PDA

View Full Version : До колко обичате себе си ?



мацка от класа
04-20-2007, 18:26
Да обичаш себе си-това е любов за цял живот. Чудно ми е до каква степен се обичате :) Аз например доста си се обичам,не го отричам. Ами вие? Харесвате ли се и щадите ли се много или точно обратното? Какво ви е мнението за самите себе си(т.е. какво ви е самочувствието), как сте със самоуважението? Кефите ли се на себе си? Казвате ли си-ех,ако всички бяха като мен... :mrgreen: Мислите ли,че се познавате добре и какво искате да промените в себе си или няма такова нещо? Е,това беше от мен...сега сте вие :)

Ice_Queen
04-20-2007, 18:28
По вс тъпи и глупави жертви с които съм се преебавала ,за да не страда друг..и имайки в предвид колко често се случва..аз изобщо не се обичам..

но,ако заобиколим тази "малка"подробност си се обичам..

Adwokat
04-20-2007, 18:29
Еми аз лично се харесвам и си имам самочуствие... , но искам да променя малко характера си.. и това , че обичам винаги да се базикам;(

bqsna_teenagerka
04-20-2007, 18:29
ами не съм някоя фукла с жестоко вдигнато само4увствие и някаква натруфена походка...не съм и супер комплексарка (имам все пак няколко комплекси но са малко)общо взето има неща които харесвам има и неща които не харесвам в себе си. :? дори ио някои д ане го виждат вси4ки имаме положителни и отрицателни страни ДРУГ ВЪПРОС Е КОЯ ОТ 2ТЕ СТРАНИ НАДДЕЛЯВА

koalka
04-20-2007, 18:34
Хубава темичка :wink:

До колко харесвам себе си...хм, когато един човек ми е ядосан хич не се харесвам...Мразя се.В други моменти се радвам, че примерно съм добричка, в смисъл не се забърквам в някви интриги, нито клюкарствам и ей такива неща.Хубаво е човек да има самочувствие, защото без него не знам, не е гот.Не ми е високо до небето, но все пак имам някакво. :-)

Според мен нито високо самочувствие е добре, нито ниско.Аз съм нещо между двете. :-) Значи...имам някои неща да променям, които не ми харесват, но не са чаак толкова фатални.И все пак промяната не става за един ден.

Baby_b
04-20-2007, 18:38
Ми аз ще кажа за себе си че имам ниско самочувствие :? незнам защо така се получава Хората ми правят комплименти, но за мене тва няма кои знае какво значение трябва да променя някои неща в характера си #-o и мога да кажа че вече съм се променила леко :roll: ама има още какво да се желае

GHz
04-20-2007, 18:38
Харесвам се изцяло защото когато намеря някакъв дефект го остранявам защото се стремя към перфекционизма за себе си!А иначе единствено ще държа повече на моята полувинка отколкото на мен!

kuber
04-20-2007, 19:54
Mnogo ne6ta haresvam v sebe si..., no ima nqkoi koito ne haresvam...
ponqkoga prosto sum takuv gadnqr, 4e 4ak sam si se qdosvam...
Vsi4ko mi e nared samo deto mi e adski trudno da prostq za nqkoq obida, po4ti nikoga ne pro6tavam.... napravo porazqvam....
A inu4e sum pi4 i polovina...

Nassgerrack
04-20-2007, 20:02
Единственото 2 неща,които харесвам в себе си са честността и чувството за справедливост.За съжаление другите 98% от душата си я имам за излишна или сбъркана,затова не се обичам много много.

Ама на външен вид поне се харесвам,тва ми е единственото нещо,към което се афектирам при чужди коментари и си го отстоявам на всяка цена.

ThePainIsReaL
04-20-2007, 20:12
Познавам себе си доста добре.. духом, тялом..
Не се харесвам.. не се обичам.. не мога да променя този факт. Рядко харесвам нещо в себе си и след време и то почва да ме дразни. Просто съм такава. Не умея да се обичам..
иначе ми е кеф да се глезя с материални неща де. Но това е др. тема.

