PDA

View Full Version : За гривата :)- хайде момичета, признайте...



I_feel_good
04-19-2007, 17:07
Iskam da znam :D ...
kak ia podarjata,kak ia oformiate,kakvi maski izpolzvate i izob6to vsi4ko svarzano s kosata
Ako ima momi4eta,koito sa bili s suhi i hvar4a6ti kosi a sega s koprineno meka i zdrava griva,tiahnoto mnenie 6te e osobeno vajno za men
Aidi,kajete si.... :D
istinata,cialata istina i samo istinata
ni6to ne mi spestiavaite \:D/ :lol:

`Death`Whore`
04-19-2007, 17:09
Най-важното нещо е косата да не бъде третирана с абсолютно нищо - така е естествено красива. Моята я мия с шампоан за боядисана коса, български...нищо специално не И правя. Но преди почти 3 години спрях да се боядисвам, а вече ще спра и да се късновам.

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-19-2007, 18:20
s kakvo.. hm... :smt017 prosto si q miq redovno :lol: i gledam da ne q podlagam mn`na presa ili na masha.. zashtoto edna fr neshto i opadala kosata :roll: .. maski ne polzvam no predi si praveh s qice :) #-o pqna dnes reshih da i sloja no kato se vidqh na kakvo prili4am se otkazah ot tozi variant.. taka 4e moje da se kaje 4e po4ti nishto ne i pravq.. samo za da e po buhnala postoqnno kogato sum vkushti (i nikoi ne me gleda :smt005 ) mi e vurzana na kuku rigu... :smt016

christina_aguilera
04-19-2007, 18:48
Ами аз моята коса доста я третирам(нали я боядисвам, доста често и преса се случва да ползвам, за да я поизправя), но след всяко миене и слагам маска или балсами, общо взето добре си ми е. Не се оплаквам :D

AliceSw
04-19-2007, 20:20
обичам косата си,
страхотна е, дълга и гъста

мия я на 2-3 дни с Глис Кюр, някъв с масла
суша я със сешоар и четка и се опитвам да я поизправя,
не слагам балсами и маски
не я боядисвам

с преса съм я правила 1 път през целия си живот
мн рядко я сплитам на плитки и спя така, става яко
понякога слагам някви ролки

BrokenInnocence
04-20-2007, 06:03
Моята е боядисвам, но гледам да не я третирам много- много с други глупости. От време на време я суша със сешоар и мн рядко се случва да я изправям с преса и това е. Иначе я мия с различни шампоани и балсами за боядисана коса ( в момента съм мн доволна от Aussie, не съм сигурна дали в Бг го има) и й слагам течни кристали.

Lorraine
04-20-2007, 08:23
Ми аз си я боядисвам и затова й правя маска всеки път като я мия(на Гарниер за изтощена коса),балсам,шампоан-всичко :D .Много ми е мекичка сега,също както преди да се изруся чак се чудя как така :-s ..Иначе я оформям ..с преса само в корените за да има повече обем,но това не е много често.Също и на дифузер,ролки,на парцалчета,бла бла..само с маша не,защото ми изгоря и се наложи да режа един цял кичур..абе въобще не си я щадя.. :smt011

e_l_i_z_a
04-20-2007, 14:42
Мия я през ден-през два с Гарниер Фруктис против пърхут 2 в 1.Слагам и маска Гарниер Фруктис за блясък и здравина.Подсушавам я с хавлия и и слагам олио-крем Гарниер Фруктис за допълнителен блясък и мекота.Оставям я малко,после я разресвам лекичко,суша я с умерено топла струя,докато стане полусуха.След това слагам по по-сухите краища сандалово масло(нещо като течни кристали)за блясък и мекота,после я изправям с четката и сешоара.Слагам и вакса и отпрашвам :):):)
Резултата е права,здрава,бляскава и твърда(като структура)коса :)(иначе е мека на допир)
Пробвала съм без нищо по-специално да я третирам,резултата е рошава,безжизнена коса с неопределена форма :smt005 :smt010
А ако е по-непослушна,слагам и пяна докато е мокра и така я изправям :mrgreen:
А като ходя при моята фризьорка,тя ми слага някакъв СПА-продукт,от който косата ми БУКВАЛНО става С ПЕРФЕКТНА СТРУКТУРА :shock: скоро мисля да я питам колко струва това и дали мога да си го поръчам... :smt007

04-20-2007, 14:57
Iskam da znam :D ...
kak ia podarjata,kak ia oformiate,kakvi maski izpolzvate i izob6to vsi4ko svarzano s kosata
Ako ima momi4eta,koito sa bili s suhi i hvar4a6ti kosi a sega s koprineno meka i zdrava griva,tiahnoto mnenie 6te e osobeno vajno za men
Aidi,kajete si.... :D
istinata,cialata istina i samo istinata
ni6to ne mi spestiavaite \:D/ :lol:
Ами моята коса е много финна и изтощена по принцип :roll:...Ами какво да ти кажа, вярно че трябва често да се сменят продуктите за коса, защото косата свиква с тях и то си е така аз често го правя което малко деистжа ама моята коса е трагедия аз обикноженно си нося гребен в менза да не е в траги4но състояние косата ама нз. не питай мен.То зависи от биологи4ното наследстжо 6от аз какво ли не правя за косата ми ама тя не става както е в рекламите на скъпите шампоани випреки 4е си ги копувам а и ти мойе6 да пражи6 жси4ко жазмойно за да направи6 хубава ама ако по принцип косата ти е увредена каквото и да прави6 6те бъде безполезно или с краткотраен ефект

Child_In_Time
04-20-2007, 16:08
Подържай я чиста чистата коса е хубава коса, мм да ходи често на фризьор за да премахва цъфтежа щото имам една приятелка направо фрамантен случай от сумати време не е ходила и косата и е отваратителна. Използвай подходящ шампоан за твоята коса предполагам сама можеш да прецениш каква ти е косата и балсам ползвай. Ммм др какво внимавай как се вчесваш ако я дърпаш мн косъмът изтънява и няма здравина внимателно... :roll:

rubi
04-20-2007, 18:37
Мойта косица е боядисана,лекинко в цвят...неясен...беше суха...сега е перфектна...мия я със Shauma - кафяв,слагам ци и балсама който е пак същия , после си я суша и слагам кристали....PERFECT :smt016 :smt016 :smt016

malkoto_sladur4e
04-21-2007, 12:50
Ами аз мн държа на косата си :wink: Боядисвам я и я мия със шампоаните на L`oreal Elseve за боядисана коса и оня с перлите розовия и съм много доволна (особено от розовия),нищо друго не и правя и така си е мн добре :smt049

gabrielka@a
04-21-2007, 13:19
Моята коса е жива и чуплива тип:"Всеки кичур с различно мнение".Опитвам се да я осмиря,но май не се получава...... :? Иначе я поддържам с шампоан и балсам :"Dove" ,още един балсам без отмивка на Сънсилк и хининова вода за корените (подпмага растежа,а и не е никак скъпа-0.9 лева от всяка аптека O:) И най-важното-СРЕСВАМ Я!!!

