PDA

View Full Version : Za6to? Za6to trqbva da prejivqvame takiva etapi v jivota si?



unhappy_
04-20-2007, 17:40
Az sum edno sedemnaiset godi6no momi4e. Bih kazala,4e sum prosto edno momi4e. Tova ne ozna4ava,4e ne sum specialna,no prosto ne pretendiram da sum nqkoq vijte-me-koq-sum-gospojica<za6toto ne sum>. S vseki izminat den razbiram vse pove4e kolko e jestok toq jivot i kak tiq,kotio zasyjavat 6tastie ne go poly4avat,a tezi,koito sa pulni nehranimaikovci,se radvat na dosta po-dobur jivot. Kazvam tova,za6toto se poznavam dosta dobre i vse az stradam, stradam,za6toto se vruzvam na horskite prostotii,no kakvo da napravq kato sum si takava. No kato vseki drug 4ovek az zaslujavam malko pove4e hybavi momenti. Ne otri4am,4e sum imala dosta hybavi momenti,no sduhva6tite su6to hi4 ne sa malko. Roditelite mi ne se razbirat i se karat otkakto se pomnq,zaradi keoto sum stanala tvurde yqzvima i 4yvstvitelna, boli me zaradi ne4ii dymi,makar 4e ne zna4i primerno ni6to vajno za men. No prosto se zasqgam adski lesno. I razbira se,tezi,koito mogat da se vuzpolzvat ot tova,go pravqt. Znaqt,4e sum 4yvstvitelna i naro4no me tup4at. A nqma dryga pri4ina da go pravqt,prosto znaqt,4e mogat da me zasegnat,za tova se durjat tolkova otvratitelno :( I ve4e 4yvstvam,4e ne moga da produljavam taka. No otno6eniqta y doma hi4 ne sa dobri i ot tova me boli,zapo4vam da tursq vsi4ko navun,no vijdam,4e nqma smisul. Komlpeksarite si zibivat problemite to4no vurhy men. Ne se bqha ebavali s men,no ve4e i tova pravqt. A az se nujdaq prosto ot malko po-normalno otno6enie. 6te kajete-taq kakvo se glezi i ligavi,samosujalqva tyka,no ne tova be6e celta mi, 4ydq se prosto kak da izlqza ot tova sustoqnie i da spre da mi pyka za 4ujdoto gadno otno6enie,za da ne se izmu4vam pove4e. A gadno otno6enie ima kum men,otkakto sum po-yqzvima. Ina4e horata me yvajavat, no prosto se nameriha gadnqri,koito v daden moment da se vuzpolzvat i da si izlizvat problemite v/y moqta glava. Boli me,no trqbva da izlqza ot toq krug. Strannoto e,4e yj si kazvam,4e drygite ne zna4at ni6to za men,no kogato na6ite si vikat,me boli, kogato se opitvam da ne 4yvam 4yjdite doka4ki,otnovo mi se razvalq nastroenieto, A tova trqbva da se promeni. Trqbva da sloja krai na vsi4ko. Tolkova sum ogor4ena,4e ne iskam pove4e da 4yvstvam kakvoto i da bilo. Edinstvenoto mi jelanie e sega da pritupq vsi4ki 4yvstva i da zabravq,4e taq dyma su6testvyva, imate li nqkakuv suvet kum men? :|

BWald0rf
04-20-2007, 17:52
Повярвай знам какво ти е и ти съчуваствам.Но трябва да си силна и да се справиш с това защото от тук нататък живота ще ти предлага и добри и лоши моменти и ти трябва да можеш да се радваш на хубавите а от лошите да извличаш само поуката и да ги забравяш.Виждам че ти е гадно защото си по чувствителна и се засягаш от обиди-опитай се да отминаваш такива подмятания защото така само си вредиш а и те като виждат че се дразниш ще продължат.Много важно е да имаш добър ио искрен приятел който да е до теб и да ти помага когато ти е мн трудно и искрено се надявам да имаш такъв.Когато у вас се чувстваш зле излез навън..някаде където няма много хора и ще си на спокойствие или пък на разходка с фр.Нз какво друго да ти кажа освен да ти пожелая да се оправиш и да бъдеш силна ;)

Mimka_sweet
04-20-2007, 17:53
Ами това е животът.........има приливи и отливи,в смисъл добри и лоши моменти.
Опитай се да затвориш очите си за лошото околко теб и да живееш с мисълта за всичко хубаво , което си имала , имаш и ЩЕ имаш :!:

А даже ако се чувстваш готова,можеш да поговориш с хората,които те нараняват , защото нищо не печелиш от точа че си мълчиш и траеш!