ABSOLUTme
04-20-2007, 20:30
Обичам се достатъчно,че да не си посегна никога.
Обичам се достатъчно,за да се стремя винаги нагоре и напред и да се боря за най-доброто за мен.
Обичам се още повече,защото съм обичана,т.е. стувам нещо в очите на хората около мен.
Най-вече се обичам,защото съм аз и съм с моето момче,което всичко би направило за мен.(дано ме разбрахте)
Имам и гадни черти в характера,но знам,че не мога да ги променя,пък и те ме правят уникална и различна..демек приемам се такава,каквато съм.
И се обичам. :-D

IGNGN
04-20-2007, 22:23
Аз имам тежка форма на нарцисизъм... проблем? :-D

_[LiFe-StiLe]_F
04-20-2007, 23:00
немога да кажа, че имам високо мнение за себе си и голямо самочувствие... то е по-скоро достатъчно :lol: мисля, че имам какво да показвам като способности и като външност, но не летя във облаците. а ако можех да променя нещо в характера си това определено би било моята избухливост и нервност. а във визуален аспект... струва ми се нищо

daydaydaiy
04-20-2007, 23:17
Ооооооо аз си се обичам 100% , имам мн голямо самочувствие ,имам и недостатъци (признавам си го) Обаче до сега никой не е казал лошо за мен! :)

BAYO
04-21-2007, 10:19
Много плюсове , много минуси , но тфа съм аз , който не ме понася, се изнася и въпроса е приключен. Секи си има право на избор.

`Death`Whore`
04-21-2007, 10:20
Харесвам се, но самоуважението ми не е на ниво...особено заради любов го пренебрегвам и после се чудя как съм търпяла...

BAYO
04-21-2007, 11:30
Харесвам се, но самоуважението ми не е на ниво...особено заради любов го пренебрегвам и после се чудя как съм търпяла...

Д*ба и аз съм така, после се чудя, кво ме е патило ... ](*,)

malkoto_sladur4e
04-21-2007, 11:44
Ами аз чесно казано не се обичам по характер,защото съм мн лоша и страдам от самата си лошотия :( Искам да съм добра и да не ревнувам...ама какво да се прави.Та..това не си харесвам иначе имам самочувствие и външно съм си голяма мацка :P :P :P :smt016 :smt007

BrokenInnocence
04-21-2007, 15:20
Зависи в какво настроение съм. Имало е моменти, в които са ми казвали, че съм най- самовлюбения човек на света. Имало е моменти, в които съм мразила себе си до такава степен, че ми се е искало изобщо да не съществувам. Както пише на една от запалките ми "some days all I want to be is a missing person." През повечето време съм всъщност напълно безразлична към себе си.

VankS
04-21-2007, 15:22
Много самовлюбен съм.. да де .. ама и слизам от време на време да видя простосмъртните :) хихи не .. Харесвам се .. малко по малко се променям.. ставам по дивичък характера ми започва се избистря и ми става ясно къв съм... Абе най- вече харесвам това, да ми правят комплименти :))) Нищо че съм момче ... :oops:

alkobalko
04-21-2007, 15:30
Обичам се достатъчно,че да не си посегна никога.
Обичам се достатъчно,за да се стремя винаги нагоре и напред и да се боря за най-доброто за мен.
Обичам се още повече,защото съм обичана,т.е. стувам нещо в очите на хората около мен.
Най-вече се обичам,защото съм аз и съм с моето момче,което всичко би направило за мен.(дано ме разбрахте)
Имам и гадни черти в характера,но знам,че не мога да ги променя,пък и те ме правят уникална и различна..демек приемам се такава,каквато съм.
И се обичам. :-D

Няма какво повече да добавя!

CrazyWitch
04-21-2007, 15:40
Обичам се - не се обичам.. Вече не знам дали обичам изобщо някой и нещо.
Толкова си противореча, толкова съм объркана, толкова раздвоена!

Искам да избяяягам... Да ида в някой друг свят.. паралелен на тоя.
Ухх.. От днеска ми е тая мисъл в главата: "Трябва да си силен, живей достойно, всичко е карма, живота е илюзия."

Живота е една илюзия и искам да намеря рецептата ми за добър живот, но до като я намеря.., ще взема да предам Богу дух!
Не ми се гледа и себе си не искам да гледам, а в същото това време трябва да се опирам не на някой друг, а на себе си и неебателния ми характер.. твърде непокорен и всичко противоречащо на "нормалните" неща в живота. Защо ли слагам думата "нормални" в кавички... Може би защото такава дума не съществува!!! Това е. Всеки си живее живота както иска.. и след миг го няма.
Така, че може би е по-добре да обичаме себе си.., защото с човек който не обичаш е невъзможно да се живее.

punisher
04-21-2007, 15:49
ми някои неща в мен много си ги обичам...
други не ги понасям...
Нямам особено голямо самочувствие.
А дали изобщо имам такова? :smt017
все тая...
Понякога си се радвам,друг път не :-D
абе уважаам се общо взето...