bqsna_teenagerka
04-21-2007, 21:30
:| ам аз ли4но преди имах мн дълга коса и ми беше супер яка...сега я скъсих доста ама карай пак я поддържам...виж за мен хубави шампоани са"CAMAY and ELSEVE LOREAL"като бях с дълга коса си миех косата 2 пъти в седмицата а сега по4ти всеки ден (но не всеки ден с шапоан ,с шампоан 3пъти седм.) оби4ам да си я на4упвам и да я дълга и да е къса косата ми и става супер =P~ ам тя моята по на4ало си е на4упена де и стои мн фецко вссе едно винаги е с пяна!...ами това са моите рецепти и никога съм нямала нито суха нито мазна коса нито съм имала пърйут или въшки :-D )

bqsna_teenagerka
04-21-2007, 21:31
ааа и ползвам балсам задължително1

bqsna_teenagerka
04-21-2007, 21:34
:-D а и още нещо мн рядко я суша,по 4есто я оставям защото така има пове4е блясък и мириса на шампоана остава по дълго време! (и задължително я на4увам още докато е мокра...защото има слу4аи в които остава права или нещо е на криво

Keira
04-23-2007, 08:46
Ми моята коса сега стана много хубава. За да бъде такава обаче не е нужна само хубава козметика, а и редовно постригване - на два три месеца ... зависи от косата. Иначе аз сега използвам един шампоан на Лореал + балсам . Използвам и сешоар, но със студен въздух, за да не си я изгарям. Ако не ползвам сешоар отзад косата ми се начупва ... така че по-добре със сешоар :)

SwEeT_CanDy_f
04-23-2007, 14:02
Ами аз мойта я мия през ден с шампоан KLORANE, след това слагам възстановяващ балсам GLISS KUR, после GLISS KUR балсам с експресно действие, без отмиване за непокорна коса без блясък, който ми помага по-скоро за по-лесно разресване, чат-пат слагам хининова вода и переодично пия витамини за коса и нокти Revalid. Подстригвам я през месец и половина. За сметка на цялата тази грижа обаче почти всеки ден си правя косата в корените с преса за обем и доста често я къдря с маша или слагам пяна.

Presley
04-23-2007, 14:35
Мия си косата всеки ден...энам ,че не е добре ,ама вече ми стана навик..както ида е ! Мия я с раэнообраэни шампоани-всяка седмица ги сменям!Третирам я с всичко....абе мани :mrgreen:

Keira
04-23-2007, 14:43
Горката ти коса :o =; :::

Imaginar4e
04-23-2007, 17:21
Ми като за начало гледам да нея мия повече от 2-3 пъти седмично.Ползвам шампоан на Ейвън, но сега си взех един на Глис Кюр пък да видим.Веднъж седмично си слагам маска за коса с маслина; преди да я изсуша нанасям серум против увреждане със сешоар; ако я изправям след тва си слагам кристали; Ако не я изправям я напръсквам със спей за блясък.

SINDEL
04-24-2007, 08:34
Мойта си е перфектна! Много й се кефя, щото е страшно гъста, здрава и винаги е много лъскава, независимо с какво съм я мила.
Никога, ама никога не съм я боядисвала, пък и нямам намерение. Мия я 2 пъти в седмицата, най-4есто с Нивеа, Дав, Фруктис или Елсев шампоан4е, винаги й слагам балсам и поне веднъж на две седмици гледам да й правя по някоя и друга маска. И да ви кажа, тва марковите маски за коса изобщо не могат да се мерят с домашните, които си приготвям. Примерно с жълъци и кисело мляко. Освен това е супер полезно да си миеш косата с бира или ябълков оцет. Взела съм си и някакъв катранен шампоан, който също й се отразява много добре.
4ести4ко я суша, но не съм забелязала да й става нещо от тва.

emilythestrange
04-24-2007, 11:00
аз си я изправам всеки ден.Викат ми че е вредно но ми е много
чуплива и като ми бухне...приличам на глухарче.преди използвах
много маски,балсами и тн. но като спрях и ми стана по жива :P

04-24-2007, 11:19
Аз на твое място не бих си я изхравяла всеки ден (не че ми е дълга коста). На сестра ми от изправянето всеки ден е ужасна! Ем позваше какво ли не, тя просто изсъхна цялата, накъса се, абе ужас. И си правеше кичури с изрусяване, добре й седяха. Но от перфектната рижаво-червена коса с перфектните къдрици в момента е с леко чуплива русо-кафяво-рижава коса. Изтощена до немай къде!

Иначе аз имах страхотна дълга почти до кръста коса. Всички ми завиждаха и си го казваха направо. Нито тънък, нито прекалено дебел косъм. Мого гъста. Абе перфекстаната коса. Обаче имах пърхут. Реших да я боядисам в черно (не че се забелязваше много, беше тъмно кафява). Хубаво яко беше, отървах се от пърхута и т.н. но пък започна да ми пада, да стърчи... Стана гадна. Падна боята и стана сравнително светлокестенява. Беше много изстанена и т.н. Но пък си купих едно олио за коса на ейвън. Страхотно масло! Сега не се продава това масло. Яд ме е. Седях така една година, като ползвах сякакви шампоани за възстановяване на коса, не се оправи. Пак ми се появи пърхут. Преди 2 месеца някъде се подстригах много късо (иначе малко по малко съм се подстригвала на периоди), с надеждата да ми се съвземе, ама нъц. Стана още по-изстанена и светла. Беше ми се махнал пърхута, но наскоро пак се появи. Ползвам пантен, шаума, сънсилк дав нивея и какво ли не още но не се оправя. Много искам да си купя кристали, но незнам къде да ги търся. Също искам да си направя маска, но знам само една а тя не е особено хубава. Някакви маски да знаете? Или от къде мога да си купя кристали?