Аз съм тъпа ама се надявасм да съм помогнала!!! :-D

мацка от класа
04-20-2007, 17:54
Хм,ами,мила, мога само да ти кажа,че наистина, докато си толкова чувствителна, все ще се намери няой, който да ти прави гадно , точно и само заради това. Намери си някакво занимание,нещо, с което да отвличаш вниманието си и да не мислиш толкова много за отрицателните неща от живота си. Спортувай и говори повечко с близките си приятели, на тях можеш да им кажеш всичко(вярвам,че имаш такива), а ако имаш и гадже, той ще те подкрепя във всеки един момент(ако се обичате). Що се отнася до семейството ти, жалко е,че се налага да слушаш караниците на вашите,но ти не можеш да ги промениш. Единственият вариант е да се разделят, но ти си на 17, а те все още не са го направили.... Как да ти кажа,ти сама си знаеш,че след година си пълнолетна...и..тогава всичко ще зависи само от теб и от никой друг във всякакъв план. Просто се развличай повече. Не се отдавай на сдухващите моменти в живота,а се крепи на хубавите и ги търси, теиз, които са те обиждали съесем скоро ще съжаляват, можеш да си убедена, но просто трябва да проявиш малко повечко воля и да си кажеш- ''Аз мога'' , да станеш по-устойчива на външни влияния и тогава..тогава никой няма да може и думичка да ти каже, защото ти ще си убедена в себе си и в начина си на мислене и всичко останало. А гаднярите рано или късно ще се разкайват и ще ти искат прошка. АКО се покажеш от хубавата си страна,приеми живота като предизвикателство. Усмихни се,очакват те само положителни емоции и много още хубави години, ти си млада и това е първата причина,поради която да се бориш и да не се даваш на безмислиците! ;)

ABSOLUTme
04-20-2007, 19:21
1во - не приемай толкова навътре и не се самообвинявай за проблемите на ваште.
2ро - тея хора,които си нямат друга работа и само те закачат ги подмини с усмивка.В началото ще ти е трудно,после ще свикнеш,а на тях ще им писне да се занимават с теб,просто защото няма да постигат целта си(т.е. няма да те засягат и разстройват).
3то - гледай винаги от положителната страна на нещата - млада си,умна си,сигурно си и хубаво момиче,какво мислят останалите за теб,трябва да ти е през титиииит :lol: . Уважавай и зачитай мнението само на хората,на които разчиташ.Сиреч - другите ги заеби. :-D

BornFromPain
04-20-2007, 20:38
Въпреки че ми е яко скука, няма да прочета кво си писала.
Ама мога да ти отговоря де - за да ти е гадно. Трябва си от време на време :wink:

Th3WildAng3l
04-21-2007, 10:10
Въпреки че ми е яко скука, няма да прочета кво си писала.
Ама мога да ти отговоря де - за да ти е гадно. Трябва си от време на време :wink:

А трябваше!!!!
Миличка виж сега. Ти не можеш да се промениш. Чувствителна си и такива неща винаги ще те разстройват. Аз съм същия тип. Мога да се разстроя много лесно от много глупави неща и не мога да го променя. Няма и смисъл да се опитваш да се промениш. Бъди по-общитетлна .. дори и с тези, които се опитват да те тъпчат. Говори с тях .. имай готов отговор на всяко нещо, което ти кажат. Просто не им се давай така лесно. С мама и тати трудно ще се справиш... като са решили да се карат да се карат. Едва ли ще кажа нещо по-различно от останалите.
Междудругото запиши се на някакав спорт - нещо да си изразходваш енергията. Ако може си купи боксова круша и когато някой те разстрои си изливай настроенията върху нея.

scion_of_Storm
04-21-2007, 10:14
Винаги има лоши период, аз лично от един месец съм в ебаси и шибаната дупка, но знам, че ще мине. Горе главата, винаги има хубави моменти...

ErinEverly
04-21-2007, 12:19
Знаеш ли, и аз имах такъв проблем преди 3 години. Никога не съм желала злото на някого, но те все ме измъчваха. Вината за това, колкото и странно да е, е главно в сестра ми. Тя цял живот ме измъчва, подиграва ми се, когато плача, омаловажава мнението ми и начина ми на мислене. Впоследствие това ме докара до пълно затваряне в себе си.
Преместих се в нов клас и реших две неща - да започна живота си начисто и да забравя всичко, което е било дотогава. И двете успях да усъществя, но такива рани никога не заздравяват, а и никога не можеш да притъпиш чувствителността си. И ето ме сега - озлобена към хората, все още чувствителна, но затворила това качество (или порок) дълбоко в себе си, там, където никой не може да го открие. Не мога да кажа, че думите сега по-малко ме нараняват. Просто го прикривам. Но никога няма да можеш да се отървеш от нея, както и аз. Трябва да гледаш с високо вдигната глава, за да обезоражаваш тези, които искат да те наранят. Но не се затваряй в себе си - допускай хората до сърцето си, дори да те наранят, винаги ще се намери някой, който да те оцени по достойнство.