kobrichka
04-21-2007, 16:16
Да определено мога да твърдя че обичам себе си.Може да звучи мн самулверено,но смятам че хората които не обичат себе си,няма как останалите да ги обичат,затова трябва да уважавам себе си,за да получа уважение от останалите.Обичам себе си,вярвам в себе си и знам че ако искам нещо много силно мога да го постигна,не се подценявам.Самочуствието отговаря на покритието ми.Обичам се,защото знам че съм обичана и че мога да обичам.
Има и неща които не харесвам в себе си,но смятам че няма идеални хора.Не харесвам това че,сам способна да мразя и да отмъщавам.Според мен омразата е голям недостатък на човек има и други неща ,но мисля че това е един от най-гжолямите ми недостатъци.

mechtaq_za_teb
04-21-2007, 17:23
Kakto vseki taka i az imam polojitelni i otricatelni 4erti v haraktera si.Estestveno ima takiva,koito ne haresvam i iskam da promenq,no ima i takiva koito si haresvam.Ne bih kazala 4e imam koi znae kakvo samo4uvstvie,no si imam nqkakvo. :)

ABSOLUTme
04-21-2007, 19:49
живота е илюзия[/size]."

Това са глупости.Животът е такъв,какъвто си го направиш.
Някои хора живеят в илюзия,докато реалността не ги смаже.Няма нищо лошо отвреме навреме да се оттърсваш от бремето на проблемите,но ней непрекъснато да бягаш от тях в свои си собствен свят.Запомнете го това!

Още нещо да добавя и по темата.
Обичам и циничността си,помага ми да не приемам толкова навътре някои неща,от които би ме заболяло иначе.

04-21-2007, 19:55
Аз пък не се харесвам въобще. Нямам никакво ама никакво самочувствие и приятелят ми все ми се кара за това. Имала съм тяло, била съм сладка... абе къде я тая сладкост? А тялото ми... има къде къде по-хубави от моето. Не мисля, че съм талантлива. Пълен мързел. В художествена паралелка съм и всичко което мога е благодарение на някакви курсове. Баща ми е бивш китарист, а аз не разбирам от музика. Не различавам нотите, освен ако не са ниска и висока. Пък другите все ми казват че имам талант да рисувам... нз нз много съм критична към себе си. Пък колко съм доверчива и наранима... тва много ме дразни в себе си.. и не мога да го променя мамка му! И съм голям инат. Абе не се харесвам, камо ли да се обичам....

FiRe_LaDy
04-21-2007, 20:01
Mi obicham si se da.MOje bi ne na 100%,no tova e zashtoto ne se haresvam mnogo mnogo na vynshen vid(vinagi se mislq za debela).I moje bi ot tam idva tova,che nqmam golqmo samochuvstvie,dori mnogo chesto mi kazvat,che nqmam nikakvo samochuvstvie dori(tova go kazvat priqtelite mi),a tezi koito ne me poznavat tvyrdqt tochno obratrnoto - che sam bila naduta i s golqmo samochuvstvie.A az ne sym nito naduta,nito nqkoi fukla.Ne obicham da izpykvam mnogo mnogo pred drugite.predpochitam da sym na tqhnoto nivo,no ne i pred tqh.Inache da si kazvam zashto ne sa vsichki kato men ... mii ne mi se iska.Se pak sym golqm inat i shte e dosta slojno,ako vsichki sa takiva inati kato mene. :wink:

CrazyWitch
04-21-2007, 20:30
Трябва да си силен, живей достойно, всичко е карма, живота е илюзия."

Това са глупости.Животът е такъв,какъвто си го направиш.
Някои хора живеят в илюзия,докато реалността не ги смаже.Няма нищо лошо отвреме навреме да се оттърсваш от бремето на проблемите,но ней непрекъснато да бягаш от тях в свои си собствен свят.Запомнете го това!


Не можеш да влезеш в смисъла на това изречение!!!


Всеки си живее живота както иска.. и след миг го няма.


Това нещо го пропусна!
Не мислиш ли, че няма какво да запомням от това което си написала.
В крайна сметка и ти казваш това което и аз.

Толкова е периодично всичко, че трябва да намериш своя начин на живот! Това е! Аз твърдо съм съгласна към написаната от мен японска мъдрост.

ABSOLUTme
04-21-2007, 20:39
Няма карма бе,мойто момиче.'Кармата' е за тея,които нищо не правят и всичко се изтича покрай тях,докато те се оправдават,че животът просто е такъв!

fuckmebaby
04-21-2007, 21:40
Ами като цяло не се харесвам нито по външен вид нито по характер.Винаги се подценявам, винаги се смятам за виновна,никога не се самоизтъквам и неказвам нищо хубаво за себе си абе аз съм странен и скучен човек как мога да се харесвам?Освен това съм най-голямата злоба всички ме дразнят с поведението си.Абе незнам хората около мен как ме траят то постоянно са караници инати и какво ли не.Просто няма какво хубаво да кажа за себе си защото ако кажа нещо ще излъжа?Много бих искала поне малко да се харесвам но никога май няма да стане.

frozenrose
04-21-2007, 21:53
Харесвам се,обичам се защото никой друг няя го напрай вместо мен :P Всмисъл ако сама не се харесвам,кой ще ме хареса или ще ми помогне :roll: Права си че любовта към себе си остава за цял живот :) Ест че имам недостатъци,но ако има безгрешни да ми се обадят :::

rosskata
04-21-2007, 23:42
Хич не се харесвам... Доста кофти личност. :?