Serpentine
04-24-2007, 20:51
Абе момиче ще ме скъсаш,ми питаш в козметичните магазини,навсякъде продават кристали :smt005

venera^^
04-25-2007, 12:10
Мойта си е перфектна! Много й се кефя, щото е страшно гъста, здрава и винаги е много лъскава, независимо с какво съм я мила.
Никога, ама никога не съм я боядисвала, пък и нямам намерение. Мия я 2 пъти в седмицата, най-4есто с Нивеа, Дав, Фруктис или Елсев шампоан4е, винаги й слагам балсам и поне веднъж на две седмици гледам да й правя по някоя и друга маска. И да ви кажа, тва марковите маски за коса изобщо не могат да се мерят с домашните, които си приготвям. Примерно с жълъци и кисело мляко. Освен това е супер полезно да си миеш косата с бира или ябълков оцет. Взела съм си и някакъв катранен шампоан, който също й се отразява много добре.
4ести4ко я суша, но не съм забелязала да й става нещо от тва
SINDEL, moje li da mi kajesh kakva to4no e domashno prigotvenata ti masska s jyltyci i kiselo mlqko. V smisyl kakvo to4no i po kolko slagash i kolko vreme sedish s neq. Chuvala sym mn dobri otzivi za kiselo mlqko na kosata, no ne sym si pravila. Shte sym ti mn blagodarna, ako spodelish :)

SINDEL
04-25-2007, 13:11
Мойта си е перфектна! Много й се кефя, щото е страшно гъста, здрава и винаги е много лъскава, независимо с какво съм я мила.
Никога, ама никога не съм я боядисвала, пък и нямам намерение. Мия я 2 пъти в седмицата, най-4есто с Нивеа, Дав, Фруктис или Елсев шампоан4е, винаги й слагам балсам и поне веднъж на две седмици гледам да й правя по някоя и друга маска. И да ви кажа, тва марковите маски за коса изобщо не могат да се мерят с домашните, които си приготвям. Примерно с жълъци и кисело мляко. Освен това е супер полезно да си миеш косата с бира или ябълков оцет. Взела съм си и някакъв катранен шампоан, който също й се отразява много добре.
4ести4ко я суша, но не съм забелязала да й става нещо от тва
SINDEL, moje li da mi kajesh kakva to4no e domashno prigotvenata ti masska s jyltyci i kiselo mlqko. V smisyl kakvo to4no i po kolko slagash i kolko vreme sedish s neq. Chuvala sym mn dobri otzivi za kiselo mlqko na kosata, no ne sym si pravila. Shte sym ti mn blagodarna, ako spodelish :)


Ми да, естествено ще кажа! :-D Не е нищо особено. На4и разбиваш два (или три) жълтъка, зависи колко ти е дълга косата, добавяш към тях половин или цяла кофи4ка кисело мляко (пак според зависи дължината) и сипваш една супена лъжица зехтин. Бъркаш хубаво, докато вси4ко се смеси, наклепваш си го едно хубаво на главата, увиваш я с някаква кърпа (може и найлон са ми казвали) и седиш така поне половин 4ас. После се измиваш. Нищо сложно, оба4е страхотно подхранва косата. :wink:

kristina_ok
04-25-2007, 15:45
Аз моята коса я боядисвам.Използвам шампоан Dove.Слагам и и маска един път седмично-На Avon(Planet Spa).Тази маска е страхотна.Много съм доволна от нея!

venera^^
04-25-2007, 15:50
Mersi mn, SINDEL, shte probvam :)

Elektra_x
04-26-2007, 15:46
Бая грижа полагате за косите си...
Аз пък не.Само дето я мия през 2 дена с Глиз Кюр с масла.Не и слагам маски балсами и т.н. но я претирам супер много най - малко по 2 пъти на ден я изправям с преса,защото косата ми по принцип е чуплива без формена и стърчаща .Затова пък я подстригвам много често на 3 седмици но само връхчетата (и то сама :wink: ) понякога излиза сполучливо...понякога не,но въпреки това постоянно третиране бих казала че имам доста здрава коса :wink: (сигурно не за дълго,но...)

sun4e
04-26-2007, 16:41
Амииииии аз мота я мия 2пъти на седмица - достатъчно ми :) Мия я с Пантен и и слагам маска за коса.Скед това я оставям да си изсъхме без да я суша :) Не я третирам много...най-много пяна или лак за коса да си сложа или да си я направян на плитки :roll: И съм доволна от косата си.Според мене си е супер :D

04-26-2007, 16:45
Преди имах много гъста,руса коса.Постепенно запо4на да потъмнява и сега може да се каже,че е кафява.Много ме е яд.Защо потъмнява?На някой друг случвало ли му се е?предполагам,че става така,защото е мазна.

AliceSw
04-26-2007, 19:20
моята е била сламено руса, почти бяла като съм била малка, до преди 2-3 години си беше руса, но постоянно потъмняваше, и си казвам, че ми е светло кестенява, лично при мен лятото става пак доста по-светла, но 100% не потъмнява, защото е мазна, и моята потъмня, а е суха :-s

petq_skromnu
04-27-2007, 14:34
Хм,може би си права.Е,явно трябва да се примиря,че вече няма да съм блондинка.

vlubchivo
04-27-2007, 20:42
На мен ми казаха, за една маска за коса, която била хубава. Обаче трябва да се седи с нея 2 часа. И е с ракия. Мислите ли, че ракията е полезна за косата?

sexi_lady_666
04-27-2007, 22:16
ami macka az polzvam profesionalna kozmetika za kosa na ''Loreal" i na "Liding" mn pomaga tui kato az sum bqlo rusa (izrusena) i nali se se6ta6 za kvo stva vupros mani mani nqmam dumi o6te ne e e stanalo to4no tova koeto iskam az no o6te malko i 6te sum s stra6na grivi4ka :smt005 :smt005 i 6te po4ne da mi raste kakto trqbva za6to v na4aloto mn se kusa6e sega e mn po dobre za6toto s tezi iskustveni kosi mi pisna samo da gi slgam i da gi maham mn e gadno 6oto na tema dulga kosa sum mn 4yvstvitelna :smt005 :smt005 :smt005

vlubchivo
04-27-2007, 22:34
Според мен домашните маски за коса са по-хубави, както някой за лице. По-изпитани са и знаеш какво има вътре. Пък още по-хубаво е ако през лятото отидеш в планината и сам си набереш билки и си ги изсушиш. Даже ти мерише приятно. Въпреки че има и билкови аптеки...

lady_bodom
04-28-2007, 15:50
Наскоро четох една книга - "Хубаво момиче" и останах поразена. Оказа се, че повечето неща, които досега съм правила за косата ми, са погрешни. Ето какво пишеше там:
*не трябва косата постоянно да се носи на кок или плитка, тъй като не й се дава възможност да диша.
*колкото по-често миеш косата си, толкова повече мазно вещество се отделя, следователно ако искаш косата ти да не се омазнява толкова, не я мий прекалено често.
*неправолно е да се смята, че при къпане цялата коса трябва да бъде покрита с пяна. Достатъчно е да капнеш на дланта си малко шампоан с количество, колкото череша.
*най-здравословно е косата да изсъхне на въздух и да не прибягваш до сешоара. В никакав случай не е препоръчително да се излиза с морка коса на слънцето.
*никога не лягай да спиш с ролки на главата - те могат да пречупят върховете на косата ти.
*за машата можем да кажем само едно - не я пипай! Машите развиват такава висока температура, че косата ти като нищо може да се "сбръчка"
*дръж сешоара далеч от главата си - на разстояние поне 30см. В противен случай косата ти ще пресъхне, ще стане шуплеста и ще загуби всякакъв блясък.

