PDA

View Full Version : Болезнена менструация



04-19-2007, 20:16
На какво може да се дължи?
В едно списание четох, че болезнената менструация може да се дължи на неправилно разположение на матката, като болките по време на менструация спират чак след първото раждане. До тогава болките могат да се облекчат с употребата на противозачатъчни. Това така ли е?
Само не ми препоръчайте да пия Ношпа, Нурофен, Бусколизин, Спазмалгон, чайчета, да си взимам горещ душ и т.н. ВСИЧКО съм пробвала и НИЩО не помага. :cry: Даже ми направи впечатление, че два пъти пих Спазмалгон и май ми се засили течението от него, защото никога до тогава не ми се беше случвало да се "омажа" (превръзката ми да пропусне), а две поредни менструации вече пия Спазмалгон и двата пъти се омазвам. :? Незнам дали е от него, но е много неприятно.
Менструациите ми са много тежки...не се лигавя, мога да търпя на болка и самият факт, че търпя това вече повече от 4 години всеки месец го доказва, но...в последно време вече не издържам. Болките са все по-непоносими, а и както казах последните два пъти сякаш ми е малко по-силно течението от обикновенно (Незнам дали се дължи на това, че постоянно пия Спазмалгон.).
Някой знае ли защо се получава така и най-важното - какво да правя, как да облекча болките и да намаля течението, в случай че не се е засилило заради Спазмалгона (без простотии от рода на Витамин С), а от самосебе си?
Момиче съм на 17г. Водя полов живот, но няма вероятност да съм се заразила с нещо. Нямам други оплаквания освен болезнената менструация.
Благодаря предварително и моля хората, които не могат да помогнат да не пишат по темата!

Just_One_Girl
04-19-2007, 21:22
Ами по принцип и мен ме боли, но още като ми дойде, преди са съм усетила болка, пия Нурофен и съм добре. Пия 2-3 хапчета първия, евентуално и втория ден. Случи се да пропусна веднъж да пия, няма такава болка, няма такова нещо. Не мога да вървя, свила съм се на кълбо и рева. И пак с Нурофен се оправям.
Колкото до Спазмалгона, не съм много запозната, но мисля че е аналгетик, а от тях се засилва течението. (Пий няколко аналгина и гледай 2 седмици цикъл) Така че е наплно възможно от него да течеш повече. Но не би трябвало никакви лекарства да не ти действат. Ако наистина са толкова зле нещата, иди на лекар, все ще ти помогнат с нещо.

lilly21
04-20-2007, 07:27
Здравей!Значи пиша по темата ти само защото при мен случаят е 1:1!
Аз също съм така много години вече НИЩО,ама буквално НИЩО не ми помага,просто трябва да ми свърши цикъла и да спре да ме боли,но това са около 6 дни всеки месец все пак...
Та какво да ти кажа,не знам ти дали си ходила на лекар,но аз обиколих 3-ма гинеколози(всеки уж много способен) каквили не изследвания ми правиха и ме преглеждаха и секи ми казва,че сичко ми е наред и че няма за какво да се тормозя,просто ще си ме боли...и че след първото раждане може би ще намалят болките...НО аз питам а дотогава???!!!Та аз прекарвам по 7 дни на легло :shock:
Единия гинеголог дори ми каза,че имал 2 дъщери и че и те карали така тежко месечния си цикъл...
Не знам какво повече да ти кажа, само че много ти съчувствам,защото наистина знам какво е
:(
Но те съветвам ако не си ходила на лекар,да отиде6...може би ще се намери лек за тебе
Айде целувки и успех!

04-20-2007, 10:14
Благодаря за отговорите...може би наистина трябва да отида на гинеколог, но малко ме е страх, защото никога до сега не съм ходила, а и се притеснявам, че и при мен ще стане така - ще ми кажат просто да изчакам докато някой ден родя. Демек още около 10 години. :x И през тези 10 години трябва да се мъча всеки месец.
Между другото при мен май обаче е по-добре, защото пропуснах да кажа, че само първите 3-4 дни ме боли корема, следващите 2-3 (почти) не ме боли. А, lilly21, ти по 7 дни на легло...не ти завиждам направо. :( Въпреки че мене пък майка ми ме кара да ходя и на училище и представете си какво е...по 7-8 часа в училището, не се издържа.
А знаете ли нещо по въпроса с противозачатъчните? В смисъл...дали ако почна да пия противозачатъчни болките ще намалеят? :roll:

lilly21
04-20-2007, 17:48
Значи аз пих близо година Логест(предполагам знаеш,че е противозачатъчно),но пак без резултат а сега пия вече 5 месеца Дуфастон(което не е противозачатъчно,но е за болезнена менструация..), но и това не ми действа и аз вече съм отчаяна и нз...

Но пък това не трябва теб да те отчайва,защото една приятелка пи логест няколко месеца и вече няма проблеми...Така че бягай при доктор :)
Успех

vivian
04-20-2007, 19:13
i az imam boleznena menstruaciq,no pribqgvam kam hap4eta,kogato mi e mn zle.togava edinstvenoto koeto mi pomaga e te4en analgin.te4enieto se zasilva ot nego,no i bolkata prestava.
kolkoto do protivoza4ata4nite az sam tvardo protiv.te uveli4avat riska za rak na 6iikata na matkata,kakto i za rak na gardata.ne e nujno na tiq godini o6te da si razbarkvame ormonite... [-X

naia
04-23-2007, 11:33
men me boli korem iako purvia den i vtoria i pia obezboliava6ti

marfi90
07-28-2008, 12:55
Защо сме наказани с този цикъл, :x и аз изпитвам много неприятни болки .Първите 2 дни като ми дойде просто неиздаржам само ,че мен не ме боли толкова корема колкото кръста , и не ми минава с нищо ,освен ако не си го затопля и пак не ми минава напълно ,само малко ме успокоява ,много е неприятно ;(

sunshine27
07-12-2009, 20:04
lele zapo4wam mnogo da se pla6a :( ... za 1wi put mi doide na 12 sega sum na 14. 1 ili 2 puti nai mnogo da NE ME E BOLQLO!!! Ne izdurjam we4e na tazi bolka! Men samo 1wiq den me boli i ako ne se nabuham cql den s hap4eta (pone po 2 na wseki 3-4 4asa) bolkata e naprawo neponosima i imam 4uvstwoto 4e umiram! 4etah iz knigite 4e togawa niwoto na progesterona rqzko pada i se polu4awat kontrakcii na matkata. Nqkolko puti go zabelqzah towa ne6to i naistina mislq 4e e taka. Bolkata se usilwa i sled towa otnowo namalqwa. Posledniq put kogato bqh v cikul IMAH 4UWSTWOTO 4E UMIRAM- vie6e mi se swqt, powru6ta6e mi se, cqlata treperih i wikah ot bolka, a maika mi mi zabrani da piq kakwito i da e lekarstwa (za6toto nqmalo da mi deistwa sled towa) :-x :-x. Kakto i da e cikulut mi e mnogo neredowen i ima i nqkakwa weroqtnost ot infekciq ili ne6to podobno (pod4ertawam 4e ne wodq polow jiwot)

IceBoxXx
07-21-2009, 11:28
И мен много ме боли винаги,но се свиква с времето :D :D като започне болката пийте един Нимезил или Нурофен и веднага ще отслабне (поне до поносима) :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023

MaLty
07-21-2009, 11:35
Темата е от 2007 забога..Както и да е..и при мен е същото,всеки месец 3 дена поне немога да стана от леглото..имам чувството че ако стана ше ми изпаднат червата..повечето пъти повръщам и никфи хапчета не ми помагат..