PDA

View Full Version : Въпрос за лицевите упори



teenkopele
04-19-2007, 04:45
Лицевите упори развиват ли рамената...или само гърдите? :-k

Master_88
04-19-2007, 06:36
Рамото като цяло има поддържаща роля,най-вече натоварването пада върху предното рамо,трицепсите и гърдите

teenkopele
04-19-2007, 15:07
Рамото като цяло има поддържаща роля,най-вече натоварването пада върху предното рамо,трицепсите и гърдите

Да разбирам ли, че покрай тяхното развитие и при рамената ще има някакво подобрение (развитие)? :-k

Master_88
04-19-2007, 17:50
Да. Ще има видимо разширение в раменете,само трябва достатъчно търпение. Примерно ако почнеш да ги правиш сега, до края на лятото ще има резултат.
Ако ползваш по-тесен хват,акцентираш повече върху трицепсите,вътрешната част на гърдите и раменете
При по-широк най-вече на гърдите (външната им част). Може да ги правиш и под наклон (с краката на стол),при което ще натовариш горната част на гърдите и предната част на рамото
В обобщен вариант - лицевите опори са много хубаво упражнение и го изпълнявам като имам време. Не може да се очакват чудеса от тях,но вършат работа. Ако имаш други въпроси,питай :)

ShannonLarkin
04-19-2007, 17:54
пише се Опори :roll: за гърди и трицепс са...и мисля че не уголемяват мускулите ми просто ги упражнява...не съм сигурен...така ми казаха :)

Cartman
04-19-2007, 19:34
с широк хват са повече за гърди,а по-малко за трицепс,а с тесен повече трицепса и по-малко гърди