PDA

View Full Version : Kalorii ;|



zwezdata :}
04-21-2007, 19:54
Kolko kalorii trqbva da se poemat pri normalno qdene i kolko kogato iskame da otslabnem?.. su6to mesoto i qdkite mn kalori4ni li sa i mogat li da budat vklu4eni v dietata #-o

Ниго
04-21-2007, 20:02
Теоретично на една диета за намаляване на теглото може да се приемат всякакви храни. на практика се избягват храните с висок Гликемичен индекс като захарта например.

Колко се приемат зависи от човека, от възраста, пола, теглото, физическата активност. Обикновено за намаляне ан таглото се приемат до 500 калории под подържащите. Месо е естествено да се яде на диета, особено на твоята възраст - това е най-акчествения протеин! Ядките също имат място в диетата, заради Омега-3 киселините, които съдържат. Естествено не става въпрос за фъстъци - те са бобови. Всички ядки имат около 600 калории!

въпросче
04-21-2007, 21:41
уф и аз искам да попитам за същото...ама въпроса ми е към тези които наистина разбират от тези неща,например Ниго(забелязах 4е явно си наясно с фитнеса,кг и т.н.).Та значи ако съм 173 и тежа 54 кг и искам да си ги запазя по колко калории на ден трябва да приемам?аа и бягам по 30 мин 2 пъти в седмицата(ама се случва някой път да ме домързи...)абе общо взето нямам кой знае кво физическо натоварване #-o

Ниго
04-22-2007, 06:59
Формули за изчисляване на калориите има в bb-team. com и spidersport. com.

30 бягане нормално темпо = 1 час гледане на телевизия. Толкова калории се горят!
Преди време бях пуснал една голяма тема
teenproblem. net/f/viewtopic.php?t=85843

Самоцитирам се:

Как да определим колко калории са ни необходими.

За това им формули:
при жени: 655 + (9.6 X тегло в кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X възраст в години) = разход на калории в състояние на покой .
Да кажем вие сте момиче на 16 години, тежите 60 кг, висока сте 165 см.

Вашият енергиен разход в покой е:
655 + (9,6 х 60) + (1,8 х 165) – (4,7 х 16) = 655 + 576 + 297 – 75,2 = 1452,8 калории

Разбира се ние не се намираме постоянно в състояние на покой. Никой не лежи по цял ден на леглото (ако да спрете да четете и се замислете за смисъла на живота).
Трябва да умножите Разхода в покой с коефициент съответстващ на вашата физическа активност.
Коефициентите са следните:
Заседнал начин на живот с малко движение = X 1.2
Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= X1.375
средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= X 1.55
Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = X 1.725
Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= X 1.9
За заесднал начин на живот ти се получават 1700 калории.

въпросче
04-22-2007, 07:46
Ниго, мерси много :) аз съм пробвала да изчислявам в различни сайтове,които уж сами смятат и нали показват само крайния резултат ама всеки сайт различно число показва .... надявам се че тази формула е достоверна

Keira
04-23-2007, 08:49
До колкото помня се препоръчваше да не се яде под 1200 калорий на ден, защото се забавя матаболизма. ( но не съм сигурна! ) То разбира се си зависи и от човека и от това колко спортува на ден ;) Знам че скачането на въже изграя най-много калорий :)