PDA

View Full Version : Купувате ли си оригинални дискове?



04-17-2007, 20:41
...или в България това е нещо като екзотика? :?

`Death`Whore`
04-17-2007, 20:43
След като за един такъв диск работя ден и половина /и то само за издаден в България/, мислиш ли, че си купувам? Или бих дала евентуалната си заплата за друго?

04-17-2007, 20:48
След като за един такъв диск работя ден и половина /и то само за издаден в България/, мислиш ли, че си купувам? Или бих дала евентуалната си заплата за друго?
И все пак не би ли жертвала ден и половина бачкане за най-новият албум на любимата си банда...

Shadow_Walker
04-17-2007, 20:48
"Оригиналните дискове" в България се записват тук и тук им се слагат обложки-някой е купил авторските права и чисто и просто ги презаписва и ги пуска на пазара (поне така знам).
А и защо трябва да си давам парите след като в интернет ги има...
А и още нещо-ами ако по музикалните магазини няма това, което търся?Напоследък слушам банди, за които моите познати не са и чували напрамер, та нищо чудно и някой музикален магазин да ги няма.

`Death`Whore`
04-17-2007, 20:49
Разбира се, че не бих жертвала. Имам интернет и си тегля. Важна е музиката, а не да имаш оригинален диск.

04-17-2007, 20:51
"Оригиналните дискове" в България се записват тук и тук им се слагат обложки-някой е купил авторските права и чисто и просто ги презаписва и ги пуска на пазара (поне така знам).
А и защо трябва да си давам парите след като в интернет ги има...
А и още нещо-ами ако по музикалните магазини няма това, което търся?Напоследък слушам банди, за които моите познати не са и чували напрамер, та нищо чудно и някой музикален магазин да ги няма.
Прав/а си.В нашата страна е пълно с такива "оригинални дискове",но просто трябва да разпиташ и ще намериш мястото къде са истински.Лошото е,че такива има само в големите градове

hamilcar
04-18-2007, 03:36
Не давам пари за дискове. Когато имам много пари в излишък може би ще си ги купувам.

Mo6no3
04-18-2007, 06:58
Купувам си средно по 2-3 оригинални диска на година и така от 3 години. За сега имам само 2 диска на българска група, защото българските групи не правят достатъчно добри албуми, че да съм сметнал, че си заслужават парите...

`Death`Whore` - Казваш, че е важна музиката. Ами ще ти кажа, че качеството на музиката в един оригинален диск е далеч по-добро от това на mp3-ката. Това естествено се усеща само при добра звукова система. Казва четака наречения *.flac формат имал CD качество, но него не съм го пробвал и не знам дали е същото.

На мнение съм, че човек трябва да плаща според възможностите си. След като ги няма може да си купува по 2-3 диска годишно както правя аз, но съм абсолютно убеден, че българина дори и да забогатее пак няма да си купува дискове и ще си намери някое друго управдание.

quench
04-18-2007, 07:13
досега съм си купил точно 3 диска и те са отишли за подарък,хахаха

пиратин съм,баце

teenkopele
04-18-2007, 07:15
Не, не си купувам.

OtherDimension
04-18-2007, 07:18
Не мога да разбера хората, които казват, че харесват някаква музика, но не биха дали пари, за да подкрепят любимите си групи..

бе едва ли любимците ми имат нужда от моите 12 лева
аз подкрепям взимането на оригинални дискове за наши групи, но хайде сега - света си е устроен добре - хората в тези държави, на които икономиката е силно развита, могат да си позволяват да купуват оригинални СД-та... никой не може да иска от мен да си купувам ориг. албуми, след като цялото ми семейство живее с една заплата..

koalka
04-18-2007, 07:19
Честно казано не си купувам.Не ми стигат парите за всичко, както и нямам излишни.

OtherDimension
04-18-2007, 07:39
Не мога да разбера хората, които казват, че харесват някаква музика, но не биха дали пари, за да подкрепят любимите си групи..

бе едва ли любимците ми имат нужда от моите 12 лева
аз подкрепям взимането на оригинални дискове за наши групи, но хайде сега - света си е устроен добре - хората в тези държави, на които икономиката е силно развита, могат да си позволяват да купуват оригинални СД-та... никой не може да иска от мен да си купувам ориг. албуми, след като цялото ми семейство живее с една заплата..

Логиката на това, че нямат нужда е доста побългарена... ами ако всичките фенове, които си купуват музика мислеха така...
тези групи нямаше да съществуват- аз лично предпочитам вместо да изляза да се напия една вечер да си купя оригинален диск...

