PDA

View Full Version : kakvo da pravq s korema si???!!



миленка
04-18-2007, 18:31
Помоощ!Наистина не знам към кого да се обърна и кого да попитам, надявам се, че вие можете да ми дадете някакъв съвет!
Значи ситуацията е следната...На 18 години съм, не съм дебела,дори съм с хубаво тяло...НО коремът ми е много проблемен...
Всъщност сутрин като стана коремът ми е супер плосък,Но това е само докато не хапна или изпия нещо.Знам,че е нормално поне мъничко да се издуе след като си се нахранил доста ,но при мен е фрапиращо! След една филия хляб корема ми става огромееен,изглеждам като бременна.Направо е ужасно!А да не говорим какво става като изпия една чаша вода... :( :( :( Не мога вече така, опитвам се по цял ден да не пия и ям нищо,но в летните жеги не се издържа!
Моля ви дайте някакъв съвет,защото не мога вече така и много се срамувам когато съм с такъв огромен корем :(

Мерси предварително на всички, много сте готини в тоя форум!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника!

04-18-2007, 19:16
i az sam po absolutno sa6tiq na4in mila.edna pr-ka i tq e taka.vseki kazva s fitnes,s koremni presi 6te se opravi ama ne vqrvam za6toto sam go pravila i ne se polu4ava.na men mi davat 5-6 mesec :D a na teb?

04-18-2007, 19:19
Става просто трябва постоянство. Трябва да се стегне, а не да си виси. Незнам защо темата е тук, но както и да е. То няма да стане за месец. Стягането на мусколи е много трудно.

миленка
04-18-2007, 19:24
и на мен са ми казвали с коремни преси, но и при мен не се получава :( не знам вече какво да правя :(

04-18-2007, 19:25
както каза трябва постоянство, иначе не е трудно. яко коремни всеки ден, тичане или каране на колело(велоаргометър) и нямаш проблеми :wink:

миленка
04-18-2007, 19:29
ами надявам се,че ще има някакъв ефект,но вече от месец правя по около 350 коремни на ден...и се старая да ги правя правилно...но пак нищо

Ниго
04-18-2007, 19:57
Корема с коремни преси няма да го прибереш. Те натоварват коремите мускули и ги карат да хипертрофират, тоест да растат. Зарежи ги. ТЕ и за оформяне на плочки не стават, но това е друга тема.

Купи си въженце за скачане и започни да скачаш на 3 серии по 5 минути в началото и постепенно увеличавай времето. Скачането на въже прибира корема. Освен това започни да правиш вакууми. Писах един път за тях, но ето пак обяснението:

Вакуумки


Това е едно доста лесно и много добро упражнение за стягане на корема. Правете го по колкото пъти на ден искате, където искате в серии до 5 повторения. Застанете прави и си поемете доста въздух. Бутайки напред и надолу с ръцете и стягайки абсолютно цялото ви тяло издишайте бавно и много силно. Концентрирайте вниманието си да стегнете максимум дупето и корема, може и ръцете в юмрук. Може да съскате или там какъвто звук ви е най-подръка. Представете си, че надувате балон. След като сте издишали целия въздух и тялото ви е стегнато като скала и коремните ви мускули крещят от болка без да вдишвате разширете гръдния кош колкото може повече. Това ще измуче като вакуум корема ви навътре. Виждал съм пичове на снимки да им се вижда гръбнака отпред, толкова яко засмукват корема навътре. Задръжте така няколко секунди и след това релаксирайте преди следващото повторение. Упражнението стяга мускулите, които повдигат гръдния ви кош. Когато те са добре стегнати, повдигайки гръдния ви кош намаляват талията ви без да сте свалили грам мазнина. Ако пък страдате от запек(доста често срещан проблем при жените) това упражнение може да помогне.
Ако искаш потърси в youtube за "stomach vacuum" да видиш как е нагледно.
Комбинация от тези двете е вероятно най-доброто за теб. Естествено, ако искаш облици (тези мускули, дето се виждат на манекените отстрани на корема) ще ти трябват други упражнения.

Не очакващ бързи резултати.
Поздрави!

KuPO
04-18-2007, 20:43
коремни преси :smt017

миленка
04-19-2007, 05:17
Ниго, мерси много, ще пробвам и двете...И благодаря за изчерпателния отговор :)

e_l_i_z_a
04-19-2007, 14:08
Какви коремни преси,бе,хора... :smt017 Проблемът е в храносмилателния тракт.....като ядеш нещо боли ли те корема? :roll: Може да имаш колит или гастрит някакъв... консултирай се с лекар :wink: Във всички случаи не трябва да спираш да ядеш.Стреми се да избягваш нездравословни храни.Ако ядеш чипсове,кроасанчета,вафлич ки,снаксчета,бонбонки,...СПР И ГИ!Ако пиеш кола или каквито и да са газирани напитки-спри ги !!!
..

04-21-2007, 20:22
Естествено, ако искаш облици (тези мускули, дето се виждат на манекените отстрани на корема) ще ти трябват други упражнения!

Какви са тези упражнения, защото аз искам точно такива мускули? :roll:

Ниго
04-21-2007, 20:42
Естествено, ако искаш облици (тези мускули, дето се виждат на манекените отстрани на корема) ще ти трябват други упражнения!

