тия жени... Била съм сред хора, които пардират с гордост, че не са прочели и една книга през живота си, била съм и сред хора, които са изчели цялата библиотека /образно казано/, но не се правят на всезнаещи... Като ученичка съм имала отлични оценки без да полагам особени усилия /което е просто заради добра памет/ и съм била вечен обект на подигравки /естествено/. Нещата, които знам, не са от училище, интересувала съм се и съм ги запомнила за себе си, а не по задължение. Как ме определят? За едни съм "читанка", за други- пълна некадърница. Така или иначе знанията и по-точно интересите ми са ми спечелили предимно негативно отношение. Все не съм на място, все не съм на общото ниво, когато подхвана интересна за мен тема или ме обявяват за ненормална, или за повърхностна. Не знам по-добре ли съм или по-зле, обаче... определено се различавам.
Мога да кажа, че имам акъл в тиквата, но познанията ми са ограничени в доста насоки...
Искам да кажа нещо за общата култура, как аз възприемам понятието. Смятам, че това включва не само "знаенето" на факти, четенето на книги, владеенето на правописа... Включва според мен и познаване на някои основни правила при общуване, да знаеш към кого и как да се обърнеш, как да използваш приборите /даже и ако са повече от вилица и нож/, как да съчетаваш подходящо облекло и аксесоари / например че не си подхожда анцуг с официална обувка с ток, макар че сигурно днес и това е модерно.../ Тези наглед банални, простички неща, свързани със /само/възпитанието, също говорят за обща култура. То затова е "култура", а не "познания"... Поне така смятам аз, може би греша. Освен това включва и умение да се изразяваш ясно, по възможност не така многословно като моя милост, да можеш да обясниш нещо с няколко смислени свързани изречения. Не твърдя, че аз го правя винаги, ама има хора, дето две думи на кръст не могат да вържат като хората, а после се сърдят, че не си ги разбрал или че е станало недоразумение... Не че мен много ме разбират, явно грешката си е само моя... Абе хора, всички се пишат много интелигентни, много културни, много способни и развити, толерантни и възпитани в нета, обаче като изляза навън нещо не ги виждам... Къде се крият не мога да разбера... Всеки се възмущава "Другите са тъпи, другите не ме разбират" , ама аз явно все на Другите попадам... Вярно, че ми е ограничена средата напоследък, ама все пак съм имала възможност да общувам с хора от различни, как да се изразя... прослойки /макар че е силно казано/. Ако всички са срещу теб, замисли се дали не си минал в насрещното, казват хората... Явно проблема си е лично мой. /Което не ми пречи да занимавам форума с безполезната си, приказлива особа и да съм "на всяка манджа мерудия"/ :mrgreen:

quench
05-09-2007, 19:00
права си, общата култура не е равна на общи познания ;)

InitialD
05-11-2007, 01:53
Според хората около мен съм доста умен..но разбирате ли това ми носи само подигравки от другите!Все пак съм добър по история на 20 век..и по специално войни и локални конфликти през втората половина на века!Също така съм добър познавач на автомобили! Учил съм се от Дискавъри,Хистори Ченъл и още много документални филми..но не и от книги!!!

Над 16 съм...

BraInLesS_f
05-11-2007, 07:50
Аз съм ПОД 16 години...Мисля,че за възрастта си,имам достатъчно развита обща култура...Интересувам се,питам.Старая се да имам мнение по всяка тема! :)
Мир \\//

bungle
05-11-2007, 08:40
Initial_D, да не би да те мързи да четеш ?
Или пък е прекалено изостанало да хванеш някоя книжка в ръка ?

quench
05-11-2007, 08:52
Според хората около мен съм доста умен..но разбирате ли това ми носи само подигравки от другите!Все пак съм добър по история на 20 век..и по специално войни и локални конфликти през втората половина на века!Също така съм добър познавач на автомобили! Учил съм се от Дискавъри,Хистори Ченъл и още много документални филми..но не и от книги!!!

Над 16 съм...

тогава хвани и се поинтересувай за войните преди 1940-та :)

например, как можеш да учиш тактика и стратегия от Втората световна, без да си научил за Пуниеските войни или Гласко-римските войни?

ето ти линкове:
http://zamunda.net/details.php?id=84635
http://zamunda.net/details.php?id=84636

не бъди мързел - прочети ги, ще разбереш защо еди-кой си генерал е действал така или защо тази война се води по този начин, те познанията се натрупват

InitialD
05-11-2007, 09:58
Абе не може ли веднъж да си оставя мнението без вие двамата да ме нарежете а?
Exploited,quench що не си гледате собствения кеф и престанете да спамите по темите като критикувате вечно другите...не ме кефят книгите и толкова..родил съм се в ерата на телевизията...телевизия гледам! :smt013 :smt013 :smt013

quench
05-11-2007, 10:22
Абе не може ли веднъж да си оставя мнението без вие двамата да ме нарежете а?
Exploited,quench що не си гледате собствения кеф и престанете да спамите по темите като критикувате вечно другите...не ме кефят книгите и толкова..родил съм се в ерата на телевизията...телевизия гледам! :smt013 :smt013 :smt013

ние нямаме кеф, не изпитваме тва чувство :P

готовите знания са манипулативни

мдам, и отговорите ни са по темата :)

bungle
05-11-2007, 10:27
Абе не може ли веднъж да си оставя мнението без вие двамата да ме нарежете а?
Exploited,quench що не си гледате собствения кеф и престанете да спамите по темите като критикувате вечно другите...не ме кефят книгите и толкова..родил съм се в ерата на телевизията...телевизия гледам! :smt013 :smt013 :smt013

Всъщност, АЗ те изкритикувах..