всеки мисли според възможностите си
а и не всички мислят така, купуват се албумите добре от хора, които нямат абсолютно никакъв проблем да си го позволят .. така че няма смисъл да мислил "ако .. ако" :wink:

scion_of_Storm
04-18-2007, 07:52
Ще си взема като проимам пари, набелязал съм си едни албуми :)

SINDEL
04-18-2007, 08:00
Тц. След като има откъде да тегля, тва да дам 30 кинта за оригинален диск си е лудост.

SINDEL
04-18-2007, 08:03
според мен 10 лв за бг група и 20-30 за чужда не са много пари...

Еми зависи от гледната то4ка.. за мен не са малко

quench
04-18-2007, 08:05
според мен 10 лв за бг група и 20-30 за чужда не са много пари...

Еми зависи от гледната то4ка.. за мен не са малко

я го питай след 2-3 годинки като му увисне някоя на врата какво ще каже? :) :twisted:

SuPeRSlaDkA
04-18-2007, 08:38
samo na best izpulniteli i to mn rqdko

DetE-Idi0t
04-18-2007, 08:43
купупвам си на български и тук таме на чуждестранни групи като до сега в мен от вторите не е оставал.. всичко отива за подаръци

JIuDeToO
04-18-2007, 10:46
не, за какво като мога да намеря песните в интернет :wink:

`Death`Whore`
04-18-2007, 11:06
Mo6no, душко, аз пари за свесни слупалки нямам и съм с едни смотани от седмици...а и слушам музика почти само на мп3-то - в нас уредба няма например. И ЦД плейър нямам...

Jamalska
04-18-2007, 11:22
С удоволствие отделям пари в подкрепа на музиката когато това е възможно

BornFromPain
04-18-2007, 11:26
Немам пари за нищо ама си купувам оригинални дискове. Немах и уредба ама бачкАх и събрАх. И ми е ебати кефа да си купувам дискове.

Нищо че няма групи, няма сцена, няма концерти, няма нищо. Което пък е така щото българския "фен" е гадна пиявица дето тегли от интернет, би копал дупка 1 седмица и през нея да влезе на концерта вместо да плати вход, би изпил пред клуба 15 лева, но не би платил 5 за да влезе и така нататък.

Балъшка работа.. No money, no funny. Т'ва тряя да е положението. Или с други думи:

Като нямаш пари за музика няма да слушаш!

Имате пари за 1000 други глупости ама айде понеже музиката може на аванта, да се направим че нямаме пари за нея.
Мама ви деба.

П.П. става на 95% въпрос за МЕСТНИ БАНДИ!
П.П.2. Мама ви деба. Отново.

bulgarche
04-18-2007, 13:29
Аз заботя за без пари ;)
Дискове не съм си купувал оригинални...даже и пиратски от някой не съм. Всичко презаписвани от някой или тегля. Бих дал пари за диск, стига да видя да се продават някъде.

radito
04-18-2007, 13:53
нали за тва е нета :-D

пират и стабиляга :D
04-21-2007, 13:53
Оно я че пиратствам че се нагмурам гат сфиня и че се напием кат прасе ама оно я стинка неа дадем за сиди.
ахха базика настрана ама не съм купувал оригинал и няма и да купя имам пари , но за какво да ги харча за cd кат имам нет?
Работат за без пари? Вобще не ми е зор. Не съм ги бил с уй по главата да работат ама кат има ще теглим и задника ще си сконием. па ще запишем и ще продавам!!!
Така , че балъците купуват , тарикатите пируват , който може го прави , който неможе се дави! Такъв е закона на джунгла България.

MDMA
04-21-2007, 14:15
ми вече НЕ иначе преди ДА,но сега вече май няма смисъл като всички може да се дръпне от нета \:D/

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-21-2007, 14:30
dam.. vzimam si ot vreme na vreme.. maika gi kupuva i ne se oplakva :lol: :lol: :lol: e est .. zavisi i ot parite.. imashe edno na nightwish 78 lv.. (dvd de) ... mn`go iskah no tolkova pari za tva nema da dam #-o #-o #-o :smt017

vikipf
04-21-2007, 17:43
НЯМА ПАРИчКИ ЗА ТАКИВА ЕКСТРИ... :? А И НА ПОВЕчЕТО ГРУПИ КОИТО СЛУшАМ ПРОСТО В БГ НЕ ИМ СЕ ПРОДАВАТ АЛБУМчЕТАТА :-k