Е, надявам се да съм била полезна :D

04-28-2007, 16:28
ами аз си мия косата през ден и горе-долу се получава по 3-4 пъти на седмица,как мислите мн често ли е,казаха ми че е хубаво да се опитам да я мия по-рядко,ама като я мия през по-вече време не ми харесва,според мен така си ми е добре,само дето ми е мн тънак косъма.На всеки 6 месеца си правя руси кичури доста на гъсто,тя почти цялата става руса,пък и естетвена пак е мн светло кестенява :wink:
мия я най-често с Пантен или Глис Кюр за руса коса,но гледам да ги сменям по-честичко защото съм чувала,че ако се миеш със един и същ шампоан и балсам косата свиква с тях и след известно време спират да и десйстват.И за това сега съм си взела на Гарниер Фруктис за боядисана коса,и съм доволна от него.Преди и правех маски (купени) но спрях защото от тях мн барзо се омазняваше.На всеки 3 месеца и взимам връхчетата.Ами в общи линии това е. :P

amii
04-28-2007, 16:46
maja si kosata s trivitaminol (tva e vsy6tnost edno ne6to za mazane na ovcete da im porasne kozinata i se prodava vyv veterinarnite apteki vikat mu i vitamin adze) .kosata mi do predi okolo godina be6e mn rqdka bqh se postrigala gore dolu do u6ite i postoqnno se boqdisvah a sega sled tozi trivitaminol mi e do krysta i se sgysti boqdisvam q pak no ne izgarq s ni6tu drugo ne q maja miq q sys 6ampoan herbyl esensis .

04-28-2007, 17:41
[quote="amii"]maja si kosata s trivitaminol (tva e vsy6tnost edno ne6to za mazane na ovcete da im porasne kozinata i se prodava vyv veterinarnite apteki vikat mu i vitamin adze) .kosata mi do predi okolo godina be6e mn rqdka bqh se postrigala gore dolu do u6ite i postoqnno se boqdisvah a sega sled tozi trivitaminol mi e do krysta i se sgysti boqdisvam q pak no ne izgarq s ni6tu drugo ne q maja miq q sys 6ampoan herbyl esensis .[/quot



хахахаха наистина ли си вярваш,че косата ти дето е била до ушите ще стане до кръста за една година :---) :---) :---) смешна си честно! :!:

amii
04-29-2007, 10:23
[quote=amii]maja si kosata s trivitaminol (tva e vsy6tnost edno ne6to za mazane na ovcete da im porasne kozinata i se prodava vyv veterinarnite apteki vikat mu i vitamin adze) .kosata mi do predi okolo godina be6e mn rqdka bqh se postrigala gore dolu do u6ite i postoqnno se boqdisvah a sega sled tozi trivitaminol mi e do krysta i se sgysti boqdisvam q pak no ne izgarq s ni6tu drugo ne q maja miq q sys 6ampoan herbyl esensis .[/quot



хахахаха наистина ли си вярваш,че косата ти дето е била до ушите ще стане до кръста за една година :---) :---) :---) смешна си честно! :!:ne ne sym sme6na ako iska6 probva6 s trivitaminol i shte vidi6 efekta ;]

04-29-2007, 11:33
[quote=amii]maja si kosata s trivitaminol (tva e vsy6tnost edno ne6to za mazane na ovcete da im porasne kozinata i se prodava vyv veterinarnite apteki vikat mu i vitamin adze) .kosata mi do predi okolo godina be6e mn rqdka bqh se postrigala gore dolu do u6ite i postoqnno se boqdisvah a sega sled tozi trivitaminol mi e do krysta i se sgysti boqdisvam q pak no ne izgarq s ni6tu drugo ne q maja miq q sys 6ampoan herbyl esensis .[/quot



хахахаха наистина ли си вярваш,че косата ти дето е била до ушите ще стане до кръста за една година :---) :---) :---) смешна си честно! :!:ne ne sym sme6na ako iska6 probva6 s trivitaminol i shte vidi6 efekta ;]

може да има ефект,но никоя коса не може да порасне толкова много,за такова кратко време :-k

stelly
11-03-2007, 19:45
днеска за 1ви път правих маска с тривитаминол и съм мн. доволна.....,наистина деиства, благодариа на вси4ки моми4ета които писаха за тривитаминола

ЕPu
11-03-2007, 19:55
миии аз в косата наподобявам клошаро-хипарка :lol:
тъмно русо, към средата по-светло,преди имаше оранжаво/червено и мъъничко розово, ама паднаха боите вече... с процъфтяли крайща..естествено :x , дълга някъде дооо малко под раменете :wink: трябва да я клъцна доста :) :wink:
не я поддържам по абсолютно никакъв специален начин...мия я със сапун/шампоан мноооого рядко слегам балсам (т.е. когато гребена ми се строши в косата :D ) ииии ползвам сешоар, понякога изправям с преса предните два кичура, ама вече и това не правя..

ioio_91
11-03-2007, 20:03
Офф тука като ви гледам все със хубави коси сте ами аз какво да ви кажа. До преди около 1 година косата ми беше за завиждане, но напоследък се омазнява много бързо, още на следващия ден след измиването е ужасна на клечки. Не стига всичко друго ами и почна да пада много. Мия косата си през 2-3 дни тъй като ми казаха, че не трябва толкова често да я мия, но ако не я мия направо ме е срам да изляза от нас.
Шампоанът, който използвам е Гарниер Фруктис "Fresh" и от време на време си слагам маска на Елсев. Моля ви помогнете ми направо вече се отчаях :cry:

LuCiFersAngeL
11-03-2007, 20:40
Моята косица е къдрава и суха по рождение. Сега я боядисвам. Използвала съм най-различни шампоани. Последният ми беше "Garnier Fructis Long & Strong", но сега по препоръка от форума си взех "Дева Perfect care" за боядисана коса и съм доволна. Мия се по 2 пъти седмично, но само с шампоан не става. След като я измия я изцеждам добре и слагам балсам и маска за коса едновременно. След като се измия я оставям да изсъхне от самосебеси (не ползвам сешоар). След като изсъхне я мацотя с някакъв балсам без отмиване. Имам два - "Пантен" за къдрици и "Сънсилк" пак за къдрици. Мажа се и с кристали и сега смятам да си взема копринен серум (или поне така си спомням, че се казва де :-| ) Иначе преди като имах възможност си правех веднъж седмично домашна маска с мед и масла, но сега нямам време. И това е то! :)