Какви са тези упражнения, защото аз искам точно такива мускули? :roll:Метроном, странична мъртва тяга, ренегадско гребане, Full contact twist, извивания в страни с тежест. Освен това ти трябва нисък процент подкожни мазнини и добре развита преса като цяло. Все пак на различните хора им личи различно. Отчасти поради различната страуктура на тялото. Има едно при което се хващаш на лост за набирания, държиш краката на 90° (успоредни на земята) и ги вътиш наляво - надясно. Като метроном, но по-трудно. Евентуално dragon flag може да помогне.

облиците (obiques на англииски) са стабилизиращи мускули и се активират, когато горанта половина от тялото се извива.
Има една статия в t-nation казва се "the evolution of ab training" . там са описани повечето упражнения с картинки.

БТВ само тренировка за облици не става. Трябва и здрав кръст и гръб. Силен корем и слаб кръст = херния!

като начало пробвай да замениш коремните преси с ренегадко гребане. Може да се изпълнява и с дъмбели. Ако се пързалят сложи дискове отстрани. 3 серии по 5 повторения с тежест, скоято можеш да изпълниш 6-7. Изпълнението е пипкаво. Отначало си слагай нещо на гз и гледай като правиш ренегадското да не пада. Хубави бавни повторения. Да не се чува как тежеста се спуска на пода.

Метронома може и в домашни условия. Лягаш на пода, вдигаш краката на 90 градуса на тялото и даваш ляво -дясно, колкото можеш до долу. Точно както метроном. Да не се отлепя кръста от пода!

MDMA
04-21-2007, 20:50
освен тичане ако го правиш,пробвай малко по-малко да се опитваш да си гълташ корема,така с течение на времето коремната стена ще свикне и може да го нямаш този проблем.
на лекар ходила ли си ? :?

Keira
04-23-2007, 08:40
Корема с коремни преси няма да го прибереш. Те натоварват коремите мускули и ги карат да хипертрофират, тоест да растат. Зарежи ги. ТЕ и за оформяне на плочки не стават, но това е друга тема.

Купи си въженце за скачане и започни да скачаш на 3 серии по 5 минути в началото и постепенно увеличавай времето. Скачането на въже прибира корема.

Ам това дали ще помогне за намаляването на коремче .... което по-принип не е плоско ами си има сланинки? :) мерси предварително

Ниго
04-23-2007, 09:02
Корема с коремни преси няма да го прибереш. Те натоварват коремите мускули и ги карат да хипертрофират, тоест да растат. Зарежи ги. ТЕ и за оформяне на плочки не стават, но това е друга тема.

Купи си въженце за скачане и започни да скачаш на 3 серии по 5 минути в началото и постепенно увеличавай времето. Скачането на въже прибира корема.

Ам това дали ще помогне за намаляването на коремче .... което по-принип не е плоско ами си има сланинки? :) мерси предварително
Скачането на въже прибира корема, понеже учи на по-правилна стойка с по-изпъчен гръден кош. От него отделно се свалят и мазнини (ако се прави достатъчно). Обиколката на талията се смалява малко (индивидуално за всеки, все пак зависи от предишната стойка и тн.) Вакуумките правят корема по-плосък. Естествено малко по-силни коремни мускули помагат и за двете.

Keira
04-23-2007, 09:21
Мерси много за отговора Ниго :) А случайно да знаеш дали ще има ефект за талията ако въртя обръч? :) И какъв по-точно ... лек или от тези дървените?

Ниго
04-23-2007, 11:28
Мерси много за отговора Ниго :) А случайно да знаеш дали ще има ефект за талията ако въртя обръч? :) И какъв по-точно ... лек или от тези дървените?Аз по понятни причини не въртя обръч и нямам наблюдения. Но е нормално да има ефект - все пак напряга малко цялата коремна мускулатура включително кръста и облиците (таз манекнските). Ако ти се върти няма проблем. ко е по-тежък натоварването ще е по-голямо. При по-голямо натоварване е нормално да доидат по-бързи резултати.

Presley
04-23-2007, 13:51
намали филииките :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Keira
04-23-2007, 14:26
Мерси много за отговора Ниго :) А случайно да знаеш дали ще има ефект за талията ако въртя обръч? :) И какъв по-точно ... лек или от тези дървените?Аз по понятни причини не въртя обръч и нямам наблюдения. Но е нормално да има ефект - все пак напряга малко цялата коремна мускулатура включително кръста и облиците (таз манекнските). Ако ти се върти няма проблем. ко е по-тежък натоварването ще е по-голямо. При по-голямо натоварване е нормално да доидат по-бързи резултати.

Ми аз по-принцип като малка много обичах да въртя обръч и издържах по час и нещо без да пада ... така че ще ми е приятено да си припомня как се правеше :)

Не е задължително с намаляне на филийките да се намали корема ... ако се окаже че проблема са пастичките и тортичките :-D

04-24-2007, 09:56
Става просто трябва постоянство. Трябва да се стегне, а не да си виси. Незнам защо темата е тук, но както и да е. То няма да стане за месец. Стягането на мусколи е много трудно.

Аз пък незнам от кога се пише мускОли :smt005 :smt005

04-24-2007, 09:56
Става просто трябва постоянство. Трябва да се стегне, а не да си виси. Незнам защо темата е тук, но както и да е. То няма да стане за месец. Стягането на мусколи е много трудно.

Аз пък незнам от кога се пише мускОли :smt005 :smt005