05-11-2007, 11:21
родил съм се в ерата на телевизията...телевизия гледам! :smt013 :smt013 :smt013

то сега е и ерата на педерастите и СПИН..
да разбирам ли, че си спинозен гей??
Сега е ерата на СПИН-а и гейовете... значи е ИЗРАСТНАЛ в 'ерата на педерастите и СПИН', а не е роден :P

значи, предполагам не е....



но само той може да си потвърди :roll:

_donna_
05-11-2007, 17:43
цигу-мигу..

просто е много готЯно,секси и супер-дупер-мега-яко,братле,да се чете Ницше или там каквото го правите и всякакви други философии,които ви насаждат необходимостта да разсъждавате над безинтересни и не толкова важни неща.в това да драскате,драскате и драскате без никаква връзка с главния мозък сте ненадминати! (:

InitialD
05-11-2007, 22:45
Първо:
Не съм гей!
Второ:
Не съм се родил 90те!
Трето:
Като гледам тоя форум в момента е модерно да се правиш на анархистче както преди 10 години на скинар!

И като за финал...вземете се в ръце и си намерете някакво хоби вместо само да плюете на посоки из форума!

InitialD
05-11-2007, 23:00
Е да ма поне да не дразнеше хората ебаси!Зачитай малко и чуждото мнение..

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-12-2007, 07:11
az li ne sum nared ili vie neshto burkate obshtata kultura s drugi znaniq? 4oveka pita kak vi e obshtata kultura ne kak sa vi vsi4ki znaniq :smt017 ..imam predvid 4e tva neshto predstavlqva da znaesh 4e praviq ugul e 90 gradusa 4e v godinata ima 12 meseca.. 4e edin 4as e 60 minuti.. mislq 4e imam dobra obsshta kultura a ostanaloto... estt` 4e ne se int`ot vsi4ko imam si silni strani i slabi no ne mislq 4e e tuk mqstoto da obsujdame tva [-X [-X

_donna_
05-12-2007, 09:55
бтв ще си чета и Ницше, Бодлер и Камю, и Сер,и Борхес, и Троки и каквото искам...
ооо,браво,браво,много си умен!
имаш висока обща култура и знанията ти са доста обширни!
вижте какво добро и умно момче!има бъдеще ..

чудя се,готино ли е да изреждаш имената на всички автори и книги,които четеш?че и аз да пробвам да се саморекламирам малко..
хахаха,баси жалката история.

bungle
05-12-2007, 12:41
Първо:
Не съм гей!
Второ:
Не съм се родил 90те!
Трето:
Като гледам тоя форум в момента е модерно да се правиш на анархистче както преди 10 години на скинар!

И като за финал...вземете се в ръце и си намерете някакво хоби вместо само да плюете на посоки из форума!

Хм.
Първо : аватарът ти е грозен.
Второ : подписът ти е грозен.
И трето : мислиш се за много умен, обаче си посредствен. ( което е ДАЖЕ по-лошо и от това да си ТЪП. )

Мрън , мрън. Обичам да се заяжам с такива като теб. И взели сме се в ръце - за разлика от теб - дете на ТВ бълвоча.

05-12-2007, 12:42
бтв ще си чета и Ницше, Бодлер и Камю, и Сер,и Борхес, и Троки и каквото искам...
ооо,браво,браво,много си умен!
имаш висока обща култура и знанията ти са доста обширни!
вижте какво добро и умно момче!има бъдеще ..

чудя се,готино ли е да изреждаш имената на всички автори и книги,които четеш?че и аз да пробвам да се саморекламирам малко..
хахаха,баси жалката история.

Едно от най - жалките неща на които се натъквам в последно време в този форум са съвършено еднообразните ти коментари...

Valar
05-12-2007, 14:22
Седиш!
четеш!
и ти се вдига самочувствието!!! :-D

Muse_of_Madness
05-12-2007, 14:42
бтв ще си чета и Ницше, Бодлер и Камю, и Сер,и Борхес, и Троки и каквото искам...
ооо,браво,браво,много си умен!
имаш висока обща култура и знанията ти са доста обширни!
вижте какво добро и умно момче!има бъдеще ..

чудя се,готино ли е да изреждаш имената на всички автори и книги,които четеш?че и аз да пробвам да се саморекламирам малко..
хахаха,баси жалката история.
Ще ме извиниш, ама кой ти каза, че разсъждаващите и начетените "имат бъдеще"?

IlLuSi0nS`
05-12-2007, 20:35
извънобща култура..

_donna_
05-13-2007, 08:24
просто приеми, че съм адски над посредственото ти ниво.
ооо,аз това съм го приела отдавна,лорде! \:D/

ти можеш да четеш колкото си искаш,но докато не можеш да имаш нормално отношение към света и хората ще си останеш една безумна пустош.човекът чиито мисли са ясно формулирани,хаха. (:

дано душата ми не гори в Ада за вечни времена заради тези слова..

_donna_
05-13-2007, 08:28
хаха,мен ми е през т'ва за ТВОЕТО отношение.
хейтъри с хейтъри.. :smt016

_donna_
05-13-2007, 08:36
дублирано..

пънкар с пънкар.
пияница с пияница.

:smt019