DisciplineAndOrder
11-03-2007, 20:47
Подържай я чиста чистата коса е хубава коса, мм да ходи често на фризьор за да премахва цъфтежа щото имам една приятелка направо фрамантен случай от сумати време не е ходила и косата и е отваратителна. Използвай подходящ шампоан за твоята коса предполагам сама можеш да прецениш каква ти е косата и балсам ползвай. Ммм др какво внимавай как се вчесваш ако я дърпаш мн косъмът изтънява и няма здравина внимателно... :roll:

christina_aguilera
11-03-2007, 21:54
Ами...няма много за казване...боядисвам я, суша я, изправям я с преса, мия я всеки ден с шампоан и балсам Дав за изтощена коса. И...косата си ми е мн хубава, не е дълга, но поне е мека и с блясък и си я харесвам :-P

monityY
11-04-2007, 08:38
ОФФФ ИМА ТАКИВА ТЕМИ!!! ](*,)

6emet4e
11-04-2007, 09:03
Мия си косата на 2-3 дена с Пантен или някъв на Ейвън,имам и на Елсеве,слагам като се сетя маска на Елсев с/у накъсване....изправям я с преса и нещу на последук мн е почнала да пада и нз кфо да я правя :(

peteto89
11-04-2007, 09:38
polzvam1 italqnska maska kazva se baxter friziorkata mi mi q prepora4a dr podstrigvam se vs mesec vrah4etata i vs mesec si smenqm 6ampoana vinagi se kapq s razli4en za da ne mi svikva kosata samo na 1 sled izmivane q praskam s sprei za omekotqvane i blqsak i sam mn dovolna :!:a i q kapq na 4 dena vednaj za6toto ina4e ne e hubavo po 4esto principno trq vednaj v sedmicata ama tva ne moje da stane :smt001

Jaffs
11-04-2007, 10:38
Косата ми може да се каже е едно от най-глезените части... :)
Използвам професионални шампоан и балсам на Paul Mitchell. Маска за коса на L`occitane за блясък. Използвам крем за коса Hot Glatt заради сешоара, пресата и машата. Кристали на Gliss и ампули на Mizani. Сега съм си взела едни кристали на Kerastase и само чакам да ми свършат моите и да ги пробвам. :)
Косата ми е права и рядко използвам преса за коса. Къдря я от време на време с нагряващи се ролки на Remington и много рядко с маша :)

tItEufFf
11-04-2007, 10:44
Еми..мойта коса е къдрава. Мия я с разлчини шампоани. Смисъл, че като свърша един си купувам друг, не съм почитателка само на една марка...После като си я измия я мачкам с балсам без измиване (на Сънсилк зеления). И после предната част я хващам назаде със фиба (като на снимките) за да се поизправи малко там , щото иначе е много хвърчаща. Правя го с фибичка, за да не използвам преса, щото много ще ми се изтощо косата.

cveti01
11-04-2007, 10:49
ми мия си косата 2 пъти в седмицата.шампуто ми е shauma после балсамче fruktis(нз дали така се пише) :D едно спрейче за обем на wella и едно кремче за косата да ти става по мека и блестяща(не помня марката ама знам че е италианска-фризьорката ми го препоръча).ми тва е горе долу :) :)

sladku_bebzi
11-04-2007, 11:16
Шампоана и маската ми са рипеър енд шайн на Фруктис, а балсама ми е за изправяне и блясък, пак на Фруктис.Използвам и кристали заради пресата, те са на Сери.

Broken2505
11-04-2007, 12:28
Косата ми е дълга 5-6 пръста над кръста. Мия я 3 пъти седмично с шампоан за боядисана коса на "Син Козметикс". Слагам балсам и 2 пъти седмично маска на Денис за растеж. Преди миене слагам масла за няколко часа. След измиване слагам хининова вода.
Не съм я боядисвала от януари, а нямам и намерение да го правя.
Косата ми става много мекичка и аз много си я харесвам.

tuka6na
11-04-2007, 12:58
Едно време имах гъста ....руса коса.Да-руса,не светло кестенява,светло кафява или нещо от сорта.Идеално права,харесвах я много.Но пък аз нали съм дивак,взех да правя расти.Само отдолу.Уж трябваше да са 2...3...пък то леко се изсилих :?После реших,че просто едно русо не отива на артистичната ми натура,та направих тук -таме черни кичури. Пораснах,реших ,че вече не ми харесва,подстригах се късо...но някак това късо ми стоеше супер обикновенно...почнах да оцветявам,обезцветявам ,на шарки ,на кичури,цялата ,половината....и докато се усетя на главата ми нямаше нищо повече от нещо подобно на китеник при допир...ама цветно пък :grin: аахахаха...Бих могла да кажа,че що може да се нарече шампоан,маска,балсам съм го използвала...Ама то на мойто след дъжд качулка му се вика.Сега вече просто я потдържам да не цъфти,да е чистичка и ...това е.

?love_haTe!
11-04-2007, 13:26
Оф...горката,съчувствам й,през кво ли не премина :-k
Ами за къпане..шампоан и балсам..ако не е този балсам,
просто не виждам как ще се среше косището ми :-D
Иначе я мацам с гел,лак,пяна..
редовно й сменям цветовете..
в момента е кестеняво-руса на розови кичури.. :)
С квото и да я мажа,тя е свикнала..щом още си е горе,
значи всичко е наред :wink:

Mariella
11-04-2007, 15:34
Допреди около две години беше дълга-стигаше някъде под раменете,и беше леко начупена,и тъй като съм с тънък косъм и краищата ми бяха леко нацъфтяли,един ден реших ,че не мога да си преборя с тази коса ,отидох при фризьорката и се остригах съвсем късо-като момченце .Мислех ,че е дошъл край на мъките,че косата ми ще се сгъсти ,а косъмът ще стане по плътен...е,бях права само отчасти.Сега косата ми стига точно до ръба на врата,или може бе малко по-надолу и не е кой-знае колко по-гъста,но пък е в сравнително добро състояние.Мия я два пъти в седмицата с Фруктис,слагам някаква италианска маска,дето разплита и преди да се изсуша слагам пяна,защото иначе на пипане е леко като перушинка.Това е в общи линии...за сега я чакам да порастне още. :)

FunkyFresh
11-04-2007, 16:54
Мия си косата 2-3 (зависи) пъти в седмицата,и не използвам балсам защото от балсама косата се омазнява много бързо(поне на мен)не използвам маша или преса,косата ми е къдрева но понякога имам мания че не е достатъчно и си слагам ролки :oops: понякога си я изправям с четка и сешуар и се подстригвам често тфа е и съм спр доволна 8)

sladur4e_yo
11-04-2007, 17:21
миии аз в косата наподобявам клошаро-хипарка :lol:
тъмно русо, към средата по-светло,преди имаше оранжаво/червено и мъъничко розово, ама паднаха боите вече... с процъфтяли крайща..естествено :x , дълга някъде дооо малко под раменете :wink: трябва да я клъцна доста :) :wink:
не я поддържам по абсолютно никакъв специален начин...мия я със сапун/шампоан мноооого рядко слегам балсам (т.е. когато гребена ми се строши в косата :D ) ииии ползвам сешоар, понякога изправям с преса предните два кичура, ама вече и това не правя..