ЛуДо_вЛюБеН
04-22-2007, 01:30
Много се харесвам :smt007 , чак ми иде да се целуна ама немога :smt005

JoeBanana
04-22-2007, 06:41
харесвам се дотолкова, че не харесвам никой друг http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif

Blab
04-22-2007, 10:13
Да обичаш себе си-това е любов за цял живот. Чудно ми е до каква степен се обичате :) Аз например доста си се обичам,не го отричам. Ами вие? Харесвате ли се и щадите ли се много или точно обратното? Какво ви е мнението за самите себе си(т.е. какво ви е самочувствието), как сте със самоуважението? Кефите ли се на себе си? Казвате ли си-ех,ако всички бяха като мен... :mrgreen: Мислите ли,че се познавате добре и какво искате да промените в себе си или няма такова нещо? Е,това беше от мен...сега сте вие :)
хахах :lol:
Дали се обичам?Иска ли питане:)Обожавам се:)Толкова години не мог а да си се нарадвам :D хех...
Не се щадя откъм емоции(за предпочитане положителни)
Хехе:"Ех, да бяха всички като мен..." :smt005 , нямаше да може да се живее на Земята:)))Просто няма място да побере цялата тази енергия и любов:))
Познавам се отлично!Какво бих променила?Щях да понамаля емоционалността си, прекрачваща всякакви граници от време на време:)

~ShaDoW~
04-22-2007, 18:23
kato cqlo hareswam sebe si,edinstveno bih promenila towa 4e prawq GOLEMI jertvi za hora koito ne sa gi zaslujili.... i drugoto koeto e ,kato se qdosam stawam mnoooooooogo lo6a :D malko powe4ko uspokoenie na buiniq nrav bi bilo dobre :roll: a wizualno....ami koito ne me hareswa da ne me gleda :D az si se hareswam ;)

leko_otkachena
04-22-2007, 18:51
ами има моменти в който се мразя,има и моменти в който си обичам,искам да променя доста неща в характера си,не съм надута,но не съм и сдухана ам общо взето това е

CrazyWitch
04-23-2007, 14:42
Няма карма бе,мойто момиче.'Кармата' е за тея,които нищо не правят и всичко се изтича покрай тях,докато те се оправдават,че животът просто е такъв!

1. Нямаше нужда да ми се обясняваш като започнеш с обръщението "мойто момиче"

2. Аз имам по-различен светоглед на нещата от теб.

3. Не можеш да ми промениш мнението обръщайки се към мен с "моето момиче" и прилагайки " :!: " в края на текста ти..

4.
'Кармата' е за тея,които нищо не правят и всичко се изтича покрай тях,докато те се оправдават,че животът просто е такъв!
Ти дори не можеш да ме разбереш.
Не като си седят, а това което става с тях, а не със света около тях понеже те не правят нищо в своя живот...
Според мен това, че бащата на моята приятелка почина при катастрофа си е карма..., а някой му викат съдба.
Мисля, че с диалога ни е приключено, защото както ти си имаш мнение за нещата така и аз моето момиче.

NaNa_SladuRana
04-24-2007, 18:53
Единственият човек който обичам повече от севе си е Кристиян!!!

UnaBletoLoVeU
04-24-2007, 19:33
Когато съм в настроение много се харесвам. Когато не съм избягвам да се гледам в огледалото. Но дори и тъжна или весела аз се обичам ужасно много. Вярвам в себе си, знам че мога много и искам да постигна нещо. За мен съм си много важна. Ако не обичаш сам себе си и си нямаш доверие, кой ще го прави?

iNl0Ve_wItX_liFe
04-24-2007, 19:39
Обичам се я! Мн си се обичам! 8)

Skullbreaker
04-24-2007, 19:46
Не съм самовлюбен.
Мразя някой неща в себе си:

1-Съсипах си бая отношения с приятели заради World of WarCraft , като съзнавах , че ми вреди , ама съвсем от скоро се отказах да се занимавам с глупости.

2-Винаги казвам директно каквото мисля и не мога да крия нещо,това нз как да го определя лошо или добро..

3-Никога не полагам достатъчно усилия , макар че знам ,че ако положа от "супер" ше стане "блестящо".

И тн...харесвам доста неща в себе си , ама не се обичам.
Ае!