Аз я мия през 3 дена.Най-много веднъж на месец да я накъдря с маша.Иначе я мия с шампоан за права коса на Oriflame.През един път си слагам маска.Позвам пак на Oriflame маски със портокал или с житни протеини.Косата ми сега е нормална(преди беше много суха)
П.П.Наз тази тема последното мнение е от април) :)

donkihot
11-04-2007, 19:26
моята коса може би малко я изтощавам
среднодълга ми е къдрава и нормално бухнала с много обем но обема ми е долу а не горе дори и с пластове не става защото е къдрава.
сега я мия със хининов шампоан,след това и слагам маската на шаума със кокос стоя три минутки някъде и я измивам. след банята слагам ампули с плацента но това става в месеца два три пъти. слагам и пяна и я суша,понякога изправям бретон,но много рядко. ина4е си правя маски с хума слагам и кристали след баня..офф прекалено е тормозя мисля,а искам да е пусна много дълга,но е трудно да я оставям в нормалния си вид.

CaSsIe
11-05-2007, 07:08
ами мойта коса е доста дълга и е някфа мн странна :D не е чуплива ама не е и баш права за тфа доколкото мога я изправям с преса или с сешоар и четка.Шампоана ми е на Shauma маската също.Къдря се или с плитки или с преса(което става много рядко) лакове и пяни не използвам... :P

kat4enceto
11-05-2007, 08:31
а бихте ли ми казали маска за коса да си направя в домашни условия:моята коса е права с тънък косъм под раменете не е боядисана 8-[

Madness
11-05-2007, 08:47
Не че се хваля обаче си имам яка коса без изоооообщо никви грижи ебаси...май тя е единственото нещо в тялото ми,което си се поддържа самичко :lol:
Смисъл къпя се само...и то с квото намеря...като ми скефне я кльопам с разни вакси,пяни,глупости...и през живота си никога не съм имала пърхут
Иначе за постригването...сега съм я оставила на самоуправление...да порасне малко,че пак си я искам дълга :grin:

*tEmPtAtIoN*
11-05-2007, 09:55
Амиии..моята е доста под раменете, светло-кестенява с малко руси кичури :) В момента е къдрава(беше подложена на студено къдрене). Мия я някаде 3 пъти седмично(най-често-dove,elseve,glis). Понякога слагам балсамче. След това оформям със сешоар и пяна и такам, а понякога и преса :) Ем... доста я мъча, ама ме слуша и в момента ми харесва :)

punkrock
11-05-2007, 11:20
Като помня каква ми беше косата преди.. гъста, мека и хубава. Всички постоянно ми го казваха и все искаха като моята коса. Ама наскоро взе да става суха и да ми пада много. Незнам и аз защо, нито я изправям нито я суша всеки път със сушоар :cry:
Къпя се 3 до 4 пъти седмично с шампоан на Нивеа за суха коса и всеки път слагам балсам на Нивеа и само 2 пъти в седмицата маска.
Взех си и балсам без измиване на Ейвън, който ми прави косата мекичка, ама тя продължава да пада и да се къса :cry:
Моля ви препоръчайте ми нещо против накъсване и падане на косата, че се плаша вече :cry:

Ellie-InF@m0u$
11-05-2007, 11:31
^Оо,и аз съм така.Моята все още е блестяща и мека,но от 2 седмици нещо взе да пада.Не съм сменяла шампоана,нито я третирам повече..може да е от смяната на сезона,не знам.

По темата:Ами използвам на Ейвън един шампоан за обем,балсам за обем и спрей за обем.От време на време не много често и слагам пяна.Суша я със сешоар и се реша със гребен,защото ми казаха,че четката накъсвала косата много повече от гребена.

Едит:Бихте ли препоръчали някакъв шампоан,защото моя скоро свършва и не знам какъв да си взема.:\\ Мислех си да Дав,но преди имах и не съм много доволна.Също и от Wash & Go тоя новия розовия..някой ползвал ли го е и какво мисли?

LitTlE_BeBsIiI
11-05-2007, 13:23
Emii az si q miq redovno,podstrigvam q na 3 meseca poneje ne si davam zlatnata kosa :P slagam i ampuli na Seri protiv kosopad,izpolzvam 6ampoan na Loreal Elseve za boqdisana ( i s1m super dovolna :) ),maska na DENIS za rastej i balsam na Nivea (rozoviq).Tova e :grin:

rauchen
11-06-2007, 09:04
Мия си я през ден с розовия елсев и отвреме на време и слагам бадемово масло това са грижите :D
Иначе не ползвам преса понеже ми е права,а за сешоар само студената струя

lLady_MooN_RaiN
11-07-2007, 12:19
Не обичам да подстригвам косата си. Но тъй като беше почнала здраво да цъфи си купих шампоан за цвъфящи връхчета - Garnier - Long and Strong. Връхчетата се събраха. Звучи невероятно, но е факт. После си купих и маска Garnier Sleek and Shine и съм изключително доволна от вида на коста си сега. Мия я някъде 2, понякога 3 пъти седмично. Като единия път слагам и маска.

Devilka
11-07-2007, 12:59
Мия я с различни шампоани - за цъфтящи краища (Schwarzkopf Gliss) , за суха и изтощена коса ( Phyto ) , за цялостно възстановяване(пак Schwarzkopf Gliss) , за косопад ( специален медицински е ). Слагам и бадемово масло,хининова вода,правя и домашни маски с тривитаминол.Също така ползвам и розовия Елсев,балсам против накъсване на Garnier Fructis - Long and Strong,ползвам и течни кристали.

AnIcHkAtA
11-10-2007, 14:23
Ползвам шампоан Schauma - ALOE VERA & JOGHURT и балсам от същата серия.Понякога слагам маска - жълтък, 1 лъжица мед и 1 лъжица кис. мляко.Подстригвам се веднъж на месец-два.Редовно сменям прическата, за да не ставам оттегчителна - по-къса, по-дълга, с бретон, без бретон...Абе авантюриска май си падам :D

jotitu
11-10-2007, 14:33
беше ми много зле косата след една серия на лош ен го.. падаше на кичури.. направо ужас и смених шампоана с елсев и балсам за подхранване на дав... сега косата е супер много по гъста и здрава

jotitu
11-10-2007, 14:34
Мия я с различни шампоани - за цъфтящи краища (Schwarzkopf Gliss) , за суха и изтощена коса ( Phyto ) , за цялостно възстановяване(пак Schwarzkopf Gliss) , за косопад ( специален медицински е ). Слагам и бадемово масло,хининова вода,правя и домашни маски с тривитаминол.Също така ползвам и розовия Елсев,балсам против накъсване на Garnier Fructis - Long and Strong,ползвам и течни кристали.

от толкова много препарати най много да ти изпопада

Liar
11-10-2007, 14:59
Ако искате да имате хубави коси преди всичко трябва да обръщате мнимание на храната.Не може да се тъпчете с чипсове и сандвичи и да очаквате косъма да не цъвти.За това аз ги избягвам все пак от тях и корема ме боли от тия боклуци.И витамини пия.Слагам ампули маски кристали но без да прекалявам =p

Devilka
11-10-2007, 18:35
Мия я с различни шампоани - за цъфтящи краища (Schwarzkopf Gliss) , за суха и изтощена коса ( Phyto ) , за цялостно възстановяване(пак Schwarzkopf Gliss) , за косопад ( специален медицински е ). Слагам и бадемово масло,хининова вода,правя и домашни маски с тривитаминол.Също така ползвам и розовия Елсев,балсам против накъсване на Garnier Fructis - Long and Strong,ползвам и течни кристали.

от толкова много препарати най много да ти изпопада

Какви препарати?Освен шампоаните,използвам Елсев за предпазване на косъма.Останалите продукти са домашни маски,в които няма химикали.Затваряй си устата,не съм ти искала мнението.

punkrock
11-10-2007, 19:50
Мия я с различни шампоани - за цъфтящи краища (Schwarzkopf Gliss) , за суха и изтощена коса ( Phyto ) , за цялостно възстановяване(пак Schwarzkopf Gliss) , за косопад ( специален медицински е ). Слагам и бадемово масло,хининова вода,правя и домашни маски с тривитаминол.Също така ползвам и розовия Елсев,балсам против накъсване на Garnier Fructis - Long and Strong,ползвам и течни кристали.

от толкова много препарати най много да ти изпопада

Какви препарати?Освен шампоаните,използвам Елсев за предпазване на косъма.Останалите продукти са домашни маски,в които няма химикали.Затваряй си устата,не съм ти искала мнението.
Това не значи, че не може да си го изкаже :P

miloto_girl_4e
11-10-2007, 20:45
Емии... какво правя за нея.. мия я на 3-4 дена(фризьорката не дава по често :roll: ), слагам и или балсам, или маска(с плацента и костен мозък)или кристали :) Суша я почти всеки път като се изкъпя, не я изправям, не я правя с преса(просто, защото на моята коса пресата не става...), рядко и слагам пяна и я начупвам.. Когато имам настроение и слагам биричка или домашно направена маска :P

Devilka
11-10-2007, 23:36
Мия я с различни шампоани - за цъфтящи краища (Schwarzkopf Gliss) , за суха и изтощена коса ( Phyto ) , за цялостно възстановяване(пак Schwarzkopf Gliss) , за косопад ( специален медицински е ). Слагам и бадемово масло,хининова вода,правя и домашни маски с тривитаминол.Също така ползвам и розовия Елсев,балсам против накъсване на Garnier Fructis - Long and Strong,ползвам и течни кристали.

от толкова много препарати най много да ти изпопада

Какви препарати?Освен шампоаните,използвам Елсев за предпазване на косъма.Останалите продукти са домашни маски,в които няма химикали.Затваряй си устата,не съм ти искала мнението.
Това не значи, че не може да си го изкаже :P

В интерес на истината избягвам химията.
Просто бях в доста лошо настроение и се зъбех на всичко.Сега съм по-добре. 8-)

Obsession
06-03-2008, 11:39
Моята коса е дълга и права, не я боядисвам, редовно я подстригвам. Сега я мия с "Шаума" за обем. Не съм си правила маска много отдавна, а балсам не ползвам, защото косата се омазнява мн бързо. Преди слагах често пяна, но се отказах. Често я правя на плитки и спя така, но е много вредно за косата. Понякога ползвам преса за вафлички, понякога ролки (обожавам едрите къдрици!). И всеки път като я измия си изправям бретона с четка и сушеар. Обожавам косата ми да е мека и нежна!

sodomicdream
06-03-2008, 12:07
поради прстата причина, че не я третирам грам, няма нужда от кой знае каква подръжка.
На 2-3 месеца ходя да се подстривам. Правя го рядко, защото се оказва, че от нетретурането й видът се е запазил и съответно икономисвам някой лев :P

little_elf
06-03-2008, 12:40
Мия си косата на 2-3 дена със Garnier Fructis за изтощена коса,винаги си слагам балсам без отмиване,че иначе не мога да я среша изобщо :D ,1-2 пъти седмично си слагам и маска за коса (в момента е някаква италианска Evelon).Обаче напоследък започнах да я изправям със сешоар и кръгла четка,знам че е вредно за косата,ама иначе седи мн бухнала и всеки кичур си има собствено мнение 8-) .


Ето ви и наколко рецепти за домашна маска за коса:

За суха коса :
-с мед и бадемово масло(подхранваща и за блясък):
Смесват се 2с.л. мед с 3с.л. бадемово масло и 1 жълтък,разбърква се до получаване на хомогенна смес.Нанася се на косата с масажни движения , се изчаква 30мин и се отмива.

-с яйце (възвръща блясъка и заздравява косата)
Разбива се 1 яйце ,нанася се ,масажира се и се измива.


Универсална подхранваща маска:
Разбиват се 2 жълтъка,добавят се и 2 с.л. ром.Масажира се,изчаква се 10мин. и се измива.

buttertoast
06-03-2008, 12:44
Мия си косата на 2 дена със някакъв шапоан на Дева.Не я третирам с нищо,съвсем естествена е ^^ Ходя на фризьор веднъж на 2-3 месеца,слава богу,не цъфти много :) Общо взето.. нищо особено :)

sladko_dete
06-03-2008, 15:10
Мия я всеки ден, или през ден, когато ще я изправям използвам на нивея за изправяне шампоан+балсам, а когато ще я роша на ейвън за къдрава коса шампоан+балсам, задължително слагам маска за коса, една на биофарма за заздравяване; като я изправям използвам на орифлейм крем за изправяне и я дърпам с четката и сешоара, след това слагам гел за изправяне на нова + течни кристали... ако ще я правя начупена пяна+сладка вода, а ако има по спец повод преса или маша... :) аа понякога я топирам, понякога ролки ала-бала...

lunnoto_momi4e
06-03-2008, 15:23
Ами през ден си я къпя..Шампоан(Avon,Avon Natural против пърхут 2в1(то е шампоан и балсам) :) и балсам на Aroma Fresh за третираа и изтощена коса.Понякога слагам пяна за да я начупя,ама рядко :P Вече се отказах да я изправям и ходя на 2 опашки вързани :D Вече изправям само бритона.Слагам и хининова вода в корените всеки ден по няколко пъти :-D и тва е общо взето :)

dare_93
06-03-2008, 16:01
моята си е чисто права ползвам шампоан и балсам Нивеа, пяна и лак пак Нивеа спрей Gliss за копринено гладка коса и лесно разресване и Sunsilk крем за обем. Много мн рядко ползвам преса за вафлички мия я през ден
:)

GbSy
06-03-2008, 16:03
Аз съм много доволна от косата си. Не я третирам с нищо, нито пяна, нито лак, нито преса или маша, нито сешоар. Измивам я 2 пъти в седмицата, като редувам два шампоана - Глис Кюр, жълтия, против цъфтящи краища, и Елсев розовия, потив мазна коса или нещо такова, с перли. И двата са много хубави и миришат супер. Балсама ми е на Глис Кюр, жълтия, като шампана и него не го сменям. Маски не ползвам, въпреки, че е полезно за косата, но не ми се дават излишни пари. Много хвалят обаче домашните маски и съм се заканила да пробвам някоя, като например тази с черен чай, чувала съм, че придава изразителност на тъмната коса. Измивам я внимателно и от шампоана и от балсама и я оставям да съхне на въздух. От време на време се навивам на папилоти. Това е, общо взето, нищо специално не правя, просто не я тормозя и съм много доволна. :)

adizitk1
06-03-2008, 16:30
Емм...аз никога не сам имала суха и хвърчаща коса,но може би,щот ползвам подходящите продукти и не я третирам.Са ползвам бебешки шампоан на Jonson's baby с пщеничен зародиш,само!Без никви балсами,маски,пяни и т.н.Косата ми е невероятна!Постоянно,когат о баща ми ме прегръща казва,че имам мн хубава коса.Иначе съм доволна и от яйчния шампоан на Evterpa и от шампоана за коса и тяло на Българска роза от серията Rose.Надявам се да съм била полезна :) .

MaxGirl
06-03-2008, 19:06
Оле, горката ми коса, честно.
Мия я всяка сряда и неделя. Мажа я с разни балсами и домашни маски. Абсолютно всеки ден я правя на преса, на маша, по-рядко. Все още нищо и няма, де. :D

hilarygirl
07-18-2010, 14:29
амии мойта коса като бях малка беше много слаба и винаги ме подстригваха на черта, за сметка на това сега ми е гъста и леко чуплива много я харесвам. Сменям шампоаните си, но най-доволна съм от лилавия пантен, head & shouders с лимон и нивеа(за мазна коса), мия я през 2-3 дена, пресовам я ама рядко и не ми цъфти много, сега искам да ми порастне дълга и си купих една маска baxter италианска с чесън и наистина за 3 седмици ми е пораснала с 2 пръста. :grin:

indigo0lady
07-18-2010, 15:03
Ако искаш косата да не ти хвърчи толкова, слагай пяна по четката, докато я решиш. =; Иначе повечето там балсами и маски не променят положението кой знае калко - в повечето случаи се оказва, че само рекламата им е тъй лъскава - казвам го от личен опит. :-) :lol:

DarkGirll
07-18-2010, 15:04
Ехх...пак изровихте стара тема... :? :lol:

rozovka
07-18-2010, 16:20
мойта попринцип беше суха...но вече не е!
използвам преса през ден двa и не ми е никакъв проблем..
аа /И НИ ПИТАЙ КАК МАГИОСНИКА ПРАВИ НОМЕРА/ :-D :-D :-D

MissChocolate
07-18-2010, 16:57
Мия я всеки ден. Взела съм си специален шампоан за всекидневно измиване,за да нямам проблеми после.
След като изсъхне, слагам кристали, които между другото имат страхотен ефект. Не само не ми цъфти, а и става доста обемна и бляскава. След това обработвам с пресата. Няма как просто. Косата ми не е нито права, нито къдрава. Чуплива е и ме дразни страшно много.

Не слагам нищо допълнително. Няма смисъл да си я развалям. Лаковете и т.н. са абсолютно ненужни.

Raffine
07-18-2010, 19:53
Аз през къпане си слагам затоплено ленено масло на косата и стоя така поне час и половина. Или пък преди майка ми ми правеше маска от жълтък,мед,ленено масло и водка :D Мия косата си с шампоан и после балсам и след къпане й слагам кристали. Имам една позната дето си мие косата с 2 различни шампоана :shock: :lol: Един за корените и друг за дължините,ама тва вече е откачено...

Callisto
07-18-2010, 20:29
Мия я 1/2 пъти в седмицата с този шампоан:
Elseve шампоан Color Vive - за боядисана коса-5,78 лв
Просто е невероятен. Навремето бях руса, а косата ми яко изгорена, но от какво си мия косата с този шампоан, жизнеността и, мекотата и блясъкът и се върнаха. :)
http://images.izgodnobg.com/176/5176_big.jpg

След шампоана нанасям маска, за да подхраня косъма:
Elseve маска Color Vive - за боядисана коса-7.88лв.
http://www.ivis-bg.com/images/elseve_color_vive_mask.jpg

След това, за да затворя косъма ползвам този балсам:
Elseve балсам Color Vive за боядисана коса 200мл-5.78лв
http://www.ivis-bg.com/images/balsam%20elseve%20color%20vive%20copy.jpg

Самата серия е много добра и я препоръчвам на всички, които искат да върнат живота на своята коса. :)

След като си измия косата я завивам в мека кърпа и я оставям да попие водата и да исъхне.

Предишната вечер, преди да си измия косата си правя масаж с бадемово масло на Икаров и го оставям през вечерта да действа, като костаа ми пак е завита в кърпа, но задължително мека. Самото бадемово масло подхранва скалпа и по този начин костаа ми се омазнява много по-бавно и расте здрава, блестяща и много бързо. :) Преди я миех през ден, а от както ползвам бадемово масло я мия от 1 до 2 пъти седмично. (Същото ползвам и за миглите си и стават дългички и гъсти). :)

Боядисвам я с много тъмно кафява къна. Някои хора даже за черно го имат. :D

Ако реша да я изправям ползвам пяна на Тафт (за нежен скалп) и спрей за обем на Велафлекс. И от двете съм много доволна.
Ако реша да я оставя къдрава само впръсквам спрей за обем и я разресвам. Самов спрей е фиксатор и същност ми оформя къдриците и ги фиксира и така не ми бухват като луди.




:D

nymphadora
07-19-2010, 09:12
То моята коса действително си е грива 8-)
Мия я през ден с
http://www.bgdrogeria.com/images/3401_5100/3575.JPG

и си слагам от маската на LORYS със змийско мляко.

up0tr3b3na
07-20-2010, 14:42
Азз си правя домашни маски.. Сигурна съм, че ще ти помогнат. Или се къпи с хума. Бабите ни са имали хубави коси, ама са използвали така да се каже даровете на природата...

dob4y
07-23-2010, 18:10
Косата ми е мека, но само я мия с шампоан нищо друго. Не ползвам нито преса, нито маша и сешоар не ползвам